طراحی سایت های ممتاز برای موتور های جستجوگر

بهینه سازی وب سایت یک از شاخصه های اصلی برای طراحی سایت می باشد، به گونه ای اگر وب سایتی را طراحی کرده باشید باید طوری آن را بهبود و ارتقاء دهید که در صفحات بالای از موتور های جستجوگر قرار گیرند

طراحی سایت های ممتاز برای موتور های جستجوگر
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  بهینه سازی وب سایت یک از شاخصه های اصلی برای طراحی سایت می باشد، به گونه ای اگر وب سایتی را طراحی کرده باشید باید طوری آن را بهبود و ارتقاء دهید که در صفحات بالای از موتور های جستجوگر قرار گیرند، بنابراین سئو سایت یکی از موارد مهم در طراحی سایت می باشد تا بتواند بیشترین بازدیدکنندگان را در بین میلیارد ها صفحه توسط موتور های جستجوگر کسب نماید.

   

  تاریخچه بهینه سازی در طراحی سایت

   


  در اواسط دهه 1990 وب مسترها و مدیران بزرگ شرکت ها در خصوص علم سئو و بهینه سازی سایت این گونه باید عمل می کردند که می بایست ابتدا تمام صفحات خود را توسط وب مستر ها ثبت می کردند تا اسپایدر ها این صفحات را در نتایج جستجو نمایش دهند

   

  نکات مهم برای سئو کردن سایت

   


  برای یک طراحی سایت خوب باید یک سری نکات را رعایت کرد تا سایت خود را در موتور های جستجوگر بالا کشید که به در زیر به آنها اشاره می کنیم:


  عنوان مناسب : مهمترین و اولین مرحله کار می باشد که موضوع متن را نیز پوشش می دهد و موتور های جستجوگر با ترجمه آن به درکی از ارتباط عنوان با کلید واژه های که در متن هستند می رسند. این عنوان در قالب Url های در موتور های جستجوگر تعریف می شوند و لزومی هم ندارد که انگلیسی باشد . بنابراین انتخاب عنوان مناسب با کلید واژه موجود در متن بسیار اهمیت دارد ، چرا که عنوان مناسب می تواند دامنه کاربران را در بازدید از سایت افزایش دهد. توجه داشته باشید برای انتخاب عنوان های مناسب برای طراحی سایت از ابزار های چون www.keywordtool.io  و ترکیب درست واژه ها در طراحی سایت از Google Trends  استفاده نماید.


    محتوا : محتوا قدرتمند و اصولی در یک سایت به عنوان عنصر بسیار تاثیر گذار تلقی می شود . می توانید با اضافه کردن یک سیستم مدیریت محتوا مانند جوملا و DNN و... برای فرآیند سئو، عملیات بهینه سازی سایت خود را انجام دهید که از نظر موتور های جستجو از اهمیت بالای برخوردار می باشد.


  طراحی سایت حرفه ای و بروز : مورد دیگر که موتور های جستجوگر را به سمت خود می کشد ، یک وب سایت قدرتمند بوده ، یعنی اینکه از تکنولوژی ها و امکانات جدید در طراحی آن استفاده کنیم تا دسترسی کاربران به امکانات آن راحت تر باشد و مهمتر موتور های جستجوگر بیشتر جذب سایت های می شوند که از امکانات جدیدتر استفاده می کنند مثلا به جای استفاده از HTML3 از HTML5 در طراحی سایت استفاده شده باشد.


  سیستم مدیریت مدیریت محتوا :  که اشاره کردیم یک طراحی سایت حرفه ای به تنها کافی نمی باشد بلکه باید پلاگینی برای عملیات سئو به آن اضافه گردد . مانند وردپرس، جوملا و ...


  کلمات کلیدی مناسب و مرتبط : سعی کنید کلمات کلیدی خود را برجسته تر نشان دهید و با استفاده از تگ  <strong> برای کلمات کلیدی استفاده کنید که موتورهای جستجوگر به کلماتی که فونت آنها نسبت به بقیه بزرگتر است اهمیت بیشتری می دهد . توجه داشته داشته باشید که کلمات کلیدی که در محتوای طراحی سایت خود به کار برده اید صرفا لازم نیست که تک واژه ای باشد بلکه ترکیبی از واژه ها باشد .


  استفاده از نقشه سایت یا sitemap: این مورد زیاد بر روی افزایش رتبه سایت تاثیر ندارد بلکه در پیدا کردن لینک ها در سایت کمک خوبی می کند
  معرفی وب سایت به موتورهای جستجو : مانند استفاده از امکانات وب مستر های چون گوگل 

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر