هرآنچه که درباره هاست باید بدانید

وب هاست دقیقا همان چیزی است که وقتی می خواهید سایت تان روی شبکه اینترنت برای همه قابل رویت باشد به آن نیازمند هستید. به زبان ساده تر و آسان تر، سایت شما باید روی یک سرویس دهنده کامل میزبان یا همان هاست قرار گیرد. کامپیوتر شخصی  PCشما هم می تواند به صورت یک سرویس دهنده یا هاست میزبان تنظیم و راه اندازی و مورد استفاده قرار گیرد اما اگر قصد تان جذب ترافیک یا جذب بازدید کننده زیاد برای وب سایت خود است، این کار زیاد عاقلانه و منطقی به نظر نمی رسد برای این که سایت شما در اینترنت در دسترس...

هرآنچه که درباره هاست باید بدانید
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  وب هاست دقیقا همان چیزی است که وقتی می خواهید سایت تان روی شبکه اینترنت برای همه قابل رویت باشد به آن نیازمند هستید. به زبان ساده تر و آسان تر، سایت شما باید روی یک سرویس دهنده کامل میزبان یا همان هاست قرار گیرد.
  کامپیوتر شخصی  PCشما هم می تواند به صورت یک سرویس دهنده یا هاست میزبان تنظیم و راه اندازی و مورد استفاده قرار گیرد اما اگر قصد تان جذب ترافیک یا جذب بازدید کننده زیاد برای وب سایت خود است، این کار زیاد عاقلانه و منطقی به نظر نمی رسد برای این که سایت شما در اینترنت در دسترس باشد نیاز است کامپیوتر خود را همیشه روشن و به اینترنت متصل باشد؛ در لحظه خاموش شدن کامپیوتر دیگر کسی سایت شما را نخواهد دید. 
  هاست
  از طرفی دیگر اگر با برنامه های راه اندازی سرور آشنا نباشید، این امر می تواند برای شما پیچیده و سخت باشد در نتیجه اصلاح مشکلات و خرابی های احتمالی سرور شما وقت و انرژی زیادی می طلبد .

   

  هاست و وب هاستینگ  به همین دلیل ها تمامی شرکت ها، سازمان ها و حتی افراد شخصی که نیاز به سایت دارند برای میزبانی سایت خود به سراغ شرکت های سرویس دهنده خدمات میزبانی یا هاست می روند. در چنین شرکت هایی سرورهای آن ها بیشتر در خارج از ایران و در معروف ترین و مجهزترین  دیتا سنتر های دنیا قرار دارد دقیقا در جایی که به صورت ۲۴ ساعته برق به سرورها متصل می باشد و اینترنت قطعی ندارد و برای مواقع اضطراری کار های لازم  اندیشیده شده است. شرکت طراحی سایت ایران سایت ارائه دهنده انواع هاست و دامین می باشد.
   

  شما به عنوان یک مشتری به فضای کوچکی از این سرورها دسترسی خواهید داشت که با داشتن فضایی هرچند کم و کوچک و کم حجم به یک تیم از متخصصان اینترنت برای نگهداری از سایت خود متصل خواهید بود که در طول ۲۴ ساعت تلاش می کنند که این سرویس متوقف و مسدود نشود.
  سرور میزبان
  در بیشتر مورد ها، یک سرور میزبان وب یا هاست فضای هارد خود را به فضاهای کوچک تری تقسیم کرده و آن را با هزینه ایی کمتر در اختیار افراد مختلف قرار می دهد در این حالت از چند سایت تا چند صد سایت از سرور سرویس دهنده به صورت مشترک استفاده می کنند.

  برای سایت های با اهمیت یا با حجم اطلاعات بالا، سرورهای اختصاصی و خصوصی از نظر امنیتی و پایداری سرویس ها به هیچ عنوان قابل مقایسه با سرور های مشترک و اشتراکی نیستند. هر سرویس عمومی و اضافی نصب شده روی سرورهای اشتراکی و هر سایت دیگر روی آن می تواند یک کانال ورودی برای انواع هکرها باشد. هم چنین حجم و تعداد زیاد درخواست ها روی سرور پایداری و سرعت آن را یقینا کاهش خواهد داد. از سوی دیگر این نکته که سرورهای میزبانی که شرکت های سرویس دهنده شما در چه مرکز داده ای و در کدام کشور واقع اند و فراهم شدن شرایط و امکانات این مرکز داده از نظر ترافیک داده، امکانات امنیتی، استحکام بنا، پیش بینی شرایط بحرانی مانند قطعی برق، آتش سوزی و... تا چه حد است از شاخص های مهمی برای تصمیم گیری به جهت انتخاب یک سرویس دهنده خدمات میزبانی وب می باشد.

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر