استراتژی و مراحل طراحی سایت

این استراتژی ها به تیم طراحی و تولید نیز برمی گردد که در رعایت کردن استاندارد های هر جزء چه اندازه تخصص و خلاقیت داشته ؛ لازم به ذکر است که این استراتژی ها در مراحل طراحی سایت نیز جنبه های فنی بسیاری دارند

استراتژی و مراحل طراحی سایت
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  طراحی سایت از استراتژی و مراحل مختلفی ایجاد شده که در کنار هم قرار گرفتن این مولفه ها یک وب سایت مناسب به وجود ِمی آید ، که این مولفه ها را می توان گرافیک جذاب ، استفاده از کدهای برنامه نویسی سطح بالا و بهینه ، و در ادامه فرآیند مهم سئو وب سایت ، و شناسایی کردن کاربران برای موضوعات گوناگون .
  این استراتژی ها به تیم طراحی و تولید نیز برمی گردد که در رعایت کردن استاندارد های هر جزء چه اندازه تخصص و خلاقیت داشته ؛ لازم به ذکر است که این استراتژی ها در مراحل طراحی سایت نیز جنبه های فنی بسیاری دارند که رعایت همه آن ها در نتیجه مطلوب در  سود آوری بالا موثر بوده.

   

  استراتژی های راه اندازی طراحی سایت

   


  1- انتخاب هاست مناسب از شرکت های ارائه دهنده : توجه داشت باشید تا زمانی که وب سایت شما بر روی فضای هاست یا فضای میزبانی قرار نگیرد ، برای کاربران قابل مشاهده و بازدید نبوده از این رو در مرحله اول باید از شرکت های معتبری که ارائه دهنده هاست می باشند .این فضایی میزبانی را خریداری  نماید ، توجه داشته باشید که کیفیت ارائه سرویس در این زمینه بسیار مهم بوده ، چرا که پشتیبانی های ویژه جهت قرار گرفتن فایل های وب سایت و ... به هاست مربوط بوده ، مقدار فضای هاست از  10MB تا بسته به فایل ها و نیازی که وب سایت داشته باشد البته به اندازه ای که هاست ظرفیت داشته باشد.
  2- نام دامنه : دامنه در اصل نامی می باشد که برای طراحی سایت خود انتخاب می کنید و کاربران با این اسم در اینترنت وب سایت شما را می شناسند . غالبا آن دسته از شرکت های که هاست ارائه می کنند ، در زمینه ثبت دامنه نیز فعالیت دارند که ثبت دامنه از 1 سال ، 3 سال و یا 5 سال می باشد . نکته ای که باید به آن توجه کرد ، اینکه نام دامنه که برای وب سایت خود انتخاب می کنید برندی بوده برای طراحی سایت شما از این رو از شرکت های که در زمینه ثبت دامنه با سابقه و معتبر بوده ، دامنه خود را خریداری کنید. که در آینده با توسعه وب سایت تان با مشکل موجه نشوید.
  3- برنامه ریزی برای طراحی سایت : با انجام دادن دو مورد مهم بالا توسط یک شرکت معتبر ، اکنون می توانید مراحل طراحی سایت خود را آغاز کنید که در ادامه به این برنامه ریزی را به سه قسمت مهم تقسیم می کنیم:
  وب سایت شامل چه قسمت های باشد : در این مرحله بایستی توسط شرکتی که قرارداد با آن منعقد شده به بررسی این پرداخت که وب سایت شامل مقالات ، صفحه های اختصاصی ، صفحه های مربرط به گالری و ... و یا این چنین مواردی که مدنظر دارید تا در وب سایت اعمال شود ، آنالیز شوند.
  معماری وب سایت :  نحوه چیدمان صفحات در کنار هم ، روال جستجو در وب سایت و در کل سبک معماری بکار رفته در در طراحی سایت چگونه باشد.
  محتوای سایت : این بخشی بوده که شرکت های طراحی سایت به آن بسیار اهمیت می دهند ، چرا که در بهینه سازی (سئو) سایت تاثیر بالای داشته و عامل مهمی برای موتور های جستجو محسوب می شوند. تولید محتوای بهینه و فنی که از اصول سئو پیروی کند در طراحی سایت و همچنین در دید طیف زیادی از کاربران قرار می گیرد . در انتخاب شرکت های معتبر در این زمینه بصورت تخصصی بیشتر تحقیق داشته باشید .
  4- طراحی سایت : و در نهایت پس مراحل تحلیل کردن سایت و آنالیز آن نوبت به طراحی سایت می رسد ، که این مرحله نیز دارای بخش های ذیل بوده : 
  انجام مراحل طراحی گرافیکی و قالب طراحی سایت
  انجام مراحل کدنویسی و برنامه نویسی آن
  انجام مراحل آزمایش جهت رفع خطا های احتمالی وب سایت
  و در پایان درج محتوای در صفحات
  5- لود کردن وب سایت در فضای اینترنت : بعد از اتمام تمامی موارد ذکر شده در فوق ، اکنون سایت خود را بر رویه هاست خریداری شده بارگذاری کنید. که در ادامه می توان با سرچ نام دامنه سایت را در فضای وب مشاهده کرد.
  6- تبلیغ و بازاریابی : بازاریابی یا تبلیغ به سبک های مختلفی صورت می گیرد که از مرسوم ترین آن سئو بوده که نیاز به صبر و هزینه داشته ، انواع دیگر تبلغات ، بازاریابی با ایمیل   و ... بوده
  7- نگهداری و گسترش وب سایت : برای افزایش ترافیک و اینکه طراحی سایتی شما این چنین پروسه های مهمی را طی کرده است مستلزم این بوده تا گسترش و بروز رسانی شود تا موجب شود که موتور های جستجوگری چون گوگل در گذر زمان به وب سایت شما امتیاز و رتبه های بهتری دهند

   
  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر