دستورالعمل های اعطای اینماد

تمام فرآیند دستورالعمل های اینماد بصورت غیر حضوری و اینترنتی انجام می‌شود مدت زمان اعتبار ای نماد بصورت سالیانه باید تمدید شود به همین ترتیب متقاضی باید سه هفته به تاریخ انقضای اعتبار اینماد اقدام به تمدید اعتبار کسب و کار خود کند. به همین صورت صاحب امتیاز نماد اعتماد در سررسید تمدید و مهلت تعیین شده

دستورالعمل های اعطای اینماد
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  تمام فرآیند دستورالعمل های اینماد بصورت غیر حضوری و اینترنتی انجام می‌شود مدت زمان اعتبار ای نماد بصورت سالیانه باید تمدید شود به همین ترتیب متقاضی باید سه هفته به تاریخ انقضای اعتبار اینماد اقدام به تمدید اعتبار کسب و کار خود کند. به همین صورت صاحب امتیاز نماد اعتماد در سررسید تمدید و مهلت تعیین شده برای تمدید سه هفته قبل از اتمام اعتبار نماد اعتماد الکترونیکی به هر دلیلی مایل به تمدید نماد نباشد، موظف است مراتب را به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام کند تا این مرکز آموزش گرفتن ای نماد را در اختیار متقاضی قرار دهد.

   

  شرایط دریافت ای نماد برای متقاضی چیست؟

  هرگونه تغییر در کسب و کار در خصوص شاخص‌های اعطای نماد اعتماد را نهایتا ظرف دو روز از زمان ایجاد تغییر به مرکز اعلام کند.
  به مکاتبات، اعم از الکترونیکی و فیزیکی و اخطارهای صادره از سوی مرکز و دستگاه‌های نظارتی، حداکثر طی دو روزکاری پاسخ دهد.
  اطلاعات، گزارشات و کلیه مستندات درخواستی مرکز و دستگاه‌های نظارتی را در مدت زمان ابلاغ شده ارائه کند.
  در زمان تعلیق نماد اعتماد از قبول تعهدات جدید خودداری و مطابق دستورالعمل‌های ابلاغی و با هماهنگی مرکز، صرفاً به ارائه تعهدات قبلی عمل کند. در غیر این صورت، نماد اعتماد وی ابطال خواهد شد.
  احکام صادره از سوی کمیته نظارتی را به صورت کامل و دقیق اجرا کند.
  کلیه شرایط لازم جهت ورود بازرسان به کلیه اماکن و محل فعالیت و دسترسی به تجهیزات و اطلاعات مرتبط باموضوع فعالیت را بنا به ترخیص مرکز، جهت انجام وظایف نظارتی برای مرکز را فراهم آورد.
  شخص حقوقی دارنده نماد اعتماد موظف است حداکثر ظرف مدت ده روز پس از هر گونه تغییر در اساسانامه، مدیرعامل و هیئت مدیره، نام و نشان، موضوع و محل فعالیت خود را به اطلاع مرکز رسانده و تائیدیه لازم را دریافت کند.

   

  هزینه دریافت اینماد

  هزینه دریافت اینماد طبق اطلاع سازمان توسعه تجارت بالغ بر 175 هزار تومان اعلام شده است و این سازمان تاکید کرده است که هزینه مربوطه مختص به دو سال است و مشترکین می‌توانند آن را در دو قسط پرداخت کنند هزینه ۱۷۵ هزار تومانی بابت انجام فرآیندهای تخصصی اعطای نماد نظیر ارزبابی پرونده، اعطای نماد، نظارت و کل فرایندهای این پردازش می‌شود.

   

  مزایای داشتن لوگوی ای نماد در سایت 

  زمانی که لوگوی نماد اعتماد الکترونیکی را داشته باشید، راحت تر می توانید اعتماد مشتریان فروشگاه خود را جلب کنید.
  با داشتن لوگوی ای نماد در سایت، فعالیت شما در اینترنت قانونی شناخته می شود و کاربران با اطمینان خاطر از سایت شما خرید می کنند.
  با داشتن نماد اعتبار الکترونیکی، می توانید برای دریافت درگاه بانکی خود اقدام کنید تا افراد با کارتهای شتاب خود بتوانند محصولات شما را خریداری کنند.
  بعد از گرفتن ای نماد می توانید با اداره پست قرارداد ببندید و سیستم تحویل کالا در محل داشته باشید.

  انواع نماد اعتماد الکترونیک

  ای نماد یک ستاره
  ای نماد یک ستاره پس از بررسی‌های لازم توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و دارا بودن معیارهای مورد نظر به وب سایت داده می‌شود.
  ای نماد دائم دو ستاره
  شرایط و مدارک نماد دو ستاره همانند نماد یک ستاره است، اما با تفاوت اینکه اگر وب سایت شما دارای گواهینامه SSL باشد و اطلاعات کاربر با استفاده از این گواهینامه کد شده باشد می‌تواند ای نماد دو ستاره را دریافت کند.

   

  لیست سایت های دارای نماد الکترونیک

  لیست سایت های دارای نماد الکترونیک را میتوان خیلی ساده از طریق شرکت طراحی سایت معتبر تشخیص داد. اگر یک وب سایت تایید شده باشد و نهادهای دولتی آن را تایید کنند، باید دارای ای نماد یا همان نماد اعتماد الکترونیکی که به طور اختصار نماد الکترونیکی نیز گفته می‌شود باشد. در غیر این صورت نمی‌توان به آن اعتماد کرد و به تبادل مالی و پرداخت و در ازای دریافت کالا و یا سرویس در آینده دور یا نزدیک، پولی به آن پرداخت کرد. یعنی بهتر است برای جلوگیری از مشکلات بعدی چنین کاری را انجام ندهیم.

  لیست فروشگاه های اینترنتی دارای نماد الکترونیک

  1. فروشگاه اینترنتی البسکو (دارنده نماد اعتماد الکترونیکی 1 ستاره)
  2. فروشگاه اینترنتی دایان شاپ (دارنده نماد اعتماد الکترونیکی 1 ستاره)
  3. فروشگاه اینترنتی خانومی (دارنده نماد اعتماد الکترونیکی 2 ستاره)
  4. فروشگاه اینترنتی دیجی کالا (دارنده نماد اعتماد الکترونیکی 2  ستاره)
  5. فروشگاه اینترنتی پنجاه چهل (دارنده نماد اعتماد الکترونیکی 1 ستاره)
  6. فروشگاه اینترنتی چاره (دارنده نماد اعتماد الکترونیکی 2  ستاره)
  7. فروشگاه اینترنتی مدیسه (دارنده نماد اعتماد الکترونیکی 2  ستاره)
  8. فروشگاه اینترنتی بامیلو (دارنده نماد اعتماد الکترونیکی 1 ستاره)
  9. فروشگاه اینترنتی زنبیل (دارنده نماد اعتماد الکترونیکی 2  ستاره)
  10. فروشگاه اینترنتی تک سبد (دارنده نماد اعتماد الکترونیکی 1 ستاره)

  تمدید ای نماد

  مدت زمان اعتبار نماد اعتماد یک ساله بوده و در پایان این مدت ، در صورت احراز مجدد صلاحیت متقاضی، اعتبار آن تمدید می گردد. متقاضی می باید در فاصله زمانی 3 هفته مانده به انقضاي اعتبار نماد اعتماد، نسبت به ارائه درخواست تمدید نماد کسب و کار خود اقدام نماید.


  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر