اخبار

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار مربوط به فناوری اطلاعات و تکنولوژی کامپیوتر باخبر شوید. همچنین در صورت نیاز می توانید با استفاده از RSS تمامی این اخبار را در سایت و یا وبلاگ خود نیز نمایش دهید.

توضیح وزیر ارتباطات در مورد اضافه شدن هزینه آپلود ، مسدود شدن Waze و فیلتر کلش آف کلنز


محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در روز گذشته در جمع خبرنگاران حاضر شد و در خصوص مسائل مختلف مانند مسدود شدن نرم افزار Waze، فیلترینگ کلش آف کلنز و همین‌طور اضافه شدن هزینه آپلود صحبت کرد. به گفته‌ی واعظی، امروزه با توجه به افزایش استفاده از بخش آپلود فایل‌های اینترنتی، لازم است هزینه‌های آن نیز پرداخت شود.

محمود واعظی در جمع خبرنگاران در رابطه با اضافه شدن هزینه آپلود به اینترنت اظهار کرد که در گذشته 99 درصد استفاده کاربران به دانلود مربوط می‌شد و برای بخش آپلود، هزینه‌ای وجود نداشت؛ اما اینک با توجه به افزایش استفاده از این بخش، قاعدتا لازم است تا هزینه‌های آن نیز پرداخت شود چرا که در دنیا هیچ چیزی مجانی نیست.

 

دریافت هزینه آپلود فایل‌های اینترنتی به دلیل افزایش استفاده از این بخش

وی در پاسخ به این سوال که چرا به تازگی هزینه آپلود فایل‌های اینترنتی اضافه شده است، عنوان کرد:

در گذشته استفاده‌ای از بخش آپلود نمی‌شد اما حالا میزان استفاده از این خدمات افزایش یافته است و با توجه به این که آپلود کردن فایل‌های اینترنتی هم برای شرکت‌های مختلف هزینه دارد، طبیعی است که این هزینه‌ها دریافت شود. به بیان دیگر این طور نبود که پیش از این، آپلود کردن فایل‌ها رایگان باشد، بلکه اصلا استفاده زیادی از این خدمت نمی‌شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در ادامه صحبت‌های خود، توضیحاتی را در مورد مسدود شدن نرم افزار Waze ارائه داد. واعظی در پاسخ به سوال خبرنگاران در این رابطه عنوان کرد که برای این نرم‌افزار مسیریاب، جایگزین‌های متعددی وجود دارد و با توجه به این که فیلتر شدن آن به کسب و کارهای کشور ضربه‌ای نمی‌زد، ما هم مخالفتی نکردیم و پس از اعلام قوه قضاییه به سرعت آن را اجرایی کردیم؛ چرا که نرم افزار مسیریاب Waze برای کشورمان مناسب نبود.
هزینه آپلود

وزیر ارتباطات در ادامه با رد شایعه فیلتر شدن بازی کلش آف کلنز، تاکید کرد که تاکنون چیزی در این مورد نشنیده‌ام و اکنون تصمیماتی که قبل از این گرفته شده بود در حال اجرا است. وی در پایان به ارائه توضیحاتی درباره فعالیت شرکت‌های خصوصی پرداخت و گفت:

ما به شرکت‌های خصوصی، تنها دید نظارتی داریم و با تدوین برنامه‌های مختلف شرایطی را فراهم کرده‌ایم تا این شرکت‌ها بتوانند فعالیت‌های خود را در بازار رقابتی انجام دهند. دولت رقیب بخش خصوصی نیست و حتی اگر شرکتی در بخش خصوصی، فعالیت انحصاری انجام می‌داد، ما اکنون آن را شکسته‌ایم و دیگر انحصاری در این بخش وجود ندارد.


منبع : گجت نیوز

Previous Article چگونگی تفکیک نرخ اینترنت از اینترانت از زبان مدیرعامل شرکت آسیاتک
Next Article مقایسه تصویری ابعاد گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس با سایر رقبا
332 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر