عوامل مهم در ساخت سایت

هر سایتی که میخواهد موفق باشد لازم است که مردم بتوانند از آن استفاده نمایند. سبک طراحی و ساخت سایت هیچوقت نباید جایگزین کارایی و قابل استفاده بودن

عوامل مهم در ساخت سایت
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  هر سایتی که میخواهد موفق باشد لازم است که مردم بتوانند از آن استفاده نمایند. سبک طراحی و ساخت سایت هیچوقت نباید جایگزین کارایی و قابل استفاده بودن ساخت سایت گردد. این قابلیت استفاده براساس نوع ساخت سایت ها مختلف است. به عنوان مثال، یک وب سایت تجارت الکترونیک باید به خوبی توانایی محصول ها را نمایش بدهد، قسمت جستجوی مناسبی داشته و سبد خرید و روند فروش مناسب با خرید داشته و یک ساخت سایت خبری باید دسته بندی یا کتگوری مناسب، تگ بندی مطالب، ساده کردن در امر خواندن مطلب با رنگ ها و سایز های مختلف اقلام و زمینه و … داشته باشد.
  ساخت سایت هایی که مشکل در قابلیت استفاده خود داشته همواره در تلاش هستند تا بازدید کنندگان خود را با عوامل مختلفی در سایت نگه دارند اما آن چیزی که مشخص می باشد، با توجه به آسانی تعویض سرویس دهنده ها در اینترنت برای بازدید کننده ها، آن ها با کم ترین مشکلی در اجرای کاری خود اقدام به ترک سایتی می نمایند که قابلیت استفاده مناسبی ندارند.

   

  1- دسترس پذیری عاملی برای کسب موفقیت سایت


  بیشتر دسترس پذیری و قابلیت استفاده با هم معنا شده ولی می توانیم آن ها را دو عامل جدا از هم نیز بدانیم. این که یک محتوا از چه صورتی، جستجو بشود و به مخاطبان ارائه شود و هم چنین ساخت سایت با چه مرورگرها، سیستم عامل ها هم چنین و یا دستگاه هایی قابلیت کارکرد داشته را دسترس پذیری می نامیم. امکان دارد یک وب سایت به دلیل ساختار ساخت سایت بازدید کنندگان را اجبار به استفاده از یک مرورگر خاص و یا سیستم عامل مشخصی بنماید. این عامل باعث از دست رفتن کاربر نیز خواهد شد.
  عموما وب سایت های موثر دارای سطحی از دسترس پذیری وسیعی می باشند و به مخاطب خود اجازه انتخاب می دهند.

  2-جابجایی در محتوا ها یا ناوبری در سایت


  امکان جابجایی در محتواهای سایت یا ناوبری در وب سایت یکی از عامل هایی است که هم ارتباط با قابلیت استفاده و هم ارتباط با دسترس پذیری می باشد ولی یکی از مهم ترین عامل ها برای ایجاد رضایت کاربر می باشد. حتما ما می خواهیم که یک کاربر بیش از یک صفحه از سایت ما را بازدید نماید، این که چگونه بتوانیم سایر محتوا های مورد نیاز کاربر را به او نشان بدهیم کار ساخت ناوبری می باشد.


  افراد زیادی از وب سایت ها از روش های رایج ناوبری در سایت خود استفاده میکنند که بیشتر کاربران نیز با آن آشنا هستند. روش هایی مثل منوی اصلی که به ارائه لینک های صفحات و مطالب پر کاربرد سایت میپردازد، نقشه سایت، امکان جستجو بر حسب تگ ها و دسته ها، صفحات راهنما و درباره ما و … نیز از جمله صفحاتی هستند که کاربران به دنبال یافتن آنها برای رسیدن به نتیجه مورد نظر خود در سایت میباشند. همچنین لینک های مختلفی در هر صفحه قرار می گیرد که به کاربر کمک می کند تا محتوا های مرتبط با موضوع مورد علاقه خود را در سایت راحت تر پیدا کند. هر چه این موارد مرتبط تر و مورد نیاز بیشتر بازدید کنندگان باشد، در کسب موفقیت شما در ساخت سایت تاثیر بیشتری خواهد گذاشت. در این بین سیستم های نیمه هوشمند تشخیص سلیقه های کاربران کارایی بسیاری دارد.

   

  3-ظاهر سایت


  آخرین عوامل ذکر شده در این لیست ظاهر سایت است اما این آخر شدن به معنی کم اهمیت بودن نیست. ظاهر یک وب سایت از عوامل اصلی تعیین کننده در موفقیت یک سایت است. هر وب سایتی برنده جایزه بهترین طراحی نمی شود، اما سایت های موفق می توانند مناسب با نیازهای سایت، هدف ها، دسترس پذیر بودن و امکان کاربری آسان طراحی شوند و سپس به ظاهر و تناسبات آن با خواسته کاربر بپردازند. یکی از عامل های موفقیت در ایجاد ظاهر کاربر پسند استفاده از روانشناسی در ساخت سایت است که قبل تر در خصوص آن صحبت کردیم.
  روند های طراحی سایت، بسیار پر سرعت و متناسب با تکنولوژی های تازه در حال تغییر است و یک سایت زمانی می تواند به موفقیت دست یابد که درک داشته که در این رقابت همیشه باید به روز باشد. تعداد زیادی از سایت های موفق روند بازطراحی خود را هر چند سال یکبار تکرار می کنند تا بتوانند بهترین خدمات را بر اساس تکنولوژی های روز به کاربر ارائه بدهند. ساخت یک سایت باید تکمیل کننده محتوای یک سایت بوده، نه یک رغیب برای محتوای سایت

   
  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر