استفاده از مترادف کلمات کلیدی برای بهینه‌سازی وب سایت

همانطور که می‌دانید یکی از راه‌های افزایش رتبه سئو سایت در موتورهای جستجو به ویژه موتور جستجو گوگل، بهینه‌سازی محتوای وب سایت است. درواقع اگر بتوانیم محتوای وب سایت خود را بهینه‌سازی کنیم، گام بلندی برای افزایش رتبه سئو سایت خود در موتورهای جستجو برداشته‌ایم. 

استفاده از مترادف کلمات کلیدی برای بهینه‌سازی وب سایت
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  همانطور که می‌دانید یکی از راه‌های افزایش رتبه سئو سایت در موتورهای جستجو به ویژه موتور جستجو گوگل، بهینه‌سازی محتوای وب سایت است. درواقع اگر بتوانیم محتوای وب سایت خود را بهینه‌سازی کنیم، گام بلندی برای افزایش رتبه سئو سایت خود در موتورهای جستجو برداشته‌ایم. مهم‌ترین معیار سئو در بهینه‌سازی محتوای وب سایت ک باید اهمیت ویژه‌ای به آن‌ها بدهیم، کلمات کلیدی هستند. کلمات کلیدی دارای انواع مختلفی هستند برای مثال کلمات کلیدی از نظر تعداد شامل کلمات کلیدی کوتاه و کلمات کلیدی طولانی هستند و از نظر میزان اهمیت شامل کلمات کلیدی اصلی، کلمات کلیدی وابسته و کلمات کلیدی پنهان هستند.

   
  کلمه کلیدی کوتاه مانند: طراحی سایت و کلمه کلیدی طولانی مانند: هزینه طراحی سایت چه قدر است؟ می‌باشد. جالب است بدانید که میزان جستجوی کلمات کلیدی طولانی در موتورهای جستجو توسط کاربران اینترنت بیشتر از میزان جستجو کلمات کلیدی کوتاه است. از این‌رو بهتر است در کنار استفاده از کلمات کلیدی کوتاه در وب سایتتان از کلمات کلیدی طولانی نیز در محتوای وب سایت خود استفاده کنید تا بتوانید رتبه سئو سایت خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید. علاوه‌بر این لازم است اشاره کنیم که استفاده از کلمات کلیدی اصلی، وابسته و پنهان نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است به گونه‌ای که باید از هر کدام از آن‌ها در محتوای وب سایت خود استفاده کنید.

   کلمات کلیدی اصلی شامل کلمات کلیدی هستند که بیشتر از سایر کلمات کلیدی مورد جستجو قرار می‌گیرند مانند کلمه کلیدی: طراحی سایت. کلمات کلیدی وابسته، کلمات کلیدی هستند که به کلمات کلیدی اصلی وابسته هستند یا مترادف کلمات کلیدی اصلی هستند. برای مثال کلمه کلیدی وابسته، کلمه کلیدی اصلی، طراحی سایت شامل: سئو سایت است و کلمات کلیدی مترادف، طراحی سایت که شامل همان کلمات کلیدی وابسته هستند نیز شامل: ساخت سایت، توسعه سایت، ایجاد سایت و ... هستند. منظور از کلمات کلیدی پنهان نیز کلمات کلیدی هستند که درصد بالایی از جستجوهای کاربران را تشکیل می‌دهند اما خیلی از مدیران وب سایت با خود فکر می‌کنند که این نوع از کلمات کلیدی از میزان جستجوی بالایی در بین کاربران اینترنت برخوردار نیستند که تصوری کاملا اشتباه است. برای مثال یکی از کلمات کلیدی پنهان در زمینه طراحی سایت، قیمت طراحی سایت یا طراحی سایت ارزان‌قیمت است.

   

  کلمات کلیدی

  علاوه‌بر تمامی مباحث و مواردی که در زمینه کلمات کلیدی اشاره کردیم یکی از بیشترین کلمات کلیدی که توسط کاربران مورد جستجو قرار می‌گیرد مترادف کلمات کلیدی است. از این‌رو می‌توان با استفاده از مترادف کلمات کلیدی در محتوای وب سایت، آن را بهینه‌سازی کرده و از این طریق رتبه سئو سایت خود را در موتورهای جستجو افزایش دهیم. در ادامه شما را بیشتر با مترادف کلمات کلیدی و نحوه استفاده از آن‌ها در محتوای وب سایت آشنا خواهیم کرد. 

   

  مترادف کلمات کلیدی

  همانطور که در مقالات قبلی نیز اشاره کردیم، استفاده از کلمات کلیدی در وب سایت مهم‌ترین بخش از سئو یا بهینه‌سازی وب سایت را تشکیل می‌دهند. چراکه تمامی عباراتی که کاربران در کادر جستجوی گوگل وارد می‌کنند همان کلمات کلیدی هستند که ربات‌های گوگل براساس آن‌ها وب سایت‌ها را ایندکس کرده و در معرض دید کاربران در صفحه نتایج جستجو قرار می‌دهند. از این‌رو است که باید وب سایت خود را براساس کلمات کلیدی که از میزان جستجو و میزان رقابت‌پذیری بالایی برخوردار هستند بهینه‌سازی کنید و رتبه آن را در موتورهای جستجو افزایش دهید.

   

   همانطور که در بالا اشاره کردیم کلمات کلیدی دارای انواع متعددی هستند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها کلمات کلیدی مترادف هستند. برای مثال اگر کسب‌وکار شما در حیطه طراحی سایت باشد و کلمه کلیدی اصلی که قصد دارید وب سایت خود را براساس آن بالا بیاورید، طراحی سایت باشد، مترادف کلمه کلیدی طراحی سایت شامل: توسعه سایت، ساخت سایت و ... است. جالب است بدانید که بیشترین میزان جستجو کاربران اینترنت، در موتورهای جستجو، مترادف کلمات کلیدی است. از این‌رو استفاده از مترادف کلمات کلیدی در محتوای وب سایت از اهمیت بسزایی برخوردار است. 

  علاوه‌بر این ربات‌های گوگل روز به روز در حال توسعه پیدا کردن هستند از این‌رو به استفاده از تمامی انواع کلمات کلیدی در وب سایت‌های شما اهمیت می‌دهند و آن‌ها را به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌دهند. یکی از این انواع کلمات کلیدی که ربات‌های گوگل نسبت به استفاده از آن در محتوای وب سایت حساس هستند، مترادف کلمات کلیدی هستند. بنابراین می‌توانید با استفاده از مترادف کلمات کلیدی در محتوای وب سایت خود توجه ربات‌های گوگل را بیشتر به وب سایت خود جلب کنید تا بتوانید رتبه سئو سایت خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید. 

  از طرفی استفاده از استراتژی مترادف کلمات کلیدی در محتوای وب سایت موجب جلوگیری از استفاده بیش از اندازه از کلمه کلیدی اصلی می‌شود. چراکه در چندین سال گذشته خیلی از مدیران وب سایت برای اینکه بتوانند رتبه سئو سایت خود را در موتورهای جستجو افزایش دهند از تکرار بیش از اندازه کلمه کلیدی اصلی در محتوای وب سایت خود استفاده می‌کردند. اما در حال حاضر با توسعه و پیشرفت ربات‌های گوگل، این استراتژی به عنوان یک تکنیک سئو کلاه سیاه از طرف ربات‌های گوگل در نظر گرفته شده و موجب می‌شود وب سایت شما در لیست وب سایت‌های اسپم قرار بگیرد. 

   

  درواقع ربات‌های گوگل برخلاف گذشته بیشتر توجه خود را به کیفیت محتوای وب سایت اختصاص می‌دهند نه استفاده بیش از اندازه از کلمه کلیدی اصلی برای ایجاد محتوایی بی‌کیفیت. از این‌رو می‌توانید به جای استفاده بیش از اندازه از کلمه کلیدی اصلی از مترادف‌های آن در محتوای وب سایت خود استفاده کنید تا هم مورد توجه ربات‌های گوگل قرار بگیرد و هم اینکه کاربران بیشتری به محتوای وب سایت شما جذب شوند. 

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر