ترفندهای عالی در طراحی سایت وردپرسی

در وب سایت شما بمانند و از اینکه دائم صفحه را به سمت پایین اسکرول می‌کنند خسته نشوند. اما طراحی وب سایت شما چگونه باید باشد تا تمامی کاربران به ویژه کاربران موبایلی را مجذوب خود کند؟ در ادامه ترفندهایی را در طراحی سایت وردپرسی به شما آموزش خواهیم داد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید کاربران اینترنت را مدت زمان بیشتری در وب سایت خود نگه دارید تا از این طریق رتبه سئو سایت خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید. 

ترفندهای عالی در طراحی سایت وردپرسی
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  در طول روز بیشتر با استفاده از چه دیوایسی وبگردی می‌کنید؟ پاسخ اکثر کاربران دنیای وب این است که در طول روز بیشتر با موبایل خود وبگردی می‌کنند چراکه موبایل به یکی از مهم‌ترین وسایل هوشمندی تبدیل شده است که همیشه همراه ماست. به گونه‌ای که بیشتر کارهای خود را مانند تلفن زدن، ارسال پیامک، ارسال ایمیل، گوش دادن به موسیقی، تماشای فیلم، بازی کردن، خرید شارژ، پرداخت قبوض و ... را با موبایل خود انجام می‌دهیم. 

  حتی در تحقیقاتی که بر روی نوع دیوایسی که کاربران با استفاده از آن وبگردی می‌کنند نیز ثابت شده است که 67 درصد از کاربران اینترنت با استفاده از موبایل خود وبگردی می‌کنند. بنابراین نمایش صحیح وب سایت شما در موبایل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چراکه اکثر کاربران با موبایل خود وب سایت‌ها را مشاهده خواهند کرد از این‌رو اگر وب سایت شما به شکل صحیحی در موبایل نمایش داده نشود خیلی سریع آن را ترک خواهند کرد و همین مسئله موجب می‌شود که رتبه سئو سایت شما به صورت چشم‌گیری کاهش پیدا کند. 

   

   طراحی سایت وردپرسی

  از طرفی برخی از وب سایت‌ها به دلیل کوچک بودن اندازه صفحه نمایش موبایل خیلی طولانی به نظر می‌رسند به گونه‌ای که کاربران موبایل باید دائما آن وب سایت را به سمت پایین اسکرول کنند از این‌رو باید طراحی وب سایت شما به گونه‌ای باشد که علاوه‌بر جلب توجه کاربران لپ‌تاپ و سایر دیوایس‌ها، توجه کاربران موبایل را نیز به خود جلب کند و موجب شود که آن‌ها زمانی که با استفاده از موبایل خود وب سایت شما را چک می‌کنند در وب سایت شما بمانند و از اینکه دائم صفحه را به سمت پایین اسکرول می‌کنند خسته نشوند. اما طراحی وب سایت شما چگونه باید باشد تا تمامی کاربران به ویژه کاربران موبایلی را مجذوب خود کند؟ در ادامه ترفندهایی را در طراحی سایت وردپرسی به شما آموزش خواهیم داد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید کاربران اینترنت را مدت زمان بیشتری در وب سایت خود نگه دارید تا از این طریق رتبه سئو سایت خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید. 

   

  ابتدای صفحه اصلی مختص محتوای اصلی 

  همانطور که می‌دانید زمانی که کاربران وارد وب سایتی می‌شوند اولین چیزی که می‌بینند بخش ابتدایی صفحه اصلی است اگر به نظرشان ابتدای صفحه اصلی وب سایت شما جذاب به نظر برسد اسکرول می‌کنند تا پایان صفحه اصلی را نیز ببینند. بنابراین ابتدای صفحه اصلی یعنی اولین چیزی که کاربر پس از وارد شدن به وب سایت شما مشاهده می‌کند از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است چراکه تنها در همین نقطه می‌توانید آن را به وب سایت خود جذب کنید اما چه باید بکنیم؟ بهتر است در ابتدای صفحه اصلی وب سایت خود محتوای اصلی را قرار دهید. منظور از محتوای اصلی، دادن یک دید کلی به کاربران از کسب‌و‌کار، محصولات و خدماتتان است. به گونه‌ای که وقتی کاربر وارد وب سایت شما شد با اولین چیزی که به آن نگاه می‌کند یعنی ابتدای صفحه اصلی سریعا متوجه شود شما در چه زمینه‌ای فعالیت دارید و اینکه چه محصولات و خدماتی را ارائه می‌دهید. درصورتی که بتوانید با قرار دادن محتوای اصلی در ابتدای صفحه اصلی وب سایتتان یک دید کلی از کسب‌و‌کارتان به کاربران بدهید موفق می‌شوید آن‌ها را برای مدت زمانی در وب سایت خود نگه دارید. 

   

  استفاده از المان گرافیکی برای تشویق کاربران به اسکرول

  یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید برای نگه داشتن کاربران اینترنت در صفحات وب سایت خود انجام دهید و آن‌ها را وادار کنید تا صفحات وب سایت شما را به سمت پایین اسکرول کنند و ادامه محتوای وب سایت شما را نیز مشاهده کنند، استفاده از المان گرافیکی است. به ویژه اگر المان گرافیکی که از آن استفاده می‌کنید حالت انیمیشنی داشته باشد که بتواند نظر کاربران را به خود جلب کند. درواقع استفاده از یک المان گرافیکی در گوشه صفحات وب سایت به گونه‌ای که کاربران را به اسکرول کردن و دیدن ادامه صفحه ترقیب کند، کلکی برای نگه داشتن کاربران برای مدت زمان بیشتری در وب سایت است که موجب می‌شود رتبه سئو یا بهینه‌سازی وب سایت شما به طور چشم‌گیری در موتورهای جستجو افزایش پیدا کند. 

   

   طراحی سایت وردپرسی

   

  استفاده از منو استیکی یا چسبنده 

  منظور از طراحی ثابت منو سایت این است که منو سایت باید همیشه در دسترس باشد و از دید کاربر ناپدید نشود. چراکه وقتی کاربر وارد وب سایت شما می‌شود و از طریق منویی که در بالای تک تک صفحات وب سایت قرار دارد دسته‌بندی محصولات شما را مشاهده می‌کند و بر روی یکی از آن‌ها کلیک می‌کند تا وارد آن شود سپس شروع به اسکرول کردن آن صفحه می‌کند و اگر منو سایت به گونه‌ای طراحی شده باشد که در همان بالای صفحه باقی بماند کاربر مجبور است راه رفته را بازگردد تا دوباره منو را مشاهده کند بنابراین بهتر است که منو سایت را به گونه‌ای طراحی کنید که همراه با اسکرول کردن صفحه همواره ثابت باقی بماند تا کاربر مجبور نباشد دوباره به ابتدای صفحه بازگردد. اصطلاحا به این نوع منوها، منوی استیکی یا چسبنده می‌گویند. 

   

  استفاده از انیمیشن‌های کاربردی

  یکی دیگر از راه‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید کاربران را برای مدت زمان بیشتری در وب سایت خود نگه دارید و آن‌ها را مجذوب وب سایت خود کنید این است که از انیمیشن‌های کاربردی که با اسکرول کردن کاربر به نمایش در می‌آیند استفاده کنید. درواقع این نوع از انیمیشن‌ها به گونه‌ای هستند که کاربر با هر باری که اسکرول می‌کند یکی از آن‌ها نمایش داده می‌شود که فوق‌العاده جذاب و زیباست. علاوه‌بر این کاربر همچنان به اسکرول کردن ادامه می‌دهد تا بتواند انیمیشن‌های بعدی را نیز مشاهده کند از این‌رو مدت زمان زیادی با این انیمیشن‌ها سرگرم است از این‌رو زمان بیشتری را در وب سایت شما می‌گذراند و همین مسئله موجب افزایش رتبه سئو سایت شما خواهد شد. 


  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر