02188886450

اخبار طراحی سایت

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار مربوط به فناوری اطلاعات و تکنولوژی کامپیوتر باخبر شوید. همچنین در صورت نیاز می توانید با استفاده از RSS تمامی این اخبار را در سایت و یا وبلاگ خود نیز نمایش دهید.

به دلیل تسهیل در پاسخگویی ایران سایت به شما لطفا درخواست های خود را با کلیک بر روی ثبت درخواست ثبت نمایید
ثبت درخواست

دو راهکار برای تقویت آنتن دهی موبایل در منزل یا محل کار


در همه مناطقی که تحت پوشش اپراتورهای تلفن همراه می باشد نقاط کوری وجود دارند که به آن ها نقاط کور آنتن دهی می گویند. این نقاط باید با توجه به چیزی که در نقشه های آنتن دهی اپراتورها وجود دارد باید حتما تحت پوشش شبکه باشند. ولی به طور واقعی برقراری تماس یا ارسال پیامک در آن ها در عمل وجود نخواهد داشت. متاسفانه ، در بیشتر موارد افزودن آنتن های بی تی اس توسط اپراتور مخابراتی بریا پوشش دهی نقاط کور ممکن نخواهد بود. اگر شما نیز جزو آن دسته از افراد بدشانس می باشید که در مکان هایی مانند خانه یا محل کار بیشترین زمان خود را سپری می کنید ، تحت پوشش شبکه اپراتور نیستید ، با ما همراه باشید تا دو راه برای تقویت آنتن دهی موبایل در این مکان‌ها را به شما آموزش دهیم.

دو راهکار ساده برای تقویت آنتن دهی موبایل در خانه یا محل کار

روش اول: تماس از بستر وای فای

تقویت آنتن دهی در منزل یا محل کار

روش تماس از بستر وای فای (WiFi calling) امکانی است که از طریق آن، با اتصال به یک شبکه وای فای می‌توانید سیگنال‌های مخابراتی را دریافت کنید. برای استفاده از این امکان، اپراتور شما باید سرویس تماس از بستر وای فای را برای کاربرانش فراهم کرده و تلفن همراهتان هم باید از آن پشتیبانی کنند. از آنجایی که از طریق یک مودم مجهز به وای فای، به‌سادگی می‌توانید منزل یا محل کار خود را تحت پوشش وای فای قرار دهید، امکان تماس از بستر وای فای می‌تواند برای شما بسیار کارآمد باشد.

اکثر تلفن‌های هوشمند جدید از این امکان پشتیبانی می‌کنند. اگر در قسمت وای فای تنظیمات خود به دنبال کلمه WiFi calling بگردید، می‌توانید مطمئن شوید که تلفنتان از این امکان پشتیبانی خواهد کرد یا خیر.


تقویت آنتن دهی موبایل


تقویت آنتن دهی در منزل یا محل کار

اگر کاربر سیستم عامل iOS هستید، برای استفاده از سرویس تماس از بستر وای فای در آیفون خود مسیر Settings > Phone > WiFi Calling را دنبال کنید. در قسمت بعد از شما یک آدرس خواسته می‌شود که تنها مختص کاربران آیفون در کشور آمریکا است. از آن جایی که ردیابی سیگنال تماس‌گیرنده از طریق تماس از بستر وای فای امکان‌پذیر نیست، کاربران آمریکایی باید آدرسی را در این قسمت وارد کنند، تا در صورت تماس شان با شماره‌های اضطراری، امکان دسترسی به آن‌ها به راحت‌ترین نوع ممکن فراهم باشد.

تقویت آنتن دهی در منزل یا محل کار

سرویس تماس از بستر وای فای هم‌اکنون در آمریکا و اروپا فعال است. در مهرماه امسال هم اپراتور همراه اول در نمایشگاه ایران تلکام 2016 از طرح پایلوت سرویس تماس وای فای خود رونمایی کرد اما پس از آن دیگر خبری از راه‌اندازی این سرویس در ایران به گوش نرسید.

روش دوم: نصب تقویت کننده آنتن

تقویت آنتن دهی در منزل یا محل کار

اگر تلفن شما از سرویس تماس از بستر وای فای پشتیبانی نمی‌کند و یا جزو کاربران مقیم خارج از کشور نیستید، می‌توانید با نصب یک تقویت کننده سیگنال در نقطه کور آنتن دهی، مشکل دریافت سیگنال‌های مخابراتی را برطرف کنید. این تقویت کننده ها دستگاه‌هایی هستند که با اتصال به روتر وای فای، یک سیگنال مسافت کوتاه را مخابره کرده و آنتن دهی محل موردنظر را به حداکثر می‌رسانند.

بعضی از این تقویت کننده ها تنها برای استفاده کاربران اپراتورهای خاص طراحی شده‌اند، به این معنا که فرضا اگر اپراتور شخصی همراه اول باشد، امکان برخورداری از سیگنال از طریق دستگاه تقویت کننده مخصوص ایرانسل برای او وجود ندارد. البته تقویت کننده هایی هم در بازار موجود هستند که چند اپراتور را به‌ طور هم ‌زمان پوشش می‌دهند.

روش استفاده از تماس از بستر وای فای به دلیل دردسرهای کمترش، بیشتر مورد استفاده است اما با شرایط کنونی اپراتورها در ایران به کاربران پیشنهاد می‌شود که برای تقویت آنتن دهی تلفن همراه ، از دستگاه تقویت کننده سیگنال استفاده کنند.


منبع : گجت نیوز

1132

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظر

انتخابگر پوسته