اخبار طراحی سایت

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار مربوط به فناوری اطلاعات و تکنولوژی کامپیوتر باخبر شوید. همچنین در صورت نیاز می توانید با استفاده از RSS تمامی این اخبار را در سایت و یا وبلاگ خود نیز نمایش دهید.

تأخیر سینپتیکس عامل اصلی قرارگیری نه‌چندان مناسب حسگر اثر انگشت در گلکسی اس 8

با حذف حاشیه‌های اطراف و دکمه‌های فیزیکی در گلکسی اس 8 سامسونگ برای قرار دادن حسگر اثر انگشت دو راه وجود داشت: یکی قرار دادن حسگر در پشت گوشی مانند بسیاری گوشی‌های دیگر از جمله جی 6 و پی 10 و راه دیگر قراردادن آن زیر صفحه ‌نمایش در صورت آمادگی فناوری مورد نیاز آن می باشد. طبق جدیدترین و به روزترین گزارش از کره جنوبی سامسونگ سرمایه‌گذاری زیادی روی شرکت سینپتیکس برای حسگر جدید اثر انگشت آن داده است اما متأسفانه این تکنولوژی به گلکسی اس 8 نرسیده و سامسونگ مجبور شده حسگر را به پشت گوشی نیز منتقل کند.
اگر چه این اتفاق جایگیری نه‌چندان جالب حسگر اثر انگشت در گلکسی اس 8 را اصلا توجیه نمی‌کند چرا که قرار دادن آن زیر دوربین مانند اکثر گوشی‌های اندرویدی دیگر این امکان را داشت که می توانست تصمیم عاقلانه‌ای باشد و حداقل ازطریق تصاویر می‌توان حدس زد جای انتخابی سامسونگ برای این حسگر اصلاً مناسب نمی باشد. گفته شده است اپل قصد دارد در آیفون 8 خود از فناوری حسگر اثر انگشت زیر صفحه‌نمایش استفاده کند و به این ترتیب اگر فناوری سینپتیکس آماده باشد می‌توان انتظار داشت در اواخر تابستان این فناوری به گلکسی نوت 8 هم دست یابد.
البته کمپانی سامسونگ اعتقاد دارد در آینده نزدیک فناوری‌های تشخیص هویت دیگر مثل تشخیص چهره یا اسکن چشم جایگزین حسگر اثر انگشت خواهند شد اما هنوز مشخص نیست کدام یک چه زمانی راحتی و سرعت حسگر اثر انگشت را خواهند داشت.

 

منبع: فارنت

 

Previous Article مقایسه تصویری ابعاد گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس با سایر رقبا
Next Article چیپ‌ ست رده بالای شیائومی با فرآیند ۱۶ نانومتری TSMC ساخته می‌شود
613

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر