02188886450

وبلاگ طراحی سایت

در این قسمت می توانید از آخرین مقالات و پست های مربوط به فناوری اطلاعات و تکنولوژی کامپیوتر باخبر شوید. همچنین در صورت نیاز می توانید با استفاده از RSS تمامی مقالات وبلاگ ایران سایت را را در سایت و یا وبلاگ خود نیز نمایش دهید

به دلیل تسهیل در پاسخگویی ایران سایت به شما لطفا درخواست های خود را با کلیک بر روی ثبت درخواست ثبت نمایید
ثبت درخواست

بهینه سازی لندینگ پیج

لندینگ پیج 


لندینگ پیج یا صفحه فرود اولین نقطه تمایس ببینده با یک سایت است.
-صفحاتی که کاربر مستقیما وارد آن می شود.
-صفحاتی که کاربر با کلیک کردن بر روی تبلیغات شما در سایت های دیگر به آن وارد می شود.
-صفحاتی که از طریق موتورهای جستجو برای کاربر باز می شوند.
هدف از طراحی یک لندینگ پیج چیست؟
سه نوع متفاوت لندینگ پیج وجود دارد: reference landing page و   lead page  و transactional landing page .
هدف صفحات reference فقط ایجاد ترافیک و بالا بردن بازدید است. اکثر این صفحات را بیشتر در سایت هایی که تشنه کلیلک هستند استفاده می کنند تا تبلیغ کنندگان را متقاعد کنند که این سایت پربازدید است و تبلیغات خود را به سایت پربازدید بدهند.
صفحات lead برای اینکه کابر به جستجو در سایت ادامه دهد طراحی شده اند. به این شکل که کاربر را متقاعد کند در سایت ثبت نام کند یا اینکه اطلاعات شخصی اش را در سایت وارد کند یا برای دریافت خبرنامه ثبت نام کند.
صفحات transactional جدی تر هستند و از به عنوان مثال از کاربر می خواهند در ازای کالا یا محصول خاصی پول پرداخت کند.
برخی از شرکت ها تلاش می کنند که ترافیک را روی صفحه اصلی قرار دهند، بجای این که روی یک لندینگ پیج transactional با طراحی خوب و مناسب تمرکز کنند.
از طرف دیگر بعضی از شرکت ها صفحه اصلی سایت خود را به یک لندینگ پیج تجاری تبدیل می کنند که برای کاربری که مکررا به سایت مراجعه می کند خوشایند نیست.
به استثنا شرکت های آی تی و شرکت های تولید محتوا، اکثر شرکت ها به لندینگ پیج خود رسیدگی نمی کنند.
در قسمت های مختلف هزینه های زیادی پرداخت می کنند اما توجهی به لندینگ پیج ندارند.
LPE یا تجربه لندینگ پیج به تجارب کاربران در زمان فرود به صفحه ای که بعد از کلیک باز می شود را گویند. قسمتی از این تجربه ارزیابی منطقی است و بخش دیگر آن مربوط به احساسی است که کاربر در مورد صفحه دارد.
بهترین راه برای بهبود تجربه لندینگ پیج این است که با این مفهوم بیشتر آشنا بشوید.جنبه های مختلف لندینگ پیج


1.مرتبط بودن لندینگ پیج
-کاربر از طریق SERPها ، پست های اجتماعی ، بنر ها و ... آدرس سایت شما را پیدا کرده است. آیا اطلاعاتی که از طریق این روش ها به کاربر می دهید به محتوای لندینگ پیج هماهنگ است و به آن مرتبط می باشد؟
-وقتی کاربر در مورد به عنوان مثال ماشین خاصی سرچ می کند علاقه ندارد در مورد ماشین دیگری به او اطلاعات بدهیم. اینکه چقدر اطلاعات محتوا دقیقا با خواست کاربر هماهنگ است اهمیت بسیار زیادی دارد.
-تلاش کردن برای اینکه همه را راضی نگه داریم هیچ نتیجه ای جز اینکه همه از ما ناراضی باشند ندارد.  به همین دلیل باید مشخص کنید هدف و مخاطب شما چه کسی است و محتوا را برای رضایت همان مخاطب آماده کنید.
2.کاربردی بودن محتوا
آیا محتوای شما هیچ ارزشی به کاربر شما اضافه می کند؟
محتوای شما باید یکی از نیازهای کاربر را که در زیر آمده است برطرف کند:
کاربر می خواهد  اطلاعاتی به دست آورد.
کاربر می خواهد کاری را انجام بدهد.
کاربر می خواهد جایی برود.
        کابر می خواهد محصولی را خریداری کند.

3.اورجینال بودن محتوا
به جز آن دسته از کاربرانی که با موضوعی که سرچ می کنند نا آشنا هستند بازدید کنندگان سایت با تجربه و دید قبلی وارد سایت شما شده و از صفحه بازدید می کنند. در صورتی می توانید بازدید کننده را از سایت خود راضی نگه دارید که پاسخی فراتر از اطلاعات خودشان به آن ها بدهید. منحصر به فرد بودن محتوا یکی از راه های پاسخ به این چالش است.
4.به روز بودن لندینگ پیج
اینکه به روز ترین اطلاعات مورد نظر کاربر را در اختیارش قرار دهیم از اهمیت بالایی برخوردار است. مثلا کاربر آخرین کتاب های چاپ شده را می خواهد اما لیستی مربوط به دو سال گذشته به او نشان می دهیم. قطعا این اتفاق خوشایند کاربر نیست. 
5. شفاف بودن موضوع سایت 
-کاربر باید بداند کجا است و بداند شما چه سایتی  با چه محتوایی هستید.
-بدون اینکه به آن ها اطلاع دهید بعد از ثبت نام در سایت شما چه امکاناتی در اختیارشان قرار می گیرد از آنها نخواهید حتما در سایت ثبت نام کنند.
 -بین محتوای اصلی و محتوای جانبی تفاوت قائل شوید.
6.ساختار صفحه
علاوه بر اینکه استفاده از تگ ها و لیست ها و بولد کردن کلمات کلیدی و ... در رتبه بندی سایت تاثیر گذار است کاربر را نیز خسته نمی کند و احتمالا زمان بیشتری در سایت شما سپری می کند.
7.زمان بالا آمدن سایت
این گزینه اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر سرعت بالا آمدن سایت پایین باشد کاربر ممکن است بدون اینکه صفحه به طور کامل باز شود آن را ببندد و از آن خارج شود.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظر

انتخابگر پوسته