02188886450
برآورد هزینه خدمات عکاسی مینیاتوری
ثبت درخواست

عکاسی مینیاتوری

عکاسی مینیاتوری یکی از سبک های جدید در عکاسی است که به شما کمک می کند آثاری بسیار جذاب به ثبت برسانید. یکی از جذابیت های تکنولوژی این است که به ما کمک می کند چیز هایی را به تصویر بکشیم که در دنیای واقعی وجود ندارند و یا فعالیت هایی را انجام دهیم که تجربه کردن آن ها تقریبا محال است. حتی به کمک تکنولوژی ما این قدرت را داریم تا واقعیت را به شکل دیگری به تصویر بکشیم. در خصوص مورد آخر شاید این طور به نظر برسد که این کار اساسا اشتباه و غیرقانونی است که البته تحریف واقعیات همیشه اشتباه است اما گاهی قضایا می توانند تنها جلوه ای از خلاقیت و زیبایی باشند . دقیقا مشابه اتفاقی که درون عکس های مینیاتوری رخ می دهد. در این عکس ها واقعیت دنیا تحریف می شود. 
این شیوه از عکاسی یکی از سبک های نو ظهور است که توانسته در مدت کوتاهی توجه بسیاری را به سمت خود جلب کند و حتما اگر یک عکاس حرفه ای باشید با آن آشنا هستید و اگر عکاس نیستید هم حداقل یکی از عکس های ثبت شده در این سبک را مشاهده کرده اید. در صورتی که در خصوص این سبک از عکس ها کنجکاوید و یا می خواهید از راز ثبت آن ها آگاه شوید، در ادامه این متن ما را همراهی کنید تا به شما همه چیز را بگوییم. امید است که مورد استفاده شما واقع شود.
 
عکاسی مینیاتوری

 

عکس مینیاتوری چیست؟؟

امیدواریم که توانسته باشیم به اندازه کافی شما را در خصوص ماهیت عکس های مینیاتوری کنجکاو کنیم. به شکل ساده و صریح عکس مینیاتوری به عکسی گفته می شود که در آن یک جسم بزرگ، بسیار کوچک تر از اندازه واقعی آن به نظر می رسد. در این عکس ها تلاش می شود تا این طور به نظر برسد که یک جسم مینیاتوری در میان سایر اجسام بزرگ صحنه حضور دارد. برای مثال طی این سبک از عکس برداری، یک ماشین با ابعاد کاملا عادی و استاندارد شبیه به ماشینی با ابعاد اسباب بازی به نظر می رسد در حالی که سایر اجسام اطراف آن ابعاد واقعی خود را حفظ می کنند. این شیوه از عکاسی باعث شده است تا تصاویری بسیار جذاب و منحصر به فرد به ثبت برسند و حتی به کمک ایده های خلاقانه مجموعه ای از خطاهای دید و یا تصاویر بامزه را تولید کنند. 
تا چندی پیش عکاسی مینیاتوری تنها برای ثبت عکس های بیش از حد حرفه ای و مفهومی به کار می رفت اما امروزه از این تکنیک و سبک برای ثبت تصاویر روزمره هم استفاده می شود. نکته ای که لازم است در اینجا ذکر کنیم این است که عکاسی ترفند های بسیار زیادی با خود دارد که به واسطه همین ترفند ها می توان واقعیت را به شکل دیگری نشان داد دقیقا مانند اتفاقی که درون عکس های مینیاتوری می افتد. شما لازم است به عنوان یک بیننده هوشیاری خود را حفظ کنید و تنها از روی تصاویر قضاوت نکنید و البته به عنوان یک عکاس قوانین اخلاقی این طور حکم می کنند که شما از دانش و مهارت خود برای گمراه کردن و سوء استفاده کردن از اذهان عمومی استفاده نکنید.
 

عکس مینیاتوری چیست؟؟


ویژگی های عکاسی مینیاتوری 

گفتیم که این سبک از عکاسی این روز ها تبدیل به یک ترند شده است و تقریبا همه افراد سعی می کنند به نوعی از آن استفاده کنند. به نظر شما دلیل این محبوبیت چیست؟ شاید عده ای بر این باور باشند که محبوبیت این سبک تنها به خاطر نوین بودن آن است اما اگر در ادامه با ما همراه باشید در طی چند مورد دلایل بیشتری برای توجیه محبوبیت آن ارائه می دهیم.
خلاقیت در کمترین زمان: شاید از برجسته ترین دلایلی که می توان برای محبوبیت این سبک از عکاسی به آن اشاره کرد همین سادگی است. شما با حداقل دانش و مهارت عکاسی می توانید به سادگی یک عکاسی مینیاتوری داشته باشید که در نتیجه آن یک تصویر جذاب و منحصر به فرد تولید می کنید. البته نکته ای که لازم است بر روی آن تاکید کنیم این است که هر چه شما دانش و مهارت بیشتری داشته باشید کیفیت نهایی بهتری را ثبت می کنید. در نتیجه انتظار نداشته باشید که اگر یک عکاس معمولی هستید، تصویر مینیاتوری شما با تصویر ثبت شده توسط یک عکاس حرفه از لحاظ کیفیت برابری کند. ممکن است ایده ها را بتوان بدون توجه به تجربه افراد برتری داد اما کیفیت اجرا تماما بستگی به مهارت خواهد داشت.
نوستالژیک :ثبت عکس های مینیاتوری یک اتفاق نوستالژیک است. چندین سال گذشته که هنوز دوربین ها و نرم افزار های ادیت و ویرایش تصویر گسترش و توسعه لازم را پیدا نکرده بودند، همچنان عکاسان برای ثبت چنین تصاویری تلاش می کردند و حتی گاهی اوقات بدون هیچ دستیار و ابزار کمکی می توانستند در این امر موفق شوند. به نوعی می توان گفت عکاسی مینیاتوری یکی از ایده های قدیمی اما تازه تحقق شده است و به همین دلیل حس خوبی به بینندگان القا می کند.
بستر مناسب: این سبک از عکاسی به ایده پردازان این اجازه را می دهد تا خلاقیت زیادی به خرج داده و حتی عملی کنند. در واقع این سبک می تواند به تنهایی بستری مناسب برای تولد و پرورش ایده های بسیار دیگر باشد. برای مثال استفاده از سبک عکاسی مینیاتوری در تبلیغات بسیار رایج است و اغلب بازخورد های خوبی از مردم دریافت می کند.
تامل برانگیز: اگر یک فرد قصد داشته باشد به کمک عکس ها اقدام به مارکتینگ و بازاریابی کند و یا بخواهد مفهومی عمیق را انتقال دهد و یا هر کار دیگری که نیاز به توجه مخاطب داشته باشد این سبک از عکاسی بهترین خواهد بود. تصاویری که به کمک این شیوه ثبت می شود متناقض هستند و همین تناقض باعث می شود تا مخاطب برای پی بردن به راز عکس تامل کند. یعنی به خودی خود بدون اینکه شما ایده و تلاش خاصی را وسط بگذارید می توانید توجه محاطب را به سوی خود جلب کنید. که همین امر می تواند برای شما بسیار پرسود و موثر باشد.
در اینجا به چند نمونه از ویژگی های این سبک از عکاسی اشاره کردیم. شما با استفاده از این شیوه فرصت مناسبی برای پرورش ایده های خود خواهید داشت. در ادامه به شما می گوییم که چطور می توانید عکس های خود را تبدیل به یک عکس مینیاتوری کنید.

تکنیک های عکاسی مینیاتوری

وقتی که شما قرار است یک عکس مینیاتوری ثبت کنید قبل از هر چیز لازم است که یک عکس اولیه مناسب تهیه کنید. شما می توانید این تصویر اولیه را با هر دوربینی که می خواهید به ثبت برسانید. سوژه مورد نظر شما می تواند هر چیزی باشد. خلاصه اینکه شما آزادی عمل زیادی برای عکس برداری خواهید داشت، تنها لازم است سه نکته را مدنظر خود قرار دهید. با اجرای این سه نکته شما می توانید در نهایت عکس به مراتب با کیفیت تر و جذاب تری به ثبت برسانید.

تکنیک های عکاسی مینیاتوری
 

ارتفاع: یکی از آیتم هایی که بهتر است حین عکس برداری برای عکس مینیاتوری مورد توجه قرار بدهید ارتفاع است. اگر شما بتوانید از زاویه بالا از سوژه خود عکس بگیرید فرایند ادیت عکس آسان تر خواهد 
شد. مقدار ارتفاع با توجه به ابعاد سوژه شما قابل تغییر و تنظیم است. البته اگر سوژه شما یک برج مانند برج میلاد است شما می توانید با ایجاد فاصله مناسب از برج و سپس قرار گیری بر روی یک ارتفاع همین زاویه مناسب را به دست بیاورید. ( پرسپکتیو به وجود بیاورید) 
تراکم: یکی دیگر از ویژگی های لازم این است که سوژه شما نباید در صحنه تنها باشد. تراکم عناصر در اطراف سوژه هر چه بیشتر باشد می تواند به ثبت تصویر با کیفیت تر کمک کند.
کیفیت: این نکته، جزء جدا نشدنی از سایر تصاویر است. دقت کنید که هنگام عکس برداری تمامی اصول لازم مانند نور پردازی و... به بهترین شکل ممکن رعایت شوند تا تصویر نهایی از کیفیت بالایی بهره مند باشد.
رعایت این نکات، برای هر راهی که شما در هنگام عکاسی مینیاتوری پیش می برید لازم است و می تواند تصویر نهایی شما را کاملا تحت تاثیر قرار بدهد.

آموزش عکاسی مینیاتوری

اگر شما علاقه مند به این شیوه از عکاسی هستید راه های بسیاری برای شما وجود خواهد داشت که می توانید با توجه به سطح مهارت و شرایط ویژه خود از میان آن ها دست به انتخاب بزنید.
لنز های حرفه ای Tilt-Shift :لنز های خاص و گران قیمتی که برای دوربین های عکاسی موجود است و با تهیه آن ها می توانید بسیار ساده تر و سریع تر و همچنین با کیفیت تر عکس مینیاتوری ثبت کنید. البته لازم است مار با این لنز ها را از قبل یادبگیرید.
اپلیکیشن های ادیت عکس: راز اصلی عکس های مینیاتوری پس زمینه تار و یا به اصطلاح Blur است. شما به کمک اپلیکیشن های ادیت عکس می توانید روی سوژه اصلی فوکوس کرده و سپس فضای اطراف آن را به کمک این فیلتر تار کنید. بعد از تار کردن لازم است که رنگ های محیط اطراف را نیز غلیظ تر کنید. در این خصوص به شما نرم افزار Adobe Photoshop را توصیه می کنیم. 
فوکوس برشی به کمک لنز های Edge80 یا Edge50
اگر شما یک حرفه ای هستید و همواره برای مار خود هزینه می کنید بهتر این است که یک لنز مخصوص تهیه کنید تا بدین شکل روان تر و با کیفیت تر عکس های مینیاتوری خود را به ثبت برسانید. اما اگر برای شما پرداخت این هزینه ها ممکن نیست و به لنز های معمولی هن دسترسی ندارید از اپلیکیشن ها و نرم افزار ها کمک بگیرید. نرم افزار فتوشاپ در کنار تمامی اپلیکیشن های ادیت عکس موبایلی می توانند به شما کمک کنند. اگر تصویر اولیه شما با توجه به نکاتی که گفته شد ثبت شده باشد این بار شما می توانید با یک فوکوس ساده و تار کردن و غلیظ کردن رنگ های زمینه، یک عکس  جذاب را به ثبت برسانید. تنها کافی است به خلاقیت و حوصله به خرج دهید و تمرین کنید.

 

آموزش عکاسی مینیاتوری


جمع بندی
عکاسی یکی از هنر های ارزشمند است که این روز ها به کمک توسعه و پیشرفت تکنولوژی و به مراتب آن افزایش قابلیت دوربین ها و همین طور پیدایش نرم افزار های کمکی برای ادیت عکس، به شکل قابل توجهی توسعه یافته است. در عکاسی سبک های بسیار متنوعی وجود دارد که به واسطه آنها ایده ها پرورش می یابند. عکاسی مینیاتوری یکی از سبک های محبوب عکاسی است. طی این عکس ها اجسام و سوژه ها به مراتب کوچکتر از آنچه که هستند به نمایش در خواهند آمد. به واسطه ویژگی های مثبتی که این سبک با خود به همراه می آورد افراد زیادی از آن استفاده می کنند. لازم است حین ثبت این عکس ها نکات خاص اما ساده ای را رعایت کنیم. 
برای این سبک از عکاسی لنز های مخصوص اما گران قیمت‌ی وجود دارد. شما می توانید به واسطه ترفند های ادیت، با کمترین هزینه عکاسی مینیاتوری انجام دهید. 

نوشتن یک نظر

در صورت موافقت ip شما در سیستم ذخیره خواهد شد
افزودن نظر
1773 بازدید