02188886450
دیجیتال مارکتینگ
به دلیل تسهیل در پاسخگویی ایران سایت به شما لطفا درخواست های خود را با کلیک بر روی ثبت درخواست ثبت نمایید
ثبت درخواست

دیجیتال مارکتینگ در ایران سایت

این روزها استفاده از اینترنت و فضای دیجیتال بسیار گسترش پیدا کرده است و این گستردگی برای مدیران کسب و کارها یک فرصت بی نظیر است. دیجیتال مارکتینگ به هرگونه‌ از بازاریابی محصولات و خدمات می‏گویند که از طریق دستگاه‌های الکترونیکی انجام می‌شود. در واقع تمام فعالیت هایی که به منظور تبلیغ محصولات، خدمات، برندها و بررسی رفتار مشتری در بستر اینترنت انجام می شود، دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود. بستر یک بازاریابی دیجیتال موفق، یک وب‌سایت مناسب است. اگر می‌خواهید وب‌سایت مناسبی داشته باشید که باعث رونق کسب‌وکارتان شود می‌توانید طراحی سایت خودتان را به ایران سایت www.iransite.com بسپارید.
دیجیتال مارکتینگ در دو بخش آفلاین(سنتی) و آنلاین(بازاریابی دیجیتال) ابزارهای مختلفی دارد که هرکدام از آن‌ها با توجه به شرایط و نیاز استفاده می‏شوند. نوع آفلاین دیجیتال مارکتینگ همان بازاریابی سنتی است که با استفاده از ابزارهای دیجیتال انجام می‏شود. دسته های این نوع بازاریابی عبارتند از:
1- بیلبوردهای الکترونیک یا بازاریابی محیطی ارتقایافته که این نوع را می‌توان در بیلبوردهای الکترونیکی یافت که زمانی بسیار رایج بود. برخی از فعالیت‌های بازاریابی سنتی می‌تواند با ابزارهای دیجیتال همراه شوند و تاثیر بیشتری داشته باشند.
2- سمپلینگ الکترونیک یا بازاریابی با سمپلینگ نیز بسیار رایج است. در این نوع بازاریابی، شرکت‌ها محصول خود را در ابعاد کوچکتر آن یا نمونه‌ای از آن را در اختیار دیگران قرار می‌دهند تا پس از امتحان کردن آن را خریداری کنند.
3- رادیو مارکتینگ یا بازاریابی رادیویی که برای مخابره یک پیام تبلیغاتی میان‌برنامه‌ای و یا حتی اسپانسرینگ یک برنامه می‌تواند استفاده شود.
4- تلویزیون مارکتینگ یا بازاریابی تلویزیونی نیز بسیار رایج و مرسوم بوده و هست و به دلیل مخاطبان زیادی که سال‌ها در بین عموم داشته است بسیاری از کسب‌وکارها را ترغیب به استفاده از این کانال بازاریابی دیجیتال کرده است.
5- تلفن مارکتینگ یا بازاریابی تلفنی که بدلیل تماس‌های سرد دارای بازدهی خوبی نیست زیرا در این بازاریابی سعی می‏شود به کسی که تا به حال ارتباطی با کسب‌و‌کار شما نداشته است، محصولی فروخته شود.
انتقال پیام به بخش خاصی از مخاطبان بسیار سخت می باشد مثلا در تلویزیون پیام تبلیغاتی به هرکسی که پای تلویزیون نشسته است می رسد و شما نمی‌توانید برای هرکس پیام منحصر به فرد خودش را ارسال کنید. چون بسیار تاثیرگذار است اگر بتوانید برای کسی که تا بحال شما را نمی‌شناخته پیامی برای جذبش ارسال کنید و برای کسی که قبلاً از شما خرید داشته است پیامی برای تشکر یا تخفیف ویژه بدهید که مجدد از شما خرید کند.
سنجش و ارزیابی بازدهی بسیار سخت است. مثلاً هنگامی که شما همزمان هم در رادیو و هم در تلویزیون و هم در بیلبوردهای شهر تبلیغ می‏کنید نمی‏توانید به طور دقیق بدانید چند نفر تبلیغ شما را دیده‌اند، چند نفر از طریق آن از شما خرید کرده‌اند، به طور تفکیک شده چند نفر از رادیو و چند نفر از بیلبورد از شما خرید کرده‌اند و … . پاسخ هیچکدام از این نوع سوالات در بازاریابی آفلاین را نمی‌توان به طور دقیق داد.

نوع آنلاین دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی آنلاین)

در این نوع از بازاریابی که اختصاراً بازاریابی آنلاین گفته می‌شود، از اینترنت و سایر ابزارهای دیجیتال کمک گرفته می‏شود. انواع بازاریابی آنلاین عبارتند از:
  1. آنالیز و تحلیل داده که به تحلیل کمپین موردنظر کمک می‏کند. پلتفرم‌های داخلی و خارجی مختلفی در این زمینه وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند. با آنالیز و تحلیل درست، بازدهی کارتان را افزایش دهید. دو ابزار پرکاربرد آنالیز و تحلیل دیتا عبارتند از:
      گوگل آنالیتیکس که مجموعه‌ی بسیار زیادی از گزارش‌ها را به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید رفتار مخاطبان ‌سایت‌تان را به خوبی دنبال و تحلیل کنید. متریکس که یک ابزار تحلیلگر شخص ثالث بوده و تلاش می‌کند تا نتایج را در هر یک از کانال‌ها و شبکه‌های تبلیغاتی به صورت گزارش‌هایی شفاف و قابل فهم به تبلیغ‌دهندگان ارائه دهید.
  2. بهینه‌سازی موتور جستجو که به دلیل اینکه کاربران زیادی بلافاصله پس از اینکه سوالی در ذهن‌شان شکل می‌گیرد، در گوگل جستجو می‌کنند، از اهمیت بالایی برخوردار است. اینکه در نتایج اول گوگل باشید بسیار مهم است.
  3. ایمیل مارکتینگ که یکی از انواع بازاریابی آنلاین است و نرخ بازگشت سرمایه (ROI) خوبی دارد و هر سال نسبت به سال قبل رشد حدود ۴ درصدی را تجربه می‌کند.
  4. تبلیغات کلیکی که شما به ازای کاربری که تبلیغ را دیده و روی آن کلیک کرده است، هزینه پرداخت می‌کنید. در نتیجه هزینه تبلیغات شما با مجموع تعداد کلیکی که کاربران روی تبلیغ کرده‌اند، متناسب است. با توجه به این امر، هر چه کلیک بیشتری صورت گیرد، هزینه افزایش پیدا می‌کند.
  5. تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی که فرصتی خوب برای شناساندن برندهای تجاری خود است. شبکه‌های اجتماعی به بخشی از زندگی روزمره‌ بسیاری از افراد تبدیل شده‌اند. افراد زیادی از طریق این شبکه‌ها اخبار روز را دنبال می‌کنند، مطالب مورد علاقۀ خود را می‌خوانند و با دوستان‌شان ارتباط برقرار می کنند. انتشار تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی مختلف می‌تواند تاثیر زیادی در رشد کسب‌وکار شما داشته باشد.
  6. انتشار رپورتاژ آگهی که به شما کمک می‌کند با انتشار محتوایی مناسب و جذاب، مورد توجه کاربران بسیاری قرار بگیرید. کسب‌وکارها با اهداف مختلفی اعم از افزایش آگاهی از برند، سئو، روابط عمومی و افزایش فروش اقدام به انتشار محتوا در سایر رسانه‌ها تحت عنوان رپورتاژ آگهی می‌کنند.
  7. کوتاه‌کننده‌ لینک که می‌توانید آدرس لینک موردنظر را کوتاه و زیبا کنید و در بسیاری از بسترهای موجود همانند شبکه‌های اجتماعی، پیامک و … لینک خود را به دست مخاطب برسانید. با گسترش استفاده افراد از شبکه‌های اجتماعی، بسیاری از مواقع لازم است آدرسی از سایت خود را در شبکه‌های اجتماعی مختلف قرار دهید و دسترسی کاربران را به صفحه موردنظر افزایش دهید. بسیاری از لینک‌ها، تعداد کاراکتر زیادی دارند که باعث می‌شود از نظر ظاهری جذابیت خود را برای کاربر از دست بدهد و فضای زیادی را نیز اشغال کند.
در بازاریابی دیجیتال از لحظه آشنایی تا نهایی شدن خرید و حتی پس از آن می توانید همراه مشتری باشید و با تحلیل‌های درست و شناسایی دقیق مخاطبان هدف، هزینه‌های خود را به شدت کاهش داده و اثربخشی بازاریابی را افزایش دهید. از سوی دیگر رسانه‌های آفلاین بسیار گران هستند، در صورتی که در بازاریابی آنلاین با روش‌های رایگان و حتی ارزان قیمت‌تر می‌توانید مشتری بیشتری جذب کنید. تنوع ابزارها و روش‌های مختلف در این نوع بازاریابی به شما کمک می‌کند تا تبلیغات و فرایندهای بازاریابی شما کاملا سفارشی‌سازی شده باشد. همین موضوع نیز هزینه‌های شما را کاهش می دهد.

جمع بندی

بازاریابی دیجیتال شامل تمام تلاش‌های بازاریابی با استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی یا اینترنت است. کسب‌وکارها از کانال‌های دیجیتالی مثل موتورهای جستجو، رسانه‌های اجتماعی، ایمیل و وب‌سایت‌های دیگر برای ارتباط با مشتریان فعلی و آتی استفاده می‌کنند. درحالیکه بازاریابی سنتی هنوز در تبلیغات چاپی، ارتباطات تلفنی یا بازاریابی فیزیکی وجود دارد اما دیجیتال مارکتینگ می‌تواند بصورت الکترونیکی و آنلاین صورت گیرد و بازاریابی دیجیتال از مزایای بالایی برخوردار است. فرصت‌های بازاریابی بیشماری برای بازاریابی برندها از طریق ایمیل، ویدیو، رسانه‌های اجتماعی یا وب‌سایت وجود دارد. امروزه تعداد کاربران اینترنتی بسیار زیاد شده و تمامی شرکت های متوجه شده اند که برای موفقیت باید در اینترنت حضور فعال داشته باشند و از فضای آن برای جلب مشتری جدید و معرفی کالا و خدمات خود استفاده کنند و برای این کار ناچار هستند که از تکنیک های دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال بصورت موثر استفاده کنند.
تعداد مشاهده این پروژه : 11692

انتخابگر پوسته

برای دیدن ویدیو های آموزشی دیجیتال مارکتینگ کلیک کنید
کلیک کنید