ساخت سایت چیست و کاربرد آن در زندگی روزانه

در  ساخت سایت و ساخت پرتال یك وب سایت شامل تعداد بسیار زیادی فایل است

ساخت سایت چیست و کاربرد آن در زندگی روزانه
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  ساخت سایت یا طراحی سایت


  ساخت سایت به مهارت ساخت و راه‌اندازی صفحات وب  می گویند.
  تیم برنرز لی، مخترع وب، با ساخت یک سایت  در اوت ۱۹۹۱، نام خود را به عنوان اولین سازندهٔ  در تاریخ ثبت کرد. او دراولین وب سایتش، از ابر متن و لینکی برای ایمیل استفاده کرده بود.
  در ابتدا، ساخت سایت‌ ها با کُد های بسیار ساده  HTML نوشته می‌شدند، صورتی  از زبان نشانه‌ گذاری که ساختار ساده ‌ای به وب سایت ‌ها می‌داد، شامل سرتیتر و پاراگراف و توانایی لینک دادن به آدرس ‌های دیگر از طریق هایپرلینک  در مقایسه با روش‌های دیگر، این راه تازه و متفاوتی بود که کاربران به راحتی می‌توانستند با یک مرورگر، صفحه‌های لینک خورده را باز کنند.

  در  ساخت سایت و ساخت پرتال یك وب سایت شامل تعداد بسیار زیادی فایل است،كه در تعداد معینی پرونده، مرتب شده اند،مانند مرتب کردن فایل ها در کامپیوتر های شخصی. 
  صفحه یا پیج اصلی برای ساخت سایت معمولا با  index.html نام گذاری می شود. در ساخت سایت و ساخت پرتال وقتی كه یك آدرس وب را در مرور گر تایپ می كنید مانند:  www.iransite.com مرورگر به سراغ میزبانی می رود كه این آدرس به آن داده شده، و در پی یكی فایل های اصلی که در اول اشاره کردیم می گردد. اگر فایل یا صفحه ی جستجو شده را در آن سایت پیدا كند، این فایل را در مرور گر شما نمایش می دهد.
  فایلindex.html  ترکیبی جامع از متون و تصاویری است که در فرآیند ساخت سایت چینش آن ها  مشخص می شود.متون مورد نظر در خود فایل اصلی سایت موجود است در حالی که تصاویر ممکن است در خود وب سایت ذخیره شده یا در جای دیگری از اینترنت ذخیره شده باشد.
  امکان دارد بعضی از متون وتصویر های یک صفحه به صفحه های دیگری لینک شده باشد.به عبارت دیگر یعنی با کلیک روی آن صفحه به صفحه ی دیگری رفت.
  این مجموعه ی کامل از صفحات وب،تصویر ها و فایل های موجود که در هاست میزبان وجود دارد،مجموعا یک وب سایت را می سازد.

  در ادامه به طور مختصر توضیحاتی درباره ساخت سایت و طراحی پرتال ارائه خواهیم داد:

   

  مراحل راه اندازی سایت در ساخت سایت 


  1- انتخاب نام متناسب قبل از ساخت سایت
  2- ثبت دامین سایت (Domain Name)
  3- طراحي و ساخت نرم افزار و گرافیک در ساخت سایت
  4-  خريداری هاست یا فضای کاربری
  5- آپلود سایت ساخته شده بر روی هاست خریداری شده و افتتاح سايت

  نرم افزارهای مورد نیاز در ساخت سایت 


  زير ساخت های نرم افزاری پروژه های ساخت سایت بر اساس NET Framework است. استفاده از فناوری دات نت با انعطاف پذيری،اطمينان بالا، امنیت و نوآوری مثال زدنی خود قابليت های زیادی را برای ما فراهم می کند كه می توان به  قابليت مديريت كدها، سازگاری با روش انتخابی پروژه ،پشتیبانی شی گرایی و وابسته نبودن به يك زبان خاص اشاره کرد.ضمن آن كه بستر و زيرساخت های نرم افزاری دات نت به عنوان بستر اصلي اجرای پروژه ها، امكان استفاده از فناوری های جانبی ديگری كه  با ویندوز سازگاری دارند را فراهم خواهد كرد.چند لايه بودن نرم افزار توليدی موجب راحت تر شدن شرايط ارتقای سایت شده در آينده خواهد بود.ضمن آنكه هزينه های دوباره كاری را به هنگام توسعه پروژه حذف خواهد نمود.

   

  ساخت سایت و امنیت

   

  ساخت سایت
  کاربران به هنگام داخل شدن به  سایت اعتبار سنجی شده و سپس جهت دسترسی به بخش های مختلف راهنمایی می شوند.اما باید در نظر داشته باشید که هر سایتی براي جلوگيري از هرگونه دسترسی غيرمجاز كه ممكن است منجر به دستكاری و یا خرابكاری يا سرقت اطلاعات می شود،تدابیر امنیتی  که هر کدام به نوبه ی خود مانع از دسترسی افراد غیر مجاز به بانک اطلاعاتی می شود.که همه این موارد در ساخت سایت از جمله مهم ترین کار هاست.

   

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر