سئو کلمات کلیدی

سئو کلمات کلیدی یکی از تخصص هایی است که تمام شرکت‌ها برای خدمات بهینه سازی سایت انجام می‌دهد. یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای یافتن کلمات کلیدی پر ارزش، فیلد جستجوی گوگل است. در هنگام تایپ کلمات، گوگل عبارت‌هایی که توسط کاربران دیگر بیشتر جستجو شده باشند را به شما پیشنهاد می‌دهد. همچنین تعداد پیوندهای تبلیغاتی، که در بالا و پایین نتایج جستجو برای هر کلمه به نمایش در می‌آید، 

سئو کلمات کلیدی
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  سئو کلمات کلیدی یکی از تخصص هایی است که تمام شرکت‌ها برای خدمات بهینه سازی سایت انجام می‌دهد. یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای یافتن کلمات کلیدی پر ارزش، فیلد جستجوی گوگل است. در هنگام تایپ کلمات، گوگل عبارت‌هایی که توسط کاربران دیگر بیشتر جستجو شده باشند را به شما پیشنهاد می‌دهد. همچنین تعداد پیوندهای تبلیغاتی، که در بالا و پایین نتایج جستجو برای هر کلمه به نمایش در می‌آید، نشانه‌ای خوب از اثربخش بودن کلیک‌های مرتبط با این کلمات کلیدی است. روش دیگر، استفاده از Google Trends است که می‌تواند حجم جستجوی عبارت‌های مختلف و عبارت‌های مرتبط با هر عبارت کلیدی را به شما نشان دهد.

   

  سئو کلمات کلیدی

   

  انتخاب کلمه کلیدی سئو

  موتور های جستجو نیز در طول زمان تغییرات زیادی را به خود دیده اند. در گذشته الگوریتم های آنها به سختی قادر بودند درک ارتباط معنایی از کلمات و محتوا و حتی یک پاراگراف داشته باشند. در نتیجه چاره ای جز نمایش محتوا بر اساس تعداد تکرار کلمات کلیدی نبوده است.  هنگامی که شما عبارتی را جستجو می‌کردید گوگل محتوایی را که بیشترین تکرار در داخل آن به چشم میخورد را به شما نشان می‌داد. این ضعف بزرگی برای گوگل محسوب می شد و سئو کاران با تکرار کلمه کلیدی هدف بارها توانسته بودند در کسب جایگاه بالاتر در گوگل موفق شوند. رفته رفته الگوریتم های گوگل مانند سیاری از مفاهیم دنیای دیجیتال بهینه شد و امروزه انتخاب کلمه کلیدی سئو با استفاده از هوش مصنوعی قادر است ارتباط معنایی عبارات و تعیین کیفیت محتوای صفحه را بسیار خوب و دقیق درک کند.

   

  چگونه کلمات کلیدی را انتخاب کنیم؟

  کلمات کلیدی نقش مهمی را در سایت ایفا می‌کند بطوری که انتخاب نادرست آن باعث اختلال در وب سایت می‌شود. فرض کنید شما رتبه اول در کلمه کلیدی طراحی سایت دارید. اما در سایتتان کلمه یا محتوایی در مورد طراحی سایت ندارید. در این صورت حتما بازدیدکنندگان سایت از سایت شما بازدید نمی‌کنند و به سایت دیگری مراجعه و خدمات خود را به آنها می‌سپارند. پس در انتخاب کلمات کلیدی نهایت دقت را به خرج دهید. همچنین پیش از انتخاب کلمه کلیدی مورد نظر پیرامون آن تحقیق و اهداف خود را تعیین کنید.

   

  سئو کلمات کلیدی

  سئو یک کلمه کلیدی

  سئو یک کلمه کلیدی، ایده‌ها و موضوعاتی هستند که خبر از کلیت محتوای سایت شما می‌دهند. در زمینه سئو، آنها کلمات یا عباراتی هستند که توسط کاربران در موتورهای جستجو، پیدا می‌شوند. اگر کل محتوای یک صفحه را بخواهید تنها در یک کلمه یا عبارت کوتاه خلاصه کنید، آن عبارت، کلمات کلیدی صفحه محسوب می‌شود. شما به عنوان صاحب یک سایت یا متخصص هز زمینه کسب و کار، باید از مرتبط ترین کلمات کلیدی در صفحه استفاده کنید تا در هنگام جستجو از طرف کاربران، شانس بیشتری داشته باشید که آنها سایت شما را در نتایج جستجو بیابند.

   

  سئو کلمه کلیدی چگونه انتخاب می‌شود؟

  هرگز روی کلمات عمومی سرمایه گذاری نکنید زیرا ممکن است کاربران هیچ وقت این کلمات را جستجو نکنند کلماتی مانند: آب، خورشید، انسان، زمین، هوا و ... معمولا افرادی که به دنبال چیزی هستند آن را با جزئیات کامل جستجو می‌کنند.
  روی کلماتی برنامه ریزی کنید که با تعداد دفعات بیشتری در گوگل جستجو شده باشد.
  حتما کلماتی انتخاب کنید که به موضوع شما مرتبط است و محتوای شما بر اساس آن کلمه نوشته شده باشد.
  برای پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب سعی کنید رقبای خود را شناسایی کنید و سراغ رقبایی بروید که امکان پیشگیری از آنها وجود داشته باشد.

   

  4 نکته برای تولید کلمات کلیدی

  1. مشتریان هدف خودتان را بشناسید
  2. فراتر از روش ها و ابزارهای قدیمی عمل کنید
  3. عمق منظور کاربران و موتور های جستجو را بشناسید
  4. از کلمات کلیدی به سوالات برسید

  سئو کلمات کلیدی

   

  کلمات کلیدی سئو چیست؟

  برای پیدا کردن کلمات کلیدی سئو شما باید بدانید که کاربران یک کلمه کلیدی را بیش از عبارات هم معنی خود جستجو می‌کنند و اصلاً هدف‌شان از جستجوی چنین عباراتی چیست. با آگاهی از این اطلاعات است که شما می‌توانید استراتژی بازاریابی موتورهای جستجوی خود را به درستی برنامه‌ریزی کنید. کلمات کلیدی اصطلاحاتی هستند که در رابطه با متن می باشند و علاوه بر اینکه در ارتباط با موتور های جستجو بکار می روند به کاربران سایت نیز این امکان را می دهد که از محتوای متن ما با خبر شوند. موتورهای جستجو از طریق خزنده ها و ربات هایی که دارند می توانند محتوای صفحات را بخوانند و یکی از مهمترین معیارهایی که این ربات ها برای رتبه دادن و تعیین موضوع آن صفحه در نظر دارند، نحوه بکارگیری کلمات کلیدی است.

  محل مناسب برای قرارگیری کلمات کلیدی سئو

  1. عنوان نوشته
  2. تگ های HTML
  3. استفاده از کلمه کلیدی اصلی در محتوای نوشته
  4. آدرس صفحات
  5. نام تصویر و متن جایگزین
  6. لینک‌های داخلی و خارجی
  7. استفاده از کلمات کلیدی سئو در توضیح متا 
  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر