این روزها استفاده از اینترنت و فضای دیجیتال بسیار گسترش پیدا کرده است و این گستردگی برای مدیران کسب و کارها یک فرصت بی نظیر است. دیجیتال مارکتینگ به هرگونه‌ از بازاریابی محصولات و خدمات می‏گویند که از طریق دستگاه‌های الکترونیکی انجام می‌شود. در واقع تمام فعالیت هایی که به منظور تبلیغ محصولات، خدمات، برندها و بررسی رفتار مشتری در بستر اینترنت انجام می شود، دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود. بستر یک بازاریابی دیجیتال موفق، یک وب‌سایت مناسب است. اگر می‌خواهید وب‌سایت مناسبی داشته باشید که باعث رونق کسب‌وکارتان شود می‌توانید طراحی سایت خودتان را به ایران سایت www.iransite.com بسپارید.
دیجیتال مارکتینگ در دو بخش آفلاین(سنتی) و آنلاین(بازاریابی دیجیتال) ابزارهای مختلفی دارد که هرکدام از آن‌ها با توجه به شرایط و نیاز استفاده می‏شوند. نوع آفلاین دیجیتال مارکتینگ همان بازاریابی سنتی است که با استفاده از ابزارهای دیجیتال انجام می‏شود. دسته های این نوع بازاریابی عبارتند از:
1- بیلبوردهای الکترونیک یا بازاریابی محیطی ارتقایافته که این نوع را می‌توان در بیلبوردهای الکترونیکی یافت که زمانی بسیار رایج بود. برخی از فعالیت‌های بازاریابی سنتی می‌تواند با ابزارهای دیجیتال همراه شوند و تاثیر بیشتری داشته باشند.
2- سمپلینگ الکترونیک یا بازاریابی با سمپلینگ نیز بسیار رایج است. در این نوع بازاریابی، شرکت‌ها محصول خود را در ابعاد کوچکتر آن یا نمونه‌ای از آن را در اختیار دیگران قرار می‌دهند تا پس از امتحان کردن آن را خریداری کنند.
3- رادیو مارکتینگ یا بازاریابی رادیویی که برای مخابره یک پیام تبلیغاتی میان‌برنامه‌ای و یا حتی اسپانسرینگ یک برنامه می‌تواند استفاده شود.
4- تلویزیون مارکتینگ یا بازاریابی تلویزیونی نیز بسیار رایج و مرسوم بوده و هست و به دلیل مخاطبان زیادی که سال‌ها در بین عموم داشته است بسیاری از کسب‌وکارها را ترغیب به استفاده از این کانال بازاریابی دیجیتال کرده است.
5- تلفن مارکتینگ یا بازاریابی تلفنی که بدلیل تماس‌های سرد دارای بازدهی خوبی نیست زیرا در این بازاریابی سعی می‏شود به کسی که تا به حال ارتباطی با کسب‌و‌کار شما نداشته است، محصولی فروخته شود.
انتقال پیام به بخش خاصی از مخاطبان بسیار سخت می باشد مثلا در تلویزیون پیام تبلیغاتی به هرکسی که پای تلویزیون نشسته است می رسد و شما نمی‌توانید برای هرکس پیام منحصر به فرد خودش را ارسال کنید. چون بسیار تاثیرگذار است اگر بتوانید برای کسی که تا بحال شما را نمی‌شناخته پیامی برای جذبش ارسال کنید و برای کسی که قبلاً از شما خرید داشته است پیامی برای تشکر یا تخفیف ویژه بدهید که مجدد از شما خرید کند.
سنجش و ارزیابی بازدهی بسیار سخت است. مثلاً هنگامی که شما همزمان هم در رادیو و هم در تلویزیون و هم در بیلبوردهای شهر تبلیغ می‏کنید نمی‏توانید به طور دقیق بدانید چند نفر تبلیغ شما را دیده‌اند، چند نفر از طریق آن از شما خرید کرده‌اند، به طور تفکیک شده چند نفر از رادیو و چند نفر از بیلبورد از شما خرید کرده‌اند و … . پاسخ هیچکدام از این نوع سوالات در بازاریابی آفلاین را نمی‌توان به طور دقیق داد.

نوع آنلاین دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی آنلاین)

در این نوع از بازاریابی که اختصاراً بازاریابی آنلاین گفته می‌شود، از اینترنت و سایر ابزارهای دیجیتال کمک گرفته می‏شود. انواع بازاریابی آنلاین عبارتند از:
 1. آنالیز و تحلیل داده که به تحلیل کمپین موردنظر کمک می‏کند. پلتفرم‌های داخلی و خارجی مختلفی در این زمینه وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند. با آنالیز و تحلیل درست، بازدهی کارتان را افزایش دهید. دو ابزار پرکاربرد آنالیز و تحلیل دیتا عبارتند از:
  • گوگل آنالیتیکس که مجموعه‌ی بسیار زیادی از گزارش‌ها را به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید رفتار مخاطبان ‌سایت‌تان را به خوبی دنبال و تحلیل کنید. متریکس که یک ابزار تحلیلگر شخص ثالث بوده و تلاش می‌کند تا نتایج را در هر یک از کانال‌ها و شبکه‌های تبلیغاتی به صورت گزارش‌هایی شفاف و قابل فهم به تبلیغ‌دهندگان ارائه دهید.
 2. بهینه‌سازی موتور جستجو که به دلیل اینکه کاربران زیادی بلافاصله پس از اینکه سوالی در ذهن‌شان شکل می‌گیرد، در گوگل جستجو می‌کنند، از اهمیت بالایی برخوردار است. اینکه در نتایج اول گوگل باشید بسیار مهم است.
 3. ایمیل مارکتینگ که یکی از انواع بازاریابی آنلاین است و نرخ بازگشت سرمایه (ROI) خوبی دارد و هر سال نسبت به سال قبل رشد حدود ۴ درصدی را تجربه می‌کند.
 4. تبلیغات کلیکی که شما به ازای کاربری که تبلیغ را دیده و روی آن کلیک کرده است، هزینه پرداخت می‌کنید. در نتیجه هزینه تبلیغات شما با مجموع تعداد کلیکی که کاربران روی تبلیغ کرده‌اند، متناسب است. با توجه به این امر، هر چه کلیک بیشتری صورت گیرد، هزینه افزایش پیدا می‌کند.
 5. تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی که فرصتی خوب برای شناساندن برندهای تجاری خود است. شبکه‌های اجتماعی به بخشی از زندگی روزمره‌ بسیاری از افراد تبدیل شده‌اند. افراد زیادی از طریق این شبکه‌ها اخبار روز را دنبال می‌کنند، مطالب مورد علاقۀ خود را می‌خوانند و با دوستان‌شان ارتباط برقرار می کنند. انتشار تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی مختلف می‌تواند تاثیر زیادی در رشد کسب‌وکار شما داشته باشد.
 6. انتشار رپورتاژ آگهی که به شما کمک می‌کند با انتشار محتوایی مناسب و جذاب، مورد توجه کاربران بسیاری قرار بگیرید. کسب‌وکارها با اهداف مختلفی اعم از افزایش آگاهی از برند، سئو، روابط عمومی و افزایش فروش اقدام به انتشار محتوا در سایر رسانه‌ها تحت عنوان رپورتاژ آگهی می‌کنند.
 7. کوتاه‌کننده‌ لینک که می‌توانید آدرس لینک موردنظر را کوتاه و زیبا کنید و در بسیاری از بسترهای موجود همانند شبکه‌های اجتماعی، پیامک و … لینک خود را به دست مخاطب برسانید. با گسترش استفاده افراد از شبکه‌های اجتماعی، بسیاری از مواقع لازم است آدرسی از سایت خود را در شبکه‌های اجتماعی مختلف قرار دهید و دسترسی کاربران را به صفحه موردنظر افزایش دهید. بسیاری از لینک‌ها، تعداد کاراکتر زیادی دارند که باعث می‌شود از نظر ظاهری جذابیت خود را برای کاربر از دست بدهد و فضای زیادی را نیز اشغال کند.
در بازاریابی دیجیتال از لحظه آشنایی تا نهایی شدن خرید و حتی پس از آن می توانید همراه مشتری باشید و با تحلیل‌های درست و شناسایی دقیق مخاطبان هدف، هزینه‌های خود را به شدت کاهش داده و اثربخشی بازاریابی را افزایش دهید. از سوی دیگر رسانه‌های آفلاین بسیار گران هستند، در صورتی که در بازاریابی آنلاین با روش‌های رایگان و حتی ارزان قیمت‌تر می‌توانید مشتری بیشتری جذب کنید. تنوع ابزارها و روش‌های مختلف در این نوع بازاریابی به شما کمک می‌کند تا تبلیغات و فرایندهای بازاریابی شما کاملا سفارشی‌سازی شده باشد. همین موضوع نیز هزینه‌های شما را کاهش می دهد.

جمع بندی

بازاریابی دیجیتال شامل تمام تلاش‌های بازاریابی با استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی یا اینترنت است. کسب‌وکارها از کانال‌های دیجیتالی مثل موتورهای جستجو، رسانه‌های اجتماعی، ایمیل و وب‌سایت‌های دیگر برای ارتباط با مشتریان فعلی و آتی استفاده می‌کنند. درحالیکه بازاریابی سنتی هنوز در تبلیغات چاپی، ارتباطات تلفنی یا بازاریابی فیزیکی وجود دارد اما دیجیتال مارکتینگ می‌تواند بصورت الکترونیکی و آنلاین صورت گیرد و بازاریابی دیجیتال از مزایای بالایی برخوردار است. فرصت‌های بازاریابی بیشماری برای بازاریابی برندها از طریق ایمیل، ویدیو، رسانه‌های اجتماعی یا وب‌سایت وجود دارد. امروزه تعداد کاربران اینترنتی بسیار زیاد شده و تمامی شرکت های متوجه شده اند که برای موفقیت باید در اینترنت حضور فعال داشته باشند و از فضای آن برای جلب مشتری جدید و معرفی کالا و خدمات خود استفاده کنند و برای این کار ناچار هستند که از تکنیک های دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال بصورت موثر استفاده کنند.

آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران سایت ‐ انواع خدمات دیجیتال مارکتینگ

ایران سایت قدیمی ترین شرکت طراحی سایت در ایران با استفاده از تیمی حرفه ای و با تجربه آماده ارائه خدمات طراحی سایت برای تمامی مشاغل و اهداف در جهت رفع نیاز های آن ها می باشد.جهت طراحی سایت با کلیک روی دکمه مشاوره با تیم فنی ایران سایت با ما در ارتباط باشید تا کارشناسان ما به طور رایگان راهنمایی های لازم را به شماره ارائه کنند.

آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران سایت ‐ انواع خدمات دیجیتال مارکتینگ
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

قیمت طراحی سایت
آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران سایت ‐ انواع خدمات دیجیتال مارکتینگ

 

اگر شما یک کسب و کار دارید و به دنبال راهی برای رشد و توسعه آن هستید، طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ ابزارهای بسیار مؤثری هستند که می‌توانند به شما کمک کنند تا به دنباله هدفتان برسید. یک سایت خوب با طراحی مناسب و محتوای جذاب، به شما کمک می‌کند تا به صورت حرفه‌ای در برابر مخاطبان خود نمایان شوید و اعتماد آن‌ها را به دست آورید. همچنین، سایت شما می‌تواند به شما کمک کند تا در نتایج جستجوی گوگل بالاتر قرار بگیرید و در نتیجه، به عنوان یک برند قابل اعتماد و شناخته شده تر در نظر گرفته شوید. با استفاده از دیجیتال مارکتینگ، شما می‌توانید به طور دقیق تر به مخاطبان خود دسترسی داشته باشید و روی کسانی که به محصولات یا خدمات شما علاقه‌مند هستند تمرکز کنید. از طریق تبلیغات آنلاین، به مخاطبان خود پیام‌های مناسبی برای جذب آن‌ها ارسال کنید و به راحتی به مشتریان جدید دست یابید. با دریافت خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ، شما می‌توانید به کسب و کار خود ارزش افزوده بدهید و به سرعت به صورت آنلاین به رشد برسید. با توجه به اهمیت بسیار بالای این ابزارها، ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که به دنبال یک شرکت معتبر و حرفه‌ای برای ارائه این خدمات بگردید و با شروع همکاری، روی رشد و توسعه کسب و کار خود کار کنید.با کارشناسان ایران سایت تماس بگیرید.

چرا طراحی سایت نیاز امروز هر کسب و کار است!؟

فرصتی برای دیده شدن

بهبود کیفیت خدمات رسانی

کسب درآمد

جلب رضایت کاربران

خدمات ایران سایت در مورد طراحی سایت

طراحی ریسپانسیو

برای داشتن یک وب سایت حرفه ای یکی از نکات بسیار مهم که باید رعایت شود ، رسپانسیو بودن سایت می باشد. تمامی سایت های طراحی و پیاده سازی شده توسط ایران سایت قابلیت رسپانسیو استاندارد را دارا است تا در نمایشگرهای مختلف مانند موبایل، دسکتاپ، تبلت وغیره که در ابعاد و کارایی های متفاوت می باشند به طور صحیح و کاربرپسند ظاهر شوند. یکی از مزیت های طراحی سایت در ایران سایت رعایت تمامی استاندارد های روز دنیا است، سایت های طراحی شده توسط ما در تمامی نمایشگرها با ابعاد مختلف قابلیت تطبیق پذیری را دارا می باشند بدین ترتیب نیازهای تمامی کاربران شما برطرف خواهد شد.

سئو و بهینه سازی سایت

برای اینکه موتورهای جستجو صفحات سایت شما را در نتایج جستجو نشان دهند باید ساختار وب سایت شما طبق استاندارد آن ها باشد ، تمامی سایت هایی که توسط تیم حرفه ای ایران سایت طراحی و پیاده سازی می شوند از طراحی UI،UX تا کد نویسی آنها با توجه به فاکتورها و قوانین سئو اجرا می شوند. همچنین دپارتمان سئو ایران سایت که متشکل از افراد متخصص می باشد به این روند نظارت دقیق کرده و وب سایت های طراحی شده را از نظر سئو کنترل خواهند کرد.

طراحی گرافیک و ui ux اختصاصی

در ایران سایت با توجه به سلیقه شما و همچنین نیازهای کاربران طرح های گرافیکی اختصاصی و متناسب با خواسته شما طراحی می شود ، قبل از انجام هرگونه طراحی جلساتی با مشتریان عزیز خواهیم داشت تا طراحان ایران سایت با هویت و روح کسب و کار یا ایده ای که برای آن قصد طراحی وب سایت دارید آشنا شوند تا محصول خروجی آن ها دقیقا همان چیزی باشند که شما به دنبال آن بوده اید. تمامی مراحل طراحی و پیاده سازی وب سایت در ایران سایت بعد از تایید شما وارد فاز بعدی خواهند شد

پشتیبانی آنلاین

شرکت ایران سایت با توجه به خدماتی که ارائه می دهد در طول فرآیند اجرا و در عین حال پس از اتمام پروژه، پشتیبانی آنلاین به صورت 24 ساعته را از وظایف خود می داند و به بهترین شکل ممکن به تمام سوالات و ایرادات به وجود آمده پاسخگو خواهد بود. بنابراین به شما این اطمینان را می دهیم که در تمامی مراحل پروژه تیم ایران سایت همراه شما می باشد.

امکانات طراحی سایت

 • نظرسنجی آنلاین
 • امکان ثبت نام آنلاین برای کاربران
 • حساب کاربری پیشرفته برای هریک از کاربران
 • قابلیت ایجاد گالری تصاویر و ویدئو
 • بخش وبلاگ جهت قرار دادن مطالب آموزشی
 • افزودن کاربران و معین کردن نقش و سطح دسترسی
 • بخش تالار گفتگو برای کاربران وب سایت
 • بخش ارسال خبرنامه به اعضای سایت
 • دیزاین گرافیکی اختصاصی
 • همگام با اصول بهینه سازی برای موتورهای جستجو
 • قرار دادن rss برای پیگیری آسان اخبار
 • اپلیکیشن حرفه ای در کنار طراحی وب سایت
 • پنل حرفه ای جهت مدیریت سایت و کاربران
 • جستجوی پیشرفته در میان اخبار وب سایت
 • قابلیت پشتیبان گیری از محتوای سایت
 • طراحی وب سایت کاملا ریسپانسیو
با ما در تماس باشید 021-91006450

برخی از عناصر کلیدی طراحی که باید در هنگام ایجاد یک وب سایت برای اهداف دیجیتال مارکتینگ در نظر بگیرید چیست؟

برخی از عناصر مهم طراحی عبارتند از رابط کاربری بصری، طراحی پاسخگو برای دستگاه های تلفن همراه، تایپوگرافی آسان برای خواندن، تصاویر و گرافیک با کیفیت بالا، و یک تماس برای اقدام واضح.

چگونه طراحی یک وب سایت می تواند بر عملکرد بهینه سازی موتور جستجو (SEO) آن تأثیر بگذارد؟

طراحی یک وب سایت می تواند عملکرد سئوی آن را به طرق مختلف تحت تاثیر قرار دهد، مانند سرعت بارگذاری، سازگاری با موبایل، سازماندهی محتوا و استفاده از کلمات کلیدی مرتبط در عنوان و توضیحات.

اهمیت طراحی ریسپانسیو در طراحی وب سایت دیجیتال مارکتینگ چیست؟

طراحی ریسپانسیو تضمین می‌کند که یک وب‌سایت برای اندازه‌های مختلف صفحه نمایش و دستگاه‌های مختلف بهینه‌سازی شده است، که در دنیای امروزی تلفن همراه بسیار مهم است. یک وب سایت واکنش گرا می تواند تجربه کاربر را بهبود بخشد، تعامل را افزایش دهد و رتبه بندی موتورهای جستجو را افزایش دهد.

برخی از اشتباهات رایج طراحی وب سایت که می تواند به تلاش های بازاریابی دیجیتال آسیب برساند چیست؟

اشتباهات رایج شامل چیدمان های درهم، زمان بارگذاری کند، تایپوگرافی ضعیف، ناوبری گیج کننده، عدم وجود فراخوان واضح و طراحی بصری غیرجذاب است.

طراحی تجربه کاربری (UX) چگونه می تواند بر تلاش های بازاریابی دیجیتال تأثیر بگذارد؟

طراحی UX بر ایجاد یک تجربه کاربری لذت بخش، کارآمد و موثر تمرکز دارد که می تواند منجر به افزایش تعامل، تبدیل و وفاداری مشتری شود. همچنین می تواند رتبه بندی موتورهای جستجو و شهرت برند را بهبود بخشد.

چند استراتژی طراحی وب سایت موثر برای تولید سرنخ چیست؟

استراتژی‌های مؤثر عبارتند از: استفاده از تصاویر و سرفصل‌های چشم‌نواز، ترکیب اثبات اجتماعی، ارائه محتوای ارزشمند در ازای اطلاعات تماس، و استفاده از فراخوان‌ها برای اقدام واضح در سراسر وب‌سایت.

چگونه می توان از روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت دیجیتال مارکتینگ استفاده کرد؟

روانشناسی رنگ را می توان برای برانگیختن احساسات و تأثیرگذاری بر رفتار کاربر استفاده کرد. به عنوان مثال، آبی اغلب با اعتماد و امنیت همراه است، در حالی که قرمز می تواند احساس فوریت را ایجاد کند.

چگونه می توان داستان سرایی را در طراحی وب سایت دیجیتال مارکتینگ گنجاند؟

داستان سرایی را می توان از طریق تصاویر جذاب، کپی جذاب و طراحی کاربر محور که بازدیدکنندگان را به سفر می برد، گنجانده شود. این می تواند به ایجاد یک تجربه به یاد ماندنی برند و ایجاد ارتباط عاطفی با مخاطب کمک کند.

چگونه می توان از تجزیه و تحلیل وب سایت برای بهبود طراحی وب سایت دیجیتال مارکتینگ استفاده کرد؟

تجزیه و تحلیل می‌تواند بینش‌هایی در مورد رفتار کاربر ارائه دهد، مانند اینکه کدام صفحات بیشترین بازدید را دارند، مدت زمانی که کاربران در وب‌سایت سپری می‌کنند، و کجا رها می‌شوند. از این اطلاعات می توان برای بهینه سازی طراحی وب سایت و بهبود تجربه کاربری استفاده کرد.

جهت اطلاع از جزئیات بیشتر و ثبت سفارش باما تماس بگیرید

تلفن تماس: 021-91006450 نشانی : میدان ونک، برج نگار، طبقه 9، واحد 10 ایمیل: info [at] iransite.com تیکت پشتیبانی : ثبت درخواست
ارتباط با ایران سایت
  آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران سایت

  امروزه، اینترنت به بخش جدایی ناپذیری از زندگی انسان ها تبدیل شده است. موتور گوگل اعلام کرده است به طور متوسط روزانه 5 میلیارد جستجو در این موتور انجام می شود و همین امر نشان می دهد نیروی بسیار زیادی برای جذب مشتری در فضای اینترنت وجود دارد. اگر کسب و کارها بتوانند هوشمندانه وارد دنیای اینترنت شوند می توانند مشتریان خود را افزایش دهند و همین امر نقش بسیار مهمی در افزایش درآمد دارد. دیجیتال مارکتینگ روش نوین یافتن مشتری است و باعث می شود تا شما بتوانید از طریق پلتفرم های آنلاین مشتریان را به سمت کسب و کار خود جذب نمایید. بازاریابی دیجیتال شامل موارد متعددی است و افرادی که وارد این حوزه می شوند باید به تمامی قسمت های آن توجه داشته باشند.

  دیجیتال مارکتینگ چیست؟

  یکی از سوالات پرتکراری که همواره پرسیده می شود در این باره است که دیجیتال مارکتینگ چیست. بهتر است بدانید دیجیتال مارکتینگ یک مفهوم پوششی برای تمامی فعالیت هایی است که در فضای آنلاین برای جذب مشتری انجام می شوند. مارکتینگ یک لغت انگلیسی است و معنای آن بازاریابی است. اگر بخواهیم نگاهی به تاریخچه بازاریابی داشته باشیم باید بگوییم انسان ها از زمانی که پا بر این کره خاکی گذاشتند برای کسب درآمد و گذران زندگی از شیوه بازاریابی استفاده می کنند. زمانیکه انسان های شهرنشین شدند بازاریابی پررنگ تر شد و امکاناتی که در هر زمانه وجود داشت سبب می شد تا بازاریابی رنگ و بوی خاصی به خود بگیرد. امروزه، اینترنت به بخش بسیار مهمی از زندگی تبدیل شده است. به همین دلیل، بازاریابی نیز با استفاده از اینترنت انجام می شود که به آن دیجیتال مارکتینگ گفته می شود.

  نوع آفلاین دیجیتال مارکتینگ چیست؟

  همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم بازاریابی دیجیتال به شکلی که امروزه رایج است مسیر طولانی را طی کرده است. اولین قدم های بازاریابی دیجیتال را می تواند در رادیو مارکتینگ و بازاریابی تلویزیونی بود که با انجام تبلیغات گسترده مشتری جذب می کردند. به این روش بازاریابی آفلاین دیجیتال گفته می شد. باید بدانید اثربخشی این نوع تبلیغات در آن دوره بسیار بالا بود. به طور مثال، برندهایی مانند پپسی و کوکاکولا با استفاده از بازاریابی دیجیتال آفلاین به فروش های میلیاردی در سراسر دنیا رسیدند و همین امر سبب شد تا انقلابی در دنیای تبلیغات به وجود بیاید.  امروزه، هنوز بسیاری از برندهای بزرگ دنیا برای جذب مشتری از روش هایی مانند بازاریابی آفلاین استفاده می کنند و این مسئله قدرت این ابزار ارتباط جمعی را نشان می دهد. اما روش دیگری نیز وجود دارد که در این دسته قرار می گیرد که به آن تلفن مارکتینگ می گویند. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

  تلفن مارکتینگ

  تلفن مارکتینگ نوعی دیجیتال مارکتینگ آفلاین است که کسب و کارها از طریق تماس تلفنی مشتری خود را پیدا می کنند. به طور مثال، تصور کنید شما در زمینه احداث زمین های ورزشی فعالیت دارید. در این روش، شما می توانید لیستی از ورزشگاه ها و اماکن ورزشی را که ممکن است به احداث زمین های ورزشی نیاز داشته باشند پیدا کنید. سپس می توانید با این مراکز تماس بگیرید و به معرفی شرکت خود بپردازید. بررسی ها نشان می دهد تلفن مارکتینگ یکی از روش های مناسب برای پیدا کردن مشتریان هدف است.  اما باید بدانید این روش برای تمامی کسب و کارها مناسب نیست. به همین دلیل، توصیه می شود قبل از آنکه از این روش برای جذب مشتری استفاده نمایید ابتدا به ماهیت کسب و کار خود توجه ویژه ای داشته باشید. با این روش می توانید بهترین استراتژی را برای بازاریابی خود انتخاب کنید و بی شک سود و درآمد خود را به میزان زیادی افزایش می دهید.

  روش های دیگر بازاریابی آفلاین

  بازاریابی افلاین شامل موارد دیگری نیز می شود که به شرح زیر هستند: بیلبورد‌های تبلیغاتی پیامک  تله شاپینگ  اسپانسر برنامه شدن  کد QR سمپلینگ الکترونیک

  معایب نوع آفلاین دیجیتال مارکتینگ

  یکی از سوالات پرتکراری که در این حوزه پرسیده می شود در مورد معایب دیجیتال مارکتینگ آفلاین است. بهتر است بدانید هر روشی که برای بازاریابی معرفی می گردد دارای معایب و مزایایی است. بازاریابان باید این معایب و مزایا را در کنار یکدیگر قرار دهند و سپس به این موضوع دقت داشته باشند کدام یک برای آنها بهتر است. آیا پذیرفتن معایب بازاریابی آفلاین در مقابل مزایا کار درستی است و می تواند به رشد کسب و کار آنها کمک کند و یا معایب بازاریابی آفلاین زیاد است و بهتر است به آن توجه نشود! برخی از معایب بازاریابی آفلاین به شرح زیر هستند: بازاریابی آفلاین هزینه بردار است و هزینه های زیادی به این کار اختصاص داده شود.  بازاریابی آفلاین به استخدام نیروی فیزیکی نیاز دارد و این امر می تواند هزینه های زیادی را به کسب و کارها متحمل کند.  بازاریابی آفلاین وقت گیر است. به طور مثال در بازاریابی تلفنی شما باید مدت زمان زیادی منتظر بمانید تا بتوانید تماس های خود را به فروش نزدیک کنید.  امکان دنبال کردن مشتریان و یا همان سرنخ ها در بازاریابی آفلاین وجود ندارد

  تفاوت بازاریابی دیجیتال آنلاین و بازاریابی سنتی آفلاین

  اکنون دیگر متوجه شده اید تفاوت دیجیتال مارکتینگ با بازاریابی آفلاین چیست. در بازاریابی آنلاین همه چیز در بستر اینترنت رخ می دهد. در واقع، زمانی که کسب و کارها دارای سایت هستند و یا بر روی پلتفرم های اجتماعی کار می کنند مرزهای زمانی و مکانی برداشته می شود و مشتریان می توانند در هر ساعت از شبانه روز با مشتریان خود در تماس باشند. همچنین، در این روش نیازی به حضور فیزیکی در یک شرکت نیست. افراد می توانند کسب و کار خود را به فضای اینترنت انتقال دهند و از خانه کارهای خود را پیگیری کنند.  اما همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم در بازاریابی آفلاین نیاز به حضور فیزیکی است و افراد باید در زمان های مشخص با مشتریان خود تماس بگیرید ( به طور مثال در تلفن مارکتینگ شما نمی توانید در هر ساعت از شبانه روز با مشتریان خود تماس بگیرید، بلکه مجبور هستید در ساعات مشخص با آنها ارتباط برقرار کنید. اگر نیمه شب با این کسب و کارها تماس بگیرید، بی شک اتفاقات زیادی برای شما رخ می دهد!!!).

  کدام یک بهتر است؟

  ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید دیجیتال مارکتینگ بهتر است با بازاریابی آفلاین! بهتر است بدانید هرگز نمی توان پاسخ دقیق و روشنی به این سوال دارد. هر کدام از این روش ها برای نوع خاصی از کسب و کارها مناسب هستند. به طور کلی، کسب و کارهایی که دارای فروش هیجانی هستند می توانند از دیجیتال مارکتینگ به نتایج قابل توجهی دست پیدا کنند. اما کسب و کارهایی که دارای فروش منطقی هستند (به طور مثال در زمینه احداث زمین های ورزشی فعالیت دارند) باید بر روی بازاریابی آفلاین تمرکز داشته باشند. به این موضوع توجه داشته باشید ظهور اینترنت هرگز بدین معنا نیست که شما باید بازاریابی آفلاین را نادیده بگیرید. بلکه باید بدانید یک روش به روش های جذب مشتری اضافه شده است.

  انواع کانال‌های دیجیتال مارکتینگ

  اکنون بهتر است صحبت در مورد انواع کانال های دیجیتال مارکتینگ را آغاز کنیم. همانطور که در ابتدای این متن به آن اشاره کردیم بازاریابی دیجیتال یک پوشش کلی است و مفاهیم زیادی را در دل خود جای داده است. به طور کلی، به تمامی کارهایی که برای جذب مشتری با استفاده از اینترنت و در فضای آنلاین انجام می شود دیجیتال مارکتینگ گفته می شود. اکنون با این تعریف می توانید متوجه شوید کدام روش بازاریابی در این حیطه قرار می گیرد و کدام روش در این تعریف گنجانده نمی شود. در ادامه تلاش می کنیم به معرفی کانال های دیجیتال مارکتینگ بپردازیم.

  نکات مهم در بازاریابی محتوا

  اگر میخواهید در دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی محتوا موفق عمل کنید، بهتر است به موارد زیر توجه داشته باشید: نیازهای مخاطبان خود را مشخص نمایید. این مسئله باعث می شود تا محتوای هدفمند تولید کنید.  در تولید محتوا از ابزارهای با کیفیت استفاده نمایید ( اگر محتوای تصویری و ویدیویی تولید می کنید، کیفیت بسیار مهم است و اگر محتوای متنی تولید می کنید، اطلاعات به روز را در مقاله خود جمع آوری نمایید).  از ایده های ناب، منحصر به فرد و یونیک بهره ببرید ( این قسمت باعث می شود برند شما به طرز چشمگیری رشد کند)  نکاتی که در بالا مطرح شدند، به برند شما کمک می کنند بهترین نتیجه را از تولید محتوا بدست بیاورد. بهتر است بدانید تنها دلیلی که باعث می شود کاربر با سایت و یا پلتفرم های اجتماعی شما تعامل داشته باشد، نوع محتوایی است که در آن قرار می گیرد. به همین دلیل، هر چقدر سرمایه گذاری بخش دیجیتال مارکتینگ بر محتوا بیشتر باشد، به همان اندازه به نتایج بهتری دست پیدا خواهد کرد.

  محتوای حمایت شده (Sponsored Content)

  یکی از روش هایی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ مطرح می شود محتوای حمایت شده است. در این نوع تبلیغات بیشتر بر محتوای آموزشی تمرکز می شود. در واقع، ارزشی برای کاربر در نظر گرفته می شود تا کاربر احساس نکند تحت تاثیر یک تبلیغ است. بلکه کاربر فکر کند آن تبلیغ مطلب آموزشی مهمی را به او انتقال داده است و این امر سبب شده است تا خودش تصمیم منطقی بگیرد و برای خرید و یا دریافت خدمات اقدام کند. این محتواها به بهبود جایگاه برند کمک زیادی می کنند. بر حسب تحقیقاتی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ انجام شده است می توان به این موضوع تاکید کرد اثربخشی این محتوا بهتر از روش های دیگر است.

  بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO)

  سئو یا بهینه سازی موتور جستجو یکی از روش های شناخته شده در حوزه دیجیتال مارکتینگ است. بسیاری از افراد دیجیتال مارکتینگ را با نام سئو می شناسند. زیرا سایت ها قدرت بسیار زیادی در جذب مشتری دارند و معمولا کسب و کارهایی که فعالیت خود را با سایت در اینترنت آغاز می کنند به فروش بالایی دست پیدا می کنند.  امروزه، سئو به مبحث بسیار پیچیده ای تبدیل شده است و به سادگی نمی توان آن را بر روی سایت ها پیاده سازی کرد. ورود کاربران زیاد به دنیای اینترنت باعث شده است تا موتور گوگل الگوریتم های زیادی را در فضای اینترنت پیاده سازی کند و این امر باعث می شود تا کاربران با یک موتور هوشمند و یا دانای کل در تماس باشند.

  `