02188886450

معایب و مزایای هاست رایگان

هاست رایگان

 

چه ویژگی ها و عیب هایی دارد؟

در حال حاضر داشتن یک وب سایت برای شرکت شما مزیت محسوب نمی شود بلکه کاری ضروری و واجب است. به این منظور، یکی از مسئله هایی که شما باید به آن توجه فرمائید گرفتن یک سرویس هاست برای وب سایت خودتان می باشد. با پیشرفت تکنولوژی و رقابت در بازار، خدمات هاست به صرفه تر و بهتر شده است، در حال حاضر بسیاری از ارائه دهندگان، سرویس هاست را عرضه می نمایند.


ویژگی هاست رایگان

هاستینگ

به غیر از این واقعیت آشکار که این سیستم رایگان می باشد، در این جا چند علت دیگر که چرا شما باید استفاده از هاست را برای تجارت خود در نظر بگیرید آورده شده :

بهتر شدن مهارت‌های شما در زمینه وب سایت:

اگر شما به فکر این هستید که وب مستر باشید، احتمالاً تا آماده سرمایه گذاری بیشتر برای هاست نباشید زیاد است. خدمات هاست رایگان به شما این امکان را می دهد که مهارت ‌های خود و این که در سایت شما چه چیز هایی جواب می دهد را آزمایش کرده و باعث می شود بتوانید هزینه و هم چنین تلاش مورد نیاز در ایجاد و نگهداری وب سایت شرکت خود  را بهتر تجسم کنید. هاست رایگان این امکان را نیز به شما می دهد که سرویس ارائه دهنده هاست را برای یک دوره امتحان کرده و زمانی که مطمئن شدید ارائه دهنده سرویس به اندازه زیادی برای شما قابل اعتماد می باشد می توانید وب سایت شرکت خود را از هاست رایگان به بسته های پیشرفته عوض کنید.


کاربری و مدیریت آسان  :

بیشتر شرکت های ارائه دهنده هاست رایگان ، ابزارهایی مانند counter، فرم های ایمیل و غیره را فراهم می کنند. ویژگی های اضافی، شما را از استخدام برنامه نویس بی نیاز کرده، و با استفاده از هاست رایگان می توانید برنامه های کاربردی را برای گرفتن بازخورد مثل راه اندازی نظرسنجی و خبرنامه آنلاین راه اندازی کنید.نتیجه مناسب با سرمایه کم:

شما هاست رایگان دریافت کرده، وب سایت خود را طراحی کرده و ابزارهای فانتزی اضافه شده در سایت شما را دارید که به آن قابلیت های فوق العاده ای اضافه می کند و تمام این ها بدون خرج حتی 1 تومان می باشد. هم اکنون شما می توانید بیزینس آنلاین خود را آغاز کرده و امیدواریم استراتژی شما بتواند به طور مؤثر فروش تان را افزایش دهد.

 

معایب هاست رایگان

از طرفی دیگر استفاده از هاست رایگان نیز مشکلات خود را به همراه داشته و در قالب هزینه های پنهان به تجارت شما لطمه میزند:

هاستینگ

نداشتن انعطاف پذیری و کنترل هاست 

قبل از ثبت نام در سایت برای حساب کاربری هاست رایگان خود شرایط ارائه خدمات آن را مطالعه فرمائید. بعضی از ارائه دهندگان هاست رایگان، استفاده از برخی فایل های مورد نظر، محتوا یا حتی برخی زبان ها را محدود می نمایند. علاوه بر همه این، آن ها هم چنین می توانند به منظور حمایت کردن از خدماتشان، وب سایت شما را با تبلیغات غیر ضروری و حتی بی ربط اشغال نمایند. با گذشت زمان درمی یابید که بعضی ابزار های پیشرفته و مورد نیاز برای یک بیزینس الکترونیکی کاملا کاربردی مانند کارت های خرید، سیستم سفارش امن ، با استفاده از هاست رایگان امکان پذیر نیست.

امکان دارد شما مجبور به ارتقا و یا حتی انتقال به یک ارائه دهنده سرویس هاست غیر رایگان بشوید. اگر تصمیم نهایی گرفتید از آن ها استفاده کنید بخاطر داشته باشید که نه تنها تلاش بیشتری، بلکه به پول بیشتری نیز برای این انتقال احتیاج دارید.


عدم دسترسی به سرور بدون پشتیبانی تضمین شده

راحت بگویم، احتمال قطع شدن سرور صفر نمی باشد، چه هاست رایگان باشد و چه غیررایگان و حرفه ایی. عدم دسترسی به سرور به مدت زمانی که سرور آفلاین می باشد یا غیر فعال شده و وب سایت شما را دور از دسترسی قرار می دهد اشاره می کند.

به هر صورت خطر از کار افتادگی مداوم به هنگام استفاده از هاست رایگان ، قطعا بیشتر از هاست غیر رایگان می باشد. ارائه دهندگان ، در اغلب موارد به دلیل مالی حفظ آن ها، تضمینی برای خدماتشان ارائه نمی دهند. به غیر از عدم دسترسی، هاست  با پهنای باند کم همراه خواهد بود، در نتیجه دسترسی به سایت را، با کم کردن سرعت بارگذاری آن، تحت تأثیر قرار می دهد. 1032 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 

انتخابگر پوسته

اتحادیه صنف فناواران رایانه
بانک ملت