قدم به قدم در طراحی سایت

زمانی که شما در مرحله طراحی سایت برای شغل خود یا دیگران هستید، واقعیت هایی وجود دارد که اگر می خواهید وب سایت تان بی نظیر به نظر برسد، باید به

قدم به قدم در طراحی سایت
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  زمانی که شما در مرحله طراحی سایت برای شغل خود یا دیگران هستید، واقعیت هایی وجود دارد که اگر می خواهید وب سایت تان بی نظیر به نظر برسد، باید به یاد داشته باشید. طراحی سایت، چیزی است که متداوما تغییر می یابد، اما علی رغم این تغییرات، شما می توانید وب سایت فوق العاده ای را با قوانین ساده طراحی کنید. البته قوانین که شما به کار می برید، همان طور که پیش می روید افزایش می یابد و یا ممکن است اندکی تغییر کند ولی مکان خوبی برای شروع طراحی سایت می باشد.

  ابتدا، همیشه به یاد داشته باشید که چیزی که می بینید، همان چیزی نیست که زمانی که طراحی وب سایت می کنید از آن برداشت می کنید. شما نمی توانید وب سایتی را طراحی کنید و فکر کنید که دیدگاه شما نسبت به این وب سایت مانند دیدگاه دیگران است که می خواهند آن را ببیند. چگونه به نظر رسیدن یک وب سایت بستگی به این دارد که از چه مرورگری برای وب سایت تان استفاده می کنید. به یاد داشته باشید که طراحی وبسایت را باید در ذهن مخاطبان تان منسجم کنید، نه اینکه تنها متناسب با خود و مرورگرتان باشد.

  عوامل مهم در طراحی سایت

   

  عامل مهم دیگری که باید در طراحی وب سایت وجود داشته باشد، HTML است. خیلی از طراحان وب سایت به طور اشتباهی فرض می کنند که HTML به راحتی یک صفحه شامل توضیحات بسیار است. حقیقتی که درباره  HTML وجود دارد، زبان نشانه گذاری ساختاری است، به این معنا است که شما علاوه بر ساخت طرح بندی ها، ساختار یک سند را هم می سازید. حتی اگر فکر می کنید که شما HTML را به خوبی درک می کنید، شما باید به عقب برگشته و برخی از مبانی پایه را مرور کنید و در HTML به کار ببرید تا مطمئن شوید که شما راه را اشتباه نمی روید. اکثر متخصصین طراحی سایت از HTML به طریق نادرستی استفاده می کنند و این امر بر ظاهر وب سایت شما تاثیر به سزایی دارد.

  طراحی سایت

   طراحی سایت همانند پروسه کلمات کلیدی نمی باشد، حتی اگر شما در مرحله قرار دادن محتوا در وب سایت باشید. از نظر منطقی خیلی به صرفه است که شما این موارد را رعایت کنید، زیرا زمانی که پروسه کلمات کلیدی را پشت سر می گذرانید، شما روی ظاهر صفحات وب سایت نیز کنترل و نظارت دارید. زمانی که محتوا را در وب سایت قرار می دهید، شما کنترل کمتری روی چگونه به نظر رسیدن این محتواها دارید، زیرا این محتواها در کامپیوترها، تنظیمات کامپیوتری، و مرورگرها به صورت متفاوت ظاهر می شود. در حالی که شما کنترلی بر طرح بندی محتوای تان دارید، باید روی هر صفحه از وب سایت تمرکز داشته باشید تا محتوا را به بهترین شکل ممکن در وب سایت قرار دهید.

  زمانی که در مرحله طراحی سایت هستید و یا حتی آموزش طراحی سایت هستید خیلی مهم است که به یاد داشته باشید که گرافیک ها همیشه بهتر از لینک و محتواهای ساده نیستند. گرافیک ها می توانند واقعا وب سایت تان را زیبا سازند، اما باید به یاد داشته باشید که شمار زیادی از مردم به وب سایت های گرافیکی علاقه ای ندارند و از آن استفاده نخواهند کرد. اگر می خواهید از گرافیک هایی استفاده کنید که بسیار خوب باشند، باید دقت کنید که در طراحی سایت بسیار اهمیت دارد که صفحات وب سایت را طوری بسازید تا باوجود یا بدون وجود گرافیک ها هم به راحتی جستجو شود.

  در کنار استفاده کردن از گرافیک ها در طراحی سایت، باید همیشه دقت کنید تا زمانی که یک صفحه وب سایت طراحی می کنید، به طور اغراق آمیزی از این گرافیک ها استفاده نکنید. در حالی که برخی ممکن است بسیار زیبا و برای استفاده جالب به نظر برسند، ولی باید به گونه ای وب سایت ها را تنظیم و طراحی سایت کنید که در اکثر مرورگرهای وب سایت ها به راحتی جستجو شود. اگر مجبورید، می توانید از برخی از گرافیک های فلش دار استفاده کنید، اما به یاد داشته باشید که همیشه استفاده بیشتر از این گرافیک ها در وب سایت، ضروری نیست. زمانی که بحث طراحی وب سایت می شود، همیشه سادگی حرف اول را می زند. یاد بگیرید که گرافیک ها را با هدف خاصی به کار ببرید.

  قانون مهم در طراحی سایت

   

  احتمالا، مهم ترین قانون طراحی سایت این است که به یاد داشته باشید که محتواهای با کیفیت، وب سایت را ها را فوق العاده می سازد. شما می توانید گرافیک های فلش دار و انواع مختلف دیگری را نیز در هر صفحه از وب سایت تان داشته باشید، اما بدون وجود محتواهای با ارزش و با کیفیت، طراحی سایت شما هر لحظه در حال نزول می باشد. زمانی که شما در این وضعیت به طراحی وب سایت می نگرید، به نظر بسیار آسان می آید ولی حقیقت دارد. موضوع اصلی این جا است که ما طراحی سایت را بیشتر از آنچه که نیاز است سخت و پیچیده می کنیم. اگر دارای محتوای با کیفیت در وب سایت تان باشید، شما خواهید فهمید که صفحه های وب سایت تان بسیار فوق العاده است و نیازی نیست تا هیچ چیز اضافه ای را به این طراحی سایت موفق اضافه کنید. همیشه طراحی وب سایت ساده، بهتر از هر چیزی می باشد.

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر