02188886450
برآورد هزینه خدمات عکاسی اسپرت
ثبت درخواست
عکاسی اسپرت

عکاسی اسپرت

عکاسی اسپرت سبکی از عکاسی است که این روزها بین زوج‌های جوان و زوج‌هایی که به تازگی قصد عروسی کردن دارند محبوب شده است. تا چندی پیش اینکه افراد از خود عکس بیندازند یک رویداد خاص و بسیار مناسبتی بود که تنها مربوط به اتفاقات مهم بود از این رو افراد چندان عکسی از خود یا اعضای خانواده خود نداشتند حتی برای رویدادهای مهمی هم مانند جشن عروسی جز چند عکس ساده و بی کیفیت نمی‌توانستید عکس دیگری پیدا کنید اما این روزها با توجه به اینکه تکنولوژی همه چیز را به خصوص دوربین‌های عکاسی و همین طور ابزارآلات و نرم افزار های مربوطه را گسترش و همه فن حریف کرده است. شما می‌توانید عکس‌هایی بسیار زیبا و متنوع را به کمک حرفه ای ها به ثبت برسانید. در پی همین به روز شدن‌ها انواع سبک‌های عکاسی نیز شروع به پیدایش کردند که شاید برجسته‌ترین آن‌ها مربوط به مجموعه عکس‌های خاص عروسی باشد. یکی از جدیدترین سبک‌های عکاسی برای عروسی٬ عکاسی اسپرت است که آن را به نام عکاسی نامزدی یا Engagement نیز می‌شناسند. این سبک از عکاسی بین زوج‌های جوان بسیار محبوب و ترند است اما ممکن است اطلاعات دقیقی از آن در دست نداشته باشند و به همین دلیل عکس‌های اشتباهی را در قالب عکاسی اسپرت به ثبت برسانند. در ادامه این متن نه تنها شما را با عکاسی اسپرت و نقاط تمایز آن آشنا می‌کنیم بلکه در خصوص ثبت عکس‌های اسپرت به شما راهنمایی‌هایی ارائه می‌دهیم. امید است که مورد استفاده شما واقع شود. 

عکاسی اسپرت

عکاسی اسپرت چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

به طور کلی عکاسان و حرفه ای های ثبت عکس ٬تصاویر ثبت شده را به دسته‌های مختلف تقسیم می‌کنند و بعد هر دسته را با اصول و قوانین متفاوتی تعریف می‌کنند. ممکن است اولین بار که نام عکاسی اسپرت به گوشتان می‌خورد این تصور در شما شکل بگیرد که مجموعه عکس‌های ثبت شده در این دسته در خصوص ورزش و فعالیت‌های مربوط به آن است اما کاملاً اشتباه تصور می‌کنید. خود عکاسی اسپرت به دسته‌های مختلف تقسیم می‌شود که اگر بخواهیم بین همه آن‌ها یک نقطه مشترک پیدا کنیم باید بگوییم که شخصیت‌های درون عکس در طبیعی‌ترین حالت خود به سر می‌برند. برای عکاسی‌های دیگر ٬مدل‌های عکاسی به شدت درگیر و دار ژست‌ها و یا رساندن مفاهیم و یا نشان دادن لباس‌ها و محصولات مختلف هستند اما هدف این سبک از عکاسی ثبت و نشان دادن طبیعی‌ترین حالات مدل‌ها و افراد حاضر در عکس است. 
در این شیوه عکاس سعی می‌کند تا با استفاده از توانایی‌های خود و یا ابزار حرفه ای که در دست دارد به بهترین نحو از مدل‌های خود صحنه شکار کند و طبیعی‌ترین عکس‌ها را به ثبت برساند. اگر شما به دقت عکس‌های اسپرت را بررسی کنید متوجه می‌شوید که مدل عکاسی با توجه به تم و زمینه عکس واکنش‌هایی کاملاً طبیعی از خود نشان داده است و سپس این واکنش‌ها به زیباترین شکل ممکن به ثبت رسیده است. عکاسی اسپرت می‌تواند برای سوژه‌های بسیار متفاوتی انجام شود. استفاده از این شیوه در انواع عکاسی‌های تبلیغاتی و یا عکاسی‌های کودک و تک نفره رواج دارد اما محبوب‌ترین نوع استفاده از این سبک از عکاسی برای زوج‌ها و یا نامزدها است. بسیاری از آتلیه‌های عکاسی به عروس و دامادهای خود عکاسی اسپورت را در کنار عکاسی‌های فرمالیته پیشنهاد می‌کنند.

عکاسی اسپرت عروس و داماد و مزایای آن

گفتیم که عکاسی اسپرت از یکی از آیتم‌هایی است که اغلب به عروس و دامادها پیشنهاد می‌شود اما آیا گرفتن این سبک از عکس‌ها ضرورت دارد و یا مزایایی برای خود به همراه دارد؟ ثبت عکس‌های عروسی و یا عکس‌های فرمالیته یک انتخاب سلیقه ای است و بسیاری از زوج‌ها با توجه به شرایط خود بیخیال آن می‌شوند و یا تنها به عکس‌های عروسی قناعت می‌کنند اما اگر شما شرایط و بودجه مدنظر را در اختیار دارید به شما توصیه می‌کنیم که حتماً عکاسی اسپرت را در برنامه پیش از عروسی خود قرار بدهید.
 از مهم‌ترین مزایایی که عکاسی اسپرت برای عروس و دامادها به همراه دارد این است که آن‌ها را برای عکاسی اصلی روز عروسی آماده می‌کند. به واسطه این عکاسی شما بعداً در مقابل دوربین راحت‌تر خواهید بود و بهتر می‌توانید ژست‌های خواسته شده را اجرا کنید. علاوه بر این‌ها شما با توجه به کیفیت عکس‌های اسپرتتان می‌توانید توانایی عکاسان انتخابی خود را به شکل بارزتری مشاهده کنید و در صورتی که متوجه وجود مشکلاتی شدید پیش از مراسم اصلی آن را برطرف کرده و به توافق برسید.

 

عکاسی اسپرت عروس و داماد و مزایای آن


 نکته مثبت دیگری که عکاسی اسپرت عروس و داماد با خود به همراه دارد این است که علاقه و عشق زوجین در قالب صمیمیت و سادگی در قاب تصویر ثبت می‌شود. با توجه به تم و فضا سازی عکس‌های اسپرت ٬زوجین می‌توانند حین فعالیت‌های عادی مانند پیک نیک و آشپزی حس و حال خود را به ثبت برسانند و این تبدیل به خاطره ارزنده ای برای آن‌ها خواهد شد. به واسطه واضح بودن عشق و علاقه و صمیمیت در عکس‌های اسپرت با گذر زمان این عکس‌ها برایتان حتی از عکس‌های روز عروسیتان جذاب‌تر و دلنشین‌تر خواهد بود.
 
اصول ژست عکاسی اسپرت دونفره

 

اصول ژست عکاسی اسپرت دونفره

عکاسی اسپرت برای فضا سازی و ژست گرفتن‌ها کاملاً نسبت به سایر عکسبرداری ها متمایز است. ادامه این متن هم می‌تواند برای عکاسان مناسب باشد و هم برای زوج‌هایی که قرار است عکاسی اسپرت داشته باشند. پیش‌تر گفتیم که این سبک از عکاسی برروی نمایان ساختن حس و حال و واکنش‌های طبیعی افراد متمرکز می‌شود اما این بدین معنی نخواهد بود که مدل‌های عکاسی نباید هیچ ژست و حالتی به خود بگیرند. 
در این سری از عکس برداری‌ها بیشتر طبق سناریوهایی که مطابق با فضا هستند پیش می‌رویم. برای مثال اگر فضای عکس شما یک پیک نیک را نمایش می‌دهد شما باید به شکل طبیعی و با به کارگیری واکنش‌های معمول خود اتفاقاتی که در یک پیک نیک دونفره رخ می‌دهد را بازسازیی کنید. شما می‌توانید حین غذا خوردن و یا چیدمان وسایل پیک نیک خود به شکل طبیعی ژست بگیرید آن گاه عکاسان با مهارت‌های خود به میان می‌آیند و زوایای مناسب عکس برداری را پیدا می‌کنند و بدین ترتیب شما با مجموعه ژست‌های طبیعی عکاسی اسپرت دونفره خود را پایان می‌دهید. 
نکته ویژه ای که در خصوص ژست عکاسی اسپرت دونفره وجود دارد زاویه نگاه افراد درون عکس است. این سبک از عکس‌ها قرار است مانند شکار لحظه‌ها به نظر بیاید و اگر شما در طول عکاسی مدام به لنز دوربین نگاه خود را معطوف کنید این ویژگی از بین می‌رود و عکس‌ها مصنوعی به نظر می‌آیند. توصیه ما به شما این است که حین عکاسی بیشتر به پارتنر خود نگاه کنید و توجه خود را برروی رفتار و عکس العمل های او بگذارید و خود را با او هماهنگ کنید. می‌توانید گاهی اوقات نگاه خود را به محیط اطراف خود نیز معطوف کنید. 
البته مشکلی ندارد اگر بین تمام عکس‌های اسپرت خود در چندتایی از آن‌ها به لنز دوربین هم نگاه کنید اما به یاد داشته باشید که روی این موضوع پافشاری نکنید. روزی که قرار است در آن عکاسی اسپرت انجام بدهید را به عنوان یک تجربه جدید و نوعی خوش گذرانی با پارتنر خود در نظر بگیرید با وجود چنین تفکری شما وجودی درخشان و طبیعی در عکس‌های خود خواهید داشت و همین باعث می‌شود عکس‌های خوبی برای خود به ثبت برسانید.

ژست عکس اسپرت فضای باز و دردسرهای آن 

عکاسی در فضای باز بسیار جذاب و محبوب است. اغلب افراد مایل هستند تا در فضاهای طبیعی مختلف مانند ساحل٬ جنگل و یا کویر از خودشان و یا با همراهی پارتنرشان عکس داشته باشند. اما عکاسی اسپرت در فضای باز علاوه بر جذابیت‌های زیادی که دارد دردسرهای زیادی نیز به همراه خواهد داشت. اولین مشکل انتقال تمامی لوازم عکاسی به آن محل است. نکته دیگر شلوغی فضا است. ممکن است شما بتوانید در ساحل یک فضای خالی و کم تردد پیدا کنید اما اگر مایل به عکس برداری در فضای شهری باشید که این روزها بسیار ترند شده است٬ شما با چالش بزرگی برای خالی کردن صحنه روبه رو هستید. 
عوامل طبیعی مانند نور خورشید و یا باد نیز می‌توانند برروی ژست‌ها و کیفیت تصویر تأثیر بگذارند. بهترین راه برای مقابله با این مشکلات و چالش‌ها هماهنگ کردن ژست‌ها با شرایط محیط است که علاوه بر طبیعی‌تر کردن عکس‌ها٬ راحتی شما را در فضای آزاد فراهم می‌کند. اگر محل عکس برداری شما با وزش باد همراه است شما می‌توانید عکس‌های اسپرت با ژست ساخت بادبادک و به پرواز درآوردن آن را ثبت کنید. 

 

ژست عکس اسپرت فضای باز و دردسرهای آنآماده سازی برای عکاسی اسپرت

شما پیش از عکسبرداری باید با تیم عکاسی خود در خصوص لوکیشن به تفاهم برسید و بعد با توجه به لوکیشن برای خود و پارتنر خود چند دست لباس آماده کنید. بهتر است لباس‌های شما با یک دیگر ست باشند و یا حداقل هماهنگی داشته باشند. سعی کنید لباس‌هایی ساده و راحت انتخاب کنید برای مثال انواع جین‌ها و یا لباس‌های بافت و پیراهن‌های گل دار انتخاب‌های ساده و جذابی هستند. لباس خود را با توجه به شرایط لوکیشن و سناریو تنظیم شده انتخاب کنید تا بیشترین هماهنگی با فضا ایجاد شود. یک آرایش ساده برای موها و صورت خود در نظر بگیرید و حتماً همراه خود ابزار تجدید و یا تغییر آرایش و همچنین مرتب کردن موها را به همراه داشته باشید. می‌توانید از انواع اکسسوری‌های مورد علاقه خود مانند عروسک‌ها و یا کتاب و گل هم با توجه به فضا کمک بگیرید. 

 

جمع بندی
این روزها مقدمات جشن‌های عروسی و عکس برداری های آن به لطف پیشرفت تکنولوژی بسیار گسترش پیدا کرده است. یکی از آیتم‌هایی که این روزها به عکسبرداری زوجین اضافه شده است٬ عکاسی اسپرت است. در طی این عکاسی تلاش می‌شود تا هرچه بهتر حس و حال و واکنش‌های طبیعی افراد ثبت شود. این دسته از عکس‌ها می‌توانند به خوبی خاطرات و عشق و علاقه میان افراد درون عکس را نمایان کند. عکس‌های اسپرت ژست‌ها و فضا سازی‌های خود را خواهند داشت که درطی آن‌ها تلاش می‌شود تا موقعیت‌ها را به شکلی کاملاً طبیعی به تصویر کشید. افراد برای عکاسی‌های اسپرت می‌توانند کاملاً با توجه به سلیقه خود و لوکیشن عکس برداری اقدام به انتخاب لباس‌ها و آرایش و اکسسوری کنند و فضایی مطابق علاقه خود را به وجود بیاورند.


نوشتن یک نظر

در صورت موافقت ip شما در سیستم ذخیره خواهد شد
افزودن نظر
2055 بازدید