02188886450
عکاسی تبلیغاتی
عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی

امروزه تبلیغات به یکی از مهمترین مولفه های فروش برای همه کسب و کاری است. هرگونه کسب و کاری که شما داشته باشید برای آشنایی مردم و مشتریان به تبلیغات نیاز دارید؛ حتی زمانی که مشتریان با کالا و خدمات ما در ابتدا آشنا می‌شوند، برای تداوم این همراهی نیاز به تبلیغات بیش تری وجودارد. پس تبلیغات کاری است که از مجموعه کار کسب و کار ما جدا نمی‌شود. عکاسی تبلیغاتی یکی از بهترین راه ها برای ارائه محصولات شماست. تقریباً می‌توان گفت در بیش تر و یا حتی همه تبلیغاتی که انجام می‌شود، عکاسی تبلیغاتی وجود دارد و تاثیر بسیار زیادی بر روی تبلیغات ما می‌گذارد. 

 

عکاسی تبلیغاتی

از عکاسی در همه انواع تبلیغات مانند بیلبورد ها و مجلات روزنامه ها و غیره استفاده می شود. تاثیر آن بسیار زیاد بر روی ذهن مردم می باشد؛ به صورتی که از قدیم گفته اند : یک عکس از هزاران کلمه واضح تر است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که زمانی که دارید مجله یا کتاب یا روزنامه می‌خوانید، عکسی را در آن می بینید و متوقف می شوید و به آن عکس نگاه می‌کنید. این جاست که ارزش وجود عکس در تبلیغات مشخص می‌شود. این نشان می‌ دهد حتی زمانی که شما خیلی مایل به خواندن یک مجله نباشید، با دیدن یک عکس، فوری به سمت آن می روید و دوست دارید آن را ببینید و متوجه محتویات درون آن شوید. این ها همه باعث شده که عکاسی تبلیغاتی از جایگاه خوبی بهره‌ مند  باشد.

عکاسی تبلیغاتی چیست؟

عکاسی تبلیغاتی به چه نوع عکاسی و عکس های گفته می‌شود؟ در عکاسی تبلیغاتی معمولاً از محصولاتی که شرکت های مختلف برای تبلیغ آن را سفارش می دهند، عکس های خاصی گرفته می‌شود. این نوع عکاسی نیز مانند دیگر عکاسی ها می باشد با این تفاوت که در این نوع عکاسی ویژگی های خاصی باید وجود داشته باشد.  در این سبک عکاسی از تجهیزات خاصی استفاده می شود. تجهیزاتی چون لنز ماکرو برای ثبت ریزترین جزئیات، هد فلش های حرفه ایی با سرعت بسیار بالا برای ثبت قطرات آب در صورت نیاز، پایه دوربین برای ثابت کردن دوربین در سات های سرعت بالا و استفاده از پس زمینه هایی مخصوص عکاسی تبلیغات و بسیار تجهیزات ریزو درشت مخصوص این کار که به تجربه در صورت نیاز به استفاده از این تجهیزات سوق پیدا خواهید کرد. 
 

عکاسی تبلیغاتی چیست؟

هدف این نوع عکاسی این است که محصول و نمونه ای که قرار است روی آن تبلیغات انجام گیرد، به بهترین شکل ممکن نشان دهند و ذهنیتی بسیار مناسب از این محصول برای مشتریان ایجاد کند؛ مشتریان با دیدن آن عکس احساس خوبی داشته باشند و تصمیم به خرید این محصول را بگیرند. برای انجام این کار دو ویژگی مهم ترکیب بندی و رنگ بندی را مد نظر قرار می‌دهند. هر چه این دو ویژگی را بهتر انجام دهند، کار نهایی آن ها به شکل بهتری انجام می‌گیرد. البته باید دقت داشته باشند که رنگ بندی و ترکیب بندی که می‌خواهند انجام دهند، متناسب با محصولی باشد که می‌خواهند تبلیغات آن را انجام دهند و بی‌ربط نباشد.

 

عکاسی مدرن

 

قیمت عکاسی و تجهیزات عکاسی

یکی از بحث ‌های مهم در عکاسی تبلیغاتی، بحث قیمت این عکس ها می باشد. همان طور که گفتیم برای جذب مشتری باید در حد توان، در بهترین کیفیت و رنگ بندی ممکن گرفته شوند. همان طور که می دانیم، هرچه کیفیت بیش تر باشد در نتیجه قیمت آن نیز بالاتر است. البته چند فاکتور مهم در بحث قیمت گذاری عکاسی تبلیغاتی تاثیر گذار است مواردی چون تجربه و دانش فنی عکاس، این موارد بحدی مهم است که برند های مطرح حاضر هستند هزینه های قابل توجهی برای عکاسی از محصولات خود بپردازند. مثلا برندهای مطرح پوشاک یا صنایع خودرو سازی سفارش عکاسی از محصولات خود را شرکت های بزرگ که شامل تیم حرفه ایی عکاسی هستند می دهند. اگر شما علاقه مند به یادگیری عکاسی تبلیغاتی هستید و قصد خرید تجهیزات عکاسی دارد باید بدانید که سطوح مختلفی برای تجهیرات مختلف عکاسی وجود دارد. به طور مثال پایه های دوربین انواع مختلفی دارند که ما با مقایسه تفاوت های آن ها می توانیم پایه ایی مناسب کار خودمان است را انتخاب کنیم برخی از پایه ها تاشو هستند که برای سبک های عکاسی در فضای آزاد به دلیل جابجایی زیاد مناسب هستند. پایه ایی که برای شروع کار مناسب است پایه ایی است که قیمت مناسبی داشته باشد و اگر امکان اتصال موبایل یا تبلت را داشته باشد هم می تواند گزینه خوبی برای ما باشد. 

 

قیمت عکاسی و تجهیزات عکاسی

آموزش عکاسی تبلیغاتی در خانه

حال که به ارزش عکاسی و به خصوص در عکاسی تبلیغاتی آشنا شدیم و اهمیت آن را دریافتیم، می توانیم به آموزش شما برای عکاسی در خانه بپردازیم. برای این که شما در خانه خود بتوانید تبلیغاتی را انجام دهید، در وهله اول به یک دوربین مناسب نیاز دارید. به این علت که امروزه هزینه تهیه دوربین های عکاسی بسیار بالا است، شما می توانید از دوربین موبایل خود استفاده کنید. امروزه موبایل ها از دوربین بسیار با کیفیتی برخوردار هستند و می‌توان با استفاده از آن ها عکس های خوبی را تهیه کرد. یک امکان خوب برای علاقه مندان به عکاسی تبلیغاتی وجود دارند که می توانند برای بالا بردن سطح تجربه و دانش خود در محیط خانه تمرین عکاسی تبلیغاتی را شروع کنند. برای این کار می توان در محیط کاری به اندازه سطح یک میز متوسط که در بیشتر خانه ها وجود دارد شروع به عکاسی تبلیغاتی کرد. برای این کار می توانید از کاغذ های رنگی برای پس زمینه و از وسائل کوچک موجود در خانه به عنوان سوژه عکاسی استفاده کنید. اگر شما بتوانید یک هد فلش برای تاباندن نور بروی سوژه تهیه کنید، عکس های بسیار متنوعی را می توانید به ثبت برسانید. نکته مهم بعدی که در عکاسی در خانه باید به آن توجه شود این است که هنگام گرفتن عکس نباید دست ما تکان بخورد و  بهتر است از سه پایه هایی برای این کار استفاده کنیم.  با این کار می توانیم نمونه کارهایی برای خودمان تهیه کنیم و با ارائه این نمونه عکس ها سفارشاتی بگیریم. کم کم شما می توانید با دریافت پروژه های عکاسی بیشتر درآمد های دریافتی را روی تجهیزات خود هزینه کنید و با همین روش روز به روز سطح کار خود را بالا ببرید.

آموزش عکاسی تبلیغاتی در خانه

 
نکته بسیار مهم که در عکاسی حتماً باید به آن توجه کنیم، تهیه نور مناسب برای گرفتن عکس ‌هایمان می باشد. نور می تواند عکس شما را بسیار زیبا یا حتی زشت نشان دهد. پس باید در تنظیم نور دقت کافی را داشته باشید. نور به طور مستقیم بر روی کیفیت کار تاثیرگذار می‌باشد و باید به آن دقت کنید. در بین استفاده کردن از نور طبیعی و نور مصنوعی نیز باید بگوییم که استفاده از هر کدام از آن ها در شرایط خاص خود می تواند گزینه بهتری باشد. استفاده از نور طبیعی که به معنای استفاده از نور خورشید می باشد و نور مصنوعی می‌تواند نور فلش گوشی و دوربین و یا هد فلش های قوی تر باشد که ما برای عکس گرفتن از آن ها استفاده می‌کنیم و بستگی به مکان عکاسی و فاکتورهای دیگر دارد که از کدام استفاده کنیم. هد فلش عکاسی با هماهنگ شدن با دوربین شما به شما اجازه می دهد تا در عکس های خود نور کافی با نرمی یا شدت مد نظر شما را فراهم کند. شما می توانید با جابجا کردن نور که این امکان در عکاسی با نور طیبیعی وجود ندارد را جهت های مختلف به سوژه بتابانید و خروجی های مختلفی از آن بگیرید.
 

نمونه عکاسی تبلیغاتی

همان طور که گفتیم، در عکاسی تبلیغاتی باید به کیفیت و وضوح عکس ها دقت کافی را داشته باشیم تا بتوانیم بهترین عکس ها را برای تبلیغات مورد نظر بگیریم. برای این کار نیاز به خلاقیت هایی دارد که برای محصولات متفاوت این خلاقیت ها باید به شکل گوناگونی انجام شود. زمانی که ما نمونه هایی از عکاسی تبلیغاتی را مشاهده کنیم، متوجه می‌شویم که برای هر محصول بهتر است چگونه به عکس برداری بپردازیم. در واقع ایده هایی که برای محصولات مختلف به هنگام عکاسی از آن ها استفاده شده است و توانسته موفق عمل کند را مشاهده کرده و از آن ها تقلید می‌کنیم. شما با ایده گرفتن از نمونه عکس هایی که مشاهده می کنید و کپی برداری از کارهای حرفه ایی کم کم پیشرفت کنید تا آنجایی که به کار خود مسلط شوید. وقتی به مهارت خوبی دست پیدا کردید می توانید 

 

نمونه عکاسی تبلیغاتی


جمع بندی 
امروزه برای کسب و کارهای مختلف و محصولات متفاوت از تبلیغات های گوناگون استفاده می شود. بزرگ ترین عاملی که در تبلیغات از آن استفاده می شود، استفاده از عکس ها و تصاویر مناسب می‌باشد و عکاسی تبلیغاتی در این زمینه رونق فراوانی گرفته است. به دلیل استفاده از تجهیزات فوق العاده مناسب و قوی، برای داشتن عکس های با کیفیت، قیمت عکس ها نسبتا بالا و متفاوت می باشد. اما زمانی که بتواند محصول ما را به خوبی به دید مشتریان برساند، این هزینه را جبران خواهد کرد. شما می توانید در خانه های خودتان با استفاده از دوربینی که دارید یا دوربین‌های موبایل خود، آموزش عکاسی تبلیغاتی را ببینید و عکس های با کیفیت برای تبلیغات بگیرید و بتوانید به یک کسب و کار مناسب برای خود دست یابید.

 

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظر
329 بازدید

انتخابگر پوسته