نحوه محاسبه قیمت سئو کلمات کلیدی

متاسفانه برخی از مشتریان طراحی سایت که اطلاعات زیادی در زمینه سئو یا بهینه‌سازی وب سایت ندارند با خود فکر می‌کنند که تنها با داشتن یک وب سایت در زمینه کسب‌و‌کار خود می‌توانند به اهدافی شامل: افزایش فروش محصولات و خدمات خود، افزایش سوددهی و درنهایت رشد و توسعه کسب‌وکار خود برسند اما لازم است اشاره کنیم 

نحوه محاسبه قیمت سئو کلمات کلیدی
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  متاسفانه برخی از مشتریان طراحی سایت که اطلاعات زیادی در زمینه سئو یا بهینه‌سازی وب سایت ندارند با خود فکر می‌کنند که تنها با داشتن یک وب سایت در زمینه کسب‌و‌کار خود می‌توانند به اهدافی شامل: افزایش فروش محصولات و خدمات خود، افزایش سوددهی و درنهایت رشد و توسعه کسب‌وکار خود برسند اما لازم است اشاره کنیم که این تنها طراحی وب سایت نیست که می‌تواند شما را به اهدافتان در زمینه کسب‌وکاری که دارید برساند چراکه وب سایت تنها زمینه‌ای را برای قرار دادن تمامی داده‌ها و اطلاعاتی که لازم است تا با کاربران اینترنت در میان بگذارید تا بتوانید تعداد مشتریان خود را افزایش دهید، فراهم می‌کند. اما این سئو است که موجب می‌شود وب سایت شما در دنیای وب و در میان تمامی وب سایت‌های رقیب خود دیده شود. 

  از این‌رو وب سایت و سئو مکمل یکدیگر هستند و در کنار یکدیگر شما را به اهدافی که در کسب‌وکار خود دارید نزدیک می‌کنند. چراکه اگر وب سایتی داشته باشید که در آن از اصول و متدهای استانداردهای سئو استفاده نکنید، هرگز رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو افزایش پیدا نمی‌کند. از این‌رو وب سایت شما در دنیای وب دیده نمی‌شود. درصورتی هم که وب سایت شما توسط کاربران اینترنت دیده نشود، به تعداد مشتریان شما افزوده نخواهد شد از این‌رو به هیچ‌وجه نمی‌توانید سود و درآمد بیشتری کسب کنید تا از طریق آن کسب‌وکار خود را توسعه دهید. بنابراین طراحی سایت بدون سئو هیچ سودی برای شما ندارد. 

  اما سئو چیست؟ درواقع به هر نوع فعالیتی که برای افزایش رتبه وب سایت در موتورهای جستجو انجام می‌شود سئو می‌گویند. درصورتی که رتبه وب سایت‌ها در موتورهای جستجو بالا نباشد به هیچ‌وجه توسط کاربران اینترنت دیده نمی‌شوند. چراکه کاربران تنها بر روی لینک اول تا لینک پنجم در صفحه اول نتایج گوگل کلیک می‌کنند از این‌رو است که باید رتبه سئو سایت بالا باشد. مبحث سئو یا بهینه‌سازی وب سایت، مبحث بسیار گسترده‌ای است. چراکه افزایش رتبه سئو سایت به استفاده از اصول و متدهای بسیار متنوع و گسترده‌ای بستگی دارد البته تمامی این اصول و متدها براساس کلمات کلیدی هستند. از این‌رو هسته و اساس سئو سایت، کلمات کلیدی هستند. چراکه پس از جستجوی کلمات کلیدی توسط کاربران در موتورهای جستجو، ربات‌های گوگل براساس آن کلمات کلیدی، وب سایت‌ها را با رتبه‌بندی خاصی که مبتنی بر اصول سئو و جایگاه آن‌ها در موتورهای جستجو است در صفحه نتایج گوگل به کاربران نمایش می‌دهند. 

  با این وجود هزینه طراحی سایت از هزینه سئو سایت مجزا است. هزینه طراحی سایت براساس نوع وب سایت، امکانات عمومی و امکانات سفارشی آن است اما هزینه سئو براساس پارامترهای مختلفی شامل: میزان سختی کلمات کلیدی، تعداد کلمات کلیدی، زیرساخت فنی وب سایت، سابقه فعالیت سایت، نوع استراتژی سئو و ... است. در ادامه این مقاله پارامترهای قیمت سئو کلمات کلیدی را بررسی خواهیم کرد. 

   

  Image

  پارامترهای تاثیرگذار در قیمت سئو کلمات کلیدی

   

  میزان سختی کلمات کلیدی

  یکی از مهم‌ترین معیارهایی که در هزینه سئو سایت تاثیرگذار است، میزان سختی کلمات کلیدی است. منظور از میزان سختی کلمات کلیدی، میزان رقابت بر سر آن‌ها و میزان جستجوی آن‌ها توسط کاربران در موتورهای جستجو است. چراکه هر چه میزان سختی کلمات کلیدی که مدنظر دارید تا براساس آن‌ها رتبه سئو سایت خود را افزایش دهید بیشتر باشد، افزایش رتبه سئو سایت شما براساس آن کلمات کلیدی برای تیم سئو خیلی سخت‌تر خواهد بود از این‌رو هزینه سئو افزایش پیدا می‌کند. 

   

  تعداد کلمات کلیدی

  گاهی اوقات تعداد کلمات کلیدی که برای افزایش رتبه سئو سایت خود مدنظر دارید کم است از این‌رو هزینه سئو سایت شما کمتر خواهد بود اما گاهی اوقات که قصد دارید وب سایت شما براساس تعداد کلمات کلیدی بیشتری در موتورهای جستجو بالا بیاید، به دلیل مدت زمان بیشتری که تیم سئو به افزایش رتبه سئو سایت شما اختصاص می‌دهند، هزینه سئو سایت شما نیز افزایش پیدا می‌کند. البته تعداد کلمات کلیدی به نوع وب سایت نیز بستگی دارد اگر شما یک وب سایت فروشگاهی داشته باشید که متشکل از محصولات متعددی باشد باید سعی کنید که رتبه وب سایت خود را براساس تعداد کلمات کلیدی بیشتری که به ازای هر محصول تولید می‌شود در موتورهای جستجو بالا بیاورید. از این‌رو هزینه سئو سایت شما افزایش پیدا می‌کند. اما اگر یک وب سایت شرکتی ساده داشته باشید که تنها باید براساس چند کلمه کلیدی در موتورهای جستجو دیده شود به این دلیل که تیم سئو مدت زمان زیادی را برای افزایش رتبه آن در موتورهای جستجو اختصاص نمی‌دهند، هزینه سئو سایت شما کاهش پیدا می‌کند.

   

  زیرساخت فنی وب سایت

  اگر شما وب سایتی دارید که از رتبه پایینی در موتورهای جستجو برخوردار است ابتدا باید توسط تیم سئو مورد بررسی قرار بگیرد تا دلایل مختلف پایین بودن رتبه آن در موتورهای جستجو مورد بررسی قرار بگیرد. درصورتی که سئوکار قبلی از متدها و تکنیک‌های سئو کلاه سیاه یا سئو کلاه خاکستری در وب سایت شما استفاده کرده باشد تیم سئو باید تمامی آن متدها را اصلاح کند و سپس از متدها و اصول استاندارد برای سئو وب سایت شما استفاده کند از این‌رو زیرساخت فنی وب سایت نیز یکی دیگر از عواملی است که در هزینه سئو سایت تاثیرگذار می‌باشد. 

   

  سابقه فعالیت وب سایت

  یکی دیگر از عواملی که در هزینه سئو سایت تاثیرگذار است، سابقه فعالیت وب سایت می‌باشد. درصورتی که وب سایت شما چندین سال پیش طراحی شده باشد مطمعنا در موتورهای جستجو ایندکس شده است و از رتبه‌ای برخوردار است که تیم سئو باید تلاش کند تا رتبه وب سایت شما را از جایگاهی که در آن قرار دارد افزایش دهد درصورتی که اگر وب سایت شما به تازگی طراحی شده باشد پروسه افزایش رتبه سئو آن در موتورهای جستجو زمان‌بر است. از این‌رو هزینه سئو سایت شما افزایش پیدا می‌کند. 


  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر