02188886450
برآورد هزینه خدمات عکاسی جواهرات
ثبت درخواست

عکاسی جواهرات

انسان همواره به اشیاء زیبا و کم یاب، علاقه مند بوده و سعی کرده آن ها را برای خود داشته باشد. در زمان ‌های قدیم، طلا به عنوان اشیایی گران بها و زیبا برای افراد مختلف جامعه و هم چنین حکومت ها و فرماندهان بزرگ، اهمیت زیادی داشته است. طلا و سایر جواهرات هم برای زیبایی و هم برای تجارت و تراکنش های مالی مورد استفاده قرار می‌گرفته اند. جنگ‌ های زیادی در طول تاریخ بر سر تصاحب طلا و جواهرات انجام گرفته است که به کشته شدن افراد زیادی ختم شده است. امروزه نیز به همان صورت است و استفاده هایی مانند گذشته از طلا و جواهرات می‌شود، با این تفاوت که بیش تر برای زینت و زیبایی  مورد استفاده قرار می گیرند؛ شاخه ای از عکاسی به نام عکاسی جواهرات، کار تصویر برداری از طلا و جواهرات مختلف را انجام می‌دهد که در ادامه به توضیح و آشنایی با آن می پردازیم.

 

عکاسی جواهرات

 


عکاسی جواهرات، امروزه به شغلی پر طرفدار تبدیل شده است که بسیاری از افراد عکاس دوست دارند این رشته از عکاسی را انتخاب کرده و در آن مشغول به کار شوند. افراد زیادی علاقه مند به عکاسی جواهرات هستند و این تمایل آن ها از علاقه آن ها به طلا و جواهرات ناشی می‌شود. در صنعت طلا و جواهرات نیز مانند صنایع دیگر کار تبلیغات انجام می‌پذیرد. افرادی که در این صنعت کار می‌کنند، دوست دارند با استفاده از تبلیغات مناسب از رقبای خود پیشی گرفته و فروش بیش تری داشته باشند. در هر تبلیغاتی، استفاده از عکس‌های مناسب می تواند بسیار کمک کننده باشد؛ به خصوص در تبلیغات طلا و جواهرات که از زیبایی بسیار بالایی برخوردار است و عکس های زیبا می‌توانند مشتریان را به شدت وسوسه کنند.

در تبلیغات طلا و جواهرات، چه به صورت آنلاین انجام شود و چه به صورت استفاده از مجلات تبلیغاتی، عکس های زیبا  از طلا و جواهرات باید وجود داشته باشند. اگر تبلیغات طلا و جواهرات در روزنامه ‌ها و مجلات تبلیغاتی مختلف صورت پذیرد، که داشتن عکسی زیبا در آن ها لازم است. همچنان که اگر این تبلیغات به صورت آنلاین در سایت های طلا فروشی ها یا اینترنت و فضای مجازی انجام پذیرد باز هم وجود عکس های زیبا و وسوسه کننده بسیار تاثیرگذار می‌باشد. این اهمیت باعث به وجود آمدن رشته عکاسی جواهرات، از سلسله رشته های عکاسی شده است که به طور تخصصی کار عکاسی از طلاها و جواهرات مختلف را انجام می‌دهد و استقبال خوبی نیز از این رشته و عکاسان این رشته شده است.

 

 

عکاسی تبلیغاتی از بدلیجات

 


معمولاً در بیش تر موارد، افرادی که کار عکاسی جواهرات را انجام می‌دهند خود حرفه ی عکاسی داشته و از طرف صاحبان طلا و جواهرات فروشی ها، به آن ها سفارشاتی برای عکس برداری از طلا و جواهرات داده می‌شود؛ کم تر پیش می‌آید که صاحبان طلا فروشی‌ها، خود اقدام به عکس برداری از طلا و جواهرات خود کرده و بخواهند از آن ها استفاده تبلیغاتی کنند؛ چرا که این کار نیازمند ظرافت و تخصص خاصی می باشد تا بتوان بهترین عکس ها را تولید کرد. به خصوص این که، به دلیل کوچک بودن طلا و جواهرات مختلف، کار عکاسی سخت تر هم می‌شود و به فردی متخصص در رنگ بندی و ترکیب بندی نیاز دارد تا بتواند این کار را به خوبی انجام دهد و عکس هایی مناسب برای استفاده کردن در تبلیغات تولید نماید.

 

 

 

 

لنز مناسب عکاسی جواهرات

 

 

 

همان طور که گفتیم، به دلیل اندازه کوچک طلا و جواهرات، عکاسی از آن ها نیازمند تخصصات و تجربه‌ های فراوانی در این زمینه می باشد. در عکس برداری از جواهرات، باید از دوربین ‌هایی استفاده شود که کیفیت مناسب را داشته باشند. اما علاوه بر دوربین ها، باید به نوع لنزها نیز توجه زیادی شود. معمولاًبه دلیل این که اندازه جواهرات بسیار کوچک است، به خصوص جواهراتی مانند انگشتر و گوشواره، باید از لنزهای ماکرو برای گرفتن عکس از آن ها استفاده شود؛ زیرا استفاده از لنزهای معمولی ممکن است آن ایده آلی که ما در عکاسی جواهرات در نظر داریم را برای ما فراهم نکند. پس استفاده کردن از لنز های ماکرو بر روی دوربین‌های خود هنگام عکاسی از طلا ها و  جواهرات، به خصوص جواهرات کوچک، می‌تواند کاملاً منطقی و درست باشد.

 

لنز مناسب عکاسی جواهرات


اگر بخواهیم به طور کلی به بررسی عکاسی جواهرات بپردازیم، می‌توانیم به این نتیجه برسیم که با هر دوربین حرفه ای، مثل کنون یا غیره، می توانیم از طلا و جواهرات عکس های خوبی برداریم. و شاید بتوان حتی بدون استفاده از تجهیزات قوی نوری، این کار را تنها با استفاده از نور خورشید انجام داد. اما زمانی که ما می خواهیم کار حرفه‌ای انجام دهیم، باید همه ابزار و وسایل ما حرفه ‌ای باشد. دوربین های کامپکت با توجه به سنسور های ریزی که در آن ها مورد استفاده قرار می گیرد، می‌تواند دوربین های مخصوصی برای گرفتن عکس از طلا و جواهرات مختلف باشد. این دوربین ها می توانند در کیفیت نهایی کار ما تاثیر مثبت و فراوانی بگذارند؛ پس در صورت تمایل به کار در این حوز،ه باید این گونه دوربین‌ها را در اولویت قرار داد.

 

فیلم آموزش عکاسی از جواهرات

امروزه طلا و جواهرات بسیار جالب و جذاب برای تعداد زیادی از افراد جامعه می باشد؛ عکاسان نیز از این افراد مستثنی نبوده و تعداد زیادی از آن ها به کار عکاسی جواهرات علاقه‌ مند هستند. حتی افرادی که هنوز کار عکاسی را به صورت حرفه ای انجام نمی‌دهند یا کسانی که تمایل به شروع رشته عکاسی دارند، در ابتدای راه به سمت این شاخه از عکاسی تمایل پیدا می‌کنند و بیش تر آن ها جذب شاخه عکاسی از جواهرات می شوند. برای شروع فعالیت در این رشته بسیار مهم از مجموعه رشته های عکاسی باید آموزش‌های لازم را پیدا کرده و سپس وارد شد. زیرا عکس هایی که از طلا و جواهرات گرفته می‌شود، بیش تر برای کار تبلیغات استفاده می‌شوند و از حساسیت بالایی برخوردار هستند.

 

فیلم آموزش عکاسی از جواهرات


 افراد علاقه‌ مند می توانند در کلاس های آموزشی عکاسی و به خصوص در رشته عکاسی جواهرات تشکیل می‌شود، شرکت کرده و آموزش‌ های لازم این رشته را به طور کامل ببینند. اما اگر به هر دلیلی توانایی شرکت در این کلاس های آموزشی را به صورت حضوری نداشته باشند یا این که اصلاً تمایل به شرکت در کلاس های حضوری نداشته باشند، می‌توانند فیلم های آموزشی مربوط به این رشته را تماشا نمایند و نکات لازم را با تماشای این فیلم ها بیاموزند. البته به نظر ما اولویت آموزش در رشته عکاسی و به خصوص رشته عکاسی جواهرات را باید به آموزش حضوری داد؛ چرا که تجربه‌ های فراوانی را، اساتید می‌توانند به صورت مستقیم به ما انتقال دهند و شاید در شیوه ‌های دیگر آموزش این امکان فراهم نباشد.

افرادی که تمایل به آموزش‌ های غیرحضوری داشته باشند، می‌توانند فیلم های آموزشی عکاسی جواهرات را به راحتی در اینترنت پیدا کرده و تماشا نمایند. باز هم تماشای فیلم های آموزشی، بهتر از روش‌های آموزشی متنی می باشد. چرا که به صورت مستقیم، با نحوه استفاده از، ابزار آلات و تجهیزات مختلف این رشته آشنا می شویم. هم چنین، اگر روش های خاصی برای عکس گرفتن از طلا و جواهرات مورد نیاز است، آن ها را به صورت عینی تماشا می نماییم و می توانیم از آن ها در آینده و در کار خود استفاده کنیم. اگرچه فیلم های آموزشی عکاسی جواهرات می تواند بسیار کمک کننده باشد، اما همان ‌طور که گفتیم نمی‌تواند جای آموزش حضوری این کار را بگیرد و بهتر است حداقل چند جلسه از اساتید قوی و تجربه‌ های آن ها استفاده نماییم.

 

عکاسی تبلیغاتی از بدلیجات

با این که مردم علاقه زیادی به طلا و جواهرات دارند و این علاقه به خصوص در خانم ها، بیش تر است، اما به دلیل مسائل مالی، شاید تهیه طلا و جواهرات برای برخی از افراد مقدور نباشد. این افراد می‌توانند به جای استفاده از طلا و جواهرات، از بدلیجات یا به عبارتی طلاهای تقلبی استفاده نمایند.  بدلیجات که بسیار شبیه به طلای واقعی طراحی می‌شوند، چشم افراد عادی توان تشخیص آن ها از طلای واقعی را ندارد. به همین دلیل، افرادی که توانایی تهیه طلا و جواهرات را ندارند، برای تزیینات، در جشن‌ها یا مراسمات مختلف، به جای استفاده از جواهرات از بدلیجات استفاده می‌کنند. همین دلیل باعث باشده است که بدلیجات نیز بازار خوبی داشته باشند و مورد استقبال برخی از افراد قرار بگیرد.
 

عکاسی تبلیغاتی از بدلیجات


به دلایلی که گفتیم، بدلیجات نیز توسط افراد خاصی استفاده می شود و تقاضای خوبی برای آن ها وجود دارد. به همین سبب، افرادی که فروشندگی بدلیجات را به عنوان شغل خود برگزیده اند، برای تبلیغ محصولات خود و داشتن فروش بیش تر، به تبلیغات بدلیجات اقدام می نمایند. همان طور که گفتیم، امروزه تبلیغات به هر شکلی که انجام شود، وجود عکس های با کیفیت و زیبا از محصول می‌تواند باعث افزایش خریداران و استقبال آن ها از محصول مورد نظر گردد. به همین دلیل برخی از عکاسان، کار عکاسی تبلیغاتی از بدلیجات را انجام می‌دهند. عکس های تبلیغات بدلیجات، در اینترنت و فضای مجازی قرار گرفته و مردم با دیدن زیبایی آن ها و شباهت بسیار زیاد آن با طلا و جواهرات واقعی، مجذوب آن ها شده و به خرید آن ها با هزینه بسیار پایین تر از طلا اقدام می نمایند.

 

عکاسی تبلیغاتی زیورآلات

کار عکاسی تبلیغاتی از زیورآلات بسیار حساس است و باید با نهایت دقت این کار را انجام داد. در پاراگراف های قبل، به توضیح اهمیت دوربین و انتخاب مناسب آن پرداختیم، اما اکنون می خواهیم چند نکته مهم دیگر در این زمینه را برای شما بیان کنیم. در عکاسی جواهرات و زیورآلات باید حتماً از سه پایه مخصوص عکاسی استفاده کنیم تا کم ترین لرزشی در دوربین به هنگام عکس برداری به وجود نیاید. چرا که به دلیل اندازه کوچک جواهرات، کم ترین لرزشی می‌تواند باعث از دست رفتن کیفیت عکس ما بشود. زمانی که از سه پایه های مخصوص عکاسی استفاده می‌کنیم، دوربین به صورت کامل فیکس شده و هیچ گونه لرزشی را نخواهد داشت که باعث وجود اشکال در عکس ما شود.

 

عکاسی تبلیغاتی زیورآلات


نکته دیگری که باید به خوبی به آن توجه کنیم تا عکس جذاب تری از طلا و جواهرات مختلف داشته باشیم، استفاده از فوکوس نقطه ای می باشد. به این منظور که فوکوس دوربین را بر روی قسمتی از طلا و جواهرات قرار دهیم، که جذابیت و خاص بودن بیش تری را به نمایش می گذارند. مثلاً نگین های بر روی انگشتر یا عقربه های ساعت، می‌توانند موارد مناسبی برای فوکوس به هنگام عکس گرفتن از این گونه جواهرات باشند. همچنین بحث وجود نور مناسب و کافی در عکاسی جواهرات، بیش از هر نوع عکاسی دیگر، حائز اهمیت می باشد، چرا که وجود سایه های مزاحم بر روی جواهرات، می تواند به شکل کلی ظرافت و زیبایی آن ها را از بین برده و عکس ما را خراب کند.

جمع بندی:
معمولاً بیش تر افراد جامعه علاقه زیادی به طلا و جواهرات دارند. طلا فروشی ها برای تبلیغات و پیشی گرفتن از رقبای خود در فروش جواهرات، اقدام به عکس برداری از طلا و جواهرات خود و استفاده از آن ها در تبلیغات مختلف می کنند. به دلیل حساسیت بالای عکس برداری از طلا و جواهرات، گروه خاصی از عکاسان به صورت تخصصی در رشته عکاسی جواهرات فعالیت می‌کنند. عکاسان جواهرات باید در استفاده از دوربین مناسب و همچنین تجهیزات لازم برای عکس برداری دقت لازم را داشته باشند، چرا که عکاسی جواهرات، به دلیل ظرافت و زیبایی که در طلا و جواهرات موجود می باشد، بسیار حساس است. حتی اشتباهات کوچک نیز می‌توانند موجب از بین رفتن این ظرافت ها در عکس شوند. 

نوشتن یک نظر

در صورت موافقت ip شما در سیستم ذخیره خواهد شد
افزودن نظر
1471 بازدید