طراحی ست اداری ‐ سربرگ ‐ کارت ویزیت

طراحی ست اداری ‐ سربرگ ‐ کارت ویزیت

هیچ چیز مانند طراحی وسایل ویژه برای کسب و کار نمی تواند به کسب و کار هویت ببخشد. این موضوع به حدی اهمیت دارد که تمامی کسب و کارهای معتبر در سراسر دنیا به آن توجه دارند و تلاش می کنند با استفاده از وسایل مناسب پرستیژ کاری خود را حفظ کنند. به همین دلیل جای تعجب نیست بسیاری از افراد به دنبال طراحی ست اداری باشند. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که ست اداری چیست! اگر بخواهیم پاسخی سریع به این سوال بدهیم باید بگوییم ست اداری شامل سربرگ، کارت ویزیت، پاکت نامه اداری، فولدر، لیبل و پاکت می شود. در ادامه تلاش می کنیم تا اطلاعات بیشتری را در مورد طراحی ست اداری در اختیار شما قرار دهیم. 
 

Image

 

چرا کسب و کارهای به ست اداری نیاز دارند؟

بسیاری از کسب و کارها به این موضوع توجهی ندارند و مکاتبات اداری خود را بر روی کاغذ های معمولی انجام می دهند. اما باید بدانید اگر می خواهید به برندی معتبر در میان مشتریان تبدیل شوید باید با طراحی ست اداری ویژه پرستیژ کاری خود را بالا ببرید. این کار سبب می شود که مشتریان راحت تر به کسب و کار شما اعتماد کنند و برای دریافت کالا و یا خدمات شما را انتخاب کنند. به همین دلیل، کارشناسان همواره بر این موضوع تاکید می ورزند اگر می خواهید سود کسب و کار خود را افزایش دهید و مشتریان بالقوه را به سوی کسب و کار خود جذب کنید باید به این موارد توجه داشته باشید تا بتوانید به برندی معتبر و سرشناس تبدیل شوید. 

آموزش طراحی ست اداری

آیا می خواهید که برای طراحی ست اداری خود اقدام کنید! پس باید این کار را به دست کسانی که در این زمینه تخصص دارند بسپارید. باید بدانید طراحی ست اداری کار بسیار پیچیده و دقیقی است و نیازمند دانش و مهارت کافی در این زمینه است. کسانی که می خواهند در این زمینه فعالیت کنند باید دوره های مختلف را بگذارنند. شما برای موفق شدن در این زمینه باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • قبل از آنکه به عنوان طراح برای آماده سازی ست اداری اقدام کنید، باید با نقطه نظرات صاحب کار خود آشنا شوید. سعی کنید قبل از شروع کار، جلسات متعددی را برگزار کنید تا بتوانید با فضای ذهنی صاحب کسب و کار آشنا شوید و پس از آن برای طراحی اقدام کنید. 
 • بهتر است نمونه کارهای خود را به مشتریانتان نشان دهید و یا اگر می خواهید نمونه کارهایی را که در شرکت های معتبر مورد استفاده قرار می گیرند به مشتری نشان دهید تا او نیز در این زمینه رابطه بدهد و بهتر بتواند باورهای ذهنی اش را با شما در میان بگذارد. 
 • در مرحله از طراحی با مشتریتان در تماس باشید و تلاش کنید کاری را طراحی کنید که با سلیقه و نظرات او همخوانی دارد. 


  Image

   
 • رعایت تمامی این امور سبب می شوند که در طراحی ست اداری موفق عمل کنید. بهتر است بدانید اگر می خواهید در این کار موفق شوید باید ویژگی های زیر را دارا باشید:
 • شما به عنوان طراح باید با نرم افزارهای مختلف آشنایی داشته باشید. 
 • باید روحیه کار تیمی داشته باشید.
 • باید با روانشناسی رنگ ها و نحوه بازنمایی فونت ها در نشان دادن احساسات مختلف آشنایی داشته باشد. 

به طور کلی، باید بدانید کسی که می خواهد در این زمینه وارد شود باید یک روانشناس قوی باشد تا بتواند با روحیات مختلف ارتباط برقرار کند و کارهای حرفه ای را طراحی نماید. 

نرم افزار طراحی ست اداری

همانطور که می دانید امروزه طراحی ست اداری با استفاده از نرم افزارهای مختلف صورت می گیرد. در نتیجه؛ اگر می خواهید به عنوان فردی موفق در زمینه طراحی ست اداری عمل کنید، باید با این نرم افزارها آشنایی کامل داشته باشید. نرم افزارهایی که برای این منظور به کار برده می شوند به شرح زیرند:

 • نرم افزار ادوبی فتوشاپ / Adobe Photoshop
 • نرم افزار ایندیزاین سی سی 
 • نرم افزار ایلاستریتور 
 • نرم افزار کورل دراو 

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که برای وارد شدن در حیطه طراحی ست اداری، ابتدا باید کدام نرم افزار را آموخت! بهتر است بدانید که نمی توان به این سوال پاسخ روشن و دقیقی داد و همه چیز به ترجیحات شما بستگی دارد. اما با توجه به این موضوع که نرم افزار ادوبی فتوشاپ یک نرم افزار گسترده است که افراد زیادی از آن استفاده می کنند و کارآیی های زیادی دارد توصیه می شود کار خود را با یادگیری این نرم افزار آغاز کنید. پس از آن می توانید یادگیری نرم افزارهای دیگر را نیز شروع کنید. همچنین، با توجه به این موضوع که این نرم افزارها دارای مشترکات زیادی هستند، شما پس از یادگیری نرم افزار ادوبی فتوشاپ به خوبی نرم افزارهای دیگر را نیز یاد می گیرید!

سربرگ چیست

یکی از نکات مهمی که در طراحی ست اداری باید به آن توجه کنید طراحی سربرگ است! شاید این سوال برای شما پیش بیاید که منظور از سربرگ چیست! سربرگ مجموعه اطلاعاتی است که در بالای کاغذها به کار می رود و به کسب و کارها هویتی رسمی می بخشد. هر سربرگ حاوی اطلاعات زیر است:

 • لوگو شرکت 
 • نام شرکت 
 • زمینه فعالیت 
 • تاریخ 
 • شماره پیوست 

در نتیجه، همانطور که متوجه شده اید وجود سربرگ برای هر کسب و کاری مهم است. اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا هر کسب و کاری به سربرگ نیاز دارد. دلایل اصلی این امر به شرح زیرند: 

 • برای نگارش نامه های رسمی و اداری وجود سربرگ الزامی است و هرگز نمی توان این نامه ها را در کاغذهای معمولی نوست. 
 • برای ارسال پیش فاکتور وجود این موضوع مهم است و به کسب و کار جلوه ای حرفه ای می بخشد. 
 • برای عقد قراردادهای کاری سربرگ مهم است. 

در واقع، شما با طراحی ست اداری می توانید کسب و کار خود را به کسب و کاری معتبر در میان رقبای خود تبدیل کنید. 
 

Image

 

نمونه سربرگ

این موضوع کاملا طبیعی است کسانی که به دنبال سفارش سربرگ هستند خواهان مشاهده نمونه کار باشند. این کار مزیت های زیادی دارد. اگر شما از قبل نمونه کارهای خود را آماده کرده باشید، می توانید با نشان دادن طرح سربرگ به مشتریان خود اطمینان خاطر دهید که شما با این حیطه کاری آشنایی کاری دارید و می توانید کاری حرفه ای و تمام عیار را به آنها ارائه دهید. همچنین، این کار سبب می شود مشتریانتان با فضای فکری شما آشنا شوند و یا حتی ایده های مختلفی را بدست بیاورند که می تواند به آنها کمک کند به آنچه در ذهن شان جریان دارد برسند. 

سربرگ آماده

یکی از ویژگی های اینترنت و فضای آنلاین این است که شما می توانید انواع متفاوتی از چیزی را که می خواهید مشاهده کنید و یا حتی دانلود نمایید و سربرگ نیز از این قاعده مستثنی نیست! اگر شما هنوز نمی دانید که برای طراحی ست اداری خود به چه سربرگی نیاز دارید، می توانید نمونه های آماده ای را که در اینترنت وجود دارند دانلود کنید و با بررسی آنها چیزی را که می خواهید سفارش دهید و در پایان از سفارش خود رضایت کامل را داشته باشید. 

کارت ویزیت چیست

هیچ چیز مانند کارت ویزیت نمی تواند به کسب و کار شما جلوه ای ببخشد. به همین دلیل تمامی کسانی که در طراحی ست اداری فعالیت دارند باید با شیوه طراحی کارت ویزیت آشنایی داشته باشند. اگر بخواهیم در مورد کارت ویزیت توضیح دهیم باید بگوییم که در این کارت اطلاعات ویژه ای به کار رفته است که به شرح زیرند:

 • نام کسب و کار 
 • شماره تلفن 
 • آدرس شرکت 
 • آدرس سایت 

در واقع، بسیاری از کارشناسان بر این عقیده هستند کارت ویزیت مانند یک راهنمای کوچک است که به افراد نشان می دهد کسب و کار شما چیست و چه خدماتی را ارائه می دهد!

انواع کارت ویزیت

بهتر است بدانید که انواع کارت ویزیت در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می شوند. شما می توانید با توجه به بودجه ای که دارید جنس های مختلفی را برای کارت ویزیت خود انتخاب کنید. باید بدانید طرحی که در کارت ویزیت به کار می رود به سلیقه شخصی و ترجیحات شما بستگی دارد، اما امروزه کارشناسان بر این عقیده هستند که بهتر است از رنگ های ساده و تاثیر گذار برای طراحی کارت ویزیت استفاده شود. به همین دلیل آشنایی با روانشناسی رنگ ها نقش موثری در انتخاب بهترین دیزاین برای این کارتها دارد.

نمونه کارت ویزیت

وقتی شخصی به شما سفارش طراحی ست اداری می دهد و می خواهد برای او کارت ویزیت طراحی کنید جای تعجب نیست که از شما نمونه کار بخواهد! به همین دلیل شما باید از قبل نمونه کارهای خود را آماده کنید و با نشان دادن آنها به مشتریانتان به آنها اطمینان دهید که شما در این زمینه دانش و مهارت کافی را دارید. همچنین، می توانید نمونه کارت ویزیت شرکت های معتبر دنیا را به آنها نشان دهید و با به اشتراک گذاشتن اطلاعات به بهترین نتیجه برای طراحی کارت مورد نظر خود برسید.

Image

  

قیمت کارت ویزیت

کسانی که می خواهند کارت ویزیت سفارش دهند در مورد قیمت این کارتها سوال می پرسند! بهتر است بدانید که تعیین قیمت به عوامل متعددی بستگی دارد. به همین دلیل شما باید با مراکز معتبری که در این زمینه فعالیت دارندارتباط برقرار کنید. اگر به دنبال مرکز چاپ کارت ویزیت در تهران هستید، با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید نام شرکت های معتبری را پیدا کنید. 

طراحی آنلاین ست اداری

بسیاری از شرکت هایی که در زمینه طراحی ست اداری فعالیت دارند این امکان را برای مشتریان فراهم ساخته اند تا درخواست های خود را به صورت آنلاین ثبت کنند. سپس این شرکت ها این درخواست ها را پیگیری می کنند و با ارسال طرح های آنلاین آنها را با فضای کاریشان آشنا می کنند. این امر سبب می شود شما بتوانید بدون صرف وقت زیاد با نمونه کارهای زیادی آشنا شوید و سپس برای دریافت خدمات اقدام نمایید.

قیمت طراحی ست اداری

شاید بتوان گفت یکی از پرتکرار ترین سوالاتی که در زمینه طراحی ست اداری وجود دارد در مورد قیمت آن است. همانطور که می دانید قیمت این خدمات به موارد متعددی بستگی دارد. به همین دلیل شما باید قیمت را تنها از مراکز معتبری که در این زمینه فعالیت دارند استعلام کنید و سپس بودجه لازم را برای اینکار در نظر بگیرید. 


در این مقاله تلاش کردیم تا اطلاعات کاملی را در مورد طراحی ست اداری در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید این کار شامل عوامل متعددی از جمله سربرگ و کارت ویزیت می شود. این کار یکی از مهمترین کارهایی است که می تواند به کسب و کار شما هویت ببخشد و کار شما را در میان رقبایتان حرفه ای نشان دهد. همچنین، این امر می تواند بر افزایش سود و درآمد شما اثر بگذارد. زیرا مشتریان بیشتر به کسب و کار شما جذب می شوند و ترجیح می دهند خدمات خود را از جایی دریافت کنند که پرستیژ کاری خود را حفظ کرده است. 
 

1119 بازدید
طراحی ست اداری
طراحی ست اداری
طراحی ست اداری
طراحی ست اداری
طراحی ست اداری
طراحی ست اداری