عکاسی

عکاسی

جهت دریافت مشاوره خدمات عکاسی برروی لینک زیر کلیک بفرمائید.

عکاسی مواد غذایی

ایران سایت قدیمی ترین شرکت طراحی سایت در ایران با استفاده از تیمی حرفه ای و با تجربه آماده ارائه خدمات طراحی سایت برای تمامی مشاغل و اهداف در جهت رفع نیاز های آن ها می باشد.جهت طراحی سایت با کلیک روی دکمه مشاوره با تیم فنی ایران سایت با ما در ارتباط باشید تا کارشناسان ما به طور رایگان راهنمایی های لازم را به شماره ارائه کنند.

عکاسی مواد غذایی
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند عکاسی از پروژه ها و محصولات خود را به ما بسپارید

قیمت
عکاسی مواد غذایی

وقتی وارد دنیای مجازی شوید با انواع مختلف تصاویر مواجه می‌شوید تصاویری از مدل ‌ها، زندگی روزمره بازیگران، مواد غذایی و غیره، اما یکی از انواع عکاسی که بسیار مورد توجه افراد واقع شده است عکاسی مواد غذایی است. این سبک عکس‌ ها آن‌قدر مورد توجه افراد قرار گرفته که قبل از این که غذایی خورده شود همه به دنبال ثبت بهترین عکس از وعده غذایی خود هستند. مواد غذایی می‌تواند باعث پیشرفت صفحه ‌های مجازی شما نیز باشد.  بنابراین عکاسی از مواد غذایی نیاز به حرفه خاصی ندارد و همه می‌توانند عکاسی کنند؛ اما چیزی که مهم است ثبت بهترین تصویر است؛ اما باید بدانیم چگونه عکس بهتری از مواد غذایی ثبت کنیم. افراد حرفه ‌ای برای عکاسی از مواد غذایی وجود دارند که هم در زمینه عکاسی و هم برای طراحی و چیدمان مواد غذایی مهارت کافی دارند. اما باید توجه داشت که عکاسی توسط گروه‌های حرفه‌ای هزینه بیشتری نیز لازم دارد. 

فود استایلیست کیست؟ 

فضای مناسب عکاسی از مواد غذایی باید چگونه باشد؟

عکس مواد غذایی هر چقدر با جزییات دقیق‌تر ثبت شود بهتر به نظر می‌رسد. روش ‌هایی برای تهیه عکس بهتر وجود دارد. 

نور

برای اینکه تصاویر با رنگ طبیعی و جزئیات واقعی ثبت شوند هر چه نور محیط بیشتر باشد تصویر بهتری ثبت می‌شود. استفاده از فلش دوربین یا گوشی یکی از راه‌های استفاده از نور است؛ اما از آنجایی‌که مواد غذایی در معرض نور و بدون نور با یکدیگر باید مقایسه شود بهتر است از نور ثابت برای عکاسی مواد غذایی استفاده شود

چیدمان

همان‌طور که می‌دانید هر رنگی رنگ مکمل دارد؛ مواد غذایی نیز با توجه ‌به رنگ‌ های متفاوتی که دارند در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. نحوه چیدمان تأثیر بسزایی در بهتر دیده‌ شدن آنها دارد گاهی بعضی از مواد غذایی مثل هندوانه ۴ رنگ دارد و برخی مواد غذایی مثل فلفل به رنگ قرمز است بنابراین هرچه چیدمان مواد غذایی بهتر باشد تصویر مورد نظر بعد از عکاسی مواد غذایی بهتر خواهد بود.

فاصله

هر چه مواد غذایی به دوربین نزدیک ‌تر باشد تصویر با جزئیات دقیق‌تری ثبت می‌شود فاصله دور برای عکاسی از طبیعت مناسب‌تر است، برای عکاسی از مواد غذایی جزئیات مهم است.

پس‌ زمینه

با قرار دادن پس‌زمینه مناسب برای مواد غذایی، مواد جلوه بیشتری خواهند داشت؛ بنابراین انتخاب پس ‌زمینه مناسب بسیار مهم است. رنگ سفید ساده‌ ترین و در عین ‌حال کاربردی ‌ترین پس ‌زمینه مورد استفاده است ظروف چوبی دایره‌ای یا مستطیل شکل نیز برای قرار گرفتن مواد مناسب هستند.

اکسسوری

استفاده از اکسسوری ‌های متنوع و مرتبط در مواد غذایی باعث جذابیت مواد غذایی شده، و این موضوع از چشم مخاطب پنهان نیست.

۶ ایده برای عکاسی از غذا

۶ ایده برای عکاسی از غذا

ایده عکاسی از غذا بسیار متنوع است؛ از ایده های عکاسی غذا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مواد غذایی تازه و محلی

نیازی به رتوش پوست یا تغییر سایز بینی ندارد و بالعکس هرچه تصویر مواد غذایی جزئی‌تر باشد زیباتر به نظر می‌رسد استفاده از مواد تازه و محلی یکی از انواع ثبت تصویر از مواد غذایی است.

توجه به سوژه ‌ها

در کنار مواد غذایی برای استفاده از هر چیزی در کنار مواد غذایی باید توجه داشته باشید که زیاده ‌روی در استفاده از آن چیزهای اضافی جلب‌توجه را از مواد غذایی دور می‌کند.

مواد غذایی بدون بخار

ازآنجایی‌که لنز دوربین از جنس شیشه است هنگامی که مواد غذایی داغ برای عکاسی آماده می‌شوند بخاری که از مواد غذایی خارج می‌شود باعث تار شدن لنز دوربین می‌شود بنابراین بهتر است بعد از اینکه بخار مواد غذایی از بین رفت عکاسی مواد غذایی انجام شود.

عکاسی از ادویه‌ ها

ادویه‌ ها رنگ‌ های متضادی با یکدیگر دارند برای عکس‌ برداری از ادویه‌ ها می‌توان از وسایل جانبی دیگری استفاده کرد تا ادویه ‌ها بهتر در تصویر نمایان شود.

فود استایلیست کیست؟ 

برای اینکه تصاویر دریافتی از مواد غذایی زیباتر باشد افراد متخصصی در این زمینه وجود دارد شغل این افراد به‌ عنوان فود استایلیست معرفی می‌شود وظیفه این افراد طراحی مواد غذایی است. فود استایلیست ‌ها در واقع آرایشگر مواد غذایی هستند البته این موضوع دلیل بر این نمی‌باشد که افراد غیرحرفه‌ای نتوانند مواد غذایی را به زیبایی در کنار هم قرار دهند اگر برای عکاسی مواد غذایی مشکل مالی ندارید و هنری برای چیدمان مواد غذایی ندارید می‌توانید از این افراد درخواست کنید تا طراح مواد غذایی شما باشند به همین منظور لازم است تا شما هزینه ‌ای برای این کار در نظر داشته باشید. ویژگی ‌های مهم یک فود استایلیست به این صورت است:

 • چیدمان درست مواد غذایی
 • دقت و حوصله
 • سلیقه و حرفه ‌ای بودن 
 • تنوع چیدمان برای ثبت تصویر (ارائه ایده متنوع)
 • استفاده از مواد اضافی بجا

فضای مناسب عکاسی از مواد غذایی باید چگونه باشد؟

مزایای عکاسی تبلیغاتی مواد غذایی

عکاسی مواد غذایی زیر مجموعه عکاسی تبلیغاتی است، وقتی محصول جدیدی به بازار عرضه می‌شود برای اینکه بهتر دیده شود نیاز به تبلیغات دارد، عکاسی تبلیغاتی مواد غذایی نیز یکی از روش ‌های مفید است، مزایای عکاسی تبلیغاتی:

 • کمک به بازاریابی
 • افزایش فروش
 • تبلیغات غیرمستقیم در فروشگاه‌ های مجازی
 • ترغیب مصرف‌کننده
 • معرفی برند به شکل حرفه‌ای 
 • ارتباط قوی با مخاطب

در حیطه عکاسی مواد غذایی اگر مواد غذایی چیدمان خوبی نداشته باشند تصویری که ثبت می‌شود به آن زیبایی که باید باشد نخواهد بود و از آن جایی که هدف از عکاسی جلب علاقه مخاطب از هر چه ترکیب مواد غذایی در کنار هم بهتر باشد تصویر نیز بهتر خواهد بود. عکاسی مواد غذایی به ‌عنوان یکی از انواع عکاسی غذایی از مواد حاضر در محیط است این نوع بازی نیاز به ذوق و هنر عکاس دارد و هر چه وقت بیشتر و سلیقه بیشتری استفاده شود تصویر نهایی باکیفیت ‌تری ثبت می‌شود باید بدانید برخی مواقع غذاها با توجه ‌به مزه خوبی که دارند تصویر مناسبی ندارند این خلاقیت عکاس است که می‌تواند با تغییر برخی چیزها مواد غذایی را زیباتر به تصویر بکشد خلاقیت در عکاسی حرف اول را می‌زند و افزودن ادیت توسط برنامه ‌های مختلف تنظیم و تغییر عکس به عکاسان برای ایجاد تصویر بهتر کمک می‌کند.