وبلاگ طراحی سایت ایران سایت

وبلاگ طراحی سایت

در این قسمت می توانید از آخرین مقالات و پست های مربوط به فناوری اطلاعات و تکنولوژی کامپیوتر باخبر شوید. همچنین در صورت نیاز می توانید با استفاده از RSS تمامی مقالات وبلاگ ایران سایت را را در سایت و یا وبلاگ خود نیز نمایش دهید

فضای خالی در طراحی سایت

یک ضرب المثل قدیمی میگوید که آدم خوش بین همیشه نیمه پر لیوان را میبیند, و در نقطه مقابل آن آدم بد بین نیمه خالی لیوان را میبیند.  در مثالی دیگر یک آدم فرصت طلب در حال که دو نفر بر سر آب داخل لیوان در حال جر و بحث میباشند بهترین فرصت را برای خوردن آب انتخاب میکند.

فرضیه فضاهای خالی حالت منفی به وجود می آورند بیشتر  شبه ضرب المثل های قدیمی میباشد به خاطر اینکه همیشه چیزی در این فضاهای خالی وجود دارد. ممکن است آبجکت هایی مانند رنگ و تصویر و ... نباشد, اما این فضاهای خالی همیشه کاری را انجام میدهند و بودن آنها بی حکمت نمیباشد. اما چگونه این فضاها میتوانند منفی باشند؟

معمولا کلمه و لفظ فضاهای خالی به نقاط بدون آبجکتی گفته میشود که معمولا در اطراف تصاویر میتواند آنها را مشاهده نمود. معمولا زمانی میتوان این فضاها را مشاهده نمود که آبجکت هایی در داخل صفحه وب سایت وجود داشته باشند, اما منظور ما به خود آن آبجکت نمیباشد.

وجود فضاهای خالی در بین آبجکت ها بیشتر میتواند به ترکیب کارهای هنری شبه باشد چراکه هنرمندان از این تکنیک در طراحی های خود استفاده مینمایند. مانند چسبی میباشد که میتواند آن آبجکت ها را در کنار یکدیگر قرار دهند.

 

نمونه هایی از فضاهای خالی منفی

فضاهای خالی بیشتر یک توهمی بین چشم و ذهن کاربر میباشد. در زیر نمونه هایی از صفحات وب سایت هایی را به شما نشان خواهیم داد که در آنها فضای خالی وجود دارد ولی آبجکت ها را بهترین صورت ممکن است در ا« دیده شود.

طراحی های کم یا Minimalist Design

در این حال ممکن است فضاهای خالی منفی با طراحی کم یا Minimalist کمی ترکیب و گیج کننده به نظر برسد. تبلیغات این چنینی در سالیان گذشته در وب سایت ها بسیار بسیار دیده شده است. بسیاری از هنرمندان بزرگ طراحی minimalist را در کارهای خود بسیار انجام داده اند و از آن ایده هایی را گرفته اند.

امیدواریم در این مقاله که در شرکت طراحی وب سایت اطلس وب برای شما تهیه و تنظیم شده است توانسته باشیم تا اطلاعات لازمی را در این زمینه به شما داده باشیم. شایان ذکر است که به زودی مقالات دیگری هم در زمینه سئو سایت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.