هزینه طراحی سایت اختصاصی (بخش دوم)

همانطور که در بخش اول این مقاله اشاره کردیم هر یک از شرکت‌های طراحی سایت متناسب با متدها و تکنیک‌های منحصربه‌فردی که برای پیاده‌سازی پروژه‌های طراحی سایت به کار می‌برند، نرخ متفاوتی دارند. از این‌رو مشتریان طراحی سایت پس از اینکه با چندین شرکت درمورد قیمت طراحی سایت صحبت می‌کنند 

هزینه طراحی سایت اختصاصی (بخش دوم)
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  همانطور که در بخش اول این مقاله اشاره کردیم هر یک از شرکت‌های طراحی سایت متناسب با متدها و تکنیک‌های منحصربه‌فردی که برای پیاده‌سازی پروژه‌های طراحی سایت به کار می‌برند، نرخ متفاوتی دارند. از این‌رو مشتریان طراحی سایت پس از اینکه با چندین شرکت درمورد قیمت طراحی سایت صحبت می‌کنند و از آن‌ها راهنمایی می‌گیرند متوجه نرخ‌هایی می‌شوند که فاصله زیادی با یکدیگر دارند از این‌رو با نهایت سردرگمی از خود می‌پرسند که چرا اینقدر هزینه‌ طراحی سایت در شرکت‌های مختلف، متفاوت است؟ و اینکه هزینه طراحی سایت چگونه و براساس چه معیارهایی محاسبه می‌شود؟ در بخش اول این مقاله با بررسی عوامل تاثیرگذار در برآورد قیمت طراحی سایت اختصاصی شامل: نوع وب سایت، طراحی ریسپانسیو وب سایت، رابط کاربری و تجربه کاربری، کدنویسی سمت سرور و کاربر که شامل استانداردهای عمومی در وب سایت هستند تا بخشی به این پرسش‌ها پاسخ دادیم در ادامه این مقاله نیز سعی داریم با بررسی استانداردهای سفارشی در طراحی سایت، پاسخ به این سوالات را تکمیل کنیم. 

   

   

  استانداردهای سفارشی

   

  • سرعت سایت

  مهم‌ترین آپشن سفارشی در طراحی سایت که نقش بسزایی در تعیین قیمت طراحی سایت دارد، افزایش سرعت بارگذاری وب سایت است. چراکه بالا بودن سرعت بارگذاری وب سایت به افزایش رتبه آن در موتورهای جستجو به ویژه گوگل کمک چشم‌گیری می‌کند. برای درک این مسئله تنها کافیست که خودتان را به جای کاربران بگذارید. زمانی که کاربری بر روی لینک وب سایت شما در صفحه نتایج گوگل کلیک می‌کند و وارد وب سایت شما می‌شود توقع دارد وب سایت شما خیلی سریع بارگذاری شود از این‌رو اگر مدت زمان بارگذاری وب سایت شما طولانی باشد کاربر سریعاً وب سایت شما را ترک می‌کند و وب سایت دیگری را انتخاب می‌کند. از این‌رو تعداد کاربران و بازدیدکنندگان وب سایت شما کاهش پیدا می‌کنند که این مسئله رابطه مستقیمی با کاهش رتبه سئو سایت شما در موتورهای جستجو به ویژه موتور جستجوی گوگل دارد. عوامل متعددی هستند که در افزایش سرعت سایت نقش دارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به بهینه‌سازی کدهای وب سایت و استفاده از فایل‌های تصویری کم‌حجم اشاره کرد. 

   

  • بروزرسانی وب سایت

  مورد دیگری که بر روی هزینه طراحی وب سایت تاثیرگذار است، بروزرسانی مرتب وب سایت است. درواقع برخی از وب سایت‌ها مانند وب سایت‌های شرکتی که امکانات و آپشن‌های زیادی برخوردار نیستند و فعالیتی جزء معرفی خدمات و نوع کسب‌و‌کار یک شرکت ندارد نیازی به بروزرسانی مرتب ندارند اما وب سایت‌های فروشگاهی که از امکانات زیادی برخوردار هستند و از داده‌ها و اطلاعات زیادی شامل محصولات مختلف و اطلاعات و توضیحات مربوط به هر کدام برخوردار هستند، دائما به بروزرسانی نیاز دارند از این‌رو بر روی افزایش هزینه طراحی سایت نیز تاثیر گذارند. 

   

  • تعامل کاربران با سایت و میزان بازدیدکنندگان

  ورود کاربران به سایت یک مسئله است و ماندن آن‌ها در سایت نیز مسئله‌ای دیگر است. درواقع برای اینکه کاربران بیشتری وارد وب سایت شما شوند باید از انواع متدها و تکنیک‌های تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی و در سایت‌های پربازدید استفاده کنید مانند استفاده از روش بک لینک که شامل قرار دادن محتوایی در وب سایت‌های پربازدید است که وقتی کاربران آن وب سایت بر روی محتوای موردنظر کلیک کنند مستقیماً وارد وب سایت شما می‌شوند. اما برای نگه داشتن کاربران در وب سایت باید فعالیت‌های بیشتری انجام داد چراکه این مسئله موجب افزایش رتبه سئو سایت در موتورهای جستجو می‌شود. این فعالیت‌ها شامل: طراحی ریسپانسیو یا واکنش‌گرا وب سایت، رابط کاربری و تجربه کاربری بالا، طراحی گرافیکی منحصربه‌فرد، افزایش سرعت سایت، محتوای ارزشمند و مفید و ... می‌باشد. هر یک از این فعالیت‌ها برای جذب کاربران به وب سایت شما و نگه‌داشتن آن‌ها در وب سایت در هزینه طراحی وب سایت شما تاثیرگذار خواهد بود. 

   

  • امکانات و ماژول‌های وب سایت

  و اما مهم‌ترین بخش که تاثیر مستقیمی بر روی قیمت طراحی سایت اختصاصی دارد امکانات و ماژول‌های وب سایت است که به معنای سفارش مشتری برای استفاده از امکانات ویژه‌ای در طراحی وب سایت است که جدا از امکانات عمومی است که در مقاله قبل به آن‌ها اشاره کردیم. برای مثال در یک وب سایت فروشگاهی، آپشن مقایسه محصول یک ماژول سفارشی است که موجب می‌شود کاربران با استفاده از آن محصولات را دائما با یکدیگر مقایسه کنند و همین مسئله موجب می‌شود که مدت زمان بیشتری را در وب سایت بمانند که همانطور که قبلا اشاره کردیم موجب افزایش رتبه سئو سایت در موتورهای جستجو می‌شود. 

   

  سایر عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه طراحی سایت اختصاصی

  • تعداد افراد تیم طراحی سایت

  جدا از استانداردهای عمومی و سفارشی که بر روی هزینه طراحی وب سایت تاثیرگذار هستند، عوامل دیگری هم بر روی برآورد هزینه طراحی سایت تاثیرگذارند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها تعداد افرادی هستند که بر روی پروژه طراحی سایت شما کار می‌کنند. مطمعنا یک نفر نمی‌تواند طراحی تمامی ابعاد یک وب سایت از کدنویسی سمت سرور تا کدنویسی سمت کاربر، طراحی گرافیکی، بهینه‌سازی وب سایت و ... را انجام دهد از این‌رو طراحی وب سایت به حداقل دو یا سه برنامه‌نویس، یک تیم طراح گرافیک و یک تیم بهینه‌سازی وب سایت نیاز دارد. هر چه طراحی وب سایت شما سخت‌تر باشد به تعداد افراد بیشتری نیاز پیدا می‌کند از این‌رو هزینه طراحی سایت شما افزایش پیدا می‌کند. برای مثال اگر وب سایت شما یک وب سایت شرکتی باشد از امکانات زیادی برخوردار نیست از این‌رو تعداد افرادی که باید بر روی وب سایت شما کار کنند کم هستند بنابراین تاثیر زیادی بر روی هزینه طراحی سایت شما نخواهد داشت. اما اگر قصد داشته باشید یک وب سایت فروشگاهی طراحی کنید که از امکانات زیادی برخوردار است و کمی هم پیچیده‌تر است به تعداد افراد بیشتری برای طراحی سایت شما نیاز است از این‌رو بر روی هزینه طراحی سایت شما تاثیرگذار خواهد بود. 

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر