محتواسازی و مقالات

یکی از اصلی ترین راه کارهای رسیدن به نقطه خوب در موتورهای جستجو درج محتوای درست و مقالات مفید در سایت می باشد. حال که این محتوا می بایست کپی هم نبوده و کاملا تدوین شده توسط مدیر سایت به بهترین حالت ممکن باشد. تیم محتوای ایران سایت می تواند با اتکا به قدرت تولید محتوای خود این نقص وبسایت شما را به درستی پوشش دهد.

افزایش رتبه در گوگل

افزایش رتبه در گوگل هدف تمامی سایت های فعال در عرصه دنیای مجازی می باشد. حال می دانیم موتور جستجوی گوگل که مهمترین و اولین موتورجستجوی پرترافیک در کشور ماست همانند موتورهای دیگر تنها 10 رکورد را بصورت غیر تبلیغاتی نمایش می دهد. پس باید قدرت خوبی در تیم بهینه سازی وجود داشته باشد که بتواند نیاز شما که در صفحه اول گوگل بودن است را پوشش دهد. (درصورت نیاز به افزایش رتبه سریع در گوگل به صفحه گوگل ادوردز مراجعه نمایید)

تبلیغات در سایت ها

یکی دیگر از راهکارهای موفقیت در بهینه سازی سایت تبلیغات درست در سایت های مفید است. ایران سایت با تکیه بر دو دهه سابقه و ارتباطات موثر با سایت های قوی کشور می تواند این اطمینان را به شما بدهد تا بتوانید در مطرح ترین سایت های تبلیغاتی ، خبری و فروشگاهی تبلیغات موثر خود را ببینید.

به دلیل تسهیل در پاسخگویی ایران سایت به شما لطفا درخواست های خود را با کلیک بر روی ثبت درخواست ثبت نمایید

سئو در سایت

همانطور که گفتیم سئو به معنی بهینه سازی وب سایت در موتور های جستجو گر می باشد. در واقع بهینه سازی تکنیکی است که به وب سایت اجازه می دهد که در موتور های جستجو گر از لحاظ بازدید کننده سایت و ترافک آن به مرتبه ی بالاتری برورد.

در بحث سئو دو دسته ی اصلی وجود دارد:

Off page : عمل یا اعمالی که در بخش سئو به طور جداگانه و مستقل در طراحی وب سایت صورت می گیرد.

On page : اعمالی که بر روی طراحی سایت صورت می گیرد تا بتواند در موتور های جستجوگر بهترین رتبه را از آن خود کند.

البته این نکته را باید در نظر داشته باشیم که در طراحی وب سایت باید از هر دو بخش on page  و off page برای بهینه سازی در موتور های جستجو گر استفاده شود تا بتواند بهترین نتیجه را به ما بدهد.


بهینه سازی وب سایت (سئو)

یعنی بهینه سازی وب سایت در موتور های جستجو گر . در بخش سئو سایت برای استاندارد هایی که گوگل مشخص کرده و هم چنین برای پیاده سازی الگوریتم های آن در نظر گرفته شده است که این عمل با استفاده از کلمات کلیدی مخصوص به خود باعث می شود که در صفحه اول گوگل نمایش داده شود. امروزه سئو در طراحی وب سایت بسیار حائز اهمیت می باشد.

هنگامی که یک سایت را طراحی می کنید، علاوه بر طراحی خود وب سایت، تعداد کسانی که از سایت شما نیز دیدن می کنند بسیار مهم است . هر چه تعداد بازدید کنندگان سایت شما بالاتر باشد موتور های جستجو گر به راحتی سایت شما را بالاترین رتبه قرار می دهد. بنا بر این عملی که باعث افزایش بازدید کنندگان وب سایت شما می شود بهینه سازی وب سایتتان می باشد.
 

بهینه سازی کلمات کلیدی

در بحث سئو سایت و طراحی سایت آن، به طور معمول از کلمات کلیدی عام استفاده می کنند. زیرا اکثر مردم کلمات کلیدی عامی را جستجو می کنند که نظری مبهم و اطلاعات ناقصی درباره ی آن دارند که می خواهند درباره ی آن بیشتر اطلاعات کسب کنند و سوالات خود را پاسخ دهند. اصولا کلمات کلیدی عام که رواج دارد از لحاظ کاراکتری بسیار کوتاه هستند. بنا بر این این گونه کلمات عام مانند "کتاب و دفتر" در بهینه سازی یک وب سایت زیاد به چشم نمی آید. به طور عمده کلمات کلیدی عام به سختی در گوگل رتبه می گیرند. برای اینکه در طراحی وب سایت ها بیشتر از آنچه که مورد انتظار هست این گونه کلمات کلیدی عام در متن های وب سایت های گوگل قرار گرفته است. البته نا گفته نماند که اگر بتوانید با توجه به کلمه کلیدی عام مورد نظر در صفحه ی نتایج گوگل رتبه ی خوبی کسب کنید، در واقع توانسته اید ترافیک بیش از اندازه بزرگی را برای سایت مورد نظرتان کسب نمایید. بنا بر این بهتر است کلمات کلیدی مورد نظر سخت باشد تا بتواند رتبه ی بهتری را در گوگل به دست بیاورد. چون بهینه سازی کلمات کلیدی سخت راحت تر از کلمات کلیدی عام می باشد.

نکته: پیشنهاد ما به مبتدیانی که می خواهند وارد این حرفه و یادگیری سئو شود این است که در ابتدا از کلمات کلیدی عام برای یاد گیری اولیه اقدام کنند. در کل می توان گفت که بهینه سازی یک کلمه ی کلیدی عام برای آوردن رتبه ی خوب در موتور های جستجو گر باید مدت زمان طولانی را به آن بها داد. 


بهینه سازی وب سایت (سئو)

سئو در وب سایت نتایج گوگل:


به طور مثال شما سایتی را طراحی کرده اید که در آن از یک یا چند موضوع به خصوص صحبت کرده اید و یا دستورات یا سوال هایی را مربوط به آن مطرح شده است در صفحه ی دهم نتایج گوگل قرار گرفته است، باید آن را بهبود بخشید. بنا بر این باید از بهینه سازی در طراح سایت برای بالا آورد صفح ی وب سایت خود استفاده کرد.در طراحی سایت خریدن و گذاشتن لینک های تبلیغاتی که در adwords شماره ی یک هستند هیچ گونه اهمیتی در رتبه بندی گوگل ندارد. البته شایان به ذکر است که در بحث سئو هچ گونه ربطی به درجه اول بودن شرکت و یا کمپانی شما ندارد. در سئو به کیفیت و محتوای مطالب در طراحی وب سایت می پردازیم.
 

سئو در تعامل با کلمات کلیدی:


برای اینکه بتوانید طراحی سایت خود را از لحاظ بهینه سازی و سئو در موتور های جستجو گر بالا ببرید، باید.هدف خود را از کلماتی که در متن قرار است بگذارید از پیش تعیین کنید. در ابتدای کار باید با حداقل تعداد کلمات کلیدی یعنی 3 یا 4 کلمه ی کلیدی را که می خواهیم در طراحی وب سایت خود و در صفحه ی نتایج گوگل رتبه ی خوبی به دست بیاورد را انتخاب کنیم. پس با تعیین کردن کلمات کلیدی هدف خود را برای بهینه کردن سایت خود مشخص کنید و با جستجوی هر کدام از کلمات کلیدی مورد نظر، در صفحه ی گوگل سایت شما در صفحه ی اول آن یعنی جزء 10 نتیجه ی اول جستجو می باشد. بر همین اساس ما گوگل را مرجع خود قرار دادیم، چون اگر بتوان در گوگل رتبه ی خوبی دریافت کنیم، این قابلیت را دارد تا در دیگر موتور های جستجو گر هم بتوان رتبه ی خوبی در صفحه ی اول نتایج آن به دست آورد.


 

آنالیزگر سئو در سایت

در این قسمت از آنالیزگر سئو ی سایت می توان به دو بخش آن توجه کرد که یک یخش آن از آمار گیری بسیار سختی برخوردار است.

برای آموزش دادن تکنیک های بهینه سازی سایت بهتر است برای هر صفحه از طراحی وب سایت مور نظر حدود دو و یا سه کلمه کلیدی را در نظر بگیریم. یکی از بزرگ ترین و رایج ترین اشتباهاتی که بین مبتدیان این کار رایج می باشد این است که برای هر صفحه از طراحی وب حدود پانصد کلمه ی کلیدی را در نظر می گیرند که این کار هیچ گونه فایده ای ندارد. با این کار نمی توان گوگل را فریب داد. شاید در حدود ده سال پیش این کار قابل قبول بود ولی در حال حاضر با توجه به الگوریتم های پیشرفته ای که در موتور های جستجو گر وجود دارد نمی توان این کار را انجام داد. بنا بر این برای بهینه سازی سایت بهتر است از کلمات کلیدی کوتاه و به صورت مختصر استفاده کرد. امروزه برای اکثر طراحان وب سایت این امکان غیر ممکن است که در همان ابتدای کار سایت مورد نظر در موتور های جستجو گر رتبه ی خوبی را کسب کنند.


 

نگاهی کوتاه به سئو و Page Rank

در واقع page rank  در لغت به رتبه ی صفحه معنا می دهد. در واقع این سیستمی است که پایه گذار اصلی آن موتور معرو ف جستجو گر یعنی گوگل می باشد. در ابتدای طراحی سایت موتور های جستجو گر به تمامی سایت ها رتبه ی یکسانی را می دادند و جستجو هایی که صورت می گرفت ، نتایج آن ، بر اساس تگ و محتوایی بود که در آن قرار داشت. اما به مرور زمان با ایجاد رتبه بدی صفحات یا همان   page rankدر موتور های جستجو و مطرح کردن مبحث سئو باعث تحول بزرگی در نتایج موتور های جستجو گر شد. این تغییر عظیم در بهینه سازی طراحی وب سایت یک فاکتور را به بحث بهینه سازی اضافه کرده است. که به آن اعتبار طراحی وب سایت نیز می گویند.مقدماتی

 • یک ماه پشتیبانی
 • تنظیمات کامل سئو
 • نصب ابزارهای موثر
 • آموزش سئو مقدماتی
 • حداکثر یک کلمه کلیدی
 • بدون تضمین در صفحات اول گوگل

نیمه پیشرفته

 • دو ماه پشتیبانی
 • تنظیمات کامل سئو
 • نصب ابزارهای پیشرفته
 • آموزش سئو نیمه پیشرفته
 • حداکثر سه کلمه کلیدی
 • تضمین سه صفحه اول گوگل

پیشرفته

 • پشتیبانی طلایی سئو
 • تنظیمات کامل سئو
 • نصب ابزارهای سفارشی
 • آموزش سئو پیشرفته
 • حداکثر پنج کلمه کلیدی
 • تضمین صفحه اول گوگل