02188886450
اینماد - نماد اعتماد الکترونیک Enamad
به دلیل تسهیل در پاسخگویی ایران سایت به شما لطفا درخواست های خود را با کلیک بر روی ثبت درخواست ثبت نمایید
ثبت درخواست

اینماد - نماد اعتماد الکترونیک Enamad

اینماد یا نماد اعتماد الکترونیک این روزها برای کسب و کارهای اینترنتی رواج گرفته و به عنوان یکی از مهم ترین عوامل توسعه تجارت الکترونیکی شناخته میشود. ای نماد از طریق مرکز توسعه تجارت الکترونیک و زیر نظر وزارت صنعت و معدن به فروشگاه های اینترنتی اختصاص داده میشود که دارای برچسب دیجیتالی دارای اصول و ضوابطی میباشد. مهم ترین مشخصه برای سایت های فروشگاهی که دارای پرداخت آنلاین هستند به دلیل جلب رضایت کاربران موظف به دریافت نماد اعتماد الکترونیک هستند. فرشگاه های اینترنتی که موفق به دریافت ای نماد میشوند تحت نظارت دستگاه های مسئول، ملزم به رعایت قوانین و مقررات مندرج درتعهدنامه نماد هستند. مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اعطای نماد اعتماد الکترونیکی هویت صاحب و محل فعالیت کسب و کارهای اینترنتی را احراز می‌نماید. مسئولیت صحت فعالیت کسب و کار اینترنتی و کلیه محتوای منتشر شده در وب سایت بر عهده صاحب کسب و کار اینترنتی است. ما در این مقاله قصد داریم از صفر تا صد مراحل دریافت ای نماد را برای شما شرح دهیم.
همچنین به منظور حمایت از کسب‌ و کارهای ابتدایی، متقاضیان دریافت نماد اعتماد الکترونیکی می‌توانند مبلغ در نظر گرفته شده را در دو مرحله و با بازه زمانی مشخص پرداخت نمایند. هزینه اولیه بابت انجام فرآیندهای تخصصی اعطای نماد اعتماد الکترونیکی شامل ارزبابی پرونده، اعطای نماد، نظارت و کل فرایندهای این پردازش حساب می‌شود. علاوه بر این یک هزینه جداگانه هم برای ارسال محموله پستی در نظر گرفته شده است که با ثبت نام و سپری کردن مراحل دریافت مبلغ دقیق برای شما قابل نمایش میباشد. البته بنا به گفته سازمان توسعه تجارت الکترونیکی افرادی که قبل از تغیر تعرفه جدید اقدام به دریافت ای نماد نموده اند در هنگام هزینه های تمدید مشمول به پرداخت هزینه های جدید میشوند.
ستاره های نماد اعتماد الکترونیکی نشان دهنده میزان اعتبار آن میباشد و زمانی که شما برای اولین بار اقدام به دریافت ای نماد میکنید بصورت یک ستاره برای شما در نظر گرفته میشود اما بصورت کلی نماد اعتماد الکترونیکی سه نوع دارد که در ادامه هرکدام را مورد بررسی قرار می دهیم.

نماد اعتماد الکترونیکی موقت

این نماد به سایت های فروشگاهی با حداقل معیارهای موجود داده می شود.

نماد اعتماد الکترونیکی یک ستاره

پس از اینکه نماد موقت از سوی سایتی دریافت شد ، جهت دریافت نماد دائم مورد بررسی قرار می گیرد . برای دریافت این نماد باید مجموعه ای معیارها و ارزش ها رعایت شوند.

نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره

مراحل دریافت این نماد مشابه نماد دائم یک ستاره می باشد با این تفاوت که برای دریافت این نماد دریافت و نصب گواهی امنیت SSL در وب سایت لازم و ضروری می باشد .
دستورالعمل اعطای نماد اعتماد الکترونیکی معمولا برای تمام صاحبین کسب و کارهای اینترنتی به یک روش انجام میشود و اولین مرحله قبل از دریافت نماد اعتماد الکترونیکی داشتن شروط لازم برای اخذ آن است. دستورالعمل اعطای نماد اعتماد الکترونیکی شامل موارد زیر است:
1. فروشگاهی بودن محصول
باید حداقل یک محصول در وب سایت داشته باشید که امکان خرید آنلاین برای آن وجود داشته باشد. یعنی مراحل مشاهده ی محصول، انتخاب و خرید از طریق وب سایت شما انجام شود و کاربران به راحتی بتوانند با یکی از درگاه های آنلاین ثبت شده در سایت محصول را سفارش دهند.
برای ثبت نام در اینماد کافیست واردسایت اینمادشوید و گزینه ثبت نام را کلیک کنید. ما در ادامه آموزش تصویری از مراحل دریافت نماد اعتماد الکترونیکی را برای شما توضیح دادیم که به راحتی با قدم به قدم مراحل این آموزش میوانید برای کسب و کار فروشگاهی خود ای نماد دریافت کنید.
1. در منوی سایت، از گزینه "کسب و کارها" وارد زیرمنو "ثبت نام و ورود به پنل کاربری" شوید. در صفحه جدید، گزینه "ایجاد حساب کاربری" را انتخاب کنید.

2. در صفحه باز شده، نوع شخصیت را برابر با "شخصیت حقیقی" انتخاب کنید و پس از آن تمامی اطلاعات خواسته شده را به صورت دقیق تکمیل کنید. پس از این دکمه "تأیید" را بزنید و لینک ارسال شده به ایمیل خودتان را تأیید کنید. بعد از تأیید حساب، دوباره از طریق منو کسب و کارها و ورود به سامانه، با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری‌تان، وارد سایت شوید.

3. پس از ورود به سایت، به طور خودکار وارد داشبورد سایت اینماد می‌شوید. گزینه سوم یا "تکمیل اطلاعات" را از داشبورد سمت راست انتخاب کنید. پس از آن دکمه "تکمیل فرم اطلاعات" را انتخاب کنید.

4.در قسمت تکمیل فرم اطلاعات از منوی تکمیل اطلاعات از سایت باید اطلاعاتی شخصی خود از جمله نام، کدملی، تلفن همراه و... را وارد کنید. و در نهایت ایمیل خودتان را ثبت کنید. دقت کنید که تمامی اطلاعات باید به صورت کاملا دقیق و صحیح ثبت شود. همینطور طبق قوانین سایت اینماد، تلفن همراهی که وارد می‌کنید باید به نام صاحب سایت و کسی که قصد دریافت اینماد را دارد، باشد.

5. بعد از تکمیل کردن این قسمت و تأیید آن، گزینه بارگذاری مدارک را از داشبورد سمت راست و منو تکمیل اطلاعات انتخاب کنید. در این بخش تصاویر مدارک خواسته شده (کارت ملی و تصویر صفحه اول شناسنامه خودتان) را ارسال کنید.

6. بعد از ارسال مدارک، دوباره در منو سمت راست گزینه "احراز اطلاعات" را انتخاب و شماره تلفن خود را وارد کنید.
طبق این توضیحات، باید برای تأیید شماره تلفن همراه، کدی که به شما داده می‌شود را به شماره‌ای که در همین قسمت نوشته شده ارسال کنید. برای تأیید تلفن، ثابت باید با شماره درج شده تماس گرفته و کد مورد نظر که در صفحه درج شده را وارد کنید نهایتا بخش احراز اطلاعات بصورت زیر باید قابل نمایش باشد.

7. در این مرحله باید اطلاعات کسب و کار خود را وارد نمایید . در صفحه باز شده، تمامی اطلاعات درخواستی در قسمت "اطلاعات کسب و کار" را تکمیل کنید. (نوع فعالیت را غیر صنفی انتخاب کنید)

در ادامه همین صفحه و قسمت "اطلاعات تماس کسب و کار"، بعد از وارد کردن تلفن ثابت، پست الکترونیک و ساعت کاری، در بخش "سامانه اعتبار سنجی" گزینه را روی سامانه اعتبارسنجی شهروند قرار دهید. بعد از آن روی دکمه نارنجی رنگ کلیک کنید. با کلیک روی این دکمه به یکی از صفحات شرکت پست وارد می‌شوید. در این صفحه شما باید هزینه‌ای در حدود 20 الی 30 هزار تومان پرداخت کنید. این هزینه جهت ارسال یک بسته پستی حاوی دو کد برای تأیید اطلاعات مکانی شما است. که حتما به دست صاحب کسب و کار تحویل داده میشود و بعد از دریافت کد شش رقمی باید آن را در سامانه ثبت کنید(بعد از ثبت نام ایمیلی به شما ارسال میشود که اطلاعات دقیق برای شما شرح داده شده )

با استفاده از نقشه موجود در صفحه، محل کسب و کارتان را تعیین کنید. (اگر کسب و کار شما تنها مجازی است و محل ثابتی ندارد، باید آدرس منزل خود را روی نقشه قرار دهید.)
در نهایت و در قسمت "اطلاعات جهت بررسی فرایند خرید"، یک نام کاربری یا رمز عبور مشاهده می‌کنید که باید یک اکانت با همین نام کاربری و رمز در سایت خودتان بسازید.
8.در این مرحله عملیات اخذ تاییدیه فنی انجام میشود در منو کسب و کارها زیر منو مدیریت کسب و کار را انتخاب کنید تا تصویر زیر ظاهر شود.

9. برای وارد شدن به صفحه تعهدنامه، از گزینه‌ای که در تصویر پایین مشخص شده استفاده کنید. بعد از تأیید آن، نوبت به پرداخت هزینه دریافت اینماد می‌رسد.

10. با انتخاب گزینه "دریافت کد نماد"، کدی که به شما نمایش داده می‌شود را کپی کنید. سپس، آن را در قسمت موردنیاز سایت خود، در ویرایشگر متن قرار دهید

نسبت به سیستم مدیریت محتوای شما، ممکن است انجام این عمل کمی متفاوت باشد اما باید دقت کنید که کدها را در بخش متنی قرار ندهید و آن را به بخش کد اضافه کنید تا تصویر اینماد نمایش داده شود.
تعداد مشاهده این پروژه : 6816

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظر

انتخابگر پوسته