آشنایی با الگوریتم های گوگل و تفاوت هایشان

الگوریتم گوگل پاندا وظیفه شناسایی سایت هایی را دارد که از مطالب کپی شده استفاده می کند یا مطالبی را ارائه می دهد که بی کیفیت و کم ارزش هستند

آشنایی با الگوریتم های گوگل و تفاوت هایشان
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  انواع الگوریتم های گوگل

   

  پاندا

  الگوریتم گوگل پاندا وظیفه شناسایی سایت هایی را دارد که از مطالب کپی شده استفاده می کند یا مطالبی را ارائه می دهد که بی کیفیت و کم ارزش هستند. از نظر الگوریتم گوگل پاندا اگر سایتی مطلبی که مخاطب می خواهد را به ارائه دهد و اینکه تمام اصول سئو را رعایت کرده باشد کاربر زمان زیادی را در آن سایت سپری می کند اما در غیر این صورا سایت را به سرعت ترک می کند و از نظر رتبه بندی افت می کند. 

  اگر به شیوه ای درست به بخش های مختلف سایت لینک بدهیم به این معنی کاربر با وارد شدن به سایت ترغیب شود بقیه صفحات سایت را نیز بازدید کند از نظر گوگل پاندا ارزشمند است و باعث می شود سایت اعتبار کسب کند. اما اگر این لینک دادن ها در داخل سایت به گونه ای باشد که کاربر را بی دلیل به سایت خود به عنوان مثال به صفحات فروش محصول هدایت کنیم از دید گوگل پاندا ضعف محسوب می شود و با سایت برخورد می کند. 

  و در نهایت اینکه هرچه در شبکه های اجتماعی سایت شما محبوبیت بیشتری داشته باشد یا در فضاهای آنلاین سایت ها و وبلاگ ها از سایت شما بیشتر صحبت شود بیشتر مورد قبول الگوریتم گوگل پاندا قرار می گیرید زیرا متوجه می شود سایت شما دارای محتوای مفید و کاربردی است.

   

   

  پنگوئن

  الگوریتم گوگل پنگوئن با لینک های اسپم برخورد می کند. لینک های اسپم لینک هایی هستند که خلاف قوانین لینک سازی گوکل ایجاد شده اند. لینک هایی که بین دو سایت تبادل شده اند و علنا برای افزایش سئو داده شده اند یا لینک هایی که از سایت های دیگر خریداری شده اند تا کاربر را به سایت شما هدایت کند. رتبه بندی سایت شما در نتایج جستجوی گوگل تا اندازه ای بر اساس تجزیه و تحلیل سایت هایی است که به شما لینک داده اند. کمیت، کیفیت، و ارتباط  لینک هایی که به سایت شما داده شده است توسط گوگل محاسبه می شوند. 

  اگر سایت هایی که به شما لینک داده اند در مورد موضوع سایت شما باشد، این موضوع می تواند کیفیت و محبوبیت لینک ورودی را نشان دهد. با این حال، برخی از طراحان سایت های اینترنتی در برنامه های خود تبادل لینک تعاملی و ساخت صفحات مشترک به طور انحصاری تنها به خاطر ارتباط متقاطع بدون توجه به کیفیت لینک ها، منابع، و تاثیر دراز مدت آنها بر روی سایت های خود را دارند. این موضوع نقض راهنمای مدیران سایت گوگل است و در رتبه بندی سایت شما در نتایج جستجو می تواند اثر منفی داشته باشد

   

   

  مرغ مگس خوار

  الگوریتم گوگل مرغ مگس خوار برخلاف الگوریتم گوگل پاندا و الگوریتم گوگل پنگوئن یک الگوریتم جستجوی اسپم نیست، بلکه الگوریتمی است برای اطمینان یافتن از این که نتایج جستجوی مناسبی را برای هر عبارتی (query)که کاربر جستجو می کند در اختیارش قرار بگیرد. 

  در واقع الگوریتم گوگل مرغ مگس خوار هدافش درک بهتر عبارات جستجویی است بخصوص برای فهمیدن بهتر عباراتی که بصورت محاوره ای جستجو می شود.الگوریتم گوگل مرغ مگس خوار به شکل مثبتی روی سایت هایی که محتوای با کیفیت که قابل خواندن برای جستجوکننده است تولید می کنند و جوابی برای سوال جستجو کننده دارند گفته می شود تاثیر می گذارد. 

  الگوریتم گوگل مرغ مگس خوار همچنین روی عبارات جستجوی طولانی نیز اثر می گذارد. گوگل می خواهد برای کوئری هایی طولانی هستند نیز مطالب با کیفیتی پیدا کند سرعت و دقت بالا از خصوصیات بارز این پرنده است که گوگل را بر آن داشت تا از نام آن برای الگوریتم جدید خود استفاده کند. با آمدن الگوریتم گوگل مرغ مگس خوار، رویه ایندکس شدن صفحات در موتور جستجوی گوگل تغییر کرد و گوگل، بر اساس مفهوم متن و عبارت شروع به ایندکس کردن صفحات کرد.

  در الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل برای عبارت جستجو شده مترادف پیدا می کند و با استفاده از آن صفحه هایی که اطلاعات مورد نظر کاربر را دارند به اون نشان می دهد.

   

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر