مقاله آموزشی ساخت وبلاگ رایگان

سیستم های وبلاگ نویسی مانند Livejournal  و یا Blogger از سال ۱۹۹۹ فعالیت خود را  آغاز کرده و جزء اولین سیستم های blogging رایگان در دنیا بوده اند 

مقاله آموزشی ساخت وبلاگ رایگان
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  ساخت وبلاگ رایگان

  سیستم های وبلاگ نویسی مانند Livejournal  و یا Blogger از سال ۱۹۹۹ فعالیت خود را  آغاز کرده و جزء اولین سیستم های blogging رایگان در دنیا بوده اند و بسیار سریع هم در بین کاربران  اینترنت و وبلاگ نویسان معروف شدند اما در سال ۲۰۰۳ انقلابی در سیستم ساخت وبلاگ رایگان نویسی مدرن در دنیا به وجود آمد .
  در ۲۷ ماه می سال ۲۰۰۳ برنامه نویس توانمندی و جوانی به نام  Matt Mullenweg نرم افزار مدیریت محتوایی ر با عنوان WordPress  خلق کرده و این سیستم مدیریت محتوا یا  CMS که در مطالب بعدی با این واژه Content Management System خیلی سر و کار خواهیم داشت که با زبان برنامه نویسی PHP و همین طور سیستم بانک اطلاعاتی MySQL ساخته شده و به سرعت در بین  وبلاگ نویسان دنیا به محبوبیت رسید . مت سیستم وبلاگ نویسی WordPress.com را با مایک کوچولو راه اندازی کرد . درباره وردپرس مطالب زیادی موجود است که در این پست نیاز به توضیح آن نیست
  کمی بعد در ماه اکتبر سال ۲۰۰۳ سیستم وبلاگ نویسی TypePad راه اندازی شده و طرافداران خودش را پیدا کرد اما باز نتوانست WordPress شکست دهد و نرم افزارساخت وبلاگ رایگان WordPress در حال حاضر حرف اول و آخر را در سیستم های مدیریت محتوا علی الخصوص سیستم های مبتنی بر ساخت وبلاگ رایگان می زند به طوری که می توان گفت بیش از ۱۶ درصد سایت هایی که در وب سایت معروف Alexa.com ثبت شدند از wordpress استفاده می کنند. سیستم های وبلاگ نویسی زیادی راه اندازی شدند و همگی هم مجانی هستند اما از میان آن ها می توان به blog.com , WordPress.com , و همینطور livejournal.com به محبوبیت زیادی رسیدند واقعا بلاگ ها سیستم اطلاع رسانی خبری و آموزشی دنیا را به طور کامل دگرگون کردند.

   

  اولین سیستم ساخت وبلاگ رایگان

  وبلاگ
   
  بنیانگذاران سیستم های وبلاگ نویسی در ایران

  در ۲۳ خرداد سال ۱۳۸۱ اولین سیستم ساخت وبلاگ رایگان  کاملا فارسی با عنوان پرشین بلاگ در اینترنت متولد شد . بنیانگذاران پرشین بلاگ عطا خلیقی ، بهرنگ فولادی و سهند قانون بودند و در فروردین سال ۱۳۸۲ مرتضی توکلی و مسعود چنگیزی سیستم ساخت وبلاگ رایگان بلاگ اسکای رو با آدرس راه اندازی کردند و همچنین در ۲۵ آبان ۱۳۸۳  سیستم ساخت  وبلاگ رایگان میهن بلاگ  راه اندازی شد و در نهایت در تاریخ ۲ مرداد ۱۳۸۷ سایت میهن بلاگ فروخته شد . و اما در ۱۶ آذر سال ۱۳۸۳  علی رضا شیرازی سیستم ساخت وبلاگ رایگان  بلاگفا را راه اندازی کرد. بلاگفا در مقیاس با سایر سیستم های ساخت وبلاگ رایگان بسیار معروف تر است.  

   

  معایب استفاده از سیستم های ساخت وبلاگ رایگان

  معایب وبلاگ
  عزیزان نام برده به تحول و گسترش علم کمک های بزرگ و شایانی انجام دادند  و جوانمردانه نیست که بگوییم این افراد برای منافع خود این شرایط را فراهم کردند. در این چند سال اخیر اینترنت تحولات زیادی را تجربه کرده و متعاقبا نت فارسی هم دچار تغییرات مثبتی شده است و در نتیجه تغییر یک دستور است  نه پیشنهاد همکاری و با کمال احترام و بدون هیچ غرضی باید عرض کنیم که دیگر سیستم های ساخت وبلاگ رایگان دیگر بلا استفاده شده است و باید این سیستم ها رو فراموش کنید  و به طور مستقل کار کنید . سیستم های ساخت وبلاگ رایگان وبلاگ چند عیب دارند که این معایب موجب منسوخ شدن آن ها شدند:

  به طور خلاصه باید گفت که یک وب سایت در واقع یک نرم افزار است که روی یک کامپیوتر نصب می شود به نام سرور . این کامپیوتر  یک کامپیوتر معمولی نیست و این کامپیوتر با پهنای باند زیاد به اینترنت وصل بوده و کاربرانی که امکان اتصال به اینترنت را دارند می توانند از این نرم افزار استفاده کنند . منابع سخت افزاری و همینطور پهنای باند سیستم های  ساخت رایگان وبلاگ در اختیار هزاران وبلاگ هست که صاحبان این وبلاگ ها اگر روزی یک پست آپلود کنند تصور کنید که چه حجم اطلاعاتی باید پردازش بشود و در اختیار بازدید کنندگان این وبلاگ ها قرار بگیرد.

   

   

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر