دانستن موارد مهم که طراحان سایت باید بدانند

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که علاقه زیادی به طراحی سایت دارید بهتر است نکاتی را در نظر داشته باشید

دانستن موارد مهم که طراحان سایت باید بدانند
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  اگر شما از آن دسته افرادی هستید که علاقه زیادی به طراحی سایت دارید بهتر است نکاتی را در نظر داشته باشید. در دنیای طراحی سایت شما با دنیایی روشن و وسیع و نو آشنا و رو به رو خواهید شد حتی دنیای ناشناخته برای افرادی که می خواهند به تازگی در این دنیا وارد شوند. این افرد کسانی هستند که تحصیلات خود را تمام کرده اند. به همین دلیل قصد داریم تا نکات مهمی را در زمینه طراحی سایت برای این افراد تازه وارد بیان کنیم:

  1-هیچ وقت شغل رویایی خود را به عنوان اولین شغل خود انتخاب نکنید.
  اگر هدفتان طراحی سایت باشد برای رسیدن به این هدف شما می توانید در شرکت های طراحی سایت استخدام شوید. اما بهتر است اول در شرکت های کوچک کار خود را شروع کنید تا در زمینه طراحی سایت تجربه کافی را کسب کنید. بعد از انجام این کار شما می توانید تجربه کافی را کسب کرده و بعد در شرکت های بزرگ مشغول به کار شوید. افرادی که به طراحی سایت علاقه زیادی دارند معمولا بعد از این که تحصیلات عالی را کسب می کنند به سرعت وارد بازار کار می شوند. با این کار هم در زمینه طراحی سایت دارای تحصیلات بوده و هم این که تجربه کافی را در زمینه طراحی سایت به دست خواهند آورد. بنابراین برای رسیدن به این مرحله باید تلاش کنید تا ارتقا پیدا کنید. معمولا شرکت هایی که دارای طراحان سایت به تعداد انگشت شمار می باشند می توانند به ساخت نمونه کار و کسب تجربه در این زمینه به شما بسیار کمک نمایند. 
  2-معمولا جزئیات بیشتر از هر مورد دیگری اهمیت خواهند داشت
  شما هر نکته ای را در زمینه طراحی سایت انتشار بدهید در نظر گرفته خواهد شد. در طراحی سایت موارد زیادی مورد بررسی قرار خواهند گرفت مانند : پروفایل های افراد در رسانه های اجتماعی
  ارتباطات ایمیلی
  نمونه کار
  رزومه
  همیشه در کار خود به جزئیات اهمیت داده و دقت کافی را داشته باشید. مکاتبات و ارتباطات حرفه ای خود را در نظر داشته باشید. شما می توانید CHICAGO MANUAL OF STYLE که در رابطه با دستورالعمل هایی در مورد دنیای تجارت می باشد را مورد مطالعه قرار بدهید. 
  3-چگونگی استفاده از تایپوگرافی را یاد بگیرید
  یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار که می تواند علتی برای شکست یا موفقیت در پروژه در زمینه طراحی سایت شود تایپوگرافی خواهد بود. این مورد از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در زمینه طراحی سایت خواهد بود. باید مطمئن شوید که چه طور می توانید از تایپوگرافی با سبک های متفاوت استفاده کنید. تایپوگرافی بدین معنی خواهد بود که مثلا شما از چه نوع فونتی استفاده کنید ارتباط بیشتری با زمینه کاری شما و فعالیت شما خواهد داشت. هر نوع فونتی می تواند بیان کننده زمینه ی خاصی باشد که با استفاده از فونتی که در وب سایت استفاده خواهید کرد می توانید معانی خاصی را به مخاطب خود القا کنید. در زمان طراحی سایت باید به خوانا بودن ، تنظیم بودن فاصله ای که در بین حروف وجود دارد و هم چنین قرار دادن فاصله بین کلمات که در طراحی سایت باید در نظر داشته باشید.
  4-حتما حتما به کاربران سایت خود توجه کنید
  اگر می خواهید که در زمینه طراحی سایت خود به صورت یک فرد حرفه ای عمل کنید باید همیشه به کاربران سایت خود توجه کنید و صحبت های آن ها را مدنظر قرار بدهید. این صحبت ها چه در زمینه تعریف باشد چه در زمینه انتقاد در مورد سایت شما باشد. برای این که بتوانید در حرفه ی خود همیشه به موفقیتی بی نهایت دست پیدا کنید بهتر است که همیشه و در همه حال به مشتریان و کاربران سایتتان توجه ویژه ای داشته باشید زیرا به کمک نظرات کاربران متوجه کم کاستی های کارتان خواهید شد و آن ها برطرف خواهید نمود. برای انجام این کار شما می توانید هم نظرات کاربران خود را مورد توجه قرار بدهید هم این که زمینه ای را فراهم آورید تا کاربران بتوانند با شما صحبت کرده و نظرات خود را به صورت زنده در اختیار شما قرار بدهند. بعد از این که صحبت های کاربران را شنیدید نوبت به این مرحله خواهد رسید که این موارد را به کار گرفته و آن ها را بر روی سایت خود پیاده نمایید. باید به این نکته توجه داشته باشید که شما به عنوان یک طراح سایت پروژه هایی که در دست دارید چون باید آن ها را بر طبق نظر مشتری خود طراحی و اجرا نمایید همیشه و در همه حال حق با مشتری خواهد بود نه این که هر چیزی که مدنظر شما باشد برای طراحی سایت مشتری پیاده سازی گردد. 
  5-همکاری با دیگران برای طراحی سایت زیبا و شگفت انگیز
  علاوه بر این که شما باید یک سایت را طراحی کنید در بیشتر مواقع مجبور خواهید بود برای این که طراحی سایت خوب و فوق العاده ای داشته باشید باید بتوانید با افراد دیگری نیز همکاری لازم را داشته باشید. شما می توانید از رسانه های اجتماعی کمک گرفته و طراحی های خوب و زیبایی را به اشتراک بگذارید. با قرار دادن این طراحی های زیبا برای پروژه هایی که انجام داده اید می توانید نظر مشتریان زیادی را برای گرفتن پروژه در زمینه طراحی سایت جلب کنید. حتی می توانید در گروه ها و گپ و گفت هایی شرکت نمایید که در زمینه طراحی سایت فعالیت زیادی دارند. با این کار می توانید از تجریبات آن ها در زمینه طراحی سایت بهره ببرید. می توانید افراد یا شرکت هایی که طراح سایت می باشند را در شبک های اجتماعی فالو کنید و در زمینه طراحی سایت با آن ها صحبت نمایید این که نظرشان در رابطه با گرایشات روز دنیا به چه صورت می باشد. با گرفتن نظرات آن ها در زمینه طراحی خواهید توانست از نظراتشان ایده گرفته و آن ها را در زمان طراحی سایت خود به کار ببرید. 
  6-توجه زیاد به گرایشات روز دنیا
  وقتی که می خواهید از گرایشات در زمینه طراحی سایت بهره ببرید حتما توجه داشته باشید که از گرایشات جدید و مدرن امروزی استفاده نمایید. استفاده از این گرایشات جدید به گونه ای نباشد که حالت افراطی به خود بگیرد بلکه فقط نکاتی را مورد استفاده قرار بدهید که مناسب با هدف شما برای طراحی سایت مورد نظر برای مشتری باشد. همیشه و در همه حال طراحی سایتی را انجام بدهید که با مد روز طراحی شده باشد یعنی با استفاده از تکنولوژی و امکاناتی که در دنیای طراحی وب با آن ها مواجه می شویم و بهتر است که حتما حتما با پروژه ای که در دست دارید هماهنگی لازم را داشته باشد. زیرا ممکن است تکنولوزی های زیادی هر روز وارد دنیای طراحی سایت بشود اما این که شما از کدامین روش برای طراحی سایت مشتری خود استفاده نمایید نکته بسیار مهمی خواهد بود. 
  7-تجربه و مهارت لازم در زمینه متن وب سایت و اصلاح آن
  این که شما فقط یک طراح سایت محض باشید باعث بالا رفتن بازده کاری شما در زمینه سایت نخواهد شد بلکه باید در زمینه طراحی سایت از این قابلیت برخوردار باشید تا بتوانید متون مورد نیاز برای طراحی سایت را نیز خودتان نوشته و در سایت قرار بدهید. به این مورد توجه کنید که فقط نوشتن متن برای سایت ملاک نخواهد بود بلکه باید بتوانید آن متن نوشته شده را اصلاح کنید. تا به حال هیچ سایتی بدون این که متن و محتوای خوبی در آن قرار نشود به عنوان یک سایت خوب مطرح نبوده است. هب کارگیری این دو موضوع در کنار هم یعنی طراحی سایت و نوشتن محتوا در سایت برای زمانی که می خواهید یک سایت را خودتان به تنهایی طراحی نمایید بسیار مهم خواهد بود. برای این که متن و محتوایی که در سایت قرار می دهید باعث شود تا مشتری بیشتر در سایت بماند و از مطالب سایت شما استفاده نماید باید غلط های املایی و گرامری در محتوا را از بین ببرید و متونی بی عیب و نقص را از نظر کیفیت قرار بدهید. مطالب سایت شما هر چقدر با کیفیت تر باشند کاربر بیشتر در سایت مانده و همین عامل باعث خواهد شد تا سایت شما از نظر سئو رتبه بیشتری را در گوگل به خود اختصاص بدهد. به غیر از این هم باعث می شود مشتریان شما در همان زمینه کاریتان افزایش داده شود. 

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر