آموزش شناسایی کلمات کلیدی مناسب برای افزایش رتبه سئو سایت (بخش دوم)

کلمات کلیدی پایه سئو وب سایت‌ها هستند. چراکه ربات‌های گوگل یا به اصطلاح کرولرهای گوگل (خزنده‌های گوگل) از طریق کلمات کلیدی که در وب سایت‌ها به کار رفته است آن‌ها را شناسایی و رتبه‌بندی می‌کنند

آموزش شناسایی کلمات کلیدی مناسب برای افزایش رتبه سئو سایت (بخش دوم)
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  همانطور که در بخش اول این مقاله اشاره کردیم، کلمات کلیدی پایه سئو وب سایت‌ها هستند. چراکه ربات‌های گوگل یا به اصطلاح کرولرهای گوگل (خزنده‌های گوگل) از طریق کلمات کلیدی که در وب سایت‌ها به کار رفته است آن‌ها را شناسایی و رتبه‌بندی می‌کنند از این‌رو زمانی که کاربران اینترنت آن کلمات کلیدی را در کادر جستجو گوگل وارد می‌کنند ربات‌های گوگل وب سایت‌هایی که دارای آن کلمات کلیدی هستند را براساس رتبه‌بندی خاصی به کاربران اینترنت نمایش می‌دهند. 

  از این‌رو است که کلمات کلیدی در افزایش رتبه سئو سایت حرف اول را می‌زنند. بنابراین برای افزایش رتبه سئو سایت خود باید لیستی از کلمات کلیدی را جمع‌آوری کنیم که از رقابت بالایی برخوردار باشند و میزان جستجوی آن‌ها در موتورهای جستجو بالا باشد. اما چگونه؟ در بخش اول این مقاله ابتدا شما را با انواع کلمات کلیدی شامل: کلمات کلیدی اصلی، کلمات کلیدی وابسته و کلمات کلیدی پنهان آشنا کردیم و یکی از روش‌های تهیه لیست مناسبی از کلمات کلیدی یعنی بررسی رتبه سایت‌های رقبا در الکسا را مورد بررسی قرار دادیم در ادامه این مقاله نیز با آموزش سئو کلمات کلیدی، سایر روش‌های مناسب برای تهیه لیست مناسبی از کلمات کلیدی برای وب سایت را بررسی خواهیم کرد. 

   

  آموزش سئو کلمات کلیدی

   

  افزایش رتبه سئو سایت

   

  از Google Adwords استفاده کنید

  یکی از بهترین ابزارها برای پیدا کردن میزان جستجوی کلمات کلیدی به صورت ماهانه، گوگل ادوردز است. تنها کافیست که وارد آدرس adwords.google.com بشوید و با معرفی وب سایت خود و جستجوی کلمات کلیدی که مدنظر دارید، در بخش keywords، به راحتی متوجه شوید که کلمات کلیدی مدنظر شما در یک ماه چند بار در گوگل جستجو شده‌اند و میزان رقابت بر سر آن‌ها چند درصد است. بنابراین می‌توانید از کلمات کلیدی که جستجوی ماهانه آن‌ها بالاست در وب سایت خود استفاده کنید تا رتبه سئو سایت شما براساس آن کلمات کلیدی افزایش پیدا کند و در دنیای وب با آن کلمات کلیدی بیشتر دیده شوید. چراکه هر چه میزان جستجوی کلمات کلیدی در گوگل بیشتر باشد و شما از آن کلمات کلیدی در وب سایت خود استفاده کنید، احتمال دیده شدن وب سایت شما براساس آن کلمات کلیدی بیشتر خواهد بود. 

  کلمات کلیدی هم‌گروه و وابسته را در یک صفحه سئو کنید

  همانطور که در مقاله قبلی اشاره کردیم کلمات کلیدی شامل سه گروه اصلی: کلمات کلیدی اصلی، کلمات کلیدی وابسته و کلمات کلیدی پنهان هستند. کلمات کلیدی اصلی، کلماتی هستند که بیشترین جستجو را دارند مانند طراحی سایت. کلمات کلیدی وابسته، کلمات کلیدی هستند که به کلمه کلیدی اصلی وابسته هستند مانند کلمه کلیدی سئو سایت که به کلمه کلیدی اصلی طراحی سایت وابسته است و درنهایت کلمات کلیدی پنهان، کلمات کلیدی هستند که هیچ کس فکرش را نمی‌کند که توسط کاربران اینترنت مورد جستجو قرار بگیرند اما از میزان جستجوی بالایی مانند کلمات کلیدی اصلی برخوردار هستند مانند کلمه کلیدی، طراحی سایت ارزان قیمت. شما باید سعی کنید از هر گروه از این کلمات کلیدی به ویژه کلمات کلیدی وابسته در صفحاتی جداگانه استفاده کنید تا بتوان به راحتی آن‌ها را سئو کرد. چراکه اگر کلمات کلیدی وابسته را در یک صفحه مورد استفاده قرار دهید می‌توان آن‌ها را در همان صفحه سئو کرد اما اگر کلمات کلیدی وابسته را به همراه کلمات کلیدی پنهان در یک صفحه استفاده کنید باید هر یک از آن‌ها را در صفحات دیگر به صورت جداگانه سئو کرد و همین مسئله پراکندگی انواع کلمات کلیدی موجب می‌شود کمتر مورد توجه ربات‌های گوگل قرار بگیرند. 

  اما ابتدا باید یاد بگیرید که کلمات کلیدی وابسته را از سایر کلمات کلیدی اصلی و پنهان جدا کنید، بهترین راهکار در این زمینه گوش دادن به پیشنهادهای گوگل است. درواقع پس از جستجوی یک کلمه کلیدی در کادر جستجوی گوگل متوجه می‌شوید که در انتهای صفحه کلمات کلیدی مرتبط را به شما نشان می‌دهد. آن کلمات کلیدی، همان کلمات کلیدی وابسته هستند که به پیشنهاد گوگل بیشترین جستجو را دارند از این‌رو می‌توانید از آن‌ها در وب سایت خود و در یک صفحه استفاده کنید تا هم بتوان به راحتی آن‌ها را سئو کرد و هم اینکه بیشتر مورد توجه ربات‌های گوگل قرار بگیرند. 

   

  از لینک‌سازی خارجی استفاده کنید

  همیشه نباید منتظر باشید تا کاربران اینترنت کلمات کلیدی که شما در وب سایتتان استفاده کرده‌اید را جستجو کنند تا وب سایت شما را ببینند و وارد آن شوند بلکه باید بتوانید مخاطبان و بازدیدکنندگان زیادی را به وب سایت خود بکشانید و سپس با استفاده از متدهایی شامل: محتوای جذاب، سرعت بالای بارگذاری وب سایت، طراحی گرافیکی مجذوب‌کننده و ... آن‌ها برای مدت زمان تقریبا طولانی در وب سایت خود نگه دارید. اما چطور می‌توان بازدیدکنندگان و مخاطبان زیادی را به وب سایتی جذب کرد؟ با استفاده از لینک‌سازی خارجی یا همان بک لینک. اما چگونه؟ تنها کافیست که سری به وب سایت‌های پربازدید و پرمخاطبی بزنید و در بخش تبلیغات آن‌ها محتوایی تبلیغاتی برای معرفی وب سایت خود قرار دهید .

  این محتوا می‌تواند یک تصویر، یک متن کوتاه یا حتی یک انیمیشن باشد که توسط کاربران آن وب سایت دیده شود و آن‌ها با کلیک کردن بر روی آن مستقیماً وارد وب سایت شما شوند. از این طریق می‌توانید کاربران و بازدیدکنندگان آن وب سایت را به وب سایت خود نیز جذب کنید تا وب سایت شما نیز در دنیای وب دیده شود. علاوه‌بر این می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی به ویژه اینستاگرام که از مخاطبان زیادی برخوردار است وب سایت خود را تبلیغ کنید و آدرس وب سایت خود را قرار دهید تا مخاطبان این شبکه اجتماعی بتوانند از طریق آن آدرس وارد وب سایت شما شوند. 

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر