رابطه تولید محتوا و طراحی سایت

طراحی وب سایت ها باید به منظور کمک به کاربران برای استفاده از محتوای سایت وجود داشته باشد

رابطه تولید محتوا و طراحی سایت
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  زمانی که وب سایت های تجارت الکترونیک را طراحی می کنید، متوجه واقعیت هایی از خرید های کاربران وب سایت می شوید. اما همیشه این واقعیت ها خوشایند نیستند.
  به طور مثال ممکن است یک کاربر وب سایت در سایت جست و جو کرده و گزینه های که مورد علاقه خود می باشد را به سبد خرید اضافه کند. در این شرایط سهامداران وب سایت احساس خوشحالی می کنند و احساس می کنند که به هدف خود نزدیک شدند.
  وقتی کاربر به عموما در سایت های فروشگاهی مرحله پرداخت می رسد ممکن است گزینه بازگشت را کلیک کند و در صفحه وب سایت به دنبال مورد دیگری باشد. در این جا است که صاحبان وب سایت متعجب شده و به دنبال جواب سوال خود هستند. جواب این کاربر این است که او قصد دارد تا درباره شرایط باز گرداندن پیش پرداخت مشتریان، مواردی را دریابد. زمانی که در صفحه وب سایت موردی در این باره یافت نشد، کاربر به سمت نوار جستجو وب سایت رفته و قوانین باز پرداخت کاربران سایت را جستجو می کند، اما متاسفانه هیچ نتیجه ای یافت نمی می شود ، زیرا جستجو، برای یافتن محتواها می باشد و قوانین باز پرداخت در این وب سایت، محتوا حساب نمی شوند.
   
  این مورد در پایگاه داده ها وجود ندارد، آیا این قانون باز پرداخت، محتوا محسوب می شود؟
  زمانی که اعضای تیم طراحی سایت درباره محتوا در طراحی خود صحبت می کنند، منظور آن ها معمولا مقاله و مطالبی است که تیم بازاریابی محتوای می سازد. محتوا در وب سایت های تجارت الکترونیک، درباره محصولات و سرویس ها شرح می دهد.
  پایگاه داده در سیستم وب سایت های تجارت الکترونیک وجود دارد که شامل تمامی اطلاعات محصولات است. این اطلاعات شامل اسم، توضیحات، خصوصیات، و تصاویر هر محصول می باشد.
  زمانی که تیم این طراحی وب سایت تصمیم می گیرد که قوانین باز پرداخت نوعی محتوا نباشد، این محتوا هم نیز در پایگاه داده ها وجود نخواهد داشت.
  مرورگرها نیز تنها به دنبال اطلاعاتی در پایگاه داده وب سایت ها می باشند. از این رو، صفحه قوانین باز پرداخت هرگز باز نخواهد شد، زیرا اصلا وجود ندارد.
   
  محتوا چیزی است که کاربر وب سایت در لحظه نیاز دارد
  اخیرا من درگیری میان یک کاربر با وب سایت هواپیمایی درباره ارائه کارت پرواز را مشاهده نمودم. کارت پرواز بعد از رزرو پرواز و انتخاب نوع پرواز می باشد. اما برای کاربران وب سایت مشاهده پاره ای اطلاعات قبل از رزرو پرواز بسیار ارزش دارد.
  هنوز هم وب سایت هواپیمایی در حال نشان دادن محتواهایی می باشند که کاربران سایت در آن لحظه نیاز ندارند. این وب سایت سعی دارد تا درباره پرواز های محبوب، سیاست ها و چگونگی گرفتن تخفیف ها و تورهای ویژه و یافتن صندلی بهتر و هرچیزی که مربوط به کارت پرواز نیست، اطلاعاتی در اختیار کاربران سایت بگذارد.
  در حالی که داشتن کارت پرواز یکی از مهم ترین نیاز های کاربران وب سایت هواپیمایی است، اما به نظر می رسد که برای این وب سایت آخرین الویت می باشد. به این صورت کاربر وب سایت بسیار خشمگین و عصبانی می شود.
  من شرط می بندم که این تیم طراحی سایت هواپیمایی، ارائه اطلاعات کارت پرواز را یک محتوا نمی داند و هیچ ناشری برای ساخت آن تلاش نمی کند و به عنوان استراتژی بازاریابی محتوا به آن نگاه نمی شود.
  این عدم ارتباط و هماهنگی برای وب سایت ها دردسرساز می شود. ما باید مفهوم و درک مان را از محتوای طراحی سایت روی نیاز های  لحظه ای کاربران وب سایت متمرکز کنیم. فرقی نمی کند که اطلاعات چگونه به وجود بیاید و در کجا قرار بگیرد، مهم این است که همین حالا و در همین لحظه، کاربر سایت به این اطلاعات نیاز دارد.
   
  طراحی وب سایت ها باید به منظور کمک به کاربران برای استفاده از محتوای سایت وجود داشته باشد
  موضوع جدیدی نیست اگر بگوییم که محتوا، بخش اصلی هر طراحی وب سایتی است. طراحان وب سایت همیشه می گویند که طراحی کردن سایت بدون توجه به محتوای درون آن مانند کادو دادن یک جعبه خالی به یک دوست صمیمی می باشد. این دوستان شما برای باز کردن جعبه بسیار ذوق دارند، اما وقتی جعبه را باز می کنند بسیار ناراحت می شوند. محتوا تمام چیزی است که یک شخص را به بازدید از وب سایت جذب می کند و به آن ها انگیزه بازدید وب سایت را می دهد.
  ساخت و تهیه محتوا نمی تواند از پروسه طراحی و ساخت ساختار اصلی وب سایت به دور باشد. این دو مورد از هم جدایی ناپذیرند: طراحی سایت و طراحی محتوا. این دو مورد باید در کنار هم عمل کنند تا بهترین تجربه ها را برای کاربران وب سایت فراهم آورند.
  امروزه توجه زیادی به تجربه کاربری و شغل طراح تجربه کاربری سایت می شود. در این زمینه مهارت های کلیدی نیاز است: تحققیات درباره کاربران، طراحی تعاملی، ساختار اطلاعات، طراحی بصری، استراتژی کپی رایت و نوشتن محتوا، مدیریت پروسه طراحی، طراحی و اصلاح و گردآوری اطلاعات.
   
  محتوا و طراحی سایت دو عامل جدایی ناپذیر هستند
  کاربران نمی توانند محتوا و طراحی سایت را به عنوان دو مورد مجزا از هم در نظر بگیرند.
  تیم ساخت محتوای سایت، یک گروه هستند و تیم طراحی سایت هم یک گروه دیگر می باشند. شاید دو گروه مجزا از هم در نظر گرفته شوند، اما عملکرد و پروسه کاری شان از هم جدا نمی باشد.
  حالا ما بیشتر می توانیم روی این مورد تمرکز کنیم که چگونه محتوای وب سایت و طراحی سایت می تواند روی تجربه کاربری تاثیر گذار باشد. اگر این دو مورد را از هم جدا کنیم، اثرات منفی آن را به وضوح مشاهده خواهیم کرد.
  طراحان تجربه کاربری در خیلی از وب سایت های مشهور دنیا مانند NEW YORK TIMES، به عنوان تهیه کننده مقاله و مطالب برای وب سایت کار می کند، نه به عنوان یک شخص و یا گروه جانبی. این گروه با تیم طراحی سایت در ارتباط و همکاری هستند تا بتوانند بهترین طراحی ها را به وجود آورند.
  تجربه کاربری سایت ما، نشان دهنده ساختار تجارت ما می باشد. اگر می خواهیم که محتوا و طراحی سایت در کنار همدیگر عمل کنند، باید این روش ها در تجارت خود نیز به اعمال کنیم (بین اعضای تیم طراحی سایت و طراحی محتوا ارتباط و همکاری ایجاد کنیم).

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر