زیر و بم یک اپلیکیشن

برنامه نویسی داخلی و خارجی یک وب سایت را از دیدگاه تخصصی توضیح دهیم

زیر و بم یک اپلیکیشن
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  برنامه نویسی داخلی و خارجی یک وب سایت


  زمانی که به دنبال شغل برنامه نویسی وب سایت می گردیم، شما نیازمندهای زیادی را در این باره می یابید. زبان ها، قالب ها، و متد های هر یک از این نیازمندی ها ممکن است متفاوت باشد، اما دو بخش از شغل برنامه نویسی سایت وجود دارد که در تمامی شغل ها نیز متداول است: ظاهر و باطن. برخی نیازمندهای شغلی ممکن است نیاز به مهارت های کاملی داشته باشد و این امر تنها از تلفیق ظاهر و باطن شغل مورد نظر به وجود می آید. هدف این مقاله این است برنامه نویسی داخلی و خارجی یک وب سایت را از دیدگاه تخصصی توضیح دهیم.
   

  برنامه نویسی خارجی وب سایت


  ظاهر خارجی یک برنامه به بشر و احساسات او باز می گردد. این مورد دقیقا چیزی که یک کاربر سایت و یا برنامه می بیند، لمس می کند و از آن تجربه کسب می کند. در این شرایط، همدردی و همدلی باید یکی از ویژگی های یک برنامه نویس خارجی وب سایت باشد. ظاهر یک برنامه کمتر درباره برنامه نویسی می باشد و بیشتر درباره این است که چگونه یک کاربر استفاده از یک رابط کاربری را به تجربه تبدیل می کند. این تجربه ها ممکن است متفاوت باشد. اگر شما یک کاربر MYSPACE در سال 2004 بوده باشید، مطمئنا از محتوای آن ها تجربه هایی به دست آورده اید. اما زمانی که شروع به استفاده از فیس بوک کردید، احتمالا تجربه بهتری کسب نمودید. شما متوجه شدید که می توانید با طراحی ساده تری ارتباط برقرار کنید، بدون وجود تبلیغات بنری فلشی و بدون سختی در یافتن دوستان و مخاطبین و غیره. فیس بوک و Myspace دارای تفاوت های بسیاری هستند، اما فیس بوک از نظر ظاهری موفقیت های بیشتری در ایجاد تجربه کاربری بهینه به دست آورد.
   
  مهارت های تکنیکی مورد نیاز برای یک برنامه نویس خارجی وب سایت به این ترتیب می باشد:


  HTML- تمامی برنامه نویسی ها در برنامه ها و طراحی سایت ها به HTML مربوط می شود. Html، زبانی است که مرورگرهای درک می کنند و برای نمایش اطلاعات به کاربران سایت، از آن استفاده می کنند. درک یک برنامه نویس وب سایت از HTML مشابه به درک یک نجار از پیچ گوشتی و یا اره خود می باشد. این موارد برای استخدام یک برنامه نویس خارجی وب سایت خیلی اهمیت و ضرورت دارد.
  CSS- HTML برخی از گزینه های پایه را برای برنامه نویسی مهیا می کند، اما برای داشتن یک نمای خارجی خوب برنامه و طراحی سایت، برنامه نویسان باید تسلط بهتری روی CSS داشته باشند. CSS رنگ، قالب، درخشش، دکمه ها، نورها و دیگر مواردی که بر ظاهر یک صفحه از وب سایت تاثیر می گذارند را مهیا می سازد. این زبان همانند SASS و LESS به عنوان مؤلف و گردآورنده شناخته می شود، اما به سادگی و به طور متناسب و موثری نوشته می شود.

  طراحی سایت
   

  Javascript- اگر بتوانید تنها یک زبان در عمرتان یاد بگیرید، به شما توصیه می شود که این زبان، جاوا اسکریپت باشد. شاید یک زبانی نباشد که خیلی روی ظاهر یک سایت تاثیر داشته باشد، اما به طور متداوم استفاده می شود. جاوا اسکریپت زبانی است که در برنامه نویسی کامپیوترها و سایر ابزارهای کاربران سایت، به کار رفته است. این مورد به این معنا است که جاوا اسکریپت می تواند به سرعت در برنامه ها و یا وب سایت ها مورد استفاده قرار گیرد، بدون این که کاربر سایت را مجبور به Refresh صفحه وب سایت کنیم. سیستم دراگ و دراپ و اسکرول های منطبق و ویدئو ها می توانند توسط برنامه نویسی جاوا اسکریپت در طراحی وب سایت ها قرار بگیرند. جاوا اسکریپت بسیار محبوب است و دارای الگوهایی است که می تواند ظاهر زیبا به طراحی سایت و یا برنامه ارائه دهد. قالب های جاوا اسکریپت نظیر Angular, Ember, Reavt و  Backboneبرای برنامه نویسی خارجی برنامه ها و وب سایت ها استفاده می شوند.
   

  برنامه نویسی داخلی وب سایت


  برنامه نویسی داخلی سایت و یا برنامه به ایجاد تجربه کاربری باز می گردد. ظاهر طراحی ها به زیبایی یک صفحه سایت و یا برنامه باز می گشت، اما باطن این برنامه نویسی ها مواردی از جمله محاسبه، منطق تجاری، پایگاه داده، تعاملات و اجرای طراحی را بر عهده دارد. بیشتر برنامه نویسی ها برای اینکه یک برنامه یا طراحی وب سایت را راه اندازی کنند، باید در قسمت داخلی یک طراحی کار کنند. برنامه نویسی برای موارد درونی یک طراحی وب سایت و یا برنامه باید در سرور انجام شود. این موضوع به این معنا می باشد که برنامه نویسان داخلی وب سایت و یا برنامه نه تنها باید زبان و پایگاه داده برنامه نویسی را درک کنند، بلکه باید دارای درکی از ساختار سرور نیز باشند. اگر یک برنامهیا وب سایت بسیار کند باشد، باعث پیدایش اشکال هایی در برابر کاربران آن می شود و این امر به برنامه نویسی درونی برنامه و وب سایت باز می گردد.
  از جایی که بیشتر برنامه نویسی یک وب سایت در بخش درونی آن می باشد، باید برنامه نویسی بسیار برای استفاده آسان و قابل درک باشد. خیلی از زبان های درونی یک برنامه نویسی سایت و یا برنامه مانند Ruby و Python، دارای سبک های استاندارد و عبارت های است که خواندن و نوشتن برنامه نویسی را موثرتر و لذت بخش تر می سازد.
   

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر