عکاسی

عکاسی

جهت دریافت مشاوره خدمات عکاسی برروی لینک زیر کلیک بفرمائید.

عکاسی محیطی

ایران سایت قدیمی ترین شرکت طراحی سایت در ایران با استفاده از تیمی حرفه ای و با تجربه آماده ارائه خدمات طراحی سایت برای تمامی مشاغل و اهداف در جهت رفع نیاز های آن ها می باشد.جهت طراحی سایت با کلیک روی دکمه مشاوره با تیم فنی ایران سایت با ما در ارتباط باشید تا کارشناسان ما به طور رایگان راهنمایی های لازم را به شماره ارائه کنند.

عکاسی محیطی
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند عکاسی از پروژه ها و محصولات خود را به ما بسپارید

قیمت
عکاسی محیطی

عکاسی محیطی شاخه ای از هنر عکاسی است که با هدف ثبت لحظات طبیعی صورت می گیرد. به این معنی که در این نوع عکاسی، معمولا سوژه در حالت طبیعی و بدون ژست و فیگور قرار دارد. عکاسی از شخص یا حیوانی که در محیط طبیعی خود به سر می برد گاه منجر به ثبت عکس های فوق العاده شده است. درست است که این نوع عکاسی ظاهرا ساده به نظر می رسد؛ اما نیاز به سرعت عمل و دقت بسیار دارد. عکاس باید به اندازه ای حرفه ای باشد که سوژه را متوجه حضور خود نکند. در واقع نوعی شکار لحظه است که به دوربین حرفه ای و دانستن نکاتی برای گرفتن عکس های حرفه ای نیاز دارد. البته برای گرفتن عکاسی محیطی همیشه نیاز نیست که سوژه در حالت طبیعی خود باشد. در این مقاله قصد داریم به معرفی عوامل تاثیرگذار بر روی نتایج عکاسی محیطی بپردازیم.

 

 

عکاسی محیطی

 

 

 

چه چیزهایی برای عکاسی محیطی لازم داریم؟

 

عکاسان حرفه ای برای انواع عکاسی نه تنها از یک دوربین حرفه ای، بلکه از لوازم جانبی متنوعی نیز استفاده می کنند این لوازم می تواند شامل انواع لنز، پایه، انواع بند، کاور، محافظ یا انواع کابل ها و اتصالات باشد. درست است که برای گرفتن یک عکس فوق حرفه ای شاید به تمامی این وسایل نیاز باشد اما برای گرفتن یک عکس خوب با سوژه محیطی بهتر است به موارد زیر نیز توجه نمایید:

استفاده از لنز واید

برای گرفتن بهترین عکس ها در عکاسی محیطی، به لنز واید شماره 24، 28 یا 35 میلی متری نیاز دارید. استفاده از این نوع لنز نیاز به تمرین و دقت بسیار دارد؛ چرا که به دلیل پایین بودن سرعت شاتر، با کوچک‌ترین تکان یا لرزشی عکس شما تار خواهد شد. از مزایای استفاده از این نوع لنز این است که عمق میدانی بیشتری به شما می دهد تا بتوانید هر چه بیشتر به سوژه نزدیک شده و از اشیا اضافه اطراف فاکتور بگیرید.

توجه به میزان ISO

برای عکاسی محیطی در فضاهای کم نور بهتر است میزان ISO را بالا برید تا عکس در سرعت مناسب شاتر و میزان مناسب دیافراگم گرفته شود. منظور از محیط های کم نور، داخل ساختمان و یا مکان هایی مانند بازار است؛ اما در محیط های معمولی، بهتر است میزان ISO را پایین نگه دارید. با تغییر تنظیمات ایزو می توانید به مقدار مناسبی از سرعت ISO برسید.

 

 

توجه به میزان ISO

 

 

 

 

دید هنری داشته باشید

 

 

دید هنری به این معنی است که آنچه شما می بینید، برای عموم مردم تنها یک صحنه عادی و گذرا است. بسیاری حتی همین لحظه عادی را نیز نمی بینند؛ اما شما به عنوان یک عکاس حرفه ای در زمینه عکاسی محیطی، باید دید وسیع تری به وقایع اطرافتان داشته باشید. همه چیز می تواند در لنز دوربین شما جان گرفته و معنی دیگری پیدا کند. برای مثال لحظه نشستن یک سنجاقک بر روی برگ گل می تواند یکی از زیباترین و ماندگارترین لحظاتی باشد که توسط دوربین شما به ثبت می رسد. البته این بدین معنی نیست که شما می توانید از هر لحظه یا سوژه ای عکاسی کنید، بلکه آن لحظه باید به اندازه کافی ارزش ثبت شدن داشته باشد. در هنگام انتخاب سوژه باید به محیط اطراف توجه کنید. آنچه به موضوع شما رنگ و مفهوم می بخشد، محیط اطراف است. گاه ارتباطی که بین سوژه و محیط پیرامونش شکل گرفته اصلی ترین موضوع عکس است. این ارتباط می تواند بسیار عاطفی، هنری یا حتی بیانگر پارادوکس های بسیار باشد.

داستان شما چیست؟

برای انتخاب سوژه مناسب برای عکاسی محیطی به خصوص اگر از انسان ها عکس می گیرید، بهتر است به داستانی که پس پرده آن عکس قرار دارد فکر کنید. این داستان گاه ارزش ساعت ها ایستادن و صبوری کردن برای گرفتن یک لحظه به خصوص را دارد. اگر قرار است از شخصی بخواهد تا در پروژه شما همکاری کند، شاید بهتر باشد داستان را برای او نیز تعریف کنید اما گاهی این کار موجب ژست گیری و خارج شدن از حال نرمال می شود. در هر حال این شما هستید که در تعیین داستان اهمیت بسیار دارید.

آیا عکاسی محیطی به روتوش و فتوشاپ نیاز دارد؟

عکاسی محیطی در واقع عکاسی آزاد است. به این معنی که عکاس می تواند از هر موضوعی عکس بگیرد؛ اما چیزی که عکاسی محیطی را به سوی هنری بودن سوق می دهد، انتخاب سوژه ای مناسب و ارزشمند و در عین حال طبیعی است. هر چقدر که عکس شما طبیعی تر باشد، نشانگر این است که برای زیبا شدن آن عکس به زاویه، سرعت شات، نوع لنز و تمامی موارد حرفه ای دقت کرده اید تا جایی که اصلا نیازی به استفاده از نرم افزار فتوشاپ نیست؛ اما شما می توانید از این نرم افزار برای حذف افراد اضافه در عکس، تغییر هایلایت ها یا فیلتر عکس استفاده کنید.

 

 

آیا عکاسی محیطی به روتوش و فتوشاپ نیاز دارد؟


جمع بندی

 

 

 

 

عکاسی محیطی یکی از انواع عکاسی هنری است که برای گرفتن آن نیاز به لنز واید 24، 28 یا 35 میلی متر خواهید داشت. میزان سرعت شاتر و ISO در این نوع عکاسی بسیار مهم است. میزان ISO را در پایین ترین حالت خود قرار دهید، مگر اینکه نور محیط کم باشد. برای شکار یک سوژه خوب دید شما باید با دید افراد عادی متفاوت بوده و در واقع شما به عنوان عکاس حرفه ای در زمینه عکاسی محیطی، چیزی را ببینید که مردم عادی ندیده یا توجه نمی کنند. محیط اطراف سوژه، گاهی می تواند مهمترین عنصر یک عکس باشد، چرا که محیط در عکاسی محیطی، ارتباط تنگاتنگی با سوژه دارد.