طراحی لوگو و لوگوموشن

طراحی لوگو و لوگوموشن

وقتی می خواهید کسب و کاری را راه اندازی کنید یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید طراحی لوگو است! شاید بپرسید چرا این موضوع اهمیت زیادی دارد! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که لوگو به کسب و کار شما هویت می بخشد و باعث می شود نام کسب و کارتان برای همیشه در ذهن مشتریانتان باقی بماند و این چیزی است که تمامی کسب و کارها به دنبال آن هستند! 
 

Image


در نتیجه، اگر شما می خواهید به کسب و کاری معتبر شوید و نام برند خود را برای همیشه در ذهن مخاطبانتان ثبت کنید طراحی لوگو یکی از مهمترین مواردی است که قبل از شروع کسب و کار باید بر روی آن تمرکز کنید و با همفکری به یک نتیجه برسید. همچنین، شرکت های زیادی هستند که در این زمینه فعالیت دارند و شما می توانید از آنها کمک بگیرید تا به نتیجه مطلوب خود برسید. در ادامه تلاش می کنیم تا اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم!

آموزش طراحی لوگو

بهتر است بدانید که طراحی لوگو بخشی از رشته گرافیک به شمار می رود، در نتیجه اگر می خواهید وارد این حوزه شوید باید دوره های مرتبط با رشته گرافیک را بگذارنید. با توجه به این موضوع که تمامی کسب و کارها در زمان راه اندازی به لوگو نیاز دارند، این امر یکی از کارهای پر درآمدی است که طرفداران زیادی دارد. اما در همین جا به شما می گوییم که شما تنها با گذراندن دوره های طراحی لوگو نمی توانید به فردی موفق در این زمینه تبدیل شود. موارد متعددی وجود دارند که شما باید به آنها توجه داشته باشید. در ادامه به این موضوع می پردازیم. 

لوگو باید ساده و پرمعنا باشد!

در طراحی لوگو نیازی نیست که شما از خطوط عمیق و پر پیچ و خم استفاده کنید تا بتوانید طرحی را خلق کنید. شما می توانید با استفاده از خطوط ساده طرح های عمیقی و پرمعنایی را به وجود بیاورید که چشم هر بیننده ای را به سوی خود جذب کند. بهتر است بدانید هر چقدر لوگو ساده تر باشد بیشتر شکل ظاهری آن در یاد مشتریان باقی می ماند. در نتیجه رعایت این اصل ساده نقش بسیار مهمی در موفقیت کاری شما دارد. 
 

Image

لوگو باید نشان دهنده هویت کسب و کار باشد!

شاید برای شما جالب باشد که بدانید شما هرگز نمی توانید در طراحی لوگو موفق شوید مگر آنکه با چهار چوب ذهنی کسب و کاری که می خواهید برای آن لوگو طراحی کنید، آشنا شوید. این موضوعی است که بسیاری از طراحان در نظر نمی گیرند و همین امر سبب می شود که کار آن ها موفق نباشد. در نتیجه، شما باید قبل از طراحی لوگو جلسات متعددی را با صاحبان کسب و کار برگزار کنید تا بتوانید به نتیجه مطلوبی برسید. 

لوگو باید تداعی کننده باشد!

اگر به مواردی که در روند طراحی لوگو در بالا به آنها اشاره کردیم توجه داشته باشید می توانید لوگو تداعی کننده ای را طراحی کنید. بهتر است در این روند به این موضوع توجه داشته باشید که هدف از طراحی لوگو تداعی کسب و کار است. در نتیجه، همواره این موضوع را مد نظر قرار دهید و تلاش کنید با استفاده از المان های مختلف لوگویی منحصر به فرد را طراحی کنید و به مشتریانتان ارائه دهید. این موضوع به شما کمک می کند تا به فردی حرفه ای در این زمینه تبدیل شوید!

شرکت طراحی لوگو

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که برای طراحی لوگو به کجا باید مراجعه کنید. همانطور که می دانید شرکت های معتبر زیادی در سراسر کشور وجود دارند که در این زمینه فعالیت می کنند. شما با یک سرچ ساده می توانید لیست کاملی از این شرکت ها را در اختیار داشته باشید. اما پیدا کردن این شرکت ها موضوعی نیست که باید مد نظر شما باشد، بلکه شما باید بدانید در روند سفارش لوگو چه مواردی را باید مد نظر داشته باشید تا بتوانید لوگو مناسبی را دریافت کنید. در ادامه به این موضوع می پردازیم!
 

Image

 

مواردی را که برایتان مهم است یادداشت کنید!

یکی از مهمترین مواردی که در طراحی لوگو باید به آن توجه داشته باشید یادداشت کردن انتظاراتتان از کسی است که وظیفه طراحی لوگو شما را بر عهده دارد. توصیه می شود قبل از سفارش لوگو، تعدادی از لوگوهای معتبر در سراسر دنیا را مشاهده کنید تا بتواند دید بازی به این موضوع داشته باشید. سپس مواردی را که به ذهن تان می رسد یادداشت کنید و در جلسات متعدد کاری این دغدغه ها را با گرافیست در میان بگذارید. این کار سبب می شود در پایان کاری را تحویل بگیرید که با چهارچوب ذهنی شما همخوانی دارد. 

نمونه کارهای گرافیست را ببینید!

یکی دیگر از مواردی که در طراحی لوگو باید به آن توجه داشته باشید، مشاهده نمونه کارهای گرافیست است. این کار را نه تنها باید برای این انجام دهید که مطمئن شوید گرافیست تجربه کافی را برای انجام این کار دارد! بلکه با مشاهده نمونه کارهای گرافیست می توانید تصمیم بگیرید که آیا روش طراحی این فرد با ترجیحات ذهنی شما همخوانی دارد یا خیر! توجه به این موارد سبب می شود که شما در پایان کار خود را به شرکتی بسپارید که می توانید بهترین نتیجه را از آن بگیرید.  

سفارش طراحی لوگو آنلاین

بسیاری از شرکت های طراحی لوگو این امکان را برای متقاضیان به وجود می آورند تا درخواست خود را به صورت اینترنتی ثبت کنند. سپس آنها این سفارشات را دنبال می کنند و با ارسال آنلاین نمونه کارها با مشتریان خود ارتباط برقرار می کنند. اگر شما جز آن دسته افرادی هستید که ترجیح می دهید کارهای خود را به صورت آنلاین پیگیری کنید می توانید درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید. 
 

Image

طراحی لوگو سفارشی

طراحی لوگو برای بسیاری از شرکت ها اهمیت بسیار زیادی دارد و حاضر هستند وقت و هزینه زیادی را صرف این موضوع بکنند تا بتوانند نتیجه ای را که می خواهند بدست بیاورند. در اینجاست که لوگو ها باید به صورت سفارشی طراحی شوند. در این شرایط گرافیست تمام وقت بر روی لوگو کار می کند و طرح های تولید شده را دائما برای مشتری می فرستد و تغییرات لازم را بر روی آنها اعلام می کند. در این موارد تعامل گرافیست و مشتری بسیار نزدیک است تا بتوانند نتیجه ای را که مد نظرشان است بدست بیاورند. 

طراحی رایگان لوگو

همانطور که بسیاری از کسب و کارها به دنبال طراحی لوگو سفارشی هستند، برخی از کسب و کارها تمایلی ندارند که در این زمینه هزینه کنند. به همین دلیل این افراد به دنبال طرح های رایگان برای لوگو خود هستند. این کسب و کار ها می توانند نمونه های زیادی را که به صورت رایگان در اینترنت وجود دارند دانلود کنند و یکی از آن طرح ها را به عنوان لوگو انتخاب کنند. اما در همین جا به شما اعلام می کنیم کسب و کارهایی که از این روش برای لوگو خود استفاده می کنند، معمولا نمی توانند نتیجه مورد نظر را بدست بیاورند. به همین دلیل صرف هزینه و وقت برای اینکار اهمیت بسیار زیادی دارد و به موفقیت کسب و کار کمک می کند. 

لوگو موشن آماده

شاید برای شما جالب باشد که بدانید شما می توانید با استفاده از لوگو موشن هزینه تبلیغات کسب و کار خود را به میزان زیادی پایین بیاورید. زیرا لوگو موشن به حدی جذابیت دارد که چشم بینندگان را به سوی خود جذب می کند و در ذهن مخاطبان ثبت می شود. مطالعات نشان می دهند مغز داده های بصری را بیشتر از داده های دیگر در خود حفظ می کند، به همین دلیل کسب و کارهایی که موفق شوند هویت کاری خود را به صورت بصری نشان دهند صد در صد می توانند در ذهن مشتریان خود باقی بمانند و این موضوعی است که تمامی کسب و کارها باید به آن توجه داشته باشند!
 

Image

نمونه لوگو موشن

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که از لوگو موشن در چه فضاهایی می توان استفاده کرد! بهتر است بدانید این لوگو ها در ابتدای ویدئو ها به کار برده می شوند و نام برند را در ذهن مشتریان ثبت می کنند. اثر گذاری این لوگو موشن به حدی زیاد است که تمامی برندهای معتبر دنیا از این ویژگی برای ثبت نام خود استفاده می کنند. اگر می خواهید دید بازی به این موضوع داشته باشید، توصیه می شود با یک سرچ ساده در اینترنت انواع لوگوهای برند های معتبر دنیا را مشاهده کنید تا بتوانید برای ساخت لوگو موشن کاری خود تصمیم گیری کنید. 
نرم افزار لوگو موشن
بهتر است بدانید امروزه تمامی کارهای طراحی لوگو و لوگو موشن با استفاده از نرم افزارهای متعدد گرافیک انجام می شوند. برخی از نرم افزارهای معتبری که برای این کار به کار برده می شوند به شرح زیر هستند:

  • نرم افزار ایلاستریتور 
  • نرم افزار کورل دراو 
  • نرم افزار فتوشاپ 
  • نرم افزار اینفنیتی دیزانیر 
  • نرم افزار جتای 

در نتیجه، اگر می خواهید وارد این حوزه شوید باید با نرم افزارهایی که در بالا به آنها اشاره کردیم تسلط کامل پیدا کنید. 

Image
 

نرم افزار ساخت لوگو موشن اندروید

کسانی که به دنبال طراحی لوگو و ساخت لوگو موشن با گوشی هستند، باید نرم افزارهای مناسب را نصب کنند تا بتوانند این کار را بر روی گوشی خود انجام دهند. یکی از انواع اپلیکیشن ساخت لوگو موشن که بر روی تمامی گوشی های اندروید قابل نصب است نرم افزار Alight Motion Pro است. این نرم افزار این قابلیت را دارد تا جلوه های مختلف بصری، انیمیشن، ویدیو و صدا را در لایه های مختلف با یکدیگر ادغام کند و در پایان کاری پر از جلوه را ارائه دهد. شما می توانید با نصب این نرم افزار کیفیت کار خود را ارتقا دهید. 

قیمت طراحی لوگو

شاید بتوان گفت یکی از سوالات پرتکرار کسانی که می خواهند برای طراحی لوگو اقدام کنند در مورد قیمت آن است. بهتر است بدانید عوامل متعددی بر روی قیمت لوگو اثر می گذارند. به همین دلیل توصیه می شود برای استعلام قیمت نهایی با شرکت های معتبری که در این زمینه فعالیت دارند در ارتباط باشید تا بتوانید با تعیین قیمت دقیق برای تامین بودجه مورد نظر اقدام کنید. لوگو یکی از مهمترین مواردی است که به کسب و کار شما هویت می بخشد! پس هرگز نباید در این مورد تعلل کنید و باید هر چه زودتر لوگو مورد نیاز خود را سفارش دهید. 


در این مقاله تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد طراحی لوگو در اختیار شما قرارد هیم. همانطور که متوجه شده اید اگر لوگو کسب و کار شما به درستی طراحی شود، نقش بسیار مهمی در برند سازی دارد و سبب می شود نام برند شما برای همیشه در ذهن مشتریان باقی بماند و حتی مشتریان پس از سال های متمادی نام برند شما را به خاطر بیاورند. همچنین، شما می توانید با طراحی لوگو موشن تاثیر برند خود را بر بازار افزایش دهید و این امر نقش بسیار مهمی در کاهش هزینه های تبلیغات دارد! هیچ چیز دلپذیر تر از این نیست که مشتریان نام برند شما را برای همیشه در خاطرشان ثبت کنند!

1121 بازدید
طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو