عوامل مهم در ضعیف شدن طراحی سایت

بازدیدکنندگان به وب سایت می آیند تا به اهداف خود برسند، عملکردهایی را انجام دهند و برای سوال های شان به دنبال

عوامل مهم در ضعیف شدن طراحی سایت
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  بازدیدکنندگان به وب سایت می آیند تا به اهداف خود برسند، عملکردهایی را انجام دهند و برای سوال های شان به دنبال جواب می گردند. اگر کاربر سایت نتواند موردی که به جستجوی آن می باشد را در وب سایت بیابد، می توانند از سایت خارج شده و یا حتی به سراغ وب سایت های رقیبان تان بروند. اما پسر من، جز این سایت به وب سایت دیگری نمی توانست رجوع کند. او انتخاب دیگری نداشت. سایت معلم او بسیار نامتناسب بود و طراحی بسیار ناکارآمدی داشت. این اتفاق واقعا برای هر کسی آزارد دهنده می باشد.

  هنوز هم، شما می توانید از این طراحی سایت ضعیف درس عبرت بگیرید و از به کارگیری آن ها در طراحی سایت خود جلوگیری به عمل آورید.

   

  عوامل مهم در طراحی سایت ضعیف

   

  1-باید هر کاری که می توانید انجام دهید تا تعداد دفعاتی که کاربر باید در وب سایت تان کلیک کند را کاهش دهید.

  تکالیف پسر من در این وب سایت به صورت لینک هایی وجود داشت، او باید در طول سه صفحه کلیک می کرد تا به تکالیف ریاضی مورد نظر خود دست می یافت. این تکالیف ریاضی نباید مستقیما به صفحه اصلی لینک گذاری شود. کاربران سایت نمی خواهند هنگام جستجو در وب سایت، متوقف شوند و دوباره به جستجوی خود ادامه دهند. آن ها دوست دارند بدون وقفه به موردی که می خواهند، دست یابند.

   

  2-لینک های وب سایت باید معنادار و مفهومی باشند.

  لینک ها باید تشریحی باشند. به خوانندگان سایت خود نگویید "بیشتر بخوانید" یا "اینجا کلیک کنید" یا تنها از کلمه "بیشتر" استفاده کنید. باید به مخاطبین سایت خود بگوید که زمانی که روی لینکی کلیک می کنند، با چه مواردی رو به رو خواهند شد. تکالیف ریاضی در وب سایت معلم پسر من باید به این ترتیب لینک گذاری می شد: "تکالیف ریاضی برای 6 تا 10 اکتبر". این مورد می تواند بهترین مثال در زمینه لینک های تشریحی باشد.

   

  3-کپی کردن برخی محتواهای وب سایت را به منظور تمرکز دقیق کاربران روی زیر فصل ها و جزئیات، باید امکان پذیر سازید.

  لیست های وب سایت باید امکان کپی کردن مخاطب را فراهم سازد تا بتوانند به طور دقیق روی محتویات آن تمرکز داشته باشند. اگر امکان پذیر است، این لیست را کوتاه سازید. اگر لیست موجود در وب سایت تان طولانی باشد، باید از فضای خالی زیادی در اطراف آن استفاده کنید.

   

  4-محتوای تیتر سایت باید واضح و صریح باشد.

  تیترهایی که بسیار جذاب، خلاصه و صریح می باشند، می توانند به کاربران کمک کنند تا محتوای سایت را به راحتی مرور کرده و بخوانند و هم چنین باعث می شوند تا کاربران و مخاطبین سایت همان چیزی را بیابند که به جستجوی آن بوده اند و به این ترتیب دیگر زمان خود را به ابطال نمی گذرانند. محتوای وب سایت نباشد فشرده باشد و باید خوانایی بالایی را برای کاربران سایت فراهم سازد. محتوای طراحی سایت باید به گونه ای باشد که به کاربر سایت خود اجازه دهد تا به سرعت به مفهوم آن ها پی ببرد.

   

  5-به یاد داشته باشید که در طراحی سایت هرچه موارد کمتری قرار دهید، نتیجه بهتری کسب می کنید.

  باید موارد اضافه ای که باعث حواس پرتی کاربران از هدف اصلی طراحی سایت می شود، کاهش دهید، مانند انیمیشن های فلشی و یا متن های اسکرولی. در جایی که در وب سایت الزامی و ضروی است از انیمیشن ها استفاده کنید، اما اگر در هر جایی که می توانید از این انیمیشن ها به کار ببرید، علاوه بر این که وب سایتی در اختیار دارید که به کندی بارگیری می شود، هم چنین باعث می شود تا کابران نتوانند طراحی سایت شما را تحمل کرده و به سرعت از آن جا خارج می گردند.

   

  به یاد داشته باشید که تجربه بهینه برای کاربران سایت باعث بازگشت دوباره آن ها به وب سایت تان می شود و این تجربه کاربری بهینه تنها زمانی حاصل می شود تا طراحی، ساده و مینیمالیستی و جستجویابی و استفاده از سایت بسیار برای کاربران راحت باشد. در طراحی سایت خود همیشه باید به موارد فوق توجه کنید تا روز به روز مخاطبین طراحی سایت خود را افزایش دهید که به تبع آن، درآمد سایت و تجارت هم نیز افزایش می یابد.

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر