طراحی سایت موبایل خوب یا بد؟

امروزه وب سایت در گوشی همراه به عنوان هدف دوم طراحان سایت شناخته شده است. حتی با افزایش میزان 

طراحی سایت موبایل خوب یا بد؟
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

   

  تعداد بسیاری از کسانی که به حرفه طراحی سایت مشغولند در اولین حرکت به سمت طراحی دسکتاپ می روند، این در حالی است که امروزه وب سایت در گوشی همراه به عنوان هدف دوم طراحان سایت شناخته شده است. حتی با افزایش میزان طراحی سایت واکنشی در گوشی همراه، خیلی از ما باز هم وب سایت تمام صفحه ای را در طول روز برای انجام کارهای خود استفاده می کنیم.

  بیایید در این مقاله به مزایا و معایب روی آوردن طراحان وب سایت از سایت های دسکتاپ به وب سایت های گوشی همراه نگاه بی اندازیم.

   

  وب سایت های گوشی همراه، بلا استفاده نیستند

   

  اگر هنوز در ذهن تان وب سایت گوشی همراه را یک مکان بلا استفاده و بیهوده می دانید، باید این طرز فکرتان را عوض کنید. اگر مرا باور ندارید، در این جا آمارهایی از MOBITHINKING وجود دارد:

  2/1 بیلیون کاربر وب سایت گوشی همراه در سراسر جهان وجود دارد

  در US، 25 درصد از کاربران وب سایت فقط از طریق گوشی همراه وب سایت ها را بازدید می کنند

  اپلیکیشن های گوشی همراه 9/10 بیلیون بار دانلود می شوند

  فروش ابزارهای موبایل به طور روز افزون افزایش می یابد

   

  بیشتر از گذشته، ما وب سایت ها را توسط موبایل ها در جیب مان به همراه داریم، نه اینکه در کامپیوترهای روی میز و یا مکان های اداری  فقط به آن دسترسی داشته باشیم. این مورد یک گرایش جهانی است که به طور روز افزون نیز رشد می یابد.

   

  چرا وب سایت گوشی همراه بسیار محبوب است؟

   

  وجود گوشی همراه 200$+ در جیب هر کسی که می شناسید، نشانه ای است تا بدانید که وب سایت ها از قالب دسکتاپ ها خارج شده اند.

  در هر صورت، این دسترسی به وب سایت ها از طریق گوشی همراه من را متقاعد می کند که ابتدا از استراتژی طراحی سایت در گوشی همراه استفاده کنم. البته لازم به ذکر است که محبوبیت دسکتاپ ها هنوز هم از بین نرفته است، اگر 25% از کاربران سایت از طریق گوشی همراه وب سایت ها را بازدید می کنند، 85% آن ها هنوز هم به وب سایت های موجود در دسکتاپ ها روی می آورند. وب سایت دسکتاپ هنوز که هنوز است محبوبیت خودشان  را دارند و به طور کامل کنار نگذاشته شده اند را با این وجود باز هم ابتدا به وب سایت های گوشی همراه فکر می کنیم؟

   طراحی سایت

   

  طراحی سایت واکنشی در گوشی های همراه

  باید بگویم که طراحی سایت واکنشی با دیگر گرایشاتی که بیان کردیم، در رقابت نیستند و در کنار همدیگر به خوبی عمل می کنند.

  طراحی سایت واکنشی نزدیک به مفهوم MEDIA QUERIES می باشد که ابزارها و صفحه نمایش های خاصی را مد نظر دارد. شما می توانید CSS اولیه خود را در این وب سایت های گوشی همراه برنامه نویسی کنید و هم چنان که صفحه نمایش وب سایت های گوشی همراه افزایش می یابد، می توانید از MEDIA QUERIES برای افزودن سبک های اضافه به طراحی سایت استفاده کنید.

   

  بزرگترین نقطه منفی

  ید به خود می گیرد. علی رغم تمامی محدودیت هایی که در وب سایت های گوشی همراه دارید، باید بدانید که آن ها می توانند محصول کاربردی و موثری نیز برای شما باشند. در کنار این این موارد شما در وب سایت های گوشی همراه با محتوای وب سایتی رو به رو می شوید که خلاصه است و تنها عوامل ضروری را نشان داده است. اما این امر در وب سایت دسکتاپ ها کاملا بر عکس است، زیرا شما با اطلاعاتی رو به رو هستید که کمی و کاستی ندارد و می توانید تصمیم گیری و بازدید تان را در وب سایت کامل کنید.

   

  محتوای وب سایت: بهترین انتخاب

   

  وب سایت های گوشی همراه ممکن است برای استفاده جالب نباشند. مطمئن باشید که طراحی سایت واکنشی یک ترفند است، اما به من اجازه می دهد تا طرح بندی ها را به صورت انعطاف پذیر در هر حالتی ببینم و عملکرد های زیادی را در این سیستم عامل به سرانجام برسانم.

  زمانی که با وب سایت های گوشی همراه برخورد نمودم، ابتدا به محدودیت های آن فکر کردم. در حالی که با صفحه نمایش کوچک، منابع کم و مشکلات زیادی در این راه مواجه هستم، ترجیح می دهم که از وب سایت های دسک تاپ استفاده نمایم که با کلیک و ماوس می تواند تجربه های شگرفی را پدید آورد (برخلاف گوشی همراه که توسط لمس باید در وب سایت به فعالیت بپردازیم).

  اگر در طراحی سایت گوشی همراه توجه کنیم، متوجه می شویم که به راحتی نمی توانید در وب سایت تمرکز کنید.

   طراحی سایت

  افزایش چالش در این زمینه

  در این مقاله به معایب و مزایای طراحی سایت گوشی همراه پرداختیم، شما کدام مورد را بیشتر می پذیرید؟

  اگر بخواهیم به این مباحث از دید بی طرف بنگریم، باید بگویم که طراحی سایت گوشی همراه امروزه بسیار رواج یافته است و محبوب شده است.

  در این حالت شاید در ابتدا با طراحی سایت در گوشی های همراه راحت نباشم، اما می توانم تکنیک های چگونه عمل کردن آن را فرا گرفته و به مرور به کار ببندم.

  شاید نظرات و مباحث من در این مقاله مخالف و مغایر نظرات سایر کاربران سایت باشد، اما در هر صورت این نظر شخصی من است و برای یک طراح سایت خوب شدن حتما باید در این زمینه خود را ارتقاء دهم.

   

  چه چیزی شما را به این مباحث باز می گرداند؟

  شما در حال حاضر همه چیز را در باره وب سایت های گوشی همراه می دانید. می دانید که شرکت های بزرگی مانند GOOGLE از این مورد به نفع خود و برای جذب کاربران بیشتر استفاده نمودند.

  آیا با نظر من موافق هستید که طراحی سایت های گوشی همراه برای اجرا شدن سخت می باشند؟ یا نقطه نظرات برجسته تری در ذهن تان وجود دارد که شما را به استوار بودن تصمیم تان در مفید بودن طراحی وب سایت واکنشی ثابت قدم نگاه می دارد؟

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر