02188886450

آموزش قرار دادن پسورد رو wp-admin در وردپرس

جدیدا در همه ی نسخه های سیستم مدیریت محتوای وردپرس حفره ایی کشف شده و گزارش شده است که بیشتر هکر ها از طریق این حفره امنیتی به داشبورد وردپرس لاگین می شوند و شروع به هک کردن و همچنین آپلود فایل شل بر روی هاست میزبان می کنند که برای این حفره راه حلی در ایران هاستینگ ارائه می دهیم که توصیه اکید می کنیم که از راه کنترل پنل هاست خود حتما روی مسیر WP-Admin کلیه نسخ ورد پرس خود رمز دومی قرار بدهید. در این حالت هکر بدون داشتن رمز دوم توانایی نفوذ به WP-Admin را نخواهد داشت.

جهت قرار دادن رمز عبور یا پسورد بر روی WP-Admin اول وارد هاست شده و مانند تصویر ذیل در گزینه Files  برروی گزینه File Mannger کلیک کنید.

هاستینگ
بعد از وارد شدن به File Manager  برروی پوشه Public Html کلیک کرده و وارد روت هاست تان بشوید.

هاستینگ
پس از وارد شدن به روت هاست خود تمامی پوشه های مرتبط با وردپرس را مشاهده می کنید برروی پوشه WP-Admin کلیک راست کرده و منویی باز می شود که همانند شکل زیر بوده و بر روی گزینه Password Protect کلیک چپ کنید.

هاست
هم اکنون که وارد صفحه ادمین وردپرس در هاست خود شدید در قسمت Security Settings تیک گزینه Password Protect This Directory را زده و در قسمت Enter a Name For The Protected Directory یک نام را به دلخواه خود قرار داده و بر روی گزینه Save کلیک کنید.

هاست
در صفحه ای که باز شده روی دکمه Go Back کلیک کرده تا به صفحه قبلی برگردید
سپس در بخش Create User
در قسمت مربوط به Username یک نام کاربری به دلخواه وارد کنید
در قسمت مربوط به New Password یک رمز عبور به دلخواه خود وارد کرده و در قسمت مربوط به Confirm Password تکرارش نمایید.
به وسیله ی دکمه Password Generator می توانید یک رمز امن و قوی انتخاب نمایید
در پایان روی دکمه Add/modify authorized user کلیک کنید تا رمز گذاری بر روی پوشه به پایان برسد.

هاست
 در حالتی که مرحله های بالا را بدرستی انجام داده اید زمانی که قصد دارید وارد کنترل پنل وردپرس خود شوید اول کادری در مرورگر شما باز می شود و باید username و password ای که در بالا درست کرده اید را وارد نموده و  اگر درست وارد کنید صفحه ای که باید اطلاعات ورود به پنل وردپرس را وارد کنید ظاهر می شود.


697 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 

انتخابگر پوسته

اتحادیه صنف فناواران رایانه
بانک ملت