02188886450
دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

در این قسمت می توانید آخرین نمونه کارهای شرکت ایران سایت را در زمینه دیجیتال مارکتینگ ببینید. ضمنا در صورتی که نمونه کارها تنوع زیادی داشت و بررسی تمامی آنها از فرصت و حوصله شما خارج بود می توانید از طریق قسمت ارسال درخواست یک درخواست مشاوره ثبت نمایید.

برآورد هزینه خدمات دیجیتال مارکتینگ
ثبت درخواست
این روزها استفاده از اینترنت و فضای دیجیتال بسیار گسترش پیدا کرده است و این گستردگی برای مدیران کسب و کارها یک فرصت بی نظیر است. دیجیتال مارکتینگ به هرگونه‌ از بازاریابی محصولات و خدمات می‏گویند که از طریق دستگاه‌های الکترونیکی انجام می‌شود. در واقع تمام فعالیت هایی که به منظور تبلیغ محصولات، خدمات، برندها و بررسی رفتار مشتری در بستر اینترنت انجام می شود، دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود. بستر یک بازاریابی دیجیتال موفق، یک وب‌سایت مناسب است. اگر می‌خواهید وب‌سایت مناسبی داشته باشید که باعث رونق کسب‌وکارتان شود می‌توانید طراحی سایت خودتان را به ایران سایت www.iransite.com بسپارید.
دیجیتال مارکتینگ در دو بخش آفلاین(سنتی) و آنلاین(بازاریابی دیجیتال) ابزارهای مختلفی دارد که هرکدام از آن‌ها با توجه به شرایط و نیاز استفاده می‏شوند. نوع آفلاین دیجیتال مارکتینگ همان بازاریابی سنتی است که با استفاده از ابزارهای دیجیتال انجام می‏شود. دسته های این نوع بازاریابی عبارتند از:
1- بیلبوردهای الکترونیک یا بازاریابی محیطی ارتقایافته که این نوع را می‌توان در بیلبوردهای الکترونیکی یافت که زمانی بسیار رایج بود. برخی از فعالیت‌های بازاریابی سنتی می‌تواند با ابزارهای دیجیتال همراه شوند و تاثیر بیشتری داشته باشند.
2- سمپلینگ الکترونیک یا بازاریابی با سمپلینگ نیز بسیار رایج است. در این نوع بازاریابی، شرکت‌ها محصول خود را در ابعاد کوچکتر آن یا نمونه‌ای از آن را در اختیار دیگران قرار می‌دهند تا پس از امتحان کردن آن را خریداری کنند.
3- رادیو مارکتینگ یا بازاریابی رادیویی که برای مخابره یک پیام تبلیغاتی میان‌برنامه‌ای و یا حتی اسپانسرینگ یک برنامه می‌تواند استفاده شود.
4- تلویزیون مارکتینگ یا بازاریابی تلویزیونی نیز بسیار رایج و مرسوم بوده و هست و به دلیل مخاطبان زیادی که سال‌ها در بین عموم داشته است بسیاری از کسب‌وکارها را ترغیب به استفاده از این کانال بازاریابی دیجیتال کرده است.
5- تلفن مارکتینگ یا بازاریابی تلفنی که بدلیل تماس‌های سرد دارای بازدهی خوبی نیست زیرا در این بازاریابی سعی می‏شود به کسی که تا به حال ارتباطی با کسب‌و‌کار شما نداشته است، محصولی فروخته شود.
انتقال پیام به بخش خاصی از مخاطبان بسیار سخت می باشد مثلا در تلویزیون پیام تبلیغاتی به هرکسی که پای تلویزیون نشسته است می رسد و شما نمی‌توانید برای هرکس پیام منحصر به فرد خودش را ارسال کنید. چون بسیار تاثیرگذار است اگر بتوانید برای کسی که تا بحال شما را نمی‌شناخته پیامی برای جذبش ارسال کنید و برای کسی که قبلاً از شما خرید داشته است پیامی برای تشکر یا تخفیف ویژه بدهید که مجدد از شما خرید کند.
سنجش و ارزیابی بازدهی بسیار سخت است. مثلاً هنگامی که شما همزمان هم در رادیو و هم در تلویزیون و هم در بیلبوردهای شهر تبلیغ می‏کنید نمی‏توانید به طور دقیق بدانید چند نفر تبلیغ شما را دیده‌اند، چند نفر از طریق آن از شما خرید کرده‌اند، به طور تفکیک شده چند نفر از رادیو و چند نفر از بیلبورد از شما خرید کرده‌اند و … . پاسخ هیچکدام از این نوع سوالات در بازاریابی آفلاین را نمی‌توان به طور دقیق داد.

نوع آنلاین دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی آنلاین)

در این نوع از بازاریابی که اختصاراً بازاریابی آنلاین گفته می‌شود، از اینترنت و سایر ابزارهای دیجیتال کمک گرفته می‏شود. انواع بازاریابی آنلاین عبارتند از:
  1. آنالیز و تحلیل داده که به تحلیل کمپین موردنظر کمک می‏کند. پلتفرم‌های داخلی و خارجی مختلفی در این زمینه وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند. با آنالیز و تحلیل درست، بازدهی کارتان را افزایش دهید. دو ابزار پرکاربرد آنالیز و تحلیل دیتا عبارتند از:
    • گوگل آنالیتیکس که مجموعه‌ی بسیار زیادی از گزارش‌ها را به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید رفتار مخاطبان ‌سایت‌تان را به خوبی دنبال و تحلیل کنید. متریکس که یک ابزار تحلیلگر شخص ثالث بوده و تلاش می‌کند تا نتایج را در هر یک از کانال‌ها و شبکه‌های تبلیغاتی به صورت گزارش‌هایی شفاف و قابل فهم به تبلیغ‌دهندگان ارائه دهید.
  2. بهینه‌سازی موتور جستجو که به دلیل اینکه کاربران زیادی بلافاصله پس از اینکه سوالی در ذهن‌شان شکل می‌گیرد، در گوگل جستجو می‌کنند، از اهمیت بالایی برخوردار است. اینکه در نتایج اول گوگل باشید بسیار مهم است.
  3. ایمیل مارکتینگ که یکی از انواع بازاریابی آنلاین است و نرخ بازگشت سرمایه (ROI) خوبی دارد و هر سال نسبت به سال قبل رشد حدود ۴ درصدی را تجربه می‌کند.
  4. تبلیغات کلیکی که شما به ازای کاربری که تبلیغ را دیده و روی آن کلیک کرده است، هزینه پرداخت می‌کنید. در نتیجه هزینه تبلیغات شما با مجموع تعداد کلیکی که کاربران روی تبلیغ کرده‌اند، متناسب است. با توجه به این امر، هر چه کلیک بیشتری صورت گیرد، هزینه افزایش پیدا می‌کند.
  5. تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی که فرصتی خوب برای شناساندن برندهای تجاری خود است. شبکه‌های اجتماعی به بخشی از زندگی روزمره‌ بسیاری از افراد تبدیل شده‌اند. افراد زیادی از طریق این شبکه‌ها اخبار روز را دنبال می‌کنند، مطالب مورد علاقۀ خود را می‌خوانند و با دوستان‌شان ارتباط برقرار می کنند. انتشار تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی مختلف می‌تواند تاثیر زیادی در رشد کسب‌وکار شما داشته باشد.
  6. انتشار رپورتاژ آگهی که به شما کمک می‌کند با انتشار محتوایی مناسب و جذاب، مورد توجه کاربران بسیاری قرار بگیرید. کسب‌وکارها با اهداف مختلفی اعم از افزایش آگاهی از برند، سئو، روابط عمومی و افزایش فروش اقدام به انتشار محتوا در سایر رسانه‌ها تحت عنوان رپورتاژ آگهی می‌کنند.
  7. کوتاه‌کننده‌ لینک که می‌توانید آدرس لینک موردنظر را کوتاه و زیبا کنید و در بسیاری از بسترهای موجود همانند شبکه‌های اجتماعی، پیامک و … لینک خود را به دست مخاطب برسانید. با گسترش استفاده افراد از شبکه‌های اجتماعی، بسیاری از مواقع لازم است آدرسی از سایت خود را در شبکه‌های اجتماعی مختلف قرار دهید و دسترسی کاربران را به صفحه موردنظر افزایش دهید. بسیاری از لینک‌ها، تعداد کاراکتر زیادی دارند که باعث می‌شود از نظر ظاهری جذابیت خود را برای کاربر از دست بدهد و فضای زیادی را نیز اشغال کند.
در بازاریابی دیجیتال از لحظه آشنایی تا نهایی شدن خرید و حتی پس از آن می توانید همراه مشتری باشید و با تحلیل‌های درست و شناسایی دقیق مخاطبان هدف، هزینه‌های خود را به شدت کاهش داده و اثربخشی بازاریابی را افزایش دهید. از سوی دیگر رسانه‌های آفلاین بسیار گران هستند، در صورتی که در بازاریابی آنلاین با روش‌های رایگان و حتی ارزان قیمت‌تر می‌توانید مشتری بیشتری جذب کنید. تنوع ابزارها و روش‌های مختلف در این نوع بازاریابی به شما کمک می‌کند تا تبلیغات و فرایندهای بازاریابی شما کاملا سفارشی‌سازی شده باشد. همین موضوع نیز هزینه‌های شما را کاهش می دهد.

جمع بندی

بازاریابی دیجیتال شامل تمام تلاش‌های بازاریابی با استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی یا اینترنت است. کسب‌وکارها از کانال‌های دیجیتالی مثل موتورهای جستجو، رسانه‌های اجتماعی، ایمیل و وب‌سایت‌های دیگر برای ارتباط با مشتریان فعلی و آتی استفاده می‌کنند. درحالیکه بازاریابی سنتی هنوز در تبلیغات چاپی، ارتباطات تلفنی یا بازاریابی فیزیکی وجود دارد اما دیجیتال مارکتینگ می‌تواند بصورت الکترونیکی و آنلاین صورت گیرد و بازاریابی دیجیتال از مزایای بالایی برخوردار است. فرصت‌های بازاریابی بیشماری برای بازاریابی برندها از طریق ایمیل، ویدیو، رسانه‌های اجتماعی یا وب‌سایت وجود دارد. امروزه تعداد کاربران اینترنتی بسیار زیاد شده و تمامی شرکت های متوجه شده اند که برای موفقیت باید در اینترنت حضور فعال داشته باشند و از فضای آن برای جلب مشتری جدید و معرفی کالا و خدمات خود استفاده کنند و برای این کار ناچار هستند که از تکنیک های دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال بصورت موثر استفاده کنند.

آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران سایت ‐ انواع خدمات دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ یکی از مفاهیم تازه ای است که پس از همه گیری استفاده از اینترنت در میان عموم رواج یافت. یعنی صاحبان کسب و کار تصمیم گرفتند با استفاده از ابزارهای الکترونیکی که در دست افراد وجود داشت اقدام به جذب مشتری برای کالا و خدمات خود بکنند. امروزه، این مفهوم به یکی از مهمترین ابزارها در بازار تبلیغات تبدیل شده است و تقریبا تمامی شرکت های حرفه ای در سراسر دنیا دارای تیم دیجیتال مارکتنیگ هستند.
 

Image


انواع دیجیتال مارکتینگ

یکی از مهمترین سوالاتی که در این حوزه پرسیده می شود این است که انواع دیجیتال مارکتینگ کدامند؟! همانطور که می دانید تبلیغات جایگاه ویژه ای در دیده شدن کسب و کار دارد و اگر کسب و کاری به این موضوع اهمیت ندهد مشتریان بالقوه هرگز او را نمی شناسند. با توجه به این موضوع که امروزه اینترنت به بخشی از زندگی روزمره تبدیل شده است، از این ابزار می توان برای تبلیغات استفاده کرد و کسب و کارها را در معرض دید مشتریان قرار داد. بهتر بدانید که در این حوزه دو نوع تبلیغات وجود دارند: تبلیغات آنلاین و تبلیغات آفلاین!
ابتدا شما را با تبلیغات آنلاین آشنا می کنیم! تبلیغات آنلاین یکی از پر طرفدارترین تبلیغات در سراسر دنیاست. دلیل اصلی آن این است که کاربران می توانند با استفاده از گوشی و یا تبلت خود در هر جای این دنیا که هستند وارد سایت و پلت فرم های مختلف شوند و اگر شما با این حوزه آشنایی داشته باشید می توانید در دید مشتریانتان قرار گیرد. این نوع تبلیغات محدود به هیچ شرایط و ساعت خاصی نیست و همین امر سبب شده است که مورد توجه قرار گیرد. تبلیغات آنلاین شامل بهینه سازی سایت، استفاده از پلت فورم های اجتماعی مانند اینستاگرام، رپورتاژها و کمپین های ایمیلی می شود. 
تبلیغات آفلاین یکی دیگر از انواع دیجیتال مارکتینگ است که می تواند به دیده شدن کسب و کار شما کمک می کند. این نوع تبلیغات شامل تیزرهای تبلیغاتی در تلویزیون و یا رادیو است که معمولا در میان برنامه های پر طرفدار نشان داده می شود. در نتیجه، برند شما در ذهن مشتریان نقش می بندد و هر زمان که به کالا و یا خدمات نیاز دارد ناخودآگاه نام برند شما را به یاد می آورد. کمپانی هایی مانند پپسی نمونه های قدرتمندی هستند که توانسته اند از تبلیغات آفلاین سود ببرند.
 

Image

 

سایت دیجیتال مارکتینگ

از اواخر دهه 90 و ورود به سال 2000 گوگل به عنوان ابزار قدرتمندی برای جستجو در اختیار افراد قرار گرفت و توانست تحولات عظیمی را در ساختار زندگی و کسب و کارها به وجود بیاورد. امروزه، این مفهوم به قدری در حوزه دیجیتال مارکتینگ مهم شده است که سایت دیجیتال مارکتینگ یکی از مواردی است که تقریبا تمامی صاحبان کسب و کارها به دنبال آن هستند. البته باید بدانید که گوگل تنها موتور جستجو نیست و موتورهای جستجو دیگری مانند بینگ، یاهو، Ask.com، Baidu و wolframapha برای جستجو مورد استفاده قرار می گیرند. اما باتوجه به این موضوع که گوگل شناخته ترین موتور جستجو است، در این مطلب گوگل را مد نظر خود قرار می دهیم. 
بهتر است بدانید که سالیانه 2 تریلیون جستجو در موتور جستجو گوگل صورت می گیرد؟! این امر به چه معناست؟! این امر بدین معناست که از سایت می توان به عنوان ابزاری قوی برای دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات آنلاین استفاده کرد. شما می توانید با توجه به نوع خدماتی که کسب و کارتان ارائه می دهد کلمه کلیدی را که می خواهید در آن رشد کنید پیدا کنید. سپس با توجه به الگوریتم های گوگل کسب و کار خودتان را در معرض دید مشتریان بالقوه قرار دهید. نمونه بارز آن سایت آمازون است. 
به طور مثال تصور کنید که شما می خواهید تی شرت بخرید و در گوگل کلمه تی شرت را سرچ می کنید. سایت آمازون یکی از سایت هایی است که برای شما نشان داده می شود ( البته اگر به انگلیسی سرچ کنید). در نتیجه اگر هدف شما خرید باشد می توانید وارد این سایت شوید و اگر آن سایت با توجه به نیازهای شما طراحی شده باشد شما تی شرت خود را سفارش می دهید. سایت برای اینکه در معرض دید کاربران قرار گیرد به سئو نیاز دارد و این موضوع یکی از مسائل بسیار مهم در حوزه تبلیغات آنلاین است.
 

Image

 

شرکت دیجیتال مارکتینگ

امروزه زیاد در این مورد شنیده ایم که دیجیتال مارکتینگ سود زیادی را به همراه دارد و همین امر سبب می شود که بسیاری از افراد به دنبال راه اندازی شرکت دیجیتال مارکتینگ باشند! این ایده می تواند بسیار جذاب باشد، اما باید به موارد مختلفی توجه کرد تا بتوان نتیجه مورد نظر را از آن بدست آورد. بر خلاف باور اشتباه که بسیاری از افراد فکر می کنند چون با فضاهایی مانند اینستاگرام آشنایی دارند می توانند وارد این حوزه شوند باید بدانید راه اندازی شرکت دیجیتال مارکتینگ چیزی فراتر از اینستاگرام است و شما باید با علم اینکار آشنایی داشته باشید!
وقتی صحبت از علم در این حوزه می شود بدین معنا نیست که شما باید در تمامی حوزه ها قدرتمند باشید، بلکه این امر بدین معناست که شما باید دقیقا با مفهوم این حوزه آشنا باشید و با افراد متخصص در این حوزه ارتباط بگیرید. بهتر است بدانید که این حوزه نیازمند کار تیمی است و شما هرگز به تنهایی نمی توانید موفق باشید. اعضای تیم شما باید هر کدام در یک حوزه فعالیت داشته باشند. دیجیتال مارکتینگ شامل حوزه های متفاوتی از جمله سایت، پلت فورم های اجتماعی، رپورتاژ و ایمیل مارکتینگ می شود. یکی از مواردی که بسیاری از شرکت های فعال در این حوزه به آن توجهی ندارند محتوا نویسی مناسب است. 
محتوا نویسی بخشی از این حوزه است که در تمامی قسمت های سایت، تبلیغ در فضاهای اجتماعی و رپورتاژ کاربرد دارد. به همین دلیل کسانی که می خواهند در این حوزه موفق باشند باید به این موضوع توجه کنند و با استفاده از محتواهای مناسب نظر مشتریان را به سوی خود جلب کنند. توصیه می شود کسانی که می خواهند این شرکت را راه اندازی کنند از افراد متخصص در این زمینه مشورت بگیرند تا بتوانند بر طبق اصول پیش بروند و درآمد خود را افزایش دهند.
 

Image

دوره دیجیتال مارکتینگ

آیا می خواهید وارد حوزه کاری دیجیتال مارکتینگ شوید؟! آیا جذابیت های این حوزه شما را اغوا کرده است و آن را با توانایی های خود یکسان می دانید؟! در نتیجه گذراندن دوره دیجیتال مارکتینگ یکی از مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید تا بتوانید در این حوزه موفق شوید. در این دوره شما با این حوزه آشنا نمی شوید، بلکه می توانید تصمیم گیری کنید آیا این حوزه با توانمندی های شما همخوانی دارد یا خیر! همین امر سبب می شود قدم های بعدی را با شناخت بیشتر بردارید و بتوانید برای آینده خود تصمیمات لازم را اتخاذ کنید. 
در این دوره شما با روش های مختلف تبلیغات آنلاین و آفلاین آشنا می شوید. یکی از مواردی که در این روند مورد توجه قرار می گیرد ساخت تیزرهای تبلیغاتی است. همچنین، شما می آموزید که چگونه پست های اینستاگرام و یا پلت فورم های دیگر را طراحی کنید تا بتوانید بر مخاطب خود اثر بگذارید و او را جذب کنید. به همین دلیل کسانی که وارد این حوزه می شوند باید ذوق هنری داشته باشند تا بتوانند به شیوه ای هنرمندانه بر مخاطب خود اثر بگذارند و او را ترغیب به کسب و کاری بکنند. 
یکی از مواردی که بهتر است قبل از شرکت در دوره دیجیتال مارکتینگ به آن توجه داشته باشید این است که شما در این دوره ها با مفاهیم آشنا می شوید. یعنی موفقیت در این حوزه با شرکت در این دوره ها حاصل نمی شود. اگر شما می خواهید رسما وارد این حوزه شوید باید تمرین و ممارست داشته باشید. همچنین، توصیه می شود به عنوان کارآموز با شرکت هایی که در این حوزه کار می کنند همکاری داشته باشید تا بتوانید تجربه خود را افزایش دهید. در کنار این موارد، دائما باید مقالات جدید را مطالعه کنید. این موارد به شما کمک می کنند بتوانید در این حوزه موفق عمل کنید.
 

Image

 

آژانس دیجیتال مارکتینگ

آیا شما برای کسب و کار خود به دنبال شرکت معتبری هستید تا کار تبلیغات خود را به آن بسپارید؟! آیا می خواهید به زودی به برندی معتبر در میان مشتریان خود تبدیل شوید؟! آیا شما به دنبال برندسازی هستید؟! تمامی این موارد زمانی حاصل می شوند که شما با افراد متخصص در زمینه دیجیتال مارکتینگ ارتباط داشته باشید. به همین دلیل جای تعجب نیست که بسیاری از کسب و کارها به دنبال آژانس دیجیتال مارکتینگ هستند و می خواهند به رونق کسب و کار خود کمک کنند! اگر شما به دنبال این آژانس ها هستید، باید موارد متعددی را در نظر داشته باشید تا بتوانید به موفقیت برسید. 
اولین و مهمترین نکته ای که در زمان انتخاب این آژانس ها باید آن را مد نظر داشته باشید اعتبار آن آژانس است. شما باید به این موضوع دقت کنید که آیا شرکتی که می خواهید کار تبلیغات شما را انجام دهد دارای مجوزهای لازم برای کسب و کار است یا خیر! این موضوع به شما کمک می کند تا راحت تر به آن اعتماد کنید. یکی دیگر از مواردی که در انتخاب این آژانس باید آن را مد نظر خود قرار دهید نمونه کارهای شرکت است.
این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا شما می توانید متوجه شوید آیا الگوی کاری آنها با آنچه در ذهن شماست همخوانی دارد یا خیر! اغلب آژانس های معتبر دارای کارنامه کاری زیادی هستند و شما می توانید درخواست داشته باشید تا آن نمونه کارها را مشاهده کنید. در پایان، اگر تصمیم گرفتید کار دیجیتال مارکتینگ خود را به شرکتی بسپارید، باید آن شرکت را با چهار چوب ذهنی خود آشنا کنید و این موضوع در تضمین رضایت شما اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل باید جلسات متعددی با آن شرکت داشته باشید و نظرات و دیدگاه های خود را بیان کنید و با همراهی یکدیگر آن دیدگاه ها را صیقل دهید و وارد حوزه تبلیغات کنید.
 

Image

 

مقاله دیجیتال مارکتینگ

یکی از مواردی که سبب شده است حوزه دیجیتال مارکتینگ مورد توجه قرار گیرد پویایی آن است. شما هرگز نمی توانید بگویید که در این حوزه به جایی رسیده اید و دیگر نیازی به تحقیق و جستجو ندارید. با توجه به این موضوع که این حوزه در فضای آنلاین صورت می گیرد و در این فضاها الگوریتم ها دائما در حال تغییر هستند شما باید تلاش کنید تا با مطالعه انواع مقاله دیجیتال مارکتینگ سواد خود را در این حوزه به روز نگه دارید تا بتوانید موفقیت خود را تضمین کنید. یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید زبان انگلیسی است. با توجه به این موضوع که تمامی مقالات این حوزه به زبان انگلیسی نوشته می شوند، اگر می خواهید مقالات را دسته اول مطالعه کنید باید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. همچنین، می توانید به وب سایت های معتبر ایرانی که این مقالات را ترجمه می کنند مراجعه کنید!
یکی از وب سایت های معتبری که شما می توانید برای مطالعه مقاله دیجیتال مارکتینگ به آن اعتماد داشته باشید سایت انگلیسی موز است. این سایت همواره اطلاعات به روزی را در این حوزه بارگذاری می کند و به افراد فعال در این حوزه کمک می کند تا طبق علم روز پیش بروند و در کار خود موفق باشند. این مقالات در حوزه های متفاوتی هستند و شما باید ابتدا حوزه کاری خود را مشخص کنید و پس از آن مقالات مرتبط را مطالعه نمایید. 
یکی از ویژگی های بسیار مهم کاری در قرن بیست و یکم تخصصی شدن کارهاست. دیگر مانند گذشته یک فرد نمی تواند در تمامی حوزه ها فعالیت داشته باشد. این قاعده در این حوزه نیز وجود دارد. به همین دلیل برای موفقیت شما باید کار خود را محدود و تخصصی کنید و با تمرکز بر آن و خواندن مطالب به روز موفقیت خود را تضمین نمایید.
 

Image

 

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

وقتی صحبت از دیجیتال مارکتینگ می شود اغلب همه افراد به یاد تبلیغات در اینستاگرام می افتند. درست است که اینستاگرام بخشی از تبلیغات آنلاین است، اما تمامی این مفهوم در اینستاگرام محدود نمی شود. هر ابزاری که با اینترنت سر و کار داشته باشد می تواند به عنوان بخشی از این حوزه در نظر گرفته شود. بنابراین، همانطور که می دانید اگر بخواهیم به انواع دیجیتال مارکتینگ اشاره کنیم می توانیم به فضای وب، موتور جستجوی گوگل، پلت فورم های مختلفی مانند تلگرام و اینستاگرام، ایمیل و رپورتاژ اشاره نماییم. هر یک از این موارد جایگاه ویژه ای در تبلیغات آنلاین دارند و به دیده شدن کسب و کار شما کمک می کنند. 
شاید بتوان گفت یکی از مهمترین مسائلی که در تبلیغات آنلاین باید به آن توجه شود موتور جستجوی گوگل است. گوگل ابزار بسیار قدرتمندی است که کاربران زیادی در سراسر دنیا از آن استفاده می کنند. در نتیجه، اگر از این موتور جستجو به خوبی استفاده شود می توان آن را به بستر پر سودی برای تبلیغات آنلاین تبدیل کرد. یکی از مواردی که به شما کمک می کند کسب و کار خود را در گوگل به مشتریان نشان دهید سئو است. در واقع، شما با بهینه سازی سایت خود آن را به رتبه اول گوگل، جایی که در دید مشتریان قرار می گیرید، انتقال می دهید. بررسی های آماری نشان می دهند اگر سئو سایت به طور دقیق صورت گیرد نقش بسیار موثری در رشد کسب و کار دارد و می تواند سبب شود آن کسب و کار به یک برند حرفه ای تبدیل شود.
در کنار گوگل استفاده از پلت فورم های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام یکی از مواردی است که باید جدی شود. بسیاری از کاربران برای جستجوی کالا و خدمات مورد نیاز خود به این پلت فورم ها اعتماد می کنند و اگر کسب و کار شما در این فضاها وجود داشته باشد، بی شک در معرض دید مشتریان قرار می گیرد!

20622 بازدید
برای مشاهده ویدیوهای آموزشی بیشتر روی دکمه مقابل کلیک کنید
کلیک کنید