با بهترین ابزارهای پیشنهاد‌ دهنده کلمات کلیدی آشنا شوید (بخش دوم)

کاربران اینترنت در موتورهای جستجو سرچ می‌کنند همان کلمات کلیدی هستند که وب سایت‌ها در محتوای خود از آن کلمات کلیدی استفاده می‌کنند و ربات‌های گوگل نیز وب سایت‌ها را براساس کلمات کلیدی آن‌ها مورد بررسی قرار داده و براساس رتبه‌بندی خاصی متناسب با آنچه که کاربران اینترنت سرچ کرده‌اند

با بهترین ابزارهای پیشنهاد‌ دهنده کلمات کلیدی آشنا شوید (بخش دوم)
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  در مقالات قبلی به میزان اهمیت کلمات کلیدی در افزایش رتبه سئو سایت اشاره کردیم. همانطور که در بخش اول این مقاله اشاره کردیم، عباراتی که کاربران اینترنت در موتورهای جستجو سرچ می‌کنند همان کلمات کلیدی هستند که وب سایت‌ها در محتوای خود از آن کلمات کلیدی استفاده می‌کنند و ربات‌های گوگل نیز وب سایت‌ها را براساس کلمات کلیدی آن‌ها مورد بررسی قرار داده و براساس رتبه‌بندی خاصی متناسب با آنچه که کاربران اینترنت سرچ کرده‌اند به آن‌ها نمایش می‌دهند. با این وجود می‌توان گفت که کلمات کلیدی مهم‌ترین بخش از سئو را تشکیل می‌دهند که توجه به اهمیت استفاده از آن‌ها در محتوای وب سایت موجب می‌شود که رتبه وب سایت در موتورهای جستجو افزایش پیدا کند. از این‌رو بهتر است لیستی از کلمات کلیدی که از میزان جستجوی بالایی برخوردار هستند را تهیه کرد تا بتوان با استفاده از آن‌ها در موتورهای جستجو رتبه وب سایت را افزایش داد. 

  اما سوال مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که چگونه می‌توان لیستی از کلمات کلیدی با میزان جستجوی بالا را تهیه کرد؟ درواقع برای اینکه بتوانیم بهترین و پرجستجو‌ترین کلمات کلیدی را برای وب سایت خود پیدا می‌کنیم می‌توانیم از ابزارهای پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی استفاده کنیم. در بخش اول و دوم این مقاله چندین مورد از بهترین ابزارهای پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی را به شما معرفی کنیم که شامل: ابزار LONGTAIL PRO، ابزار Google Keyword Planner، ابزار SEMRUSH، ابزار KW FINDER، ابزار SPYFU و ابزار WORDTRAKER بودند.  درصورتی که بخش اول این مقاله را مطالعه کرده باشید به طور دقیق هر یک از این ابزارهای پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی را مورد بررسی قرار داده‌ایم. علاوه‌بر این ابزارها افزونه‌های پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی هستند که کلمات کلیدی با میزان جستجوی بالا را به شما نمایش می‌دهند. افزونه‌های پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی یا برای مرورگر طراحی شده‌اند به گونه‌ای که بر روی مرورگر شما نصب می‌شوند و کلمات کلیدی مناسب را به شما پیشنهاد می‌کنند یا اینکه برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی شده‌اند به گونه‌ای که بر روی وردپرس نصب می‌گردند و برای کاربرانی که وب سایت خود را با استفاده از وردپرس طراحی کرده‌اند بسیار کاربرد دارند. 

   

  ابزارهای پیشنهاد‌ دهنده کلمات کلیدی

  از آن جایی که اکثر کاربران اینترنت از موتور جستجوی گوگل استفاده می‌کنند و درواقع گوگل محبوب‌ترین موتور جستجو است قصد داریم افزونه‌های پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی که برای این موتور جستجو طراحی شده‌اند را به شما معرفی کنیم و سپس بهترین و کاربردی‌ترین افزونه‌های پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی برای وردپرس را به شما معرفی کنیم تا بتوانید از آن‌ها برای افزایش رتبه سئو سایت خود استفاده کنید. بنابراین ادامه این مقاله را از دست ندهید. 

