طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو به عنوان یک جریان یا پروسه طراحی سایت به شمار می آید که امکان مشاهده شدن صفحه های وب را به بهترین شکل بر روی انواع مختلف سیستم ها و صفحه های نمایش فراهم می کند، لازم به ذکر است که متن، طراحی و کارکرد در همه سیستم ها با توجه به دستگاه مورد نظر می باشد. به عبارتی دیگر می توان گفت که طراحی سایت موبایل، جدیدترین رویکرد در طراحی سایت می باشد و برای کاربران شرایطی را فراهم می کند تا وب سایت را متناسب با تلفن همراه، تبلت و رایانه رومیزی مشاهده نمایند. با توجه به اینکه تعداد دستگاه های موبایل و هوشمند مدام در حال افزایش یافتن می باشد و کامپیوترهای رومیزی کمتر به شکل سنتی توسط افراد مورد استفاده قرار می گیرند به همین جهت در چند سال اخیر طراحی این نوع سایت جزء یکی از موضوعات با اهمیت و ضروری محسوب می شود. 

طراحی سایت ریسپانسیو
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

  طراحی سایت ریسپانسیو به این معنا بوده که سایت که طراحی می شود این قابلیت را داشته باشد که در انواع رسانه ها یا دستگاه های مختلف قابل نمایش بوده و ساختار خود را حفظ کند به گونه ای انعطاف پذ باشد که در هر سیستمی که بارگذاری می شود چیدمان صفحات و کیفیت تصاویر در آن پایین نیاید. و عملا در گوشی های همرا ، تبلت ها ، لپ تاب و ... قاب استفاده باشند و کاربری راحتی داشته باشند.
  تفاوت سایت ریسپانسیو و غیر ریسپانسیو
  برای اینکه تفاوت یک طراحی سایت ریسپانسیو با غیر ریسپانسیو را تشخیص دهید می توانید با باز کردن یک سایت دلخواه در کامپیوترتان متوجه آن شد به این گونه که عرض سایت را به آرامی کوچک کنید اگر سایت در حین کوچک شدن عرضش در نوع چیدمان و دیگر اجزا بهم نریزد و اسکرول افقی به وجود نیاید ، این سایت ریسپانسیو بوده ، در غیر این صورت سایت غیر ریسپانسیو بوده . در طراحی سایت ریسپانسیو کیفیت بصری سایت در هر نوع دستگاهی متناسب با اندازه صفحه نمایش آن حفظ می شود. 
  ویژگی های طراحی سایت ریسپانسیو
  •این نوع طراحی با دامنه زیادی از مرورگر ها سازگار بوده
  •با تمامی صفحه نمایش دستگاه ها از انواع کامپیوتر ها و مینی کامپیوتر ها و گوشی های هوشمند سازگار بوده
  •بسیار کارآمد و همچنین انعطاف پذیر بوده
  •در بهینه سازی سایت تاثیری زیادی داشته
  •با توجه به اینکه کاربران بیشتر از گوشی های هوشمند برای گرفتن اطلاعات از اینترنت استفاده می کنند، بنابراین ریسپانسیو یودن سایت موجب بالا رفتن آمار بازدید کنندگان سایت می شود.
  •و همچنین طراحی سایت ریسپانسیو برای موتور های جستجوگر بسیار با اهمیت می باشد
  •سایت ریسپانسیو بر روی سیستم عامل ها و مرورگر های زیادی قابل نصب و سازگار بوده
  •استفاده و تبعیت از ساختار های استانداردی چون استراپ بوده

  ضرورت طراحی سایت ریسپانسیو 

  همان طور که شاهد هستید امروزه دیگر کامپیوتر و لپ تاب ها تنها ابزار لازم برای گشت و گذار های اینترنتی و حتی گرفتن بسیاری از مطالب علمی و همچنین کسب و کار های الکترونیکی نبوده بلکه با آمدن گوشی های هوشمند و اینکه این گوشی ها قابلیت این را پیدا کرده اند که به اینترنت متصل شوند و طیف زیادی از کاربران نیز از این دستگاه ها برای گرفتن اطلاعات و کسب و کار ها بهره گرفتن و به دلایل زیادی چون نسل جدید اینترنت های پرسرعت برای این گوشی ها و اینکه اپراتور ها این امکانات را ارائه کرده اند ، دلایلی چون قابل حمل بودن و در دسترس بودن همیشگی آن ها و ... موجب شد که پرکاربردترین وسیله ای باشند برای متصل شدن به اینترنت . از این رو طراحان سایت به فکر این افتادند که قابیلیت ریسپانسیو بودن را در طراحی سایت خود لحاظ کنند تا کاربران بتوانند به راحتی صفحات وب را ببینند و دچار مشکل در جستجو و انجام دیگر عملیات نشوند. 
  البته در ابتدا طراحان طراحی سایت های برای موبایل ها طراحی و تولید کردند یعنی یک طراحی برای صفحات نمایش کامپیوتر ها و یک طراحی برای گوشی های هوشمند . و این یعنی دوباره کاری و افزایش هزینه ها ، که از نظر اقتصادی به صرفه نبود . از این رو طراحی سایت ریسپانسیو به وجود آمد که شناور بوده و قابلیت این را داشته که بر روی تمامی دستگاه مورد استفاده قرار گیرد. و این مزیتی بسیار متمایز باعث شده که طراحی سایت ریسپانسیو نسبت به دیگر سایت ها از جهش  بیشتری در بین کاربران داشته باشد.

  مزایایی استفاده از طراحی سایت ریسپانسیو ایران سایت

  شرکت ایران سایت علاوه بر اینکه در طراحی سایت ریسپانسیو های خود از تمام ویژگی های فوق برخوردار بوده بلکه از نظر معماری و الگوریتم با استاندارد های گوگل مطاب بوده و از بالاترین کیفیت گرافیکی برخوردار بوده
  و از نظر فنی از بالاترین سطح برخوردار بوده.

   

   

   
  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر