قابلیت اسکرول در سایت چیست؟

اسکرول بی نهایت از جمله قابلیت ها برای فرمت های سایت ها بوده که بازدید کنندگان هرچه بیشتر اسکرول

قابلیت اسکرول در سایت چیست؟
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  اسکرول بی نهایتاز جمله قابلیت ها برای فرمت های سایت ها بوده که بازدید کنندگان  هرچه بیشتر اسکرول نمایند قسمت ها و اطلاعات بیشتری را مشاهده می نمایند و نکته مه این می باشد که تا زمانی که قابلیت اسکرول فعال باشد دیگر شما لینکی به نام صفحه بعد را مشاهده نخواهید کرد. به عنوان مثال می توان به سایت فیس بوک اشاره نمود که لینکی به نام صفحه بعد در آن وجود نداشته و هرچه اسکرول نمایید موارد بیشتری را مشاهده می کنید. برای مثال های بیشتر می توان به: پینترست و ایستاگرام از رایج ترین سایت ها و شبکه های اجتماعی اشاره کرد. از جمله عیوب قابلیت اسکرول می توان به این اشاره کرد که مناسب هر سایت و یا هر مدل تجارتی نمی باشد و شامل هر وب سایتی نیست. این موارد وابسته به مدل های تجارت هدف ها و محتوا یا اطلاعات داخل سایت دارد.

   

  ویژگی های قابلیت اسکرول

   

  از جمله مزایای این قابلیت برای گوشی های موبایل می باشد چرا که زدن رو گزینه صفحه بعد برای کاربران موبایلی سخت می باشد و از این جهت است که اکرول کردن در صفحه بسیار راحت تر بوده و هم چنین جذابیتی خاص و در نتیجه جذب مخاطبین زیاد دارد و کاربران بدون توجه به زمان محتوای بسیاری را اسکرول می کنند. اگر هم کار اصلی شما با اطلاعات و محتوای سایت هاست این قابلیت کمک می کند تا در یک لحظه محتوای زیادی را ببینید. از جمله توانایی هایی که نصیب کاربر می شود این است که به آسانی به آخرین مطالبی که رو سایت آمده دسترسی پیدا می کند. اسکرول های زیاد به صورت پشت سر هم در حا آپدیت سایت و محتوای آن می باشد. از مهم ترین و کاربردی ترین مزایا و ویژگی های اسکرول کردن می توان به این قضیه اشاره نمود که سرعت بارگیری و لود وب سایت شما دیگر کند نبوده و بار اول تمام محتوایی اسکرول بارگیری می شود

   

  معایب اسکرول ها

   

  کاربران بدون داشتن هدفی در سایت به جستجوپرداخته اند. چنانچه شما موردی را در  سایتی کاملا مفید پیدا کردید، باید با اسکرول نمودن آن را پیدا کنید که بسیار سخت است. کاربران توانایی این را ندارند تا از برخی اطلاعات گذر کنند. شما نیز توانایی این را ندارید تا در این چنین سایت هایی از برخی اطلاعات گذر نمایید و به محتوای و اطلاعات مورد علاقه تان برسید. این مورد برای بعضی کاربران، بسیار آزار دهندهمی باشد. وب سایت شما چیزی به نام فوتر نداشته و این مورد بدین معنی است که شما می بایست اطلاعات فوتر را نیز در بخش تیتر سایت قرار بدهید که امکان دارد به هیچ عنوان جالب به نظر نرسد. در ساخت قابلیت اسکرول های بی نهایت از کد های جاوا اسکریپت استفاده می نمایند. این مورد یکی از بزرگ ترین اشکالات این  سایت ها می باشد. از این رو اگر از جاوا اسکریپت خوشتان نمی آید و به دنبال افزایش سئو سایت و بهنیه سازی سایت خود این نوع اسکرول، انتخاب خوبی برای طراحی سایت شما نیست.   سئو سایت یا همان بهینه سازی سایت توسط این اسکرول ها کم نمی شود، تنها زمان زیادی نیاز دارد تا این سئو سایت آپگید پیدا کند.   چگونه اسکرول بی نهایت برای وب سایت ما مناسب است یا خیر؟ بسته به این که نوع سایت و شرکتی که در اختیار دارید، این اسکرول های بی نهایت می توانند گزینه های خوبی نیز باشند. برای بعضی تجارت ها این مورد عالی می باشد و برای بعضی دیگر بسیار طاقت فرسا و نامناسب است.  

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر