دریافت اینماد title=

Enamad اینماد - نماد اعتماد الکترونیک

اخذ اینماد ( 3 روزه ) فقط با ثبت سفارش اینماد در ایران سایت

اینماد - نماد اعتماد الکترونیک Enamad

اینماد یا نماد اعتماد الکترونیک این روزها برای کسب و کارهای اینترنتی رواج گرفته و به عنوان یکی از مهم ترین عوامل توسعه تجارت الکترونیکی شناخته میشود. ای نماد از طریق مرکز توسعه تجارت الکترونیک و زیر نظر وزارت صنعت و معدن به فروشگاه های اینترنتی اختصاص داده میشود که دارای برچسب دیجیتالی دارای اصول و ضوابطی میباشد. مهم ترین مشخصه برای سایت های فروشگاهی که دارای پرداخت آنلاین هستند به دلیل جلب رضایت کاربران موظف به دریافت نماد اعتماد الکترونیک هستند. فرشگاه های اینترنتی که موفق به دریافت ای نماد میشوند تحت نظارت دستگاه های مسئول، ملزم به رعایت قوانین و مقررات مندرج درتعهدنامه نماد هستند. مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اعطای نماد اعتماد الکترونیکی هویت صاحب و محل فعالیت کسب و کارهای اینترنتی را احراز می‌نماید. مسئولیت صحت فعالیت کسب و کار اینترنتی و کلیه محتوای منتشر شده در وب سایت بر عهده صاحب کسب و کار اینترنتی است. ما در این مقاله قصد داریم از صفر تا صد مراحل دریافت ای نماد را برای شما شرح دهیم.

هزینه گرفتن ای نماد

همچنین به منظور حمایت از کسب‌ و کارهای ابتدایی، متقاضیان دریافت نماد اعتماد الکترونیکی می‌توانند مبلغ در نظر گرفته شده را در دو مرحله و با بازه زمانی مشخص پرداخت نمایند. هزینه اولیه بابت انجام فرآیندهای تخصصی اعطای نماد اعتماد الکترونیکی شامل ارزبابی پرونده، اعطای نماد، نظارت و کل فرایندهای این پردازش حساب می‌شود. علاوه بر این یک هزینه جداگانه هم برای ارسال محموله پستی در نظر گرفته شده است که با ثبت نام و سپری کردن مراحل دریافت مبلغ دقیق برای شما قابل نمایش میباشد. البته بنا به گفته سازمان توسعه تجارت الکترونیکی افرادی که قبل از تغیر تعرفه جدید اقدام به دریافت ای نماد نموده اند در هنگام هزینه های تمدید مشمول به پرداخت هزینه های جدید میشوند.

ستاره های نماد اعتماد الکترونیکی

ستاره های نماد اعتماد الکترونیکی نشان دهنده میزان اعتبار آن میباشد و زمانی که شما برای اولین بار اقدام به دریافت ای نماد میکنید بصورت یک ستاره برای شما در نظر گرفته میشود اما بصورت کلی نماد اعتماد الکترونیکی سه نوع دارد که در ادامه هرکدام را مورد بررسی قرار می دهیم.

1. در منوی سایت، از گزینه "کسب و کارها" وارد زیرمنو "ثبت نام و ورود به پنل کاربری" شوید. در صفحه جدید، گزینه "ایجاد حساب کاربری" را انتخاب کنید.

مشاهده راهنمای تصویری

2. در صفحه باز شده، نوع شخصیت را برابر با "شخصیت حقیقی" انتخاب کنید و پس از آن تمامی اطلاعات خواسته شده را به صورت دقیق تکمیل کنید. پس از این دکمه "تأیید" را بزنید و لینک ارسال شده به ایمیل خودتان را تأیید کنید. بعد از تأیید حساب، دوباره از طریق منو کسب و کارها و ورود به سامانه، با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری‌تان، وارد سایت شوید.

مشاهده راهنمای تصویری

3. پس از ورود به سایت، به طور خودکار وارد داشبورد سایت اینماد می‌شوید. گزینه سوم یا "تکمیل اطلاعات" را از داشبورد سمت راست انتخاب کنید. پس از آن دکمه "تکمیل فرم اطلاعات" را انتخاب کنید.

مشاهده راهنمای تصویری

4.در قسمت تکمیل فرم اطلاعات از منوی تکمیل اطلاعات از سایت باید اطلاعاتی شخصی خود از جمله نام، کدملی، تلفن همراه و... را وارد کنید. و در نهایت ایمیل خودتان را ثبت کنید. دقت کنید که تمامی اطلاعات باید به صورت کاملا دقیق و صحیح ثبت شود. همینطور طبق قوانین سایت اینماد، تلفن همراهی که وارد می‌کنید باید به نام صاحب سایت و کسی که قصد دریافت اینماد را دارد، باشد.

مشاهده راهنمای تصویری

5. بعد از تکمیل کردن این قسمت و تأیید آن، گزینه بارگذاری مدارک را از داشبورد سمت راست و منو تکمیل اطلاعات انتخاب کنید. در این بخش تصاویر مدارک خواسته شده (کارت ملی و تصویر صفحه اول شناسنامه خودتان) را ارسال کنید.

مشاهده راهنمای تصویری

6. بعد از ارسال مدارک، دوباره در منو سمت راست گزینه "احراز اطلاعات" را انتخاب و شماره تلفن خود را وارد کنید. طبق این توضیحات، باید برای تأیید شماره تلفن همراه، کدی که به شما داده می‌شود را به شماره‌ای که در همین قسمت نوشته شده ارسال کنید. برای تأیید تلفن، ثابت باید با شماره درج شده تماس گرفته و کد مورد نظر که در صفحه درج شده را وارد کنید نهایتا بخش احراز اطلاعات بصورت زیر باید قابل نمایش باشد.

مشاهده راهنمای تصویری

7. در این مرحله باید اطلاعات کسب و کار خود را وارد نمایید . در صفحه باز شده، تمامی اطلاعات درخواستی در قسمت "اطلاعات کسب و کار" را تکمیل کنید. (نوع فعالیت را غیر صنفی انتخاب کنید)

در ادامه همین صفحه و قسمت "اطلاعات تماس کسب و کار"، بعد از وارد کردن تلفن ثابت، پست الکترونیک و ساعت کاری، در بخش "سامانه اعتبار سنجی" گزینه را روی سامانه اعتبارسنجی شهروند قرار دهید. بعد از آن روی دکمه نارنجی رنگ کلیک کنید. با کلیک روی این دکمه به یکی از صفحات شرکت پست وارد می‌شوید. در این صفحه شما باید هزینه‌ای در حدود 20 الی 30 هزار تومان پرداخت کنید. این هزینه جهت ارسال یک بسته پستی حاوی دو کد برای تأیید اطلاعات مکانی شما است. که حتما به دست صاحب کسب و کار تحویل داده میشود و بعد از دریافت کد شش رقمی باید آن را در سامانه ثبت کنید(بعد از ثبت نام ایمیلی به شما ارسال میشود که اطلاعات دقیق برای شما شرح داده شده )

مشاهده راهنمای تصویری

8.در این مرحله عملیات اخذ تاییدیه فنی انجام میشود در منو کسب و کارها زیر منو مدیریت کسب و کار را انتخاب کنید تا تصویر زیر ظاهر شود.

مشاهده راهنمای تصویری

9. برای وارد شدن به صفحه تعهدنامه، از گزینه‌ای که در تصویر پایین مشخص شده استفاده کنید. بعد از تأیید آن، نوبت به پرداخت هزینه دریافت اینماد می‌رسد.

مشاهده راهنمای تصویری

10. با انتخاب گزینه "دریافت کد نماد"، کدی که به شما نمایش داده می‌شود را کپی کنید. سپس، آن را در قسمت موردنیاز سایت خود، در ویرایشگر متن قرار دهید

نسبت به سیستم مدیریت محتوای شما، ممکن است انجام این عمل کمی متفاوت باشد اما باید دقت کنید که کدها را در بخش متنی قرار ندهید و آن را به بخش کد اضافه کنید تا تصویر اینماد نمایش داده شود.

مشاهده راهنمای تصویری

انواع نماد اعتماد الکترونیکی

نماد اعتماد الکترونیکی موقت

 • .این نماد به سایت های فروشگاهی با حداقل معیارهای موجود داده می شود

نماد اعتماد الکترونیکی یک ستاره

 • پس از اینکه نماد موقت از سوی سایتی دریافت شد ، جهت دریافت نماد دائم مورد بررسی قرار می گیرد . برای دریافت این نماد باید مجموعه ای معیارها و ارزش ها رعایت شوند.

نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره

 • مراحل دریافت این نماد مشابه نماد دائم یک ستاره می باشد با این تفاوت که برای دریافت این نماد دریافت و نصب .در وب سایت لازم و ضروری می باشد SSL گواهی امنیت
خدمات گوگل ادوردز
Enamad

دستورالعمل اعطای نماد اعتماد الکترونیکی

دستورالعمل اعطای نماد اعتماد الکترونیکی معمولا برای تمام صاحبین کسب و کارهای اینترنتی به یک روش انجام میشود و اولین مرحله قبل از دریافت نماد اعتماد الکترونیکی داشتن شروط لازم برای اخذ آن است. دستورالعمل اعطای نماد اعتماد الکترونیکی شامل موارد زیر است:

 1. فروشگاهی بودن محصول
 • اید حداقل یک محصول در وب سایت داشته باشید که امکان خرید آنلاین برای آن وجود داشته باشد. یعنی مراحل مشاهده ی محصول، انتخاب و خرید از طریق وب سایت شما انجام شود و کاربران به راحتی بتوانند با یکی از درگاه های آنلاین ثبت شده در سایت محصول را سفارش دهند.
 1. نحوه ثبت نام در ای نماد
 • برای ثبت نام در اینماد کافیست واردسایت اینمادشوید و گزینه ثبت نام را کلیک کنید. ما در ادامه آموزش تصویری از مراحل دریافت نماد اعتماد الکترونیکی را برای شما توضیح دادیم که به راحتی با قدم به قدم مراحل این آموزش میوانید برای کسب و کار فروشگاهی خود ای نماد دریافت کنید.

  نماد اعتماد الکترونیکی چیست و چه فوایدی دارد؟

  نماد اعتماد الکترونیکی نشان دهنده صلاحیت و اعتبار یک سایت است. اینماد یک نمایه ای از نهاد توسعه تجارت الکترونیکی است که برای اعتماد سازی، جلب توجه مخاطبان و جلب اطمینان مورد استفاده قرار می گیرد. این نماد از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه می شود. اطلاعات اصلی سایت فروشگاه آنلاین با توجه به آیین نامه های اجرایی توسط اینماد گرفته می شود و پس از بررسی درستی کار، کد نماد اعتماد الکترونیکی را ارسال می کنند.

  چطور می توان درستی نماد اعتماد الکترونیکی را بررسی کرد؟

  اگر برای خرید به سایت های فروشگاه آنلاین سر می زنید، حتما از وجود نماد الکترونیکی اطمینان حاصل کنید. اگر روی تصویر اینماد کلیک کنید، در یک صفحه جدید مشخصات فروشگاه آنلاین را به شما نشان می دهد. در این حالت می توانید درستی و صحت سایت را بررسی کنید و از اصالت آن مطمئن شوید. نکته دیگر اینکه حتما آدرس سایت فروشگاه اینترنتی (URL) را با آدرسی که در صفحه اینماد درج شده، مقایسه کنید که یکسان باشد.

  چند نکته مهم در رابطه با نماد اعتماد الکترونیکی

  1- افرادی که قصد دارند، سایت خرید و فروش داشته باشند، ملزم به اخذ نماد اعتماد الکترونیکی هستند. بنابراین کسانی که در سایت های خود کارهای وبلاگی، خبری و آموزشی می کنند،  نیازی به اخذ اینماد ندارند.

  2- نماد اعتماد الکترونیکی، باید در سایت ها به صورتی باشد، که بتوان روی آن کلیلک کرد، و صرفا نمایش لوگو آن نمی تواند کارگشا باشد. از این رو اگر به سایت خرید و فروشی برخورد کردید، که در آن نماد اعتماد به صورت لوگو باشد، آن سایت نمی تواند مورد اطمینان مشتری واقع شود.

  3- هر سایت فروشگاهی موظف است، پس از هر سال اینماد سایت خود را تمدید کند. به عبارت دیگر اعتبار نماد اعتماد الکترونیکی یکساله است.

  4- در اینماد باید نام صاحب فروشگاه و سایت فروشگاهی، آدرس ایمیل او، شماره تلفن او  باید در سایت فروشگاهی او نوشته شود. به عبارت دیگر درج این اطلاعات در سایت فرد سبب ایجاد اطمینان در مشتریان می شود.

  5- هر سایت فروشگاهی موظف است که در سایت خود اطلاعات دقیق آن محصول را درج کند. به طور مثال نام محصول، نوع، اندازه، قیمت قابل پرداخت و غیره باید در سایت فروشگاهی ثبت شود.

  6- کسانی که درصدد ایجاد سایت فروشگاهی هستند، برای دریافت نماد اعتماد الکترونیکی باید سن آن ها بالای 18 سال باشد. در این صورت آن ها نمی توانند دامنه را به نام خود ثبت کنند.

  برای داشتن یک سایت فروشگاهی موفق و پردرآمد باید نماد اعتماد الکترونیکی مخاطبان را کسب کرد. این اعتماد را می توانید از طریق گرفتن نشان اینماد کسب کنید.  برخی از کسانی که می خواهند برای شرکت خود سایتی فروشگاهی طراحی کنند، نمی دانند که نشان اینماد چیست و چه مزایایی دارد.

  همانطور که در اول مطلب اشاره کردیم نماد اعتماد الکترونیکی نشانی نمادین، توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی است. اینماد برای مشاغل اینترنتی مجاز با هدف احراز هویت و صلاحیت آنها و از طرفی جلب اعتماد کاربران اعطا می شود. مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، پس از بررسی وبگاه متقاضی و احراز هویت و صلاحیت صاحب سایت، نشان اینماد را در اختیار متقاضی قرار می دهد. این نشان به مدت دو سال به متقاضیان اعطا می شود.

  اینماد یا نماد اعتماد الکترونیکی صرفا به سایت های فروشگاهی تعلق گرفته و سایت های خبری و وبلاگی و غیره نیازی به این نشان ندارند. بیشترین مزیت اینماد جلب اعتماد مشتریان اینترنتی است. در واقع صاحبان سایت هایی که دارای این نشان هستند تعهد داده اند که رضایت مشتریان را در خرید اینترنتی جلب کنند. شما به عنوان یک مشتری نیز می توانید با اعتماد و آسودگی، خرید خود را از فروشگاه های اینترنتی بنمایید.

  اگر برای شرکت یا شخص خود نیاز به طراحی سایت و یا مشاوره در این خصوص دارید پیشنهاد ما به شما سایت ایران سایت است. شرکت ایران سایت با گروهی حرفه ای متشکل از طراحان حرفه ای سایت به سوالات شما پاسخ می دهند. این مجموعه با داشتن سابقه ای در حدود دو دهه و 500 نمونه کار در طراحی سایت به عنوان یکی از قدیمی ترین تیم های طراحی در ایران هستند. هاست های این مجموعه دارای ترافیک نامحدود است و ریستورهای سایت را در پلن های بالا بدون دریافت وجه انجام می دهد. شما می توانید علاوه بر سایت از طریق ایمیل و یا تلفن نیز با این گروه در ارتباط باشید.