آموزش روشی برای سرویس ارسال ایمیل SMTP در سیستم مدیریت محتوای وردپرس

برای این که بتوانید ایمیل را ارسال کنید می توانید از امکانی به نام SMTP یا Simple Mail Transfer Protocol که از پروتکل های TCP/IP می باشد استفاده نمایید. پروتکل SMTP از این قابلیت برخوردار خواهد بود که ایمیل را از فرستنده دریافت می کند.  پروتکل های ایمیل از سه پروتکل برای عملیات ارسال و دریافت ایمیل استفاده می شود:1-پروتکل SMTP برای ارسال ایمیل2-پروتکل POP3 برای دریافت ایمیل4-پروتکل IMAP برای دریافت ایمیلپورت مورد استفاده برای ارسال ایمیل در پروتکل SMTP پورت شماره 25 می باشد ولی پورتی...

آموزش روشی برای سرویس ارسال ایمیل SMTP در سیستم مدیریت محتوای وردپرس
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:
  آموزش روشی برای سرویس ارسال ایمیل SMTP در سیستم مدیریت محتوای وردپرس

  برای این که بتوانید ایمیل را ارسال کنید می توانید از امکانی به نام SMTP یا Simple Mail Transfer Protocol که از پروتکل های TCP/IP می باشد استفاده نمایید. پروتکل SMTP از این قابلیت برخوردار خواهد بود که ایمیل را از فرستنده دریافت می کند. 

  Image

  پروتکل های ایمیل

  از سه پروتکل برای عملیات ارسال و دریافت ایمیل استفاده می شود:
  1-پروتکل SMTP برای ارسال ایمیل
  2-پروتکل POP3 برای دریافت ایمیل
  4-پروتکل IMAP برای دریافت ایمیل
  پورت مورد استفاده برای ارسال ایمیل در پروتکل SMTP پورت شماره 25 می باشد ولی پورتی که برای دریافت ایمیل در پروتکل POP3 مورد استفاده قرار می گیرد پورت شماره 110 خواهد بود.
  برای این که بتوانید دریافت ایمیل را با سرعت بیشتری انجام دهید می توانید از پروتکل IMAP استفاده نمایید زیرا این پروتکل به دلیل سرعت بالاتری که دارد بیشتر از پروتکل POP3 که برای دریافت ایمیل کاربرد دارد مورد استفاده قرار می گیرد. 
  برای این که با اطمینان ایمیل خود را ارسال نمایید پروتکل SMTP را مورد استفاده قرار دهید. علاوه بر بالا بردن اطمینان شما می توانید ایمیل ارسالی را با کیفیت بیشتری هم انتقال بدهید.
  در سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای این که عملیات ارسال ایمیل را به راحتی انجام بدهید کافی ست افزونه wp-mail-smtp را دانلود و فعال نمایید. فعال کردن این افزونه باعث خواهد شد تا بتوانید سرویس ایمیل وردپرس خود را فعال نمایید. البته علاوه بر این افزونه ، شما قادر خواهید بود در وردپرس از افزونه های دیگری نیز استفاده کنید. 
  برای دانلود افزونه ذکر شده در بالا برای ارسال ایمیل در وردپرس می توانید به آدرس زیر مراجعه نمایید:
  https://wordpress.org/plugins/wp-mail-smtp
  بعد از مراجعه به این آدرس اینترنتی قادر خواهید بود تا این افزونه را دانلود کرده و در نهایت آن را نصب کرده و آن را Activate نمایید.
  بعد از فعال کردن این افزونه در وردپرس بخشی که مربوط به ایمیل می باشد در منوی تنظیمات وردپرس افزوده خواهد شد. 
  وارد قسمت موردنظر شده و در قسمت advanced email options می توانید تنظیمات را برای ایمیل انجام دهید.تنظیمات را به صورت زیر اعمال نمایید:
  1-آدرس ایمیلی که در هاستتان در قسمت اکانت ایمیل ایجاد کرده اید را در بخشی به نام From Email وارد نمایید.
  2-برای این که ایمیل ارسالی شما عنوانی داشته باشد می توانید عنوان موردنظر را در قسمت From Name وارد نمایید وگرنه یعنی اگر عنوانی را در نظر نگیرید خود وردپرس عنوان wordpress را به ایمیل شما اضافه کرده و ایمیلتان با این عنوان ارسال خواهد کرد. سعی کنید برای شناسایی بهتر ایمیل ارسالی حتما از عنوانی مرتبط با آن استفاده نمایید.
  3-در قسمتی به نام Mailer باید گزینه ای را انتخاب نمایید. این گزینه عبارت است از :
  Send all WordPress emails via SMTP
  4-در قسمت SMTP Options دو بخش تعبیه شده است که در بخش رو به روی پروتکل SMTP باید نام سرور خود را بدون وارد کردن http و www وارد نمایید و در قسمت رو به روی SMTP Port شماره پورت موردنظر یعنی 25 را وارد کنید.
  5-گزینه No encryption را در بخش Encryption برگزینید.
  6- گزینه Yes: Use SMTP authentication را در بخش Authentication انتخاب نمایید.
  7-در بخش Username ، ایمیلی که توسط کنترل پنل ساخته شده است را قرار بدهید.
  8-در بخش Password، باید رمز عبور خود را که در کنترل پنل برای ایمیل ساخته شد را وارد نمایید.
  پس از تکمیل تمام موارد حالا باید برای این که تمام اطلاعاتی که وارد نمودید ثبت شود دکمه ای به نام ذخیره ی تغییرات را فشار دهید.

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر