اسکرول بی نهایت و مشکلات آن

نوار اسکرول را تنها در جایی که محتوا ها نیاز به این امر دارند، استفاده کنید. نباید روی اسکرول اتوماتیک و یا عمل درگ کردن حساب باز کنید که مردم اصلا به این موارد توجه ای نمی کنند.

اسکرول بی نهایت و مشکلات آن
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:


  نوار اسکرول را تنها در جایی که محتوا ها نیاز به این امر دارند، استفاده کنید. نباید روی اسکرول اتوماتیک و یا عمل درگ کردن حساب باز کنید که مردم اصلا به این موارد توجه ای نمی کنند.

  نوار اسکرول را در جایی که محتواها آشکار می باشند، مخفی سازید. اگر مردم یک نوار اسکرول را ببینند، فرض می کنند که محتواهای اضافه دیگری وجود دارد و زمانی که نتوانند اسکرول کنند، از وب سایت تجربه نامتناسبی را کسب می کنند.
  با استاندارد های GUI مطابقت یابید و از نوارهای اسکرول که شبیه نوار اسکرول های واقعی هستند، استفاده کنید و در این زمینه نباید از خلاقیت و هنر طراحی خود بهره ببرید.
  اسکرول افقی در صفحات وب سایت را از یاد ببرید و استفاده از آن را در هر جای دیگر در طراحی وب سایت کاهش دهید. تمامی اطلاعات را در بالای صفحه وب سایت نشان دهید. کاربران اغلب بر اساس آن چه که بدون اسکرول می بینند، تصمیم گیری می کنند. به علاوه، آن ها تنها 20 درصد از توجه خود را به قسمت های زیرین وب سایت اختصاص می دهند.

   

  اگر چه اسکرول افقی یکی از 10 اشتباه برتر محاسبه شده در سال 2002 در صنعت طراحی وب سایت و طراحی اپلیکیشن می باشد، اما ما هم چنان این اشتباه بزرگ را در برخی وب سایت ها مشاهده می کنیم، از این رو واجب است تا بار دیگر طراحان و دارندگان وب سایت و یا اپلیکیشن را به این مورد هشدار دهیم.

   
  مشکلات رایج

  از تست کاربردی بودن طراحی سایت و یا اپلیکیشن دریافتیم که کاربران از اسکرول افقی متنفر می باشند و همیشه زمانی که با این مورد در طراحی سایت ها رو به رو می شوند، شکایت دارند. دو دلیل بر عدم کاربردی بودن اسکرول های افقی وجود دارد:

  در طراحی سایت ها، کاربران انتظار دارند تا از اسکرول عمودی استفاده کنند. مانند تمامی عوامل طراحی سایت، بهتر است در این مورد نیز انتظارات کاربران وب سایت را تحقق ببخشیم.
  زمانی که اسکرول افقی و عمودی در یک صفحه از وب سایت به اتفاق وجود داشته باشند، کاربران مجبور می باشند به محتوای وب سایت از دو جانب بنگرند که این امر بسیار برای آن ها سخت می باشد. برای آن دسته از کسانی که در بینایی خود اخلال دارند، بسیار دشوار است تا حرکات محتوا را در هر دو جهت تشخیص دهند. در مقایسه، اسکرول یک بعدی می تواند راه ساده ای برای انتقال محتواها به کاربران وب سایت باشد، بدون این که این افراد نیاز داشته باشند تا عملی خاص و یا پیچیده ای را انجام دهند.

   

  در هر شرایطی، تمامی اطلاعات کلیدی باید در قسمت اول صفحه وب سایت نمایان شود، زیرا اسکرول کردن می تواند برای کاربران، مشکلات دستیابی به محتواهای مورد شان را به وجود بیاورد:

  دسترسی به محتواهای که نیاز به اسکرول کردن کاربران سایت دارند، می توانند بسیار برای افرادی که مشکلات و اختلالات حرکتی دارند، سخت باشند.
  کاربران وب سایت کم سواد نمی توانند به راحتی به موقعیت قبلی خود بازگردند.
   کاربران وب سایت سن بالا اغلب برای تشخیص مکان اسکرول و یا نحوه استفاده از آن ها، مشکل دارند.

  اسکرول کردن برای کودکان (در وب سایت های که برای این رده سنی طراحی شده است) نیز می تواند کاربرد پایینی داشته باشد، زیرا آن ها شتاب بیشتری از بزرگسالان دارند و بیشتر بر اساس آن چه که می بینند تصمیم گیری می کنند. اسکرول کردن برای نوجوانان به اندازه کودکان مشکل ساز نیست، اما آن ها ترجیح می دهند از طراحی وبسایت هایی استفاده کنند که دارای اسکرول بسیار اندکی می باشند.

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر