02188886450
طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی هویت بصری

آیا تا به حال این اتفاق برای شما افتاده است که نام برندی را فراموش کنید اما عکس آن را به خاطر داشته باشید؟ آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که تصویر یک برند بیشتر در ذهن شما نقش می بندد تا نام آن برند؟! آیا تبلیغات، تصاویر و ویدئو هایی که از برندهای مختلف مشاهده می کنید، به ثبت آن برند در ذهن شما کمک می کند؟! تمامی مسائلی که در اینجا مطرح کردیم به موضوع هویت بصری مرتبط است. دانشمندان به این نتیجه رسیده اند مغز انسانها تصاویر را بهتر از نوشته پردازش می کند و به خاطر می سپارد.
 

Image


به همین دلیل تمامی برندهای موفق دنیا دارای لوگو یک نشانه هستند. اگر شما جز آن کسب و کارهایی هستید که می خواهید برای همیشه در ذهن مخاطبان خود باقی بمانید باید به موضوع طراحی هویت بصری توجه داشته باشید. در ادامه تلاش می کنیم تا اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

چرا مغز تصویر را بهتر از کلمات به خاطر می سپارد؟

قبل از آنکه به موضوع طراحی هویت بصری بپردازیم، بهتر است نیم نگاهی به این موضوع داشته باشیم که چرا مغز تصویر را بهتر از کلمات به خاطر می سپارد! دانشمندان حوزه های مختلف از جمله دانشمندان علوم شناختی علاقه ویژه ای به کارکرد مغز دارند و تلاش می کنند تا با تحلیل رفتارهای مغز رموز پیچیده انسانی را رمز گشایی کنند. در رابطه با مغز و یادآوری تصویر و کلمات تحقیقات بسیار زیادی صورت گرفته اند. نتایج مطالعات نشان می دهند که مغز انسان تصویر را بیشتر از کلمات به خاطر می سپارد. 
زیرا مغز تصاویر با به صورت دو گانه رمزگذاری می کند، اما کلمات را فقط یکبار رمز گذاری می کند. این بدین معنی است که اگر شما کلمه ای را به همراه تصویر و یا تنها در نماد تصویری ببینید بهتر می توانید به خاطر خود بسپارید. این اصل در زمینه های مختلفی از جمله طراحی کتاب های آموزش زبان اهمیت دارد. همچنین، کسب و کارهای قرن بیست و یکم به این موضوع پی برده اند برای ماندگاری در ذهن مشتریان باید به طراحی هویت بصری خود اهمیت ویژه ای بدهند و این تنها روشی است که می توانند برای همیشه در ذهن مخاطبان ماندگار شوند.

Image

 

اجزای هویت بصری

بهتر است بدانید یکی از کارهایی که بسیاری از افراد آن را مساوی با طراحی هویت بصری می دانند، طراحی پیج اینستاگرام است. درست است اینستاگرام هویت بصری به کسب و کار شما می بخشد و سبب می شود که برند شما برای همیشه در ذهن مشتریان ثبت شود، اما هویت بصری چیزی بیشتر از طراحی پیج اینستاگرام است! هویت بصری شامل موارد متعددی می شود که به شرح زیرند:

  • طراحی نشان تجاری 
  • طراحی اوراق اداری 
  • عکاسی از محصولات و واحدهای کاری کسب و کار 
  • کاتالوگ 
  • پوستر 

 

Image

 
در واقع، شما با انجام اینکار ها نمای ظاهری کسب و کار خود را طراحی می کنید و هویت رسمی آن را در مقابل دید همگان قرار می دهید. امروزه در کنار هویت بصری تلاش می شود تا کسب و کارها عطر ویژه ای را برای خود طراحی کنند و با برند سازی کاری کنند وقتی این بو به مشام مشتریان رسید، بدانند که آن برند در آنجا حضور دارد. این ایده یکی از جدیدترین ایده هایی است که به کسب و کارها کمک می کند تا در دنیای پر رقابت امروزی دوام بیاورند و جایگاه کسب و کار خود را ارتقا دهند! 

طراحی نشان تجاری 

شاید برای شما جالب باشد که بدانید هیچ چیز مانند طراحی نشان تجاری و لوگو در طراحی هویت بصری اهمیت ندارد! لوگو نشان کوچکی است که می تواند در همه جا به کار برده شود، به طور مثال شما می توانید ویدئو مورد نظر خود را بسازید و لوگوی کسب و کارتان را در گوشه فیلم بگذارید. در نتیجه در تمامی مدتی که کاربر در حال تماشای ویدئو است، نشان شما را می بنید و این موضوع شما را به برندسازی نزدیک می کند. همچنین، در کنار تمامی عکس های کاری می توانید لوگو خود را قرار دهید. درست است لوگو نشان کوچکی است، اما همین کوچکی ارزش آن را در طراحی هویت بصری بالا برده است. 
 

Image


زیرا لوگو را می توان تقریبا در تمامی جاهایی که برند معرفی می شود به کار برد. در نتیجه، این المان دائما در جلوی چشم مشتریان قرار دارد و به زودی برند شما در گوشه ذهن مشتریان بالقوه نقش می بندد و هر گاه آنها به خدمات شما نیاز داشته باشند، به طور ناخودآگاه برند کسب و کار شما را به یاد می آورند. چه چیزی بهتر از این که شما در گوشه ذهن مشتریانتان جای داشته باشید!

طراحی اوراق اداری 

اگر می خواهید کسب و کار شما به کسب و کاری معتبر تبدیل شود و از رقبای کاری خود جلو بزنید باید به اوراق ادرای خود توجه داشته باشید. به طور مثال تصور کنید که شما در زمینه فروش چمن مصنوعی فعالیت دارید و می خواهید نمونه یکی از چمن های خود را برای مشتری تان ارسال کنید. شما می توانید این کار را به دو روش انجام دهید:

  • روش اول: شما نمونه چمن را در پک مخصوص شرکت می گذارید که آرم و لوگو شرکت در آن نقش بسته است. همچنین، کاتالوگ و اطلاعات لازم را با آرم شرکت برای مشتریاتان ارسال می کنید.
  • روش دوم: شما نمونه چمن را در یک پلاستیک می گذارید که هیچ نشانی از نام تجاری کسب و کار شما ندارد. تمامی اطلاعات دیگر را تایپ می کنید و در یک برگه تحویل مشتری می دهید.

چند دقیقه فکر کنید! کدام روش تاثیر گذار تر است؟! بی شک، روش اول به شما کمک می کند تا برای همیشه در خاطر مشتری خود بمانید. همچنین، طراحی اوراق کاری که بخشی از طراحی هویت بصری به شمار می رود پرستیژ کاری شما را بالا می برد و این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد.

عکاسی از محصولات و واحدهای کاری کسب و کار 

شاید برای شما جالب باشد که بدانید عکاسی از محصولات و واحدهای کاری کسب و کار بخشی از روند طراحی هویت بصری به شمار می رود. به طور مثال تصور کنید شما در زمینه فروش لباس فعالیت دارید و می خواهید لباس های خود را به مشتریتان معرفی کنید. شما می توانید این کار را به دو روش انجام دهید:

  • روش اول: لباس را به تن مانکن های مختلف بکنید و یا در موقعیت های مختلف عکس های واقعی از آن بگیرید و در پلت فرم های مختلف قرار دهید تا مشتریتان ببیند. 
  • روش دوم: عکس از قبل آماده ای را که تولیدی لباس برای شما فرستاده است به مشتریتان نشان دهید. 

 

Image

 


کدام روش تاثیر بیشتری بر مخاطب و مشتری بالقوه شما می گذارد؟! پاسخ شما قطعا روش اول خواهد بود. زیرا کاربران با عکس های واقعی ارتباط بیشتری برقرار می کنند و بیشتر برای خرید کالا ترغیب می شوند. این موضوع به اندازه ای مهم است که امروزه برندهای بزرگ دنیا بر روی عکاسی سرمایه گذاری زیادی می کنند و عکاسی را بخش جدایی ناپذیری از طراحی هویت بصری خود می دانند.

کاتالوگ 

هیچ چیز بیشتر از یک کاتالوگ نمی تواند نشان دهنده کالا و یا خدمات کسب و کار شما باشد و این موضوع نقش مهمی در طراحی هویت بصری و موفقیت کسب و کار دارد. طراحی کاتالوگ یکی از کارهای هنرمندانه ای است که تمامی کسب و کارها در روند طراحی هویت بصری خود باید مد نظر قرار دهند. هر کسب و کاری باید کاتالوگ کاری خود را بر اساس شرایط و نوع کالا یا خدماتی که ارائه میدهد طراحی کند. همچنین، امروزه طراحی کاتالوگ آنلاین مورد توجه قرار گرفته است و تمامی برندهای معتبر دنیا به این موضوع اهمیت می دهند و کاتالوگ آنلاین خود را در وب سایت شان بارگذاری می کنند.
کاتالوگ مهترین و ساده ترین روشی است که می توانید مشتریان را با کالا و خدمات خود آشنا کنید. بررسی های آماری نشان می دهند اگر کاتالوگ به خوبی و زیبایی طراحی شده باشد، حتی اگر مشتری به آن کالا و خدمات نیازی نداشته باشد آن را مطالعه می کند. در نتیجه، نام برند شما در خاطر مشتری می ماند و هرگاه به کالا و خدمات شما نیاز داشته باشد، فورا آن را به خاطر می آورد.

پوستر 

پوستر نیز، مانند تمامی مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم، بخشی از روند طراحی هویت بصری است. شما برای معرفی کسب و کار خود در پلت فرم های مختلف، به طور مثال در نمایشگاه ها، به پوستر مناسبی نیاز دارید که کار شما را معرفی کند. مطالعات نشان می دهند اگر پوستر ( در روند طراحی هویت بصری) به خوبی طراحی شده باشد، مشتریان مدت زمان بیشتری به آن نگاه می کنند و این امر سبب می شود که کسب و کار شما در ذهن مشتریان نقش ببندد. در نتیجه؛ تمامی کسب و کارها باید به این موضوع توجه داشته باشند.

آموزش طراحی هویت بصری

همانطور که متوجه شده اید طراحی پیج اینستاگرام یکی از روشهایی است که می تواند به هویت بصری کسب و کارها کمک کند. کسانی که علاقه مند هستند وارد حیطه طراحی هویت بصری شوند اولین کاری که باید انجام دهند یادگیری نرم افزارهای متعدد گرافیکی است که نرم افزار فتوشاپ در صدر این نرم افزارها قرار دارد. در کنار این مسائل این افراد باید با موارد دیگری نظیر ترکیب رنگ ها و روانشناسی رنگ ها نیز آشنا شوند. امروزه، پادکست و فیلم بیشترین بازدیدها را دارند. در نتیجه اگر کسب و کارها بتوانند در تمامی این زمینه ها که بخشی از طراحی هویت بصری به شمار می روند، فعال باشند می توانند به زودی به برندی معتبر تبدیل شوند.

هویت بصری برندهای معروف

 امروزه، تمامی برندهای معروف دنیا به اهمیت هویت بصری پی برده اند و از آن استفاده می کنند. به طور مثال ایرلاین های معتبر دنیا مانند لوفتهانزا از این هویت استفاده کرده است تا مشتریان را به سوی خود جذب کنند. برندهای معروف آرایشی و بهداشتی مانند ایوروشه و اورال نیز این هویت برای کسب مشتریان در کل دنیا استفاده کرده اند. از برندهای دیگر دنیا که به این موضوع اهمیت می دهند می توان به پپسی و سامسونگ اشاره کرد.

قیمت طراحی هویت بصری

شاید اکنون تصمیم گرفته باشید که برای طراحی هویت بصری کسب و کار خود اقدام کنید و مهمترین سوالی که در این زمینه می پرسید در مورد قیمت آن است. برای کسب اطلاعات دقیق در این زمینه بهتر است با کسب و کارهای معتبری که در این زمینه فعالیت دارند وارد مشاوره شوید. 


در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با موضوع طراحی هویت بصری آشنا کنیم. همانطور که متوجه شده اید مطالعات نشان می دهند مغز انسان تصاویر را بهتر از کلمات به یاد می آورد، در نتیجه کسب و کارها با انجام برخی از اقدامات از جمله طراحی لوگو، عکسبرداری مناسب از محصولات، طراحی کاتالوگ و موارد دیگر می توانند در ذهن مشتریان بالقوه نقش ببندند و این موضوع می تواند منجر به برندسازی شود. در نتیجه کسب و کارها می توانند سود و درآمد خود را بالا می برند و این هدف نهایی تمامی کسب و کارهاست.

نوشتن یک نظر

در صورت موافقت ip شما در سیستم ذخیره خواهد شد
افزودن نظر
958 بازدید