ساخت سایت داینامیک به چه صورت است؟

قطعا در تبلیغات شرکت های طراحی سایت مشاهده نموده اید که گفته می شود « طراحی ساخت سایت داینامیک یا پویا » . شاید برای شما سوال باشه که این ساخت سایت داینامیک اصلا چیست و 

ساخت سایت داینامیک به چه صورت است؟
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

   

  ساخت سایت داینامیک Dynamic یا وب سایت پویا چیست ؟

   


  قطعا در تبلیغات شرکت های طراحی سایت مشاهده نموده اید که گفته می شود « طراحی ساخت سایت داینامیک یا پویا » . شاید برای شما سوال باشه که این ساخت سایت داینامیک اصلا چیست و چرا هزینه طراحی سایت های داینامیک بیشتر است . من در این مقاله می خواهیم در ایران سایت همه مسائل مربوط به سایت های داینامیک را بسیار ساده و قابل فهم خدمت شما عرض کنیم . توصیه می کنیم حتما این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید . فرقی ندارد که قصد طراحی سایت برای خود را دارید یا نه ، در هر صورت این اطلاعات مهم بوده و هر کسی باید درباره آن اطلاعات داشته باشد .

  تلفظ صحیح و معنی کلمه داینامیک 
  ساخت سایت داینامیک
  متاسفانه ما به ندرت مشاهده نمودیم کسی کلمه dynamic را درست تلفظ کند . یکی دینامیک یکی  داینامیک و … تلفظ می کند. اما تلفظ صحیح کلمه dynamic در امریکا و بریتانیا به صورت/         dɑɪˈnæm·ɪk / بخونید « داینَمیک » . متاسفانه از آن جایی که بیشتر افرادی که دنبال اطلاعات درباره طراحی سایت می باشند عبارت « ساخت سایت داینامیک » رو در گوگل جستجو می کنند. بیشتر دانشجو ها با معنی کلمه dynamic آشنایی دارن اما ما برای یادآوری خدمت شما عرض می کنیم . کلمه dynamic یعنی « متحرک ، پویا » . کلمه dynamic در بسیاری از علوم استفاده می شود پس بهتر است تلفظ صحیح و معنیش آن را هم بدانید .

   

  تعریف ساخت سایت داینامیک  وب سایت ها به لحاظ نوع مدیریت مطالب ، با دو متد متفاوت ساخته می شوند .

  روش اول وب سایت های ایستا یا Static 

   

  یک وب سایت ایستا از چند صفحه html ساخته می شنوند و همان طور که از نامش هم معلوم است مطالب این سایت ها ثابت بوده و برای تغییر اطلاعات سایت باید حتما html بلد باشید . مدیریت این سایت ها هم بسیار سخت بوده  و بسیاری از افراد  اصلا حوصله یاد گیری این مطالب را ندارند . بنا به مشکلاتی که سایت ایستا داره ، در حال حاضر به ندرت پیش می آید کسی سایت ایستا سفارش بدهد .
  ساخت وب سایت داینامیک
  روش دوم ساخت سایت داینامیک یا پویا 


   در حاضر می توان گفت که بیشتر سایت ها در حال حاضر داینامیک می باشند . ساخت سایت داینامیک یعنی محتویات سایت بر اساس زمان ، کار و … تغییر می کند . به عنوان مثال همه سایت هایی که دارای سیستم ثبت نام می باشند ، سایت هایی خبری ، سایت های آموزشی و هم چنین فروشگاه های اینترنتی و … به صورت داینامیک ساخته می شوند . بیشتر وب سایت های داینامیک به یک بانک اطلاعاتی یا دیتا بیس وصل می شوند . برای درک کامل مفهوم ساخت سایت داینامیک اول باید بدانید بانک اطلاعاتی چیست . همان طور که می دانید بانک اطلاعاتی یک سیستم منظم و اصولی برای نگهداری اطلاعات می باشد . برای مثال برای نگهداری اطلاعات کارمندان یک شرکت می توانید یه بانک اطلاعاتی ساخته که این مشخصات را ذخیره کند و هر وقت که مایل باشید این اطلاعات را تغییر بدهید یا این که بر اساس مشخصات کارمندان یک سیستم آماری بسازید . به عنوان مثال از این بانک اطلاعات بخواهید لیست کارمندای متاهل را برای شما نمایش بدهد . ساخت سایت داینامیک با زبان برنامه نویسی انجام می شود . در وب سایت های داینامیک یک بخش مدیریت هم ساخته می شود تا کاربر بتواند خیلی راحت اطلاعات سایت را تغییر بدهد . تغییر و یا اضافه و حذف کردن اطلاعات یک ساخت سایت داینامیک خیلی راحت می باشد .

  مزایای ساخت سایت داینامیک

  ■ مدیریت سایت داینامیک بسیار آسان بوده و نیاز به دانش فنی ندارد. شما می توانید اطلاعات سایت خود را  بدون هیچ دانش فنی ، اضافه و کم کنید یا اطلاعات ثبت شده را تغییر بدهید .

  ■ امکانات مدیریت اطلاعات در سایت داینامیک بسیار زیاد بوده و شما می توانید با استفاده از بانک اطلاعاتی ساخت سایت داینامیک خود را اطلاعات آماری بسیار دقیق و مهمی رو به دست بیارید .

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر