عکاسی

عکاسی

جهت دریافت مشاوره خدمات عکاسی برروی لینک زیر کلیک بفرمائید.

عکاسی شیرآلات

ایران سایت قدیمی ترین شرکت طراحی سایت در ایران با استفاده از تیمی حرفه ای و با تجربه آماده ارائه خدمات طراحی سایت برای تمامی مشاغل و اهداف در جهت رفع نیاز های آن ها می باشد.جهت طراحی سایت با کلیک روی دکمه مشاوره با تیم فنی ایران سایت با ما در ارتباط باشید تا کارشناسان ما به طور رایگان راهنمایی های لازم را به شماره ارائه کنند.

عکاسی شیرآلات
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند عکاسی از پروژه ها و محصولات خود را به ما بسپارید

قیمت
عکاسی شیرآلات

عکاسی شیرآلات بخشی از انواع عکاسی صنعتی است که معمولا چالش های بسیاری را پیش روی عکاسان می گذارد. شیرآلات به دلیل سطح شفاف و براقی که دارند، نور را به شدت انعکاس داده و ممکن است فرایند عکاسی را دچار مشکل کنند. در ادامه این مطلب درباره تکنیک های عکاسی شیرآلات بیشتر صحبت خواهیم کرد.

عکاسی صنعتی شیرآلات چیست؟

عکاسی تبلیغاتی شیرآلات نوع عکاسی است که برای عکسبرداری از محصولات یا خدمات برای فروش استفاده می شود. در عکاسی تبلیغاتی، تمرکز مخاطب به یک بخش از عکس جلب می شود و رابطه مستقیمی با نور، زاویه و ذوق هنری دارد. عکاس تبلیغاتی معمولاً شخصی است که ایده هایی برای عکسبرداری و اجزای هنری مورد استفاده برای گرفتن عکس ها ارائه می کند و انواع مختلفی دارد.
با اکثر کمپین‌های تبلیغاتی، عکاسی مهم‌ترین عنصر است. تصویر چیزی است که توجه مصرف‌کننده را چه در مجله، چه در بیلبورد یا در وب‌ سایت، جذب می کند. عکاسی تبلیغاتی به منظور کمک به یک شرکت برای ایجاد نام تجاری خود و یا کمک به احیای نام تجاری یک شرکت به کار می ‌رود. عکس باید بیش از صرفاً نشان داد یک محصول یا برند باشد، باید احساسات و تمایلات را تحریک کند و مصرف کنندگان با تصاویر تبلیغاتی بمباران شوند، و فقط بهترین‌ها توجه مصرف کنندگان را جلب کنند.
عکاسی تبلیغاتی در بسیاری از موارد برای برجسته کردن یک محصول یا برند به کار می ‌رود، از جمله :

 • مواد بازاریابی داخلی
 • بیلبوردها
 • عکس هایی که در تبلیغات تلویزیونی استفاده می‌ شوند
 • عکس های محصول برای وب‌ سایت ‌ها
 • آگهی‌ها و بنرها
 • و غیره...

ابزار و تجهیزات عکاسی شیرآلات

هنگامی که می‌خواهیم عکاسی تبلیغاتی انجام دهید، استخدام یک فرد حرفه ای باعث ایجاد تفاوت زیادی می شود. عکاسان حرفه ای تجربه کار با مدیران هنری و مدیران بازاریابی را دارند و به کمپین تبلیغاتی کمک می کنند. در حالی که عکس های تبلیغاتی استثنایی می‌توانند موجب جذب مشتریان به سمت محصول و افزایش فروش شوند، عکس های تبلیغاتی با کیفیت پایین باعث می‌شوند، تمایل مشتریان نسبت به خرید محصول کاهش یابد. عکاسان تبلیغاتی، در بسیاری از صنایع تخصص دارند که در اینجا تعدادی از آنها را ذکر می‌کنیم:

 • سبک زندگی
 • غذا
 • محصول
 • پرتره‌های شرکت
 • معماری
 • تفریحگاه
 • شرکت
 • عکاسی شیرآلات

استخدام یک عکاس تبلیغاتی حرفه ای، سرمایه‌گذاری ارزشمندی برای شرکت شماست. هر صنعتی نیاز به یک مهارت متفاوت از عکاسی تبلیغاتی دارد. استفاده از عکس تبلیغاتی مورد نظر نیز بر چگونگی برنامه‌ریزی صحنه تأثیر می‌گذارد.

ابزار و تجهیزات عکاسی شیرآلات

برای عکاسی صنعتی محصولات و شیرآلات، به صورت کلی به موارد زیر نیاز خواهید داشت

دوربین عکاسی 

که باید متناسب با نیاز و سفارشات تهیه شود. اگر عکس های محصولات تنها با هدف استفاده در وب سایت ها باشد، دوربین های میان رده اس ال آر گزینه مناسبی هستند. اما اگر عکس های صنعتی با هدف استفاده رسانه هایی مثل پوستر و بیلبورد باشد به دوربین های حرفه ای نیاز دارید. کانن ۵ دی و یا نیکون دی ۸۱۰ و در برند سونی مدل های جدید سری آلفا گزینه مناسبی برای تهیه عکس های با کیفیت هستند. در مواردی هم برای عکاسی از پروژه های بزرگ لازم است از دوربین های مدیوم فرمت استفاده شود. 

عکاسی صنعتی شیرآلات

انتخاب لنز مناسب عکاسی محصولات

سایز محصولات رابطه مستقیم با انتخاب لنز مناسب عکاسی از محصولات دارد. در عکاسی صنعتی محصولات نسبت به سایز محصول نیاز به ۲ یا ۳ لنز متفاوت خواهید داشت. مثلا برای عکاسی صنعتی شیرآلات نیاز به یک لنز ماکرو دارید تا بتوانید از فاصله نزدیک از قطعات کوچک طلا و جواهرات عکس تهیه کنید.
همچنین برای عکاسی از یک دستگاه بزرگ به یک لنز ۷۰-۲۴ نیاز دارید تا پرسپکتیو صحیحی از دستگاه را ثبت کنید.

سه پایه 

سه پایه از ابزارهای کاربردی عکاسی محصولات است. با کمک سه پایه تسلط و تمرکز بیشتری هنگام عکاسی دارید. گاهی لازم است از یک محصولات ۲ یا ۳ عکس از زوایای مختلف تهیه کنید، سه پایه کمک می کند با حفظ فاصله و ارتفاع یکسان عکس از زوایای مختلف کالا تهیه کنید.
بهترین گزینه استفاده از پایه های استودیویی است اما اگر سه پایه را می پسندید حتما از مدل های محکم و قابل اطمینان استفاده کنید.

پس زمینه های مناسب عکاسی شیرآلات

زمینه ها یکی از موارد مهم در عکاسی از محصولات هستند. اکثر این سفارش بصورت عکاسی صنعتی زمینه سفید جهت استفاده در فروشگاه های اینترنتی تهیه می شوند. اما زمینه سفید همیشه انتخاب مناسبی نیست.
گاهی سفارش دهنده نیاز به عکس هایی جذاب تر برای استفاده در پوسترها دارد. در این موارد از زمینه های طرح ها و رنگی همراه با عناصر ساده و مرتبط با محصول استفاده می شود. گاهی اوقات نیز می توانید  هم برای جذابیت بخشیدن به عکس های ساده صنعتی از زمینه های براق استفاده کنید. این زمینه ها باعث می شود رفلکسی از محصول در پیش زمینه محصول ایجاد شود و فضای عکس را از سادگی خارج کند.

تمیز کردن سوژه پیش از عکاسی صنعتی

معمولا محصولات پیش از عکاسی نیاز به تنظیف و رفع برخی نقایص دارند. نقایصی که در بخش تولید و یا حمل و نقل ایجاد می شوند و در عکسها به وضوح دیده می شوند. حذف زائده های اضافی محصولات، تمیز کردن اثر انگشت و یا غبار باعث می شود زمان کمتری را برای ادیت صرف کنیم.
توجه به نورها، مدل ها و سایر لوازم های عکاسی از سایر موارد مهم در عکاسی شیرآلات هستند.
عکاسی شیرآلات به دلیل رفلکس های شدید نور عکاسان را با چالش های زیادی مواجه می کند. برای حل این مشکل استفاده از دوربین و لنز های مناسب، تمیز کردن شیرآلات قبل از عکاسی و نورپردازی از اهمیت بسزایی برخوردار است.