انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سئو سایت

تاکنون با خودتان فکر کرده‌اید که چه چیزی در افزایش رتبه سئو سایت حرف اول را می‌زند؟ یا اینکه از میان تمام متدهایی که برای افزایش رتبه سئو سایت مورد استفاده قرار می‌گیرند، کدام یک مهم‌تر است؟ پاسخ این سوالات، کلمات کلیدی است. 

انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سئو سایت
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  تاکنون با خودتان فکر کرده‌اید که چه چیزی در افزایش رتبه سئو سایت حرف اول را می‌زند؟ یا اینکه از میان تمام متدهایی که برای افزایش رتبه سئو سایت مورد استفاده قرار می‌گیرند، کدام یک مهم‌تر است؟ پاسخ این سوالات، کلمات کلیدی است. 
  درواقع قلب هر وب سایتی سئو آن است و آن چیزی که موجب می‌شود قلب وب سایت بتپد، کلمات کلیدی است. چراکه این کلمات کلیدی هستند که وب سایت شما را در معرض دید ربات‌های گوگل قرار می‌دهند. ربات‌های گوگل نیز متناسب با کلمات کلیدی که شما در وب سایت خود استفاده می‌کنید، وب سایت شما را رتبه‌بندی می‌کنند. اما سوال مهمی که ذهن مشتریان وب سایت را درگیر می‌کند این است که چرا برخی از وب سایت‌ها جزو لینک‌های اول تا پنجم در صفحه نتایج گوگل قرار دارند اما برخی از وب سایت جزو لینک‌های آخر در صفحات اول، دوم و ... قرار دارند؟ درواقع در همه وب سایت‌ها از کلمات کلیدی برای افزایش رتبه سئو آن‌ها استفاده می‌شود اما چرا برخی از آن‌ها در رتبه‌های بالا در موتورهای جستجو قرار می‌گیرند و برخی دیگر در رتبه‌های خیلی پایین؟ به این دلیل که ربات‌های گوگل به همه کلمات کلیدی که در وب سایت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند بها نمی‌دهند بلکه تنها به کلمات کلیدی بها می‌دهند که از سازماندهی مشخصی برخوردار باشند و دارای چگالی بالایی باشند. از این‌رو است که تنها وب سایت‌هایی دارای رتبه سئو بالایی هستند که کلمات کلیدی آن‌ها دارای سازماندهی خاصی هستند و علاوه‌بر این از چگالی بالایی هم برخوردارند.

  اما منظور از چگالی کلمات کلیدی چیست؟ منظور از چگالی کلمات کلیدی، میزان جستجوی آن‌ها توسط کاربران است. کلمات کلیدی که میزان جستجوی آن‌ها در موتورهای جستجو بالاست، از چگالی بالایی برخوردارند و توسط ربات‌های گوگل از اهمیت ویژه‌ای برخودار هستند ولی کلمات کلیدی که توسط کاربران زیادی در موتورهای جستجو، استفاده نمی‌شوند از چگالی پایینی برخودار هستند که مورد توجه ربات‌های گوگل قرار نمی‌گیرد. بنابراین برای اینکه رتبه سئو وب سایت شما افزایش پیدا کند و در دنیای وب دیده شوید باید از کلمات کلیدی که از چگالی بالایی برخوردار هستند در وب سایت خود استفاده کنید. در ادامه این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که چگونه باید بهترین کلمات کلیدی برای سئو را انتخاب کنید. پس ادامه این مقاله را از دست ندهید. 

   

  کلمات کلیدی مناسب برای سئو

   

  نحوه انتخاب کلمات کلیدی مناسب 

  برای انتخاب بهترین کلمه کلیدی خودتان را به جای کاربران بگذارید!

  اولین گام برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی این است که شما موضوعی که قرار است براساس آن محتوایی را برای وب سایت خود تولید کنید به خوبی زیر نظر داشته باشید و خودتان را به جای کاربران وب سایتتان بگذارید! برای مثال اگر یک وب سایت فروشگاهی دارید که قرار است محتوایی در زمینه یکی از محصولات خود مانند موبایل سامسونگ نوت 9 را تولید کنید و درون آن قرار دهید دقیقا موضوع محتوای خود را تعیین کنید و سپس برای استفاده از بهترین کلمات کلیدی در آن، خودتان را بجای مخاطبین و کاربران وب سایتتان را قرار دهید و از خود بپرسید که کاربرانی که به دنبال موبایل سامسونگ نوت 9 هستند دقیقا چه عبارات یا کلمات کلیدی را در گوگل جستجو می‌کنند؟ مطمعنا مهم‌ترین کلمات کلیدی که کاربران در این زمینه در گوگل جستجو می‌کنند شامل: خرید سامسونگ نوت 9، سامسونگ نوت 9 و ... است. با این استراتژی می‌توانید بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کرده و در محتوای وب سایت خود استفاده کنید. 

   

  برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی پیشنهادات گوگل را جدی بگیرید!

  یکی دیگر از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین متدهایی که می‌توانید از آن برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی استفاده کنید این است که به پیشنهادات گوگل توجه کنید. به گونه‌ای که یک کلمه کلیدی مرتبط با محتوای مورد نظر خود را در گوگل جستجو کنید سپس به انتهای صفحات نتایج جستجو بروید و از کلمات کلیدی مرتبطی که توسط گوگل پیشنهاد شده‌اند در محتوای خود استفاده کنید. برای مثال اگر اگر قصد دارید یک محتوا درمورد طراحی سایت تولید کنید تنها کافیست که کلمه کلیدی طراحی سایت را در گوگل سرچ کنید و پس از نمایش نتایج در صفحه نتایج گوگل به انتهای صفحه بیایید و از کلمات کلیدی مرتبط که شامل: طراحی سایت اینترنتی، طراحی سایت تهران، انجام طراحی سایت، جزئیات طراحی سایت، هزینه طراحی سایت، طراحی سایت زیبا و ... هستند در محتوای وب سایت خود استفاده نکنید. 

  فراموش نکنید که این ربات‌های گوگل هستند که براساس کلمات کلیدی استفاده شده در وب سایت شما رتبه سئو آن را افزایش یا کاهش می‌دهند و کلمات کلیدی که در انتهای صفحات نتایج گوگل نمایش داده می‌شود، پیشنهادات خود گوگل است بنابراین با استفاده از آن‌ها در محتوای وب سایت خود حتما در زمینه سئو نتیجه خواهید گرفت از این‌رو پیشنهادات گوگل را جدی بگیرید و ساده از کنار آن‌ها نگذرید. 

   

  برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی، از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید

  قبل از اینکه به سراغ متد بعدی برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سئو سایت برویم لازم است که شما را با انواع کلمات کلیدی آشنا کنیم. درواقع کلمات کلیدی شامل دو نوع کلمات کلیدی کوتاه و کلمات کلیدی طولانی هستند. براساس تحقیقات و بررسی‌هایی که بر روی جستجوهای کاربران در گوگل انجام شده است، اکثر کاربران از کلمات کلیدی طولانی برای جستجو محتوای موردنظر خود در گوگل استفاده می‌کنند. منظور از کلمات کلیدی کوتاه، کلمات کلیدی هستند که حداکثر از 3 کلمه تشکیل شده‌اند مانند: شرکت طراحی سایت. اما منظور از کلمات کلیدی کوتاه، کلمات کلیدی هستند که بیش از 3 کلمه می‌باشند مانند: بهترین شرکت طراحی سایت. بهترین کار این است که از کلمات کلیدی کوتاه در عناوین محتوای وب سایت خود استفاده کنید و از کلمات کلیدی طولانی در متن محتوای خود استفاده کنید. البته بالا بودن چگالی کلمات کلیدی را فراموش نکنید. 

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر