02188886450
برآورد هزینه خدمات عکاسی در فضای باز
ثبت درخواست

عکاسی در فضای باز

عکاسی، حرفه‌ای است که در هر کجای دنیا طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. برخی ‌ها این کار را به صورت حرفه ای انجام می‌دهند و برخی در حد گرفتن عکس های روزمره خود این کار را انجام می‌دهند و روز به روز دوست دارند به مرحله بالاتر از عکاسی برسند. داشتن عکس های زیبا به خصوص برای خانم ها بسیار حائز اهمیت است و امروزه که شبکه‌ های اجتماعی متفاوت وجود دارند و همه افراد و آشنایان در این شبکه های اجتماعی فعالیت می‌کنند، هر کسی دوست دارد که عکس و تصویری زیبا تر از خود را برای مشخصات شبکه اجتماعی خود انتخاب کند. یکی از بهترین عکس هایی که می‌تواند گرفته شود با استفاده از عکاسی در فضای باز امکان پذیر است؛ اگر چه عکاسی در استودیو هم مزایای خود را دارد.

 

عکاسی در فضای باز

 


البته باید به این نکته توجه داشت که هر لحظه و در هر جای ممکن است بتوان بهترین عکس را از فردی گرفت باید تشخیص داد که چه موقع وقت آن رسیده است و چه موقع ژست مناسب درون آن فرد ایجاد شده است. یکی از بهترین مکان هایی که می توانیم در آن عکس های زیبا و جذاب بگیریم، در فضای باز است. حال این فضای باز می‌تواند جنگل، دریا یا در برخی از مواقع با پس زمینه هایی مانند ماشین و ساختمان باشد. دلیل ویژگی ‌های بسیار خوبی که فضا های باز دارند از جمله نور مستقیم خورشید که تاثیر فراوانی در کیفیت عکس می‌گذارد، عکس‌هایی که در فضای باز گرفته می‌شوند بسیار زیبا و جذاب می باشد. 

زمانی که ما در فضای باز اقدام به عکاسی می کنیم، فضا های زیادی برای استفاده ما وجود دارند. بهترین و زیباترین عکس هایی که می‌تواند در فضای باز گرفته شود، عکس هایی هستند که دارای پشت زمینه طبیعت و محیط زیست می باشند. در این گونه موارد هر چه فرد عکاس از خلاقیت و استعداد بالاتری در عکاسی برخوردار باشد، می‌تواند از این منظره های زیبا استفاده کرده و جالب ترین عکس را برای ما به یادگار بگذارد. همان طور که می بینید، حتی مشهور ترین افراد نیز عکس های فراوانی در طبیعت و محیط های طبیعی مانند جنگل و دریا دارند؛ چرا که عکس در محیط های طبیعی و طبیعت و در کل در فضای باز، بسیار زیبا و جذاب خواهد شد، به خصوص این که عکاس ما خلاقیت و ظرافت خاصی در کارهایش برخوردار باشد.

 

 

فضا های عکاسی

عکاسی در فضای باز هم می‌تواند توسط دوربین‌های حرفه‌ای عکاسی و هم می‌تواند توسط دوربین های گوشی های همراه انجام شود، به خصوص اگر دوربین گوشی ما از کیفیت عکاسی بالا برخوردار باشد که امروزه در بیش تر موارد چنین چیزی صادق است. داشتن دوربین عکاسی حرفه‌ای که در گرفتن بهترین عکس و با کیفیت ترین آن ها به ما کمک فراوانی می‌کند چه در فضای باز و چه در محیط های دیگر. اما استفاده از دوربین‌های تلفن همراه نیز می‌تواند در عکاسی فضای باز بسیار به ما کمک کند؛ چرا که همیشه و در هر جا تلفن همراه با ما است  و زمانی که ببینیم موقعیتی مناسب در فضای باز برای عکس گرفتن برای ما به وجود آمده است، می توانیم از فرصت استفاده کرده و عکس های خوبی بگیریم.

ژست عکاسی در فضای باز

همیشه در انواع مختلف عکاسی، داشتن ژست های مناسب بسیار می‌تواند به زیبایی عکس ها کمک کند. اما در فضای باز برای داشتن های ژست های متفاوت می توانیم راحت تر اقدام نماییم. زمانی که ما می‌خواهیم در فضای باز اقدام به گرفتن عکس نماییم، برای داشتن یک عکس زیبا می توانیم از عوامل زیادی برای ژست گرفتن استفاده نماییم. مثلاً زمانی که در جنگل می‌خواهیم کار عکاسی را انجام دهیم، عوامل زیادی وجود دارد که ما می‌توانیم از آن ها برای هرچه بهتر شدن عکسمان استفاده نماییم. درختان بزرگ و کوچک، سبزه ها، گل‌ ها و چمن ها، عواملی هستند که می‌توانند بر روی عکس ما تاثیر مثبت بگذارند و ما می‌توانیم ژست خود را با هماهنگی با این عوامل تنظیم نماییم تا عکسی بهتر داشته باشیم.
 

ژست عکاسی در فضای باز


در هر محیط در فضای باز، ژست های متفاوتی می تواند مناسب تر باشد تا عکسی که ما می‌خواهیم بگیریم، در بهترین حالت ممکن باشد. مثلاً زمانی که ما به دریا می رویم و آن جا می‌خواهیم عکس بگیریم، استفاده از ویژگی های خاص دریا و ژست هایی که در آن جا می توان گرفت، عکس های ما را زیباتر خواهد کرد. از مهم ترین ژست هایی که می توان در کنار دریا برای عکاسی در فضای باز گرفت، می توان به دراز کشیدن بر روی ماسه ها یا رفتن به درون آب دریا و قدم زدن در آن، در دست گرفتن صدف ها، درست کردن اشیا و چیزهایی با استفاده از ماسه و ژست های این چنینی دیگر که متناسب با محیط دریا می باشند، اشاره کرد.  از این طریق می توانیم به هر چه زیباتر شدن عکس های خود کمک کنیم

ژست هایی که هنگام عکس برداری در جنگل می توانیم استفاده کنیم، بسیار متنوع هستند که بسته به این که ما در چه نوع محیط جنگلی می‌خواهیم عکس بگیریم، هر کدام از آن ها می تواند بهتر باشد. زمانی که درختان بزرگ وجود دارد ما می‌توانیم به آن ها تکیه زده یا آن ها را در آغوش بگیریم یا زمانی که چمن ها و گل های زیبایی وجود دارد، می‌توانیم بر روی این چمن ها دراز کشیده و عکس بگیریم. البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که می‌خواهیم عکس را برای چه کاری مورد استفاده قرار دهیم. معمولاً عکس هایی که در جنگل یا دریا و در کل در فضای باز گرفته می‌شوند، برای کارهای غیررسمی و زیبایی هستند. این بدین معنی است که ما می‌توانیم ژست هایی که دوست داشته باشیم گرفته و عکس های زیبایی را تهیه نماییم.

 
ژست عکاسی


خلاصه در فضای باز ژست های متفاوت وجود دارد که هر کدام در یک محیط بهتر از بقیه جواب می دهد و می توان عکس های بهتر و زیباتری از طریق  آن ژست ها گرفت. مهم این است که ما بتوانیم فضای باز را به خوبی درک کرده و از جنبه های خوبی که در فضای باز وجود دارد به خوبی استفاده کنیم. در نهایت اگر با ژست هایی که می توان در هر محیطی استفاده کرد، بیگانه باشیم و آن ها را به خوبی نشناسیم، می‌توانیم با یک جست و جوی ساده در اینترنت، تعداد زیادی از این نمونه ‌ها را ببینیم و با الگو برداری از آن ها به ژست مورد نظر خود برسیم و بتوانیم عکس های خوبی را بگیریم. عکاسی در فضای باز بیش تر زمانی انجام می‌شود که به همراه دوستان یا خانواده برای گردش و تفریح به فضای باز می رویم و می توانیم از راهنمایی آن ها نیز برای داشتن ژستی مناسب استفاده کنیم.
 

تنظیمات عکاسی در فضای باز

یک خوبی که عکاسی در فضای باز دارد این است که ما می‌توانیم از تمام عواملی که آن جا  وجود دارد استفاده کنیم. در فضای باز محیط های متفاوت وجود دارد که ما می‌توانیم بسیاری از این ها را در کادر خود داشته باشیم. در این نوع عکاسی توجه خاصی باید به کادر بندی و ترکیب بندی وجود داشته باشد؛ یعنی زمانی که ما می‌خواهیم در فضای باز عکس مناسب تهیه کنیم و پس زمینه ایی از محیط را در آن قرار دهیم، باید به شکلی مناسب کار خود را تنظیم کرده تا آن قسمت خاص به بهترین شکل ممکن در عکس ما ظاهر شود. همچنین تنظیم ترکیب اجسامی که می‌خواهیم در عکس ما وجود داشته باشند، بسیار مهم و حائز اهمیت است و باید توجه کافی را به آن ها داشته باشیم.

 

تنظیمات عکاسی در فضای بازتوجه به تنظیمات دیگری که در عکاسی فضای باز بسیار برای ما اهمیت دارد، توجه به تنظیمات دوربین و تجهیزاتی که از آن استفاده می‌کنیم، می باشد؛ اگر بخواهیم عکس به صورت خیلی حرفه ای گرفته شود. اما زمانی که ما می‌خواهیم با دوربین گوشی خود عکس بگیریم و آن چنان حرفه ای بودن عکس برای ما اهمیت نداشته و بیش تر به دنبال داشتن عکس از آن محیط در فضای باز هستیم، باز هم می‌توانیم با تنظیم مناسب دوربین موبایل خود از عکس های با کیفیتی برخوردار باشیم. تنظیمات دیگری که می‌توانیم با توجه کافی به آن، به بهبود عکسهایمان کمک کنیم، توجه و تنظیم نسبت به محیط است. مثلاً گرفتن‌ عکس در زمان طلوع و غروب خورشید که به آن زمان طلایی عکاسی می گویند، می تواند بسیار زیبا و جالب باشد.
 

قیمت عکاسی فضای باز

معمولا در عکاسی حرفه ای به دلیل استفاده از ابزار آلات و تجهیزات گران قیمت، گرفتن عکس ها با قیمت های نسبتاً بالایی انجام می‌شود. اما این عکس‌ها در هر زمینه خاصی متفاوت است. مثلاً عکاسی پرتره یا عکاسی کودک و نوزاد می توانند قیمت‌های متفاوتی با یکدیگر داشته باشند. یا اگر بخواهیم به نوع ویژه تری از عکاسی یعنی عکاسی عروس و داماد اشاره کنیم که قیمت بسیار بالاتری از بقیه خواهد داشت؛ چرا که از تجهیزات و ابزارآلات قوی تری در آن استفاده شده است. عکاسی در فضای باز نیز به دلیل هزینه بردار بودن رفتن به موقعیت عکاسی، حمل و نقل تحهیزات و هزینه های جانبی، قیمت بیش تری برای آن ها در نظر گرفته خواهد شد.

  

قیمت عکاسی فضای باز


البته عکاسی فضای باز بستگی به نوع کیفیت و افراد یا شرکتی که می‌خواهند کار عکس برداری را انجام دهند، دارد و ممکن است برخی از افراد این کار را با قیمت پایین‌تری انجام دهند. اگرچه بیش تر افراد در فضای باز استفاده از دوربین های گوشی های خود عکس برداری اقدام می نمایند اما کسانی که عکس های فوق حرفه ای می خواهند با پرداخت هزینه و استفاده از عکاس حرفه ای عکس های خوبی در فضای باز می گیرند.
 

عکاسی فضای باز تهران

عکاسی فضای باز تهران می‌تواند مانند عکاسی در هر فضای باز دیگری جذابیت های خاص خود را داشته باشد. معمولاً عکاسی در فضای باز، در مکان های مهم تر و زیباتر و آن هایی که دارای شهرت خاصی می باشند، انجام می‌گیرد. تهران نیز مکان های زیادی دارد که می‌توان از آن ها برای گرفتن عکس در فضای باز استفاده نمود. از مهم ترین مکان ها می توان به میدان آزادی، برج میلاد، پارک های بزرگ  تهران و باغ‌ها و سرسبزی های شمال تهران اشاره کرد. در تهران عکاسی های حرفه ای زیادی وجود دارند که می توانند کار گرفتن عکس در فضای باز را انجام دهند، اما اگر افراد به هر دلیل نخواهند به آن ها بسپارند، می توانند با دوربین موبایل خود، این کار را انجام دهند.

 

عکاسی فضای باز تهرانجمع بندی:
عکاسی در فضای باز یکی از جذاب ترین انواع عکاسی می باشد که بیش تر افراد جامعه به آن علاقه‌ مند هستند. بیش تر علاقه مردم به گرفتن عکس در فضای باز به این خاطر است که عوامل زیادی وجود دارند که می‌توانند به هر چه زیبا و جذاب تر شدن عکس ما کمک کنند. مردم از این ویژگی ها استفاده می کنند و عکس های خوبی در فضای باز می گیرند. اگر بتوانیم در هر محیطی، ژست های مناسب با آن محیط را انتخاب کنیم، می توانیم به هر چه بهتر شدن عکسهایمان کمک کنیم. گرفتن عکس در فضای باز می تواند به صورت حرفه‌ای و با استفاده از دوربین های مناسب عکاسی انجام گیرد یا می‌تواند به وسیله دوربین های موبایل انجام شود که آن ها نیز از کیفیت بالایی برخوردار هستند و می توانند عکس های خوبی برای ما به یادگار بگذارند.

 

نوشتن یک نظر

در صورت موافقت ip شما در سیستم ذخیره خواهد شد
افزودن نظر
2108 بازدید