   

  افزونه‌های پیشنهاد‌ دهنده کلمات کلیدی برای گوگل

   

  افزونه   Keywords Everywhere

  این ابزار جستجوی کلمات کلیدی موجب کاهش چشم‌گیر مدت زمان تهیه لیست کلمات کلیدی با میزان جستجوی بالا می‌شود. از این‌رو می‌توانید با سرعت بیشتری کلمات کلیدی مناسب را برای وب سایت خود پیدا کنید. از دیگر ویژگی‌ها و مزایایی که این افزونه دارد می‌توان به محاسبه میزان سختی کلمات کلیدی، محاسبه میزان سرچ هر یک از کلمات کلیدی و ... اشاره کرد.

   

  افزونه  MozBar 

  یکی دیگر از افزونه‌های فوق‌العاده که با استفاده و ساخت یک اکانت در آن که کاملا رایگان است می‌توانید رتبه وب سایت خود را در موتورهای جستجو مشاهده کنید، افزونه MozBar است. البته در کنار اینکه می‌توانید گزارش‌هایی را از این افزونه جهت میزان رتبه سئو سایت شما در موتورهای جستجو مشاهده کنید می‌توانید پیشنهادات مختلفی مبنی بر استفاده از کلمات کلیدی که از میزان جستجوی بالایی برخوردار هستند را نیز دریافت کنید. 

  افزونه‌های پیشنهاد‌ دهنده کلمات کلیدی برای وردپرس

  افزونه  WP Keyword Suggest

  همانطور که می‌دانید سیستم مدیریت محتوای وردپرس یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های مدیریت محتوایی است که امروزه وب سایت‌های زیادی براساس آن طراحی می‌شوند. این سیستم مدیریت محتوا علاوه‌بر اینکه ابزارهای متعددی را برای سئو وب سایت در اختیار مدیر وب سایت قرار می‌دهد، دارای افزونه‌های متعددی نیز است که بهترین  پراستفاده‌ترین کلمات کلیدی را به شما پیشنهاد می‌دهند تنها کافیست که این افزونه‌ها را جستجو کرده و آن‌ها را بر روی وردپرس نصب کنید. یکی از بهترین افزونه‌های وردپرس در این زمینه افزونه WP Keyword Suggest است که می‌تواند کلمات کلیدی با میزان جستجوی بالا را به شما نمایش دهد به ویژه کلمات کلیدی طولانی که بیشتر توسط کاربران اینترنت مورد جستجو قرار می‌گیرند. 

   

  افزونه‌های پیشنهاد‌ دهنده کلمات کلیدی برای سایر مرورگرها

  افزونه RB Keyword Research Plugin

  درصورتی که از مرورگر گوگل استفاده نمی‌کنید یا وب سایت شما براساس CMS‌های اختصاصی طراحی و تولید شده است می‌توانید از افزونه RB Keyword Research Plugin استفاده کنید این افزونه بر روی موتورهای جستجو مختلفی مانند بینگ و یاهو نصب می‌شود و بهترین کلمات کلیدی با میزان جستجو و ترافیک بالا را به شما نمایش می‌دهد. 

  تمامی ابزارهای پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی که در بخش اول و دوم این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم به علاوه، افزونه‌های پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی که در این مقاله آن‌ها را معرفی کردیم، هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند از این‌رو شما باید متناسب با نوع کسب‌وکار و وب سایتی که دارید هدف خود را از افزایش رتبه سئو سایت خود مشخص کرده و سپس از میان این ابزارها و افزونه‌ها، گزینه مناسب و مورد نیاز خود را انتخاب کنید تا از آن بهترین نتیجه را بگیرید. اکثر ابزارهای پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی که به آن‌ها اشاره کردیم یا کاملا رایگان بودند یا برای مدت زمان کوتاهی می‌توانید از آن‌ها به صورت رایگان استفاده کنید از این‌رو می‌توانید آن‌ها را تست کنید تا از میان آن‌ها ابزار مناسب را انتخاب کنید. 

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